Nasze wapowanie,czyli jak to jest z ta kasą...

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
vor_tan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: śr sie 02, 2017 9:47 pm
Lokalizacja: małopolska
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 69 razy
Płeć: Mężczyzna

Nasze wapowanie,czyli jak to jest z ta kasą...

Postautor: vor_tan » wt lis 14, 2017 1:21 pm

Jak jest z kasą? Ano nie ma ale za to jest: Tesla Steampunk, RX2/3, Primo 2, Primo Mini, 2 x Pico, iJust S (z zapasową baterią), Kylin, Combo, Crius+, Engine, Spirals, Melo II, Cloud Beast. O akumulatorach, ładowarkach, drutach, litrach składników etc. nie piszę. Słowem złapałem głupa (już przeszedł) ale mam zapas na lata. :D
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasze wapowanie,czyli jak to jest z ta kasą...

Postautor: miaziol » wt lis 14, 2017 5:40 am

Fajnie że ktoś poruszył ten temat. Wapuje długo i wiecie to jest zajebiste hobby. Przy moim spożyciu 2 paczek analogów dziennie to żadne wydatki na Ein nie wydają się straszne. Po za tym nie poruszyliscie tutaj jednego ważnego tematu. Jest to sprzęt wielorazowego użytku i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten nie używany sprzęt puścić dalej do ludzi. Owszem traci się na tym jakieś tam pieniądze, tyle że paląc tradycyjne fajki, w popielniczce można by podpalać same banknoty.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kruszyna
Waperka
Waperka
Posty: 61
Rejestracja: śr paź 04, 2017 6:45 pm
Lokalizacja: Grajewo/Suwałki
Podziękował: 52 razy
Otrzymał podzięk.: 86 razy
Płeć: Kobieta

Nasze wapowanie,czyli jak to jest z ta kasą...

Postautor: kruszyna » pn lis 13, 2017 7:55 pm

@
Awatar użytkownika
robert
w tym cały urok, że każdy z nas ma inne podejście do poszczególnych tematów :) Inaczej nie byłoby o czym rozmawiać :)
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Nasze wapowanie,czyli jak to jest z ta kasą...

Postautor: robert » pn lis 13, 2017 7:53 pm

Ja niczego nie lekceważę, ani roboty Salonowych Mistrzów, ani ich samych. Ja ich wręcz podziwiam i jestem wdzięczny za ich wkład w propagowanie EIN i rozwój forum.
Rozchmurzeni nie chciałem Was urazić.
Porostu przedstawiłem jedną z możliwości jak wyglądać może chmurzenie.
Ja sam mam podejście do wapingu, takie jaki mam. Zmieniał nie będę raczej.
Ale Salon jest duży, pomieści nas wszystkich.
Chyba że eksmisję dostanę. :)
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Nasze wapowanie,czyli jak to jest z ta kasą...

Postautor: adamsud » pn lis 13, 2017 6:56 pm

Nikt do pasji związanej z większymi wydatkami nie jest w stanie zmusić nikogo. Pasją można, co najwyżej, zarazić. Ale przecież nie w takim zdrowym środowisku waperów jak to forum :smile: . Ja jednak bym nie lekceważył dobrej roboty wykonywanej przez fascynatów tematu. Wiele od nich się dowiadujemy o sprzęcie, technikach i nowościach waperskich. No, ale to już inny temat. Jeżeli zaś ktoś zechce łączyć walkę o swoje zdrowie z ponadnormatywnym zainteresowaniem tajnikami "chmurzenia" to chyba dobrze?
Mityczny przyszły waper wybierze swoją drogę. Natomiast - niestety - argument taniego wapowania po Nowym Roku dla większości nowych adeptów szlachetnej sztuki wapowania legnie w gruzach.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Nasze wapowanie,czyli jak to jest z ta kasą...

Postautor: robert » pn lis 13, 2017 6:46 pm

Ja też rozumiem. I jeszczę raz powtórzę, każdy chmurzy jak mu pasuje. Chciałem tylko pokazać zaczynającym przygodę z EIN, że to nie jest aż tak kosztowne. A takim może być postrzegane przez nowicjuszy. :smile:
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Nasze wapowanie,czyli jak to jest z ta kasą...

Postautor: basika » pn lis 13, 2017 6:39 pm

robert pisze:Jesli chodzi o mnie to nie jestem waperem -hobbystą ,ja tylko karmię swój nałóg. :) Kiedyś owszem interesowało mnie to,ale to było kiedyś.

A ja Robercie rozumiem o czym pisali @
Awatar użytkownika
Tommy Black
i @
Awatar użytkownika
adamsud
. Oni podeszli do wapingu z pasją i mają z tego radość. To tak jak z książkami, które uwielbiasz - wszyscy o tym wiemy. Każda nowa powieść to ekscytacja, ciekawość, wkraczanie z nieznany, pełen tajemnic świat. To właśnie pasja poznawania, to radość z obcowania. A nade wszystko to coś, co pozwala nam zamienić szare, często smutne życie na wszystkie kolory tęczy. I wtedy widzimy słońce, cieszymy się zielenią, podmuchem wiatru, deszczem i śniegiem. Bo każdy z nas potrzebuje czegoś, co da mu radość i ekscytację. Coś co może robić z pasją i zaangażowaniem. I choć każdy znajduje swoją drogę do szczęścia gdzie indziej, to przyznajmy że wszyscy jej szukamy.. *wino*
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Nasze wapowanie,czyli jak to jest z ta kasą...

Postautor: robert » pn lis 13, 2017 5:03 pm

"Nikt nie wymaga od przyszłych waperów ...." i o to chodzi Adamie . :) Po to jest ten temat ,aby nie wiązali przejścia na waping z dużymi wydatkami.
Jesli chodzi o mnie to nie jestem waperem -hobbystą ,ja tylko karmię swój nałóg. :) Kiedyś owszem interesowało mnie to,ale to było kiedyś.
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Nasze wapowanie,czyli jak to jest z ta kasą...

Postautor: adamsud » pn lis 13, 2017 3:28 pm

Ech, @
Awatar użytkownika
robert
. Zatraciłeś gdzieś po drodze swoją dziecięcą radość :smile: . Do każdej czynności w życiu można podchodzić z musu, jak do jeża. Można też z entuzjazmem i pasją. Przez kilka lat fascynowałem się motoryzacją sportową. W tej dziedzinie każdy fant to grube pieniądze. Ale i tak największe wrażenie robiły na mnie projekty wykonane przez ubogich chłopaków, którzy cały swój wolny czas, całą wyobraźnię i talent poświęcali na reaktywację starego gruchota. Wzruszała mnie ich pasja i poświęcenie. Tego nie da się przełożyć na żadne pieniądze. Czy aby zaplatać druty potrzeba zasobnego portfela? Czy aby grać na gitarze musisz posiadać Fender’a Stratocaster’a. Czy aby uprawiać biegi przełajowe jesteś zmuszony do zakupu butów marki Fabi? Czy, żeby włożyć w przygotowanie jajecznicy trochę serca i wyobraźni musisz dysponować kuchnią Atelier Amaro? Im więcej w życiu posiadamy pasji tym życie staje się bogatsze i ciekawsze.
Nikt nie wymaga od przyszłych waperów wykładania na ten nałóg kolosalnych kwot. @
Awatar użytkownika
Tommy Black
wskazuje tylko, że owe wapowanie może stać się dla nich również fajną i zajmującą pasją. Zdziwisz się zapewne jak wielu ludzi tego potrzebuje.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nasze wapowanie,czyli jak to jest z ta kasą...

Postautor: robert » pn lis 13, 2017 2:15 pm

Nie można zakładać że każdy chmurzacy to waper-hobbysta.Podejrzewam że większość chmurzacych traktuje EIN jako drogę ucieczki przed papierosami.
Fajnie ze jest grupa ludzi podchodzących do EIN z wielkim entuzjazmem,ale ta grupa to tylko jakaś część społeczeństwa waperów.
Zakładając ten temat chciałem pokazać że można spokojnie ,bez wielkich nakładów zastąpić fajki czymś dużo mniej szkodliwym.
Nieprawdą jest że każdy chmurzący facet to szczęśliwy facet.

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości