Komfort i nuda czyli gdzie zniknęła magia waperstwa?

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Komfort i nuda czyli gdzie zniknęła magia waperstwa?

Postautor: miblah » ndz lip 01, 2018 10:14 pm

@
Awatar użytkownika
Pelikan2
- musiałbyś się bardziej postarać, żebym posta usunął :D
Tommy przerzucił się na gotowe grzałki. Tommy ;) Ma swoje powody, i używa głownie czystej bazy z nikotyną =]
To co piszesz jest prawdą zasadniczo. Może i Sheild jest mega dobry. Ale nie sądzę, by wytrzymywał dłużej z moim liquidem, któremu zmieniam muji w RDA co tydzień. Jednak sens wypowiedzi Tomka był znacznie głębszy... ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Komfort i nuda czyli gdzie zniknęła magia waperstwa?

Postautor: Pelikan2 » ndz lip 01, 2018 10:02 pm

No to Panowie i Panie nie mam pojęcia jak to robicie, i jakie grzałki fabryczne używacie, że nie bankrutujecie. Uwielbiam gęste, ciasteczkowe kombinacje. Dalej dla mnie głównym smakiem jest popularny klon BB (choć staram się kombinować z aromatami, bo zauważyłem, że z TPA jest coś nie tak, a główny aromat Banana Nut stracił na intensywności i smaku) Ale wracając do meritum. po 10ml fabryczna grzałka jest praktycznie do wyrzucenia (można, gotować, przecierać spirytusem) ale łatwiej wymienić watę w RTA.

Są dwa rodzaje użytkowników ep:
a) ludzie szukający tańszej alternatywy
b )ludzie nie liczący się z kosztami, dla których wydać 500-700 miesięcznie nie jest problemem.

A gdzie zniknęła magia waperrstwa? Magia zniknęła 2-3 lata temu jak w ep pojawiły się konkretne pieniądze i to wszystko z "hobby" zmieniło się w "konkretny hajs". Doskonałym przykładem jest "zielone" gdzie fajna społeczność zmieniła się w krąg "zaprzyjaźnionych Januszy" sprzedających kawałek metalowej rurki za 350zł i dipy po 90zł, a każde pytanie o fakturę czy paragon wiązało się z atakiem "zaprzyjaźnionej grupy", a jakiekolwiek zwrócenie uwagi skutkowało banem.

P.s
Trochę się dziś upiłem. Jak ten post jest brzydki, proszę moda osunięcie.
Obrazek
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Komfort i nuda czyli gdzie zniknęła magia waperstwa?

Postautor: miblah » ndz lip 01, 2018 9:14 pm

Azgar pisze:Muszę się też przyznać że na początku ja też tego nie robiłem mądrze.
[...] Na szczęście trafiłem na salon i wiele się się nauczyłem na dodatek w miłej atmosferze. :ok:


:off:
To pierwsze, to zdecydowanie prawda :D Ale postępy w rozumieniu problemu zrobiłeś olbrzymie sam - niewielka to zasługa z naszej strony :beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Komfort i nuda czyli gdzie zniknęła magia waperstwa?

Postautor: Azgar » ndz lip 01, 2018 7:55 pm

Przypomniałeś mi właśnie o pewnym moim pomyśle ! Zaraz wracam :)
McKanthal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: czw cze 14, 2018 12:00 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 24 razy
Płeć: nieokreślona

Komfort i nuda czyli gdzie zniknęła magia waperstwa?

Postautor: McKanthal » ndz lip 01, 2018 7:44 pm

@
Awatar użytkownika
Azgar


Fakt, element własnej kreatywności jest ważny, kto wie może w przyszłości ktoś obmyśli jak wykorzystać inny stop metalu albo coś. Wygrywamy też inaczej, choćbyś robił tę samą grzałkę po raz setny to masz satysfakcję, że umiesz w powtarzalny sposób uzyskać pożądany efekt, czyli nie jest to dzieło przypadku :mrgreen:
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Komfort i nuda czyli gdzie zniknęła magia waperstwa?

Postautor: Azgar » ndz lip 01, 2018 7:42 pm

Dlatego napisałem że wielu waperów i waperek jest a nie wszyscy. Trzeba też dodać że nie wszyscy robią to mądrze.
Muszę się też przyznać że na początku ja też tego nie robiłem mądrze.
Cholera może dlatego słownik uporczywie przeprawia mi waper na saper... :silent:
Na szczęście trafiłem na salon i wiele się się nauczyłem na dodatek w miłej atmosferze. :ok:

Edit ! Zmiana kolejności zdań, nic wielkiego. O emotce już nie wspomnę. :)
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Komfort i nuda czyli gdzie zniknęła magia waperstwa?

Postautor: robert » ndz lip 01, 2018 7:26 pm

Azgar,zgadzam się z Tobą ,jak zawsze mądrze piszesz. :brawo: Jest jedno małe ale ,nie każdy waper to hobbysta. :)
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Komfort i nuda czyli gdzie zniknęła magia waperstwa?

Postautor: Azgar » ndz lip 01, 2018 7:22 pm

@
Awatar użytkownika
McKanthal
masz rację. Jest jedno małe ale.
Wielu, a raczej wiele z nas, bo drożdżówek też to dotyczy, rzucając analogi na rzecz waperstwa zyskało nowe hobby...
Ja zamiast siedzieć przed komputerem, czy oglądać filmy siedziałem i nadal siedzę, chociaż w mniejszym stopniu, przy grzałkach. Znasz to uczucie wewnętrznej pustki kiedy kończą czy się pomysły a twoje ulubione zajęcie nie sprawia ci już takiej przyjemności jak kiedyś, albo nie napawa dumą i nie mówisz już " udało się, zrobiłem"?
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Komfort i nuda czyli gdzie zniknęła magia waperstwa?

Postautor: basika » ndz lip 01, 2018 7:15 pm

Tommy Black pisze:... zrobiłem kilka liquidów ale to była taka forma techniczno - literackiej twórczości.... Wyszło mi tak średnio i ponad pół roku pracy trudno mi określić sukcesem.

Polemizowałabym z Twoim zdaniem. Przeczytaj jeszcze raz moje recenzje. Pisałam prawdę - ja nie lubię "kadzić".

Tommy Black pisze:nie wyobrażam sobie życia bez ciągłego odkrywania czegoś nowego, nawet jeśli to tylko nowa książka czy film...ale z liquidami nie jest tak łatwo.

Nikt nie obiecywał że będzie łatwo. Życie ogólnie jest trudne. Ale dobrze że wspomniałeś o książkach... Czy wracasz do tych ukochanych i ulubionych ? Pytanie retoryczne oczywiście. Tak samo jest z wapertwem. Nawet jeśli wdarła się do niego rutyna, albo trochę Cię znudziło, to i tak bedziesz do niego wracał jak do ulubionej książki, bo warto.... Zresztą kto wie, jakie jeszcze niespodzianki przed nami ? ;)
McKanthal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: czw cze 14, 2018 12:00 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 24 razy
Płeć: nieokreślona

Komfort i nuda czyli gdzie zniknęła magia waperstwa?

Postautor: McKanthal » ndz lip 01, 2018 7:07 pm

Może trzeba odłożyć kombinowanie na jakiś czas i cieszyć się, że coś działa bo tak i już. Tak trochę automatycznie uzupełniać niedobór nikotyny przecież zwykłe fajki też często paliliśmy bezwiednie i wtedy nam to nie przeszkadzało. EIN przecież robi dokładnie to samo, a z czasem na pewno rozwój techniki zadziwi i zainspiruje ponownie do grzebania.

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości