Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: Haze » czw sty 25, 2018 8:04 am

Iceberg pisze:...Tlumaczyl mi ze TC na kazdym modzie nie dzialalo mu dluzej niz pol dnia a zazwyczaj po dziesieciu minutach juz opcja ta przestawala robic swoja robote

Lepiej zmień źródło wiedzy o wapowaniu :smile: najlepiej na Salon :smile: Są ludzie, którzy NON-STOP jadą na TC i nie narzekają. Połowa sukcesu to jak zwykle sprzęt, potem nieco większa wiedza o działaniu grzałek i modów, wreszcie sam konfig. Można napisać o tym całe wykłady ale zacząć trzeba od pytania czy gra jest warta świeczki?? Bo jeśli przy wapowaniu używasz trochę rozumu to niekoniecznie ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: Tommy Black » czw sty 25, 2018 7:09 am

Iceberg pisze:Jakie Wy macie doswiadczenia z TC,czy facet mial racje?

Ja się zgodzę ze sprzedawcą bo moje doświadczenia są podobne, do tego stopnia podobne że, praktycznie rzadko używam TC. Aczkolwiek dobrze jest trochę poćwiczyć z TC.
To pozwala poznać charakterystykę drutów, ich zapotrzebowanie na energię, szybkość rozgrzewania się i stygnięcia, czasem oddawanego smaku.To może być istotne dla alergików,
bo są ludzie uczuleni na nikiel i tytan.Warto też zobaczyć na jakich temperaturach czasem chmurzymy.Ogólnie TC się przydaje, dobrze że jest, tyle że wcale nie ma przymusu jego stosowania. No chyba że jesteśmy mało doświadczeni i mamy atomizer bez podglądu poziomu płynu. :)
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: Iceberg » czw sty 25, 2018 6:52 am

adamsud pisze:Wybaczcie zapewne głupie pytanie.

Hej...Adam,zyczylbym sobie wiecej takich "glupich" pytan,gdyz z odpowiedzi moga skorzystac tacy nowicjusze jak ja,dla ktorych rzeczy oczywiste wiekszosci doswiadczonych waperow dla mnie pozostaja czarna magia...TC to cos co mnie ineteresuje i dostalem tu odpowiedz Haze,po ktorej juz nie bylem taki pewny ze chce drazyc dalej dalej ten temat...Niedawno rozmawialem ze sprzedawca,ktory wydaje sie byc doswiadczonym waperem i powiedzial mi ze przez dlugi czas mial obsesje na tym punkcie i pomimo ze kombinowal,zmienial ustawienia,grzalki SS,niklu,platyny to nigdy nie osiagnal sukcesu.Tlumaczyl mi ze TC na kazdym modzie nie dzialalo mu dluzej niz pol dnia a zazwyczaj po dziesieciu minutach juz opcja ta przestawala robic swoja robote...Zapytalem czy ma drut SS 316,mial,ale powiedzial mi ze nie ma sensu kupowac czegos co wiele nie zmieni w porownaniu z Kanthal'em,ktorego kupilem juz wczesniej i jeszcze sporo mi go zostalo...Jakie Wy macie doswiadczenia z TC,czy facet mial racje?
When people agree with me I always feel that I must be wrong...
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: miblah » śr sty 24, 2018 11:18 pm

adamsud pisze:Wybaczcie zapewne głupie pytanie. Czy istnieją jakieś zasady squonkowania? ...

