Początkujący waper szuka porady

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Początkujący waper szuka porady

Postautor: sikor » wt cze 26, 2018 10:36 am

Krzyniu pisze:#sikor W sumie sobie odpuszczę to bo z moimi delikatnymi dłońmi na bank nie wyjdzie a jeszcze to by miało być moje pierwsze podejście. Muszę klucz zmontować i drut i zacznę się bawić


Albo skorzystać z czegoś z tego tematu....
viewtopic.php?f=84&t=2775&hilit=zaawansowany
Krzyniu
Płeć: nieokreślona

Re: Początkujący waper szuka porady

Postautor: Krzyniu » wt cze 26, 2018 10:19 am

#sikor W sumie sobie odpuszczę to bo z moimi delikatnymi dłońmi na bank nie wyjdzie a jeszcze to by miało być moje pierwsze podejście. Muszę klucz zmontować i drut i zacznę się bawić. [emoji12]

Co do znalezienia moich preferencji smakowych najkorzystniej finansowo będzie chyba branie jak narazie premixów bo już nie raz zrobiłem czegoś 100ml i męczyłem się później z tym bądź gdzieś leżało i przypominało mi o mojej wtopie. [emoji12]

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Początkujący waper szuka porady

Postautor: sikor » wt cze 26, 2018 10:12 am

Najgorzej chyba wychodzi stal na rozgrzewaniu do białości....
A rozwijanie grzałki i ponowne nakręcanie na wiertle może się nie udać tak jakbyśmy chcieli. Na pewno się nie uda próba wciśnięcia tam grubszego wiertła w celu "rozepchania" średnicy grzałki....

ps. żeby zejść z watów musisz(!) mieć cieńsze druty
Krzyniu
Płeć: nieokreślona

Re: Początkujący waper szuka porady

Postautor: Krzyniu » wt cze 26, 2018 10:08 am

Azgar pisze:Najlepiej do ciemnej czerwieni ( taka wisienka). Rozgrzanie do jasno pomarańczowego koloru uszkodzi strukturę drutu, będzie pracować gorzej i szybciej zbierać nagar.
Właśnie rozgrzewałem ją do białości wielokrotnie. Z watów bym z szedł ale poniżej 50w jest dym ale zero smaku czy, jakiejkolwiek satysfakcji. Szkoda trochę batek bo dość szybko padają. Więc tu może być mój problem. Nagar szybko zachodzi i potrzebuje dużo prądu by były efekty [emoji189]

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Początkujący waper szuka porady

Postautor: Azgar » wt cze 26, 2018 10:01 am

Najlepiej do ciemnej czerwieni ( taka wisienka). Rozgrzanie do jasno pomarańczowego koloru uszkodzi strukturę drutu, będzie pracować gorzej i szybciej zbierać nagar.
Krzyniu
Płeć: nieokreślona

Re: Początkujący waper szuka porady

Postautor: Krzyniu » wt cze 26, 2018 9:58 am

Teraz jestem w trasie i nie mam dostępu do drutu bo bym już najchętniej sam coś zmajstrował. Mógł bym zmienić jeszcze na te ze zdjęcia bo jedynie takie mam ale... Zgubiłem kluczyk (imbus).
Ewentualnie przy zmianie i ułożeniu grzałki się wygrzewa ją. To grzać tak samo jak przy czyszczeniu do Czerwonego nie aż do białej kości? (tak robiłem bo tak w YT kazali)
A i ogólnie ta grzałka z foto ma mniejszy prześwit niż moja. W gruncie rzeczy mógłbym ją skręcić jeszcze raz na wiertle? [emoji848] Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


W sumie prześwit to 3mm to może moja ma taki sam i mi się wydaje może ilość zwoi jedynie zmienić.
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Początkujący waper szuka porady

Postautor: Azgar » wt cze 26, 2018 7:15 am

Strasznie grube te grzałki masz.. zgadzam się z dr. Inż. @
Awatar użytkownika
Haze
. Moim zdaniem taka ilość W to dużo za dużo. Akusy lekko z tobą nie mają :smile:
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Początkujący waper szuka porady

Postautor: sikor » wt cze 26, 2018 6:11 am

Ja, jako dopie.dalacz mocy na grzałki uważam, że przy tych drutach 26ga 50-60W nie jest przesadzone :P
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Początkujący waper szuka porady

Postautor: Haze » wt cze 26, 2018 5:51 am

Krzyniu pisze:Tematy z linków dawno przeczytane od dechy do dechy

Najpierw przeczytał a potem pyta, rzadki okaz :beer: Powinieneś zostać wzięty pod ochronę @Krzyniu :mrgreen:

A co do mocy 60 W na dualu 0.2 oma to ja powiem, że to dużo za dużo, ale pięć innych osób stwierdzi pewnie, że w sam raz :smile: Jak Ci pasuje, czujesz jakiś smak i nie parzy ryja to OK.
Miałem podobny dual w Blitzenie (jakieś 0.17 oma) i cały czas jechałem na 35-40 W.
Obrazek
Krzyniu
Płeć: nieokreślona

Początkujący waper szuka porady

Postautor: Krzyniu » pn cze 25, 2018 9:00 pm

Tematy z linków dawno przeczytane od dechy do dechy. :cool:
Dzięki co do drutu już mam jakiś odnośnik. Zwrócę większą uwagę na lq. Na takim setupie (dwie grzałki / 0.22 Ω) chmurze w zakresie od 50w do 65w najczęściej są to okolice 60w jest ok? By się rozhuśtać pierwsze 2, 3 strzały idą na pusto. Wiadomo że każdy pod siebie robi, ale dobrze jest usłyszeć kogoś opinii.
Dzięki *wino*

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości