„Praca nauczyciela w Polsce zasługuje na najwyższy szacunek i docenienie.

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: „Praca nauczyciela w Polsce zasługuje na najwyższy szacunek i docenienie.

Postautor: robert » czw paź 15, 2015 2:36 pm

Też śmigałem do szkoły w granatowym fartuszku z białym kołnierzykiem.Jak pamiętam było szaro ,buro i ponuro.Jednak było fajnie .Widujecie czasami ludzi z podstawówki?Ja tak ,a z paroma osobami mam nawet luźny kontakt.Kiedyś zrobiliśmy nawet spotkanie klasowe.W ósmej klasie niektóre dziewczyny były ładne prawie panny,chłopaki niezgrabni,pryszczaci niektórzy i hałaśliwi.Dziś te dziewczyny już nie takie ładne,chłopaki też pogryzione zębem czasu.Jednak miło Ich wspominam ,mam nadzieję że Oni mnie też.Jeśli kogoś spotkam zawsze zamienimy parę słów.Goździki też były dla pani ,albo zrzuta na kryształ.To były czasy. :(
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: „Praca nauczyciela w Polsce zasługuje na najwyższy szacunek i docenienie.

Postautor: Tommy Black » czw paź 15, 2015 2:21 pm

A ja jeszcze na chwilę wrócę do klasy,bo zapomnialem piórnika,a tam miałem takie zdjęcia z Narodowego Archiwum Cyfrowego. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz niespodzianka,co jest napisane na tablicy,ale w przełożeniu na nasz zwykły język? Czyli: Chemicy do tablicy! :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: „Praca nauczyciela w Polsce zasługuje na najwyższy szacunek i docenienie.

Postautor: Tommy Black » śr paź 14, 2015 7:53 pm

A ja bardzo przewrotnie,ale tym nauczycielom którym mogę, z którymi się kiedyś wykłócałem,którym dokuczałem i którzy dokuczali mnie, ale
w końcu osiągaliśmy consensus,zadedykuję taki oto utwór i wiem że nie wyrzucicie mnie za to z sali.... ;) :)

Nie potrzebujemy edukacji, nie potrzebujemy kontroli myśli... Pink Floyd ;)

https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U&feature=player_embedded
Irek
Płeć: nieokreślona

Re: „Praca nauczyciela w Polsce zasługuje na najwyższy szacunek i docenienie.

Postautor: Irek » śr paź 14, 2015 7:51 pm

Stary Chemik pisze:nie miałem problemu z całkami czy równaniami różniczkowymi
Polonista zapytany co to jest różniczka odparł, że to wyniczek odejmowanka ;-)
Niedawno miałem przyjemność spotkać swoją polonistkę z liceum, ma blisko 100 lat, jasny umysł, świetne poczucie humoru. Piosenkę nieodżałowanej Małgosi Zwierzchowskiej pani Teodorze Lewandowskiej i wszystkim nauczycielom dedykuję.
https://www.youtube.com/watch?v=1FKhgD7unH0

Edit.
Słowa również nieodżałowany Andrzej Waligórski oczywiście.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: „Praca nauczyciela w Polsce zasługuje na najwyższy szacunek i docenienie.

Postautor: robert » śr paź 14, 2015 6:46 pm

Z tym jest u mnie różnie,podejrzewam że u Was też. ;) Jest kilku których naprawdę miło wspominam.Mogę o nich powiedzieć że byli prawdziwymi pedagogami,a nie ludzmi pracującymi w szkole.Wychowywanie dzieci i młodzieży to nie to samo co praca w szkole.Takim nauczycielom kłaniam się z daleka.Z jednym z nich ,dziś staruszkiem zamieniam zawsze parę słów jak się gdzieś spotkamy.Niestety pamiętam i tych bez chęci ,charyzmy i podejścia do ucznia.Mam syna w podstawówce i pewne obserwacje,porównania już zdążyłem poczynić.Niestety niewiele się zmieniło .Są prawdziwi pedagodzy i wyrobnicy.Dla tych pierwszych wielki szacunek za Ich pracę,potrzebną i trudną czasami.Dla reszty może życzenia zmiany podejścia do ucznia,cierpliwości i chęci.
Awatar użytkownika
Baranek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: śr wrz 23, 2015 7:09 am
Lokalizacja:
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podzięk.: 75 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: „Praca nauczyciela w Polsce zasługuje na najwyższy szacunek i docenienie.

Postautor: Baranek » śr paź 14, 2015 6:44 pm

Podobno Pamięta się nauczycieli którzy dali w kość a nie miłych i coś w tym jest..ulubiony przyrząd nauczyciela w podstawówce linijka a nauczyciela od wf taka plastikowa pałka, a co do nauczycieli to pamiętam, pamiętam wielu zasłużyło na uwagę..

Jeden nauczyciel wf po 50 założył się z uczniem który szybciej na rękach przejdzie wzdłuż sali gimnastycznej...widok niesamowity uczeń kontra senior a scigają sie po sali ogólnie mega nauczyciel był...

Ogólnie jestem zadowolony z tych co miałem i większość na pewno pamiętam anaegdot mam a mam ..po prostu miałem fajnych wynalazków po
drugiej stronie ...

Dla chemików z forum ...

Co ile chemicy mają wakacje?
- CO2

Pozdrawiam Łukasz
Awatar użytkownika
Stary Chemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: pn cze 08, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 347 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: „Praca nauczyciela w Polsce zasługuje na najwyższy szacunek i docenienie.

Postautor: Stary Chemik » śr paź 14, 2015 6:40 pm

Zacytuję mój dzisiejszy poranny wpis z FB:

"Różne rzeczy do głowy mi wkuli,
Tumanili nauką daremną..."
Wspominam Was dziś serdecznie, moi dawni Nauczyciele. Dziś może kilka słów o niektórych z nich.
Wspominam z podstawówki panią Nizioł od historii. Odważnie przemycała wiedzę wtedy zakazaną, uczyła o 17 września i o Katyniu. Panią profesor Borkowską od matematyki w LO - niesamowita wiedza i umiejętność jej przekazania. Bardzo wymagająca, ale zawsze sprawiedliwa. Dzięki Niej na studiach nie miałem problemu z całkami czy równaniami różniczkowymi (tak, tak, młodzi - kiedyś tego uczyli w liceum).
Pana profesora Krzyżagórskiego, zwanego Pimpusiem, który nas uczył piękna astronomii i fascynacji Kosmosem. Panią prof. od fizyki - starszą od nas w sumie o kilka lat, ale umiejącą zainteresować przedmiotem. Trochę nas rozpraszała zgrabnymi nogami w mini, ale na to akurat nie narzekaliśmy. ;)
Panią prof. Klarę Tupalską, która uczyła łaciny (nie chodziłem, żałuję) oraz... WFu. Miała wtedy ok. 60 lat i na pierwszej lekcji na sali gimnastycznej był drobny chichot, gdy "taka babcinka" weszła w dresie. A potem "babcinka" pokazała jak na rękach przechodzi przez całą długość sali - i śmiech ucichł. Nikt z nas tego nie umiał.
No i oczywiście pana prof. Ireneusza "Wuja" Sarbaka od chemii. Człowieka, który zawsze mnie wspomagał i uwierzył, że może mi zaufać, że nie wysadzę mu pracowni. Pracownia przetrwała, dziś nosi Jego imię, do czego też się trochę przyczyniłem - to taka bardzo skromna spłata wielkiego długu.
Pozostaniecie zawsze w mojej pamięci. Dziękuję.
Niezależny konsultant chemiczny przyglądający się liquidom na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

„Praca nauczyciela w Polsce zasługuje na najwyższy szacunek i docenienie.

Postautor: Tommy Black » śr paź 14, 2015 6:24 pm

Obrazek

„Praca nauczyciela w Polsce zasługuje na najwyższy szacunek i docenienie. Powinno to mieć realne odzwierciedlenie w wynagrodzeniach. Staramy się to robić w ramach naszych możliwości budżetowych” – powiedziała premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu wzięła w środę udział w uroczystościach z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Premier Kopacz przypomniała, że w ciągu dziesięciu lat budżet systemu oświaty zwiększył się z 25 do 40 mld zł. W tym czasie liczba uczniów spadła o 23 proc., czyli o ponad milion, a liczba nauczycieli o 11 proc.
„Macie olbrzymi wpływ na młodych ludzi. Przekazujecie im nie tylko konkretną wiedzę, ale i wychowujecie. Spędzacie z uczniami wiele godzin dziennie, niejednokrotnie angażując się w ich życie. Pełnicie bardzo ważną rolę w ich rozwoju nie tylko intelektualnym, ale i obywatelskim. Jestem przekonana, że uczycie swoich podopiecznych czym jest nowoczesny patriotyzm, a sami jesteście jego przykładem” – mówiła do nauczycieli premier Kopacz.
Szefowa rządu podkreśliła, że nauczyciele wspierają i motywują swoich uczniów, „nawet wtedy, gdy ich marzenia na pierwszy rzut oka wydają się nierealne”. „Jestem przekonana, że ci którzy dzisiaj budują łaziki marsjańskie, drony, nowoczesne systemy informatyczne – niejednokrotnie pierwsze inspiracje czerpali z otwartej postawy swoich nauczycieli” – podkreśliła premier Ewa Kopacz.
Premier Ewa Kopacz przypomniała, że na zeszłorocznym Dniu Edukacji Narodowej spotkała się ze swoją wychowawczynią z Liceum w Radomiu, Kunegundą Głogowską. „Jestem przekonana, że takich nauczycieli, których będziecie serdecznie wspominać jest bardzo wielu” – podkreśliła.
Za Polską Agencją Prasową

Prawie zapomnieliśmy... ;)

A Wy? Macie takich nauczycieli o których jeszcze pamiętacie? ;)

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości