Black Friday w VapeNu

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
werc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: sob lip 14, 2018 2:06 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Black Friday w VapeNu

Postautor: werc » sob lip 21, 2018 8:28 am

Jak widać Chińczyk nie pomyślał :)
Istnieje też możliwość, że przesyłka pałętała się zanim trafiła do Hiszpanii. Kiedyś musiałem przez tydzień chodzić w pożyczonym (za dużym) letnim ubraniu po Tunisie, bo bagaż wylądował w Kansai na Osace :)
Normalnie siedzą tam łebscy ludzie i robią wszystko aby klient był zadowolony...
Opieram się doświadczeniach z elektroniką, chociaż zamawiałem też różne rzeczy do wapowania- od drutu, bawełny, po moda parowniki.
Posunęli się tak daleko, że oferują, przy większych zamówieniach (>500 USD) bezpośrednio dostawę z Amsterdamu lub Hamburga. Chociaż w większości też przez te poty wysyłają, sposób w jaki większy towar "przemycają" na teren UE, to już ich zmartwienie.
Jeśli chodzi o moją skromną osobę, to mam to w głębokim poważaniu, w najgorszym przypadku płacę VAT i cło, ale ceny w elektronice są takie (1/100) że nawet płacąc daninę jestem duuużo do przodu, nie mówiąc o dostępności - niektórych podzespołów w Polsce nie można po prostu dostać!
Na Alibabie można się z nimi bezpośrednio dogadać co, kiedy i w jaki sposób wyślą. Oczywiście kwestia ilości, ale kupując np 100 układów IC po 0,18 USD nie czuje się dyskomfortu hi, hi. Fakt 10 modów nikt nie zamówi...
Na potrzeby własne, dodałem sobie parę cyferek do regonu (obrót i produkcję art. tytoniowymi...itd) i mam św. spkój. Takiemu panu odpisałbym, że towar zawarty w przesyłce służyć ma do celów prowadzonej działalności - zapłacił daninę (trudno) i po krzyku :ok:

Się cholera rozpisałem... :silent: :kawa1:
reelox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt gru 30, 2016 11:49 am
Lokalizacja: waaszwa
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Black Friday w VapeNu

Postautor: reelox » śr kwie 04, 2018 8:35 pm

Witam,

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Szczerze to sytuacja jest dośc zagmatwana, ale gdybym chciał otworzyc sklep internetowy sprzedajacy jedynie olejki 0 mg/ml bez sprzętu, same olejki, to z tego co widzę mógłbym takie liquidy sprzedawac bo kilka takich sklepów już jest, ale orientuję się ktoś może jak jest z samą reklamą? Czy mógłbym się reklamowac np. na facebooku czy różnych portalach czy automatycznie mimo tego, że sprzedaż jest legalna, to podchodzi to od razu pod te same zasady co reklamowanie "e-papierosów" jako całośc?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: sob cze 20, 2015 2:30 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 373 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Black Friday w VapeNu

Postautor: tunajerzy » wt lis 28, 2017 6:42 pm

Generalnie zasada jest jedna. Unikać jak ognia WER Zabrze. Tam trzepią wszystko, nawet zegarkom nie dają spokoju takie syny.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Black Friday w VapeNu

Postautor: miblah » pn lis 27, 2017 9:48 pm

tinOFbeer pisze:
miblah pisze:fotka pisma wskazuje, że krajem pochodzenia też jest kraj unijny...

Przeczytaj dokładnie pierwsze zdanie tego dokumentu. Przesyłka szła przez Hiszpanię i z niej trafiła do Polski ale z Hiszpanii nie pochodziła.


Gregory44 pisze:No tak... z Hiszpani, ale...
"...nadesłanej w procedurze tranzytu niewspólnotowego..."


tinOFbeer pisze:Proste, paczkę przewoziła firma z Hiszpanii, a skąd to chyba wszyscy wiemy. Każdy co coś zamawiał od skośnookich wie, że często można wybrać przewoźników z różnych krajów.


Tak - słusznie - napisano wyraźnie "tranzyt".

Co nie zmienia faktu, że to zdanie niestety nie jest prawdziwe:
Gregory44 pisze:Realnym, choć zwykle bardziej kosztownym, pocieszeniem jest fakt możliwości zamawiania z krajów UE;


Może ryzyko zamawiania z kraju unijnego, związane z szansą zatrzymania przesyłki jest ciut mniejsze, ale nadal istnieje. :roll:

Dz.U. 1996 Nr 10 poz. 55 - USTAWA z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych
Art. 7f. Zabrania się sprzedaży na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość: 2) papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych oraz ich części.
Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają: 35) transgraniczna sprzedaż na odległość – sprzedaż konsumentom wyrobów na odległość, w przypadku której w momencie zamawiania wyrobu w punkcie detalicznym konsument znajduje się w państwie członkowskim Unii Europejskiej innym niż państwo członkowskie lub państwo trzecie, w którym znajduje się siedziba punktu detalicznego;


W skrócie, jak zamawiasz z terytorium kraju UE, takiego jak ten nasz łez padół, z innego państwa (w którym jest siedziba sklepu), czy to unijnego, czy też nieunijnego, wypełniona jest przesłanka sprzedaży transgranicznej.
Tej przesłanki nie wypełnia jedynie nabycie na odległość wewnątrz naszego łez padołu, ale tego już zabrania explicite pierwsza część artykułu 7f.

Szczęśliwie jako konsument, nie dokonujemy wprowadzenie do obrotu i nie grozi nam kara 200000 zł grzywny i pozbawienia wolności, na podstawie Art. 12c. rzeczonej ustawy.
Obrazek
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Black Friday w VapeNu

Postautor: tinOFbeer » pn lis 27, 2017 5:12 pm

Proste, paczkę przewoziła firma z Hiszpanii, a skąd to chyba wszyscy wiemy. Każdy co coś zamawiał od skośnookich wie, że często można wybrać przewoźników z różnych krajów.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gregory44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 5:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 76 razy
Płeć: Mężczyzna

Black Friday w VapeNu

Postautor: Gregory44 » pn lis 27, 2017 5:09 pm

miblah pisze:@Gregory44 - jak widzisz fotka pisma wskazuje, że krajem pochodzenia też jest kraj unijny. Jednym słowem służby celne dłubią w przesyłkach pochodzących zewsząd, co dziwić nie powinno. Za to zdarza się to losowo - dokładnie jak mówisz. Ale to nie jest w sumie wątek w temacie "Black Friday w VapeNu", tylko duży offtopic, który już odpuśćmy ;)

No tak... z Hiszpani, ale...
"...nadesłanej w procedurze tranzytu niewspólnotowego..."
:roll:
0:-) :kawa:
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Black Friday w VapeNu

Postautor: tinOFbeer » pn lis 27, 2017 5:01 pm

miblah pisze:@Gregory44 - jak widzisz fotka pisma wskazuje, że krajem pochodzenia też jest kraj unijny...


Przeczytaj dokładnie pierwsze zdanie tego dokumentu. Przesyłka szła przez Hiszpanię i z niej trafiła do Polski ale z Hiszpanii nie pochodziła.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Black Friday w VapeNu

Postautor: miblah » pn lis 27, 2017 4:49 pm

@
Awatar użytkownika
Gregory44
- jak widzisz fotka pisma wskazuje, że krajem pochodzenia też jest kraj unijny. Jednym słowem służby celne dłubią w przesyłkach pochodzących zewsząd, co dziwić nie powinno. Za to zdarza się to losowo - dokładnie jak mówisz. Ale to nie jest w sumie wątek w temacie "Black Friday w VapeNu", tylko duży offtopic, który już odpuśćmy ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregory44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 5:37 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 76 razy
Płeć: Mężczyzna

Black Friday w VapeNu

Postautor: Gregory44 » pn lis 27, 2017 4:29 pm

Czy to kogokolwiek pocieszy - nie wiem, ale co do przytoczonego postu z Trawnika przez tunajerzy, to z własnego doświadczenia wiem, że nie są to sytuacje częste (mnie, póki co, taka "niespodzianka" nie spotkała ani razu);
aczkolwiek wiem, że jest to swego rodzaju loteria; może/ zaznaczam -"może", jakimś "lekarstwem" jest umiar przy tego rodzaju zamówieniach z kraju środka; ja zwykle poprzestaje na jednej rzeczy w jednej przesyłce (1 atomizer, lub jeden box; względnie np dwa dripperki w niewielkich pudełkach a więc przesyłka jest również raczej mini);
a czy spodziewać się w bliższej lub dalszej przyszłości, nasilenia takich akcji/kontroli - trudno być tu do końca mądrym... :roll:
Realnym, choć zwykle bardziej kosztownym, pocieszeniem jest fakt możliwości zamawiania z krajów UE;
sam zamawiam od czasu do czasu z Wielkiej Brytanii/można rzec, że w "waperskim raju"; tam zazwyczaj różne waperskie zabawki są szybciej dostępne w wape shopach; ponadto przesyłki wędrują błyskawicznie/doręczenie trwa 3-4 dni licząc od dnia zamówienia do dnia doręczenia przez kuriera; i nikt w tych przesyłkach nie grzebie po drodze... :roll:
Ale jak zaznaczyłem wyżej - sprzęt jest droższy a za dostarczenie kurierem, też trzeba bulnąć kilka grubszych dych;
no ale jeśli nam zależy/w tym na czasie doręczenia, i chcemy mieć pewność, że dotrze, to można skorzystać - na zasadzie: "coś za coś" :kawa1: *czajniczek*
0:-) :kawa:
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Black Friday w VapeNu

Postautor: miblah » pn lis 27, 2017 4:26 pm

tunajerzy pisze:Taka kopia z Trawnika z postu kolegi @
Awatar użytkownika
erbis
[...]


Dzięki Jerzy za ten dokument ;) Czyli tak jak napisałem - służby państwa nie mają jurysdykcji wobec podmiotów innych krajów. Mają za to jurysdykcję nad naszym losem i takie przypadki będą czasem niestety miały miejsce.
Obrazek

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości