RBA pierwsze kroki (i pytania niedające w nocy spać)

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: RBA pierwsze kroki (i pytania niedające w nocy spać)

Postautor: miblah » wt lis 14, 2017 7:23 am

Oczywiście, że umiejscowienie grzałki ma znaczenie, tylko drugiej osobie jestem w stanie jedynie podpowiedzieć, że umiejscowiona ta grzałka, to musi być "w sam raz" ;)

by Tapatalk.
Obrazek
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: RBA pierwsze kroki (i pytania niedające w nocy spać)

Postautor: miaziol » wt lis 14, 2017 5:26 am

Zapomnieliście dodać że umiejscowienie grzałki względem otworów powietrznych ma kapitalne znaczenie dla oddawania smaku, na drugim miejscu dałbym temperaturę chmurki.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: RBA pierwsze kroki (i pytania niedające w nocy spać)

Postautor: miblah » pn lis 13, 2017 10:33 pm

@
Awatar użytkownika
kruszyna
- aż takie delikatne te druty nie są - śmiało próbuj. Najczęstszą przyczyną zużycia grzałki jest nagar na jej powierzchni, który można czyścić, choć przy claptonach trudniej, a przy zwykłych drutach - bez sensu. Przepalenie/złamanie drutu raczej się nie zdarza - muszą wystąpić jakieś olbrzymie ekstrema, by to miało miejsce. Jak zaczniesz zmieniać pozycję tej grzałki sporą ilość razy, to osiągniesz w końcu zmęczenie materiału - ale kilka takich naciągnięć jej nie zaszkodzi. Zresztą - spróbuj i się przekonaj ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kruszyna
Waperka
Waperka
Posty: 61
Rejestracja: śr paź 04, 2017 6:45 pm
Lokalizacja: Grajewo/Suwałki
Podziękował: 52 razy
Otrzymał podzięk.: 86 razy
Płeć: Kobieta

RBA pierwsze kroki (i pytania niedające w nocy spać)

Postautor: kruszyna » pn lis 13, 2017 10:10 pm

adamsud pisze:Ale pytania w kontekście nagięcia drutów nie rozumiem :oops:

Adamie, faktycznie, niezbyt precyzyjnie napisałam. W Bazie RBA Spiralsa otwory są na jednej wysokości, żeby podnieść grzałkę, trzeba by wygiąć jej "nóżki" w górę. I tu właśnie pytanie, czy takie wygięcie drutu nie spowoduje szybszego uszkodzenia grzałki?
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

RBA pierwsze kroki (i pytania niedające w nocy spać)

Postautor: adamsud » pn lis 13, 2017 10:04 pm

kruszyna pisze:...
1. Czy podnosząc grzałkę, wpłynę jakoś na efekty wapowania? Zmienia się odległość od wlotu powietrza. Ale czy nie narażę jej na uszkodzenie podczas chmurzenia? Chodzi mi o samo nagięcie drutów.
2. Czy warto bawić się w klejenie pyrexu? Ma to rację bytu? Jeśli tak, to czym? *czajniczek*

Pkt. 1. Czytałem, że wysokość grzałki nad wlotami powietrza ma wpływ na temperaturę chmury. Ale pytania w kontekście nagięcia drutów nie rozumiem :oops: . Musisz zwrócić uwagę aby wyżej osadzone druty nie dotykały ścianek komina.
Pkt. 2. Nie sądzę aby to miało sens.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: RBA pierwsze kroki (i pytania niedające w nocy spać)

Postautor: robert » pn lis 13, 2017 10:03 pm

Nic nie klej.Temperatura może rozpuszczac klej , a tego nie można wdychać.
Wysokość grzałki wpływa na temperaturę chmury.Ja lubię wyżej umiejscowioną grzałkę.
Awatar użytkownika
kruszyna
Waperka
Waperka
Posty: 61
Rejestracja: śr paź 04, 2017 6:45 pm
Lokalizacja: Grajewo/Suwałki
Podziękował: 52 razy
Otrzymał podzięk.: 86 razy
Płeć: Kobieta

RBA pierwsze kroki (i pytania niedające w nocy spać)

Postautor: kruszyna » pn lis 13, 2017 9:53 pm

No i stało się! Pyrex nie wytrzymał naprężeń. Zbyt mocno skręciłam atomizer. Szkiełko wymienione, przy okazji grzałka przewinięta :) O dziwo, za pierwszym podejściem trafiłam z ilością bawełny :eek:
Pojawiły się natomiast dwa pytania:
1. Czy podnosząc grzałkę, wpłynę jakoś na efekty wapowania? Zmienia się odległość od wlotu powietrza. Ale czy nie narażę jej na uszkodzenie podczas chmurzenia? Chodzi mi o samo nagięcie drutów.
2. Czy warto bawić się w klejenie pyrexu? Ma to rację bytu? Jeśli tak, to czym? *czajniczek*
Awatar użytkownika
kruszyna
Waperka
Waperka
Posty: 61
Rejestracja: śr paź 04, 2017 6:45 pm
Lokalizacja: Grajewo/Suwałki
Podziękował: 52 razy
Otrzymał podzięk.: 86 razy
Płeć: Kobieta

RBA pierwsze kroki (i pytania niedające w nocy spać)

Postautor: kruszyna » wt lis 07, 2017 10:42 am

Dzięki za przeniesienie :) @
Awatar użytkownika
miblah
Twoja obserwacja jest trafna, tak myślę, że pytań pojawi się więcej na drodze, naszpikowanej drutami :lol:

Póki co, moje spostrzeżenie odnośnie tego suchego i cierpkiego posmaku - wydaje mi się, że była to kwestia liquidu.. Pierwsze próby były na "shake'u bananowo-truskawkowym" 60/40, po zalaniu "jabłko-cytryna-mięta" 70/30, odczucia były lepsze. Mimo wszystko wymieniłam jeszcze raz watę i smak jest dużo lepszy, nic nie cieknie. Jednak wapuję na mocy 22-27 W, bo powyżej chmurka robi się zbyt ciepła, jak dla mnie *czajniczek*
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

RBA pierwsze kroki (i pytania niedające w nocy spać)

Postautor: miblah » pn lis 06, 2017 7:31 pm

kruszyna pisze:dziękuję za poświęcony czas

Swoją drogą, to całkiem wciągające, te kombinowanie z bazą RBA w ciągu ostatnich kilku dni, nie mam czasu się nudzić, dzięki temu chyba odnalazłam nowe, "ciche" hobby (na czas drzemek syna)


Nie ma sprawy ;) To faktycznie wciągająca zabawa. Myślę, że się rozkręcisz w tym temacie, a ponieważ z "szybkie pytania" tematy znikają samoistnie w nicości po tygodniu, a to nie wygląda na pytanie szybkie, przenoszę temat do dyskusji ogólnej ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kruszyna
Waperka
Waperka
Posty: 61
Rejestracja: śr paź 04, 2017 6:45 pm
Lokalizacja: Grajewo/Suwałki
Podziękował: 52 razy
Otrzymał podzięk.: 86 razy
Płeć: Kobieta

RBA pierwsze kroki (i pytania niedające w nocy spać)

Postautor: kruszyna » pn lis 06, 2017 9:20 am

miblah pisze:To grzałka dołączona w zestawie?

Nie potrzebujesz miernika. Box wystarczy i nic mu nie będzie.


Daniel pokazuje też ładnie, jak dobrać ilość muji. Jak to przejdziesz, smak będzie fajniejszy niż na fabrycznej grzałce.


Próbuj jeszcze raz! *wino*


Grzałka zakupiona z tego linku: https://e-dym.pl/pl/warsztat/1794-10pcs ... 8_x_0_6ohm ; pierwszą zajechałam, bo jak "statystyczny Polak", zamiast poszukać instrukcji, pomyślałam - przecież to jest proste jak budowa cepa, co tu może nie wyjść :P A co do miernika, to jeśli tak sprawa wygląda - nie będę się w niego zaopatrzać :)

Filmik mega pomocny :) kolejna próba dała lepszy smak, jednak jeszcze coś mi nie do końca pasuje, przepływ powietrza jest za mały. Być może zbyt mało nastroszona wata, wybucham zbiorniczek i zrobię kolejne podejście :)

@
Awatar użytkownika
miblah
dziękuję za poświęcony czas :bender:

Swoją drogą, to całkiem wciągające, te kombinowanie z bazą RBA :) w ciągu ostatnich kilku dni, nie mam czasu się nudzić, dzięki temu :) chyba odnalazłam nowe, "ciche" hobby (na czas drzemek syna) :jupi:

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości