Ankieta - zużycie liquidu

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem

Ile liquidu zużywasz dziennie?

1-3ml
9
11%
4-6ml
16
20%
7-9ml
15
18%
10-12ml
14
17%
12-15ml
11
13%
pow. 15ml
9
11%
Tyle co helmofon
8
10%
 
Liczba głosów: 82
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ankieta - zużycie liquidu

Postautor: Iceberg » ndz sty 21, 2018 5:49 am

Hej...Temat,ktory mnie ostatnio zainteresowal,gdyz moje zuzycie liquidu zmienialo sie w zaleznosci od wielu czynnikow...Na poczatku kupowalem gotowe liquidy i wapowalem pomiedzy 50-60 ml tygodniowo.Potem odkrylem ze mozna kupic litrowa baze z nikotyna za grosze,wiec kupilem i wapowalem bez zadnych dodatkow...Zawsze to bylo 50/50,potem przyszla era wielkich liquidochlonnych parownikow i wychodzilo mi kolo 10 ml dziennie...Akurat,gdy odkrylem ze mozna kupowac baze nikotynowa na litry,weszla nowa ustawa,zabraniajaca sprzedawania bazy z nikotyna,powyzej 10 ml (coz za ekologiczne podejscie),ale sprzedawcy sobie poradzili i wymyslily zestawy kitowe,czyli baza plus 10 ml buteleczki booster'ow o zawartosci 20mg nikotyny...Zawsze wapowalem liquidy 50/50 a ostanio mnie podkusilo sprawdzenie znacznie rzadszej bazy 70/30 i zauwazylem ze idzie jej znacznie wiecej...Jak skoncze butelke,chce sprobowac bazy duzo gestszej 30/70,teoretycznie powinno jej schodzic mniej...Od paru dni mam nowy atomizer Serpent SMM (Suck My Mod) i sie w nim zakochalem,to najprostszy parownik RTA jaki kiedykolwiek mialem i nawet dziecko zalozyloby grzalke w piec minut a ma on bardzo dobre opinie,jako atomizer typowo smakowy,jednak ciagnie wiecej liquidu,ostatnia doba to 18-scie ml...Od niedawna tez do bazy dodaje aromaty i jestem w drodze sprawdzania,ktory mi najbardziej podpasuje ( w tym momencie sweet mint revolute i lezakujacy kokos)...Wapuje dwa lata i od niedawna zaczalem experymentowac...Chce znalezc idealna dla mnie baze o odpowiedniej gestosci i smaku,ktorej powtarzalnosc zuzycia byla by w miare stala...Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Ankieta - zużycie liquidu

Postautor: Tommy Black » pn paź 30, 2017 5:55 pm

O, nareszcie jakaś ankieta... :)
Oddałem swój głos ale wymaga on pewnego komentarza i ten komentarz wkrótce zamieszczę. Na razie powiem tylko że bardzo się cieszę że w zasadzie
przestano mnie już pytać o to ile zużywam liquidu dziennie, tygodniowo, miesięcznie, rocznie...no i w końcu znów mogę być grzeczny. :-P

Edit:

A skoro już o tym wspomniałem...
Był taki okres kiedy pytania o to ile zużywam płynów były tak częste a towarzyszące moim odpowiedziom niezadowolenie pytających było tak wielkie,
że mnie to po prostu irytowało. Nigdy bowiem nie zwracałem na to uwagi a nawet gdybym chciał, to musiałbym mieć opracowany jakiś system zliczania.
Na początku były liquidy w buteleczkach o pojemności 20 ml. Tych kupowałem kilka na tydzień i tylko raz w tygodniu. Z reguły trzy różne smaki.Potem pojawiły się butelki 20 ml, 30 ml
a nawet 50 ml. Tu już mialem własne preferencje smakowe.Ale też nie liczyłem i nie notowałem ilości wychmurzonych liquidów, czasem zdarzyło mi się policzyć zużyte,puste butelki.
Potem przesiadłem się na czystą bazę. Kupowałem zawsze po 250 ml bazy 36 mg i rozcieńczałem w stosunku 1:1 bazą 0 mg aby otrzymać finalnie swoją bazę 18 mg.
Tu już niby było łatwiej policzyć ale też i to był czas eksperymentów przeróżnych i część bazy niekoniecznie trafiała do atomizerów a część nie nadawała się do niczego.
No i atomizery miały róże pojemności, zaczęło pojawiać soię coraz więcej sprzętu. Jedne napełniało się częściej, inne rzadziej i nie tylko z powodu ich pojemności ale także
z powodu różnych grzałek. Nawet nie myślałem o jakichś statystykach.
A nie tak dawno zmieniłem system chmurzenia z MTL na DTL. To wymagało głębokich zmian. Poczynając od atomizerów, przez zasilania do samych mocy baz. Co oczywiście
natychmiast przełożyło się na ich zużywane ilości. Tu już z reguły są atomizery o większej pojemności, często dwugrzałkowe, wymagają mocniejszych zasilań, dwa ogniwa to raczej standard.
No i zmieniły się też grzałki. Ze zwykłych, robionych własnoręcznie "sprężynek" przesiadłem się na skomplikowane dzieła artystycznego grzałkowego rzemiosła. Takie grzałki wymagaly
też nieco innej, bardziej chłonnej, o kapilarnym transporcie, bawełny.
No i przede wszystkim sama baza wymagała zacznego zmiejszenia mocy. Zaciąganie się głęboko do płuc bazą 18 mg było możliwe i nawet fajne, ale raz albo dwa razy. Potem należało
udać się na turnus wypoczynkowy co jak wiadomo codziennie bywa trudne. No i skomplikował się sposób mieszania bowiem proste " pół na pół" musiał zastąpić profesjonalny kalkulator
płynów. Nie jest bowiem tak łatwo mając różne mocne bazy, 100 mg, 72 mg czy nawet 36 mg, stworzyć określone ilości baz finalnych o mocach 3 mg, 4,5 mg i 6 mg. Takie moce bowiem
zastąpiły u mnie tę jedną "osiemnastkę". A to już kompletnie wykluczało u mnie jakąkolwiek statystykę a na dodatek wprowadziło sporo zamieszania. Jestem bowiem, hmmm.. powiedzmy
zwolennikiem alternatywnej organizacji przestrzeni i zdarzyło mi się wielokrotnie wszystko pomylić. Raz nawet pojechałem na 3 dniowy weekend z 3 atomizerami po 6 ml zatankowanymi
bazą 36 mg.Jako waper i przedstawiciel Salonu nie mogłem się poddać a i nawet przyznać do prawdziwego powodu łez a w troskę o ojczyznę jakoś nikt nie wierzył...
No i jeszcze te atomizery. Może gdybym używal dwóch, trzech, byłoby mi jakoś łatwiej prowadzić statystykę zużywanej bazy. Ale ja przecież muszę wypróbować wszystko co się pojawia.
Grzalki też, bawełny też. No i statystyka idzie w krzaki a ja mam święty spokój.Jedna rzecz tylko jakby o tę statystykę się ociera. Teraz już uważniej gospodaruję bazą. Trudno dziś o dobrą jakościowo bazę o dużym stężeniu, więc trochę zacząłem te bazy szanować.
Awatar użytkownika
smialekcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: czw gru 22, 2016 5:25 pm
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 271 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ankieta - zużycie liquidu

Postautor: smialekcz » pn paź 30, 2017 7:14 am

dokładnie tak
Zasilania: rurki, boksy, elektroniki i mechaniki.
Parowniki: na szmaty, waty, siaty, grzały i druty.
Obrazek
Awatar użytkownika
tomgrim2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 05, 2016 7:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 48 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ankieta - zużycie liquidu

Postautor: tomgrim2 » ndz paź 29, 2017 7:53 pm

W moim przypadku (choć z całą pewnością nie tylko moim) zużycie liquidu jest wprost proporcjonalne do zawartości nikotyny. Gdy chmurzyłem np. 6-tki to schodziło mi 10-15 ml, teraz wapując 0,6 mg/ml schodzi mi 30-50 ml dziennie.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ankieta - zużycie liquidu

Postautor: robert » ndz paź 29, 2017 7:07 pm

Wysłałem.4-6 to moja dawka.Dzisiaj tylko 1 ml.
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ankieta - zużycie liquidu

Postautor: slaviop » ndz paź 29, 2017 5:19 pm

Po odstawieniu Limitlesa zużycie spadło. Bywało nawet i 45 mililitrów dziennie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Ankieta - zużycie liquidu

Postautor: miblah » ndz paź 29, 2017 4:44 pm

helmofon pisze:powinna być opcja nie liczę


Dodałem opcję... ;)

I zepsułem wyniki :facepalm: serdecznie przepraszam - uprasza się wszystkich o ponowne zagłosowanie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: wt lis 29, 2016 12:04 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 255 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Ankieta - zużycie liquidu

Postautor: helmofon » ndz paź 29, 2017 4:22 pm

powinna być opcja nie liczę
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ankieta - zużycie liquidu

Postautor: sikor » ndz paź 29, 2017 4:13 pm

Podałem "na oko" bo naprawdę nie wiem :)
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Ankieta - zużycie liquidu

Postautor: miaziol » ndz paź 29, 2017 4:07 pm

Hmm bo to taka droga pierwsze zwiększone użycie odnotowuje się zmieniając metodę z MTL na DTL, potem zużycie wzrasta wraz z ilością grzałek w atomizerze i ilością podawanej mocy, ot taka zależność :D
Obrazek Obrazek

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości