Funkcja preheat

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Funkcja preheat

Postautor: miaziol » czw wrz 21, 2017 4:18 pm

Mnie osobiście podoba się koncepcja zastosowana w arcticfox. Czyli preaheat jako krzywa dowolnie kształtowana. Ja np lubię krzywą soft i cooldown jedna delikatnie rozgrzewa grzałkę powyżej zadanej mocy. Druga ja wystudzi po pierwszym uderzeniu. Fajne i sprawdza mi się to w kilku setupach. Moim skromnym zdaniem funkcja wręcz nieodzowna w przypadku kupy żelastwa w miejscu sprężynki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Funkcja preheat

Postautor: miblah » czw wrz 21, 2017 12:56 pm

W zasadzie koncepcja preheat jest stworzona dla wielkich grzałek, które wymagają sporo mocy na rozgrzanie. W MTL, jeśli nie wsadziłeś tam pokaźnego grubasa w zasadzie nie ma to sensu. Każdy używa jak lubi. Ale skoro ma to służyć szybszemu nagrzaniu grubasa, to najpierw moc wyższa, a następnie niższa.

Sensownie wykonane oprogramowanie, pozwala ustawić wartość preheat jako procent wartości aktualnego ustawienia dla zadanej mocy.
W sumie podobnym rozwiązaniem, i moim skromnym zdaniem zdecydowanie lepszym, jest kontrola temperatury, w którym to trybie ustawiasz moc, której urządzenie nie przekroczy. A jeśli wszystko jest prawidłowo ustawione, będzie następnie zmniejszać ilość podawanej mocy, by utrzymywać zadaną temperaturę drutu.
Obrazek
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Funkcja preheat

Postautor: sikor » czw wrz 21, 2017 12:34 pm

Moim zdaniem wyższa... żeby dopierdolić mocą i szybciej grzałkę rozgrzać i za chwilę tą moc obniżyć żeby tej grzałki nie spalić
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Funkcja preheat

Postautor: adamsud » czw wrz 21, 2017 12:11 pm

Niektóre mody elektroniczne posiadają funkcję preheat. Jak wiadomo jest to funkcja pozwalająca na chwilowe zasilanie grzałki mocą odbiegającą od zwykłych nastaw użytkownika. Stąd moje pytanie: jak najlepiej ustawić tę funkcję? Czy początkowa moc powinna przekraczać czy też być niższa od używanej mocy w zwykłym trybie?

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 13 gości