Nie ma Adamie. Ile wychmurzysz płynu z bazy dripera zależy od tego jak i na czym chmurzysz... Musisz wyrobić sobie nawyk, a pompowanie dobrać pod siebie, pojemność skłonkującego dripera, moc grzałki - czyli metoda prób i błędów. I grzałka SS w trybie TC byłaby tu najlepszym rozwiązaniem. *czajniczek*
Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: Tenmen » śr sty 24, 2018 7:59 pm

Mnie to się marzy taka e fajka z malutkim gaznikiem z wtryskiem elektronicznym na początek jednopunktowym :) :) :)
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: adamsud » śr sty 24, 2018 7:55 pm

Wybaczcie zapewne głupie pytanie. Czy istnieją jakieś zasady squonkowania? Coś w rodzaju: buteleczkę naciskamy dwa razy co trzy buchy. Zdarza mi się bowiem zapominać o konieczności dopompowania liquidu i łapię bobra. Innym razem przelewam płyn przez co smak jest trochę rozwodniony. Wiem oczywiście o możliwości użycia trybu TC. Gorzej gdy nie mam wiedzy o grzałce. Czy istnieją takie squonkery z pompką, które automatycznie uzupełniają odpowiednią ilością lq dripperka?
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: Master_PiT » ndz sty 21, 2018 2:25 pm

No to hotcig będzie idealny dla Ciebie. To moja druga sztuka, a trzeci jest w drodze
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: Iceberg » ndz sty 21, 2018 1:52 pm

Dzieki,widzialem tego Hotcig rsq i wyglada niezle,pozniej popatrze na opinie,gdyz na razie mi sie nie spieszy,chcialbym najpierw opanowac i zrobic w miare idealny setup z tego co mam...Jesli chodzi o ciezar mod'ow to ja uwielbiam wlasnie ciezkie,nawet w sklepie na poczatku na mnie dziwnie patrzyli,gdy rekalmujac jakis box,slyszeli ode mnie ze jest za lekki...hahaha...Gdy wychodze,mod'a wkladam do gornej kieszeni moro i nie musze nigdy sprawdzac czy nie zapomnialem,po prostu czuje ten ciezar...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: Master_PiT » ndz sty 21, 2018 1:37 pm

Zależy jaki dripper, z jaką komorą i cugiem.

Od razu zaznaczam, że ijoy capo squonk to jeden z najgorszych modów jaki miałem.
Ciężki, "rurka" do zasysania liquidu rusza się, baaaaardzo słabo oddaje moc na grzałkę. Miałem wrażenie, że napięcie niesamowicie faluje. Wkrecalem ten sam parownik pod inne mody i różnica była ogromna.

Jak chcesz dobrego squonkera to polecam hotcig rsq. Jedyna wada to ciężar.
Aleader killer 80W squonk - bardzo lekki, moc oddaje doskonale, ale żre akusy bardzo i poci się do środka...
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bottom feeder - czyli czym zalewać od dołu?

Postautor: Iceberg » ndz sty 21, 2018 12:51 pm

Nie wiem,gdzie czytalem czy tez ktos mi mowil ze nie ma sensu wkladac slabej grzalki do drip'era a ja sobie pomyslalem ze z checia bym to sprawdzil,dajac np. grzalke 1 ohm,pracujacej na powiedzmy 18 w albo mniej...Moj atomizer ma single coil 0.25 i jade na 25w a znam goscia ze sklepu,ktory ma ten sam sprzet,te sama grzalke i wapuje na 40w,czego tez sprobowalem,ale para byla za goraca...Jestem sceptyczny jezeli chodzi o duze moce i nie za bardzo rozumiem ludzi,ktorzy wapuja na np. 150w,pewnie jest w tym sens,tylko moja wiedza jest zbyt uboga...Box Capo squonk ma chyba pojemnik 9 mililitrow a facet,ktory go skrytykowal,wapowal na duzych mocach,wiec byc moze ten zestaw wcale nie bylby zly dla mnie,gdyz pewnie poradzilby sobie z 20-40w bez problemu...Mam tak wiele pytan,musze sobie je jakos posegregowac i zaczac pytac...Uzywalem tylko Kantal'a A1 24 a chcialbym zaczac budowac cos pod TC,gdyz skoro to mam w mod'ach to warto by moze tego uzyc i zobaczyc czy mi sie spodoba...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości