Informacja dla podróżujących waperów

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Informacja dla podróżujących waperów

Postautor: Tommy Black » wt lip 03, 2018 2:13 pm

Ja co prawda ostatnio nie byłem w Portugalii ale mialem gości z Portugalii. W Lizbonie jest kilkanaście sklepów waperskich, najbardziej aktywna jest firma SMOK, która ma kilka firmowych. Ogólnie waperów na ulicach się spotyka ale nie w nadmiarze. Sprzęt jest dostępny w internecie, płyny też aczkolwiek oczywiście zgodne z TPD. Zerowe liquidy kosztują od ok. 15 euro za 50 ml do 37 euro za 100ml. Sprzęt jest w cenach porównywalnych do cen polskich. Np. Tesla Punk 85 W kosztuje w Lizbonie 70 euro.
A niżej jeden ze sklepików w Cascais, małym portugalskim miasteczku.

Liz18.jpeg


Liz19.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Informacja dla podróżujących waperów

Postautor: adamsud » wt lip 03, 2018 12:21 pm

Właśnie wróciłem z Portugalii. Przy okazji zapoznałem się z regułami przewozu asortymentu waperskiego na lotniskach. Leciałem liniami Ryanair. Ten przewoźnik dopuszcza możliwość przewozu sprzęty waperskiego oraz liquidów nawet w bagażu podręcznym. Mody muszą jednak być przewożone bez baterii (wystarczy je wyjąć i włożyć do innej kieszeni bagażu). Liquid zaś podlega ograniczeniom takim jak wszelkie inne płyny. Maksymalnie 1l w pojemnikach do 100ml.
Wapuje się w Portugalii podobnie jak w Polsce. Ograniczenia są analogiczne jak dla palaczy papierosów. Jednak waperów widziałem w Portugalii niewielu. Nie dojrzałem też ani jednego "chmurzącego" DTL. Wszyscy raczyli się dyskretnym MTL. Toteż produkowane przeze mnie chmury budziły pewne zainteresowanie :smile:. A wapowałem sobie na ulicy, knajpach wyniesionych na zewnątrz (tak aby nie dmuchać komuś w nos), na statku i w wielu innych miejscach. Nie spostrzegłem też ani jednego sklepu dedykowanego dla waperów. Nawet wysepki w dużych sklepach ... Z pewnością jednak w większych miastach tego kraju takowe sklepy są zlokalizowane.

P.S. Zapomniałem dodać, iż Portugalia jest przeuroczym miejscem na ziemii. Całkowicie mnie urzekła swoimi krajobrazami i nabrzeżem. Zrobiłem około tysiąca zdjęć :lol:


Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Informacja dla podróżujących waperów

Postautor: PucH2 » czw mar 22, 2018 5:52 pm

Zamiast narzekać sami dodajcie szpilki do mapy. Kocham smęcenie młodych dziadków przed emeryturą (a kiedyś to było inaczej i mapy dokładniejsze :facepalm: ).
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Informacja dla podróżujących waperów

Postautor: Master_PiT » czw mar 22, 2018 1:48 pm

Ta strona jakaś lipa. Nie znalazłem vapeshopów które znam. Nawet edymu w Częstochowie :mrgreen:
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Informacja dla podróżujących waperów

Postautor: dorota » czw mar 22, 2018 10:53 am

adamsud pisze:Czy ktoś może wie jak wygląda praktyka wapowania w Portugalii? Wybieram się tam na urlop. Wiem, że sklepy waperskie są obecne (chociaż dosyć mało popularne) w tym kraju. Interesuje mnie jednak kwestia wapowania np. na ulicy, w hotelu itp.

Nie wiem jak aktualne jest moje info, ale rok temu obowiazywał zakaz vapingu w miejscach publicznych a Akcyza na liquidy została obniżona o 50 procent. Podatek schodzi od 0,618 euro za mililitr do 0,3 euro za mililitr. Oznacza to, że butelka o objętości 10 mililitrów opodatkowana jest kwotą 3 euro. 2 dni temu spotkałam znajomego ktory był niedawno temu w Portugalii i twierdzi że na każdym kroku można spotkac wapera...(prawdopodobnie wynika to z podwyżek cen na papierosy) więc nie wiem jak się to ma do tego zakazu z przed roku ???
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Gregory
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: wt mar 06, 2018 11:37 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 128 razy
Otrzymał podzięk.: 192 razy
Płeć: Mężczyzna

Informacja dla podróżujących waperów

Postautor: Gregory » śr mar 21, 2018 10:45 pm

Stronka super choć faktycznie niekompletna, u mnie w Bielsku nie ma vaper shopów a dwa są na pewno.
Ale dla będących na "obczyźnie" świetna sprawa :ok:
Obrazek :czajniczek:
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Informacja dla podróżujących waperów

Postautor: adamsud » śr mar 21, 2018 9:13 pm

Czy ktoś może wie jak wygląda praktyka wapowania w Portugalii? Wybieram się tam na urlop. Wiem, że sklepy waperskie są obecne (chociaż dosyć mało popularne) w tym kraju. Interesuje mnie jednak kwestia wapowania np. na ulicy, w hotelu itp.
Awatar użytkownika
blucas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 6:57 pm
Lokalizacja: Myślenice
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 114 razy
Płeć: Mężczyzna

Informacja dla podróżujących waperów

Postautor: blucas » pn lut 19, 2018 9:47 am

Widzieliście jakie jest zagęszczenie sklepów w Kijowie? :boje:
Świetna stronka.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Informacja dla podróżujących waperów

Postautor: basika » ndz lut 18, 2018 12:22 pm

Dzisiaj zajrzałam na tę stronę i mogę powiedzieć, że cały czas się rozwija. Znajdziemy już na niej 37 361 sklepów waperskich w 107 krajach. Aktualizacja 08.02.2018 roku. :smile:
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Informacja dla podróżujących waperów

Postautor: basika » sob sty 20, 2018 8:31 pm

adamsud pisze:A stronka świetna, chociaż niekompletna.

Tego niestety nie wiem, ale może będzie uzupełniana na bieżąco, warto tam zaglądać :smile:

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 15 gości