Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: Tommy Black » pt sie 03, 2018 12:39 pm

Szanowna Pani Moniko!
Z opóźnieniem ale usprawiedliwionym przez polską służbę zdrowia, a usprawiedliwienie to najlepsza rzecz jaką ze szpitala wyniosłem, więc proszę wybaczyć to opóźnienie. Ach, wyniosłem jeszcze małą zieloną strzykawkę.Tak częściowo za zgodą ale całą strzykawkę... :-P
A teraz ad rem. Internet to taki gargantuiczny potwór który najpierw wszystko zjada a potem układa kartę dań.I ta karta jest często lepsza niż to zo pozjadał. Umówmy się że start był nieco za suchy, może przypalony. Dodatki, czyli posty, często drugiej świeżości.Ale teraz czas zająć się kartą.To nie czas na obrażanie się na kucharza co zawsze w konsekwencji prowadzi do głodu a zaraz potem do rozdrażnienia. A na końcu do niczego.
Skoro Stowarzyszenie powstało, skoro mniej lub bardziej czytelnie, wyjaśniła Pani jego założenia i cele a także zawiłości nazewniczo-składkowe, jasne że trzeba to wszystko było zrobić nieco inaczej, to czas teraz na na to aby czas, :) którego nikt z nas zbyt dużo nie posiada, wykorzystać dla dobra i sklepów i Stowarzyszenia i nas w końcu.Tak się składa że co prawda jesteśmy na końcu tego łańcucha ein ale na cholerę komu ten łańcuch bez nas?
Z wrodzoną nieśmialością zauważę że pomimo braku jakiegokolwiek stowarzyszenia które dbałoby o nasze interesy, jakoś przetrwaliśmy. Ludzie ein to siła po dobrej stronie mocy i warto z nami być po tej stronie.Tak jak my jesteśmy za i z naszymi sklepami, choć byt to dość trudny i wymagający ( dla nas).
Temat nie zostanie usunięty, nie mamy takich zwyczajów.Skasowanie konta odbywa się na pisemną, mailową prośbę, na adres podany w aplecie kontakt na stronie głównej. Musi być to napisane z maila z którego nastąpiła rejestracja.
Ja natomiast mam dla Pani propozycję. Nowy, w postaci ogłoszenia globalnego, temat poświęcony merytorycznej działalności Stowarzyszenia, gdzie mogłaby Pani albo ktoś inny prezentować to co ważne, to nad czym Państwo pracują czy też to co Państwa zdaniem ważne.My tez chcielibyśmy wiedzieć, a nawet mamy prawo wiedzieć, w jakim kierunku i w jaki sposób rozwijać się będą sklepy branży ein. Jeśli będzie taka potrzeba, służymy wszelką możliwą pomocą i współpracą. Z jednym wyjątkiem. My się nie obrażamy i nie reagujemy na obrażanie się. :)
Decyzja należy do Pani. Formy są dwie. Jedną już znamy, druga to PW do mnie.
*friends*
Monika M
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 02, 2018 9:15 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: nieokreślona

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: Monika M » czw sie 02, 2018 6:23 pm

Ojojoj Panowie.

Doprawdy o tym ten temat, doprawdy trzeba tego deprecjonowania i podśmiechujek dwóch kompanów, nie rozumiem właściwie dlaczego i po co?
Jeszcze raz spróbuję:
Temat założył, pewnie z dobrych chęci (już wiemy, że niepotrzebnie) człowiek, który chciał uświadomić firmom, których jeszcze z nami nie ma, że takowe Stowarzyszenie już jest i działa. Zapewniam Panów, że firmy co istotne, na takie Stowarzyszenie czekały, o czym świadczy także wciąż rosnąca liczba Członków. Autor nie chciał natomiast poddać w dyskusję estetycznej, technicznej czy komunikacyjnej formy strony, bo jakie Szanowni Panowie ma to w tej chwili dla samej działalności Stowarzyszenia znaczenie? Dyskusja o tym teraz gdy wiedzą Panowie, że strona jest uruchomiona 3 dni temu i prace nad nią wciąż trwają jest bez sensu albo zwyczajnie hmm nie wiem jak to nazwać. Uwagi jednak przyjmujemy, przemyślimy i w chwili większej dostępności czasu będziemy szlifować, gdy najważniejsze rzeczy już będą.

Szanowny Panie Werc, mam wielką sympatię do Małgosi i wielki podziw dla niej za kurtuazyjną odpowiedź. Jestem pewna natomiast, że nie widziała wówczas jeszcze cóż Pan napisał w swoim pierwszym poście, choć nie twierdzę, że widząc go odpowiedziałby inaczej. Odeślę zatem Pana do jego ponownej lektury. Nie chcę teraz pisać, że można było inaczej, bardziej grzecznie czy życzliwie, bo takie zwracanie się do Pana uznałabym za nieeleganckie, ale to po Pana wpisie potoczyła się już fala czasami obrzydliwych komentarzy, czy sądzi Pan, że właściwych? Czy doprawdy powinnam kurtuazyjnie odpowiadać na posty "wakacje za pieniądze"od osób, które adresatem tego tematu w założeniu nie były? Zresztą nie jestem też pewna czy kurtuazja w takich przypadkach działa. Prosze przemyśleć.
Chciałam także napomknąć, że Pana post przepraszający zobaczyłam dopiero po wysłaniu swojego. Zbyt mało wiary jednak było we mnie.

W końcu obrażanie się, fakt lubię, ale tym razem zupełnie nie było to moim zamiarem. Podjęłam próbę odbicia żółci jaka się wylała, ale sama odbijam się od ściany. Nie widziałam zatem sensu w prowadzeniu tej wymianu z dwoma Panami, która dyskusją zgoła nie jest, a jedynie próbą niezrozumiałego przeze mnie czepiania się dla samej chyba kłótni Użytkowników jak mniemam produktów EIN, nie zaś dyskusji, czy pytań ewentualnych podmiotów z branży, których potrzebujemy, by chociażby wzmocnić siłę głosu Stowarzyszenia.
Temat został założony niepotrzebnie, dlatego poprosiłam o jego usunięcie. Moje konto nie będzie mi już potrzebne (skutecznie Panowie od Forum odstraszają, choć zapewne dużo tu wspaniałych ludzi) i komentarze na temat ewentualnego jego usunięcia również potrzebne nie były.
Teraz chcę podziękować za dyskusję dobrą czy złą, jakkolwiek Panowie ją postrzegają i pożegnać się. Nie zwykłam pisać na forach, nie potrafię tego robić, nie rozumiem wpisów dla samych wpisów i drażni mnie czasami widoczne, dość osobliwe pojmowanie kultury międzyludzkiej, ale przede wszystkim nie chciałabym by któreś z moich słów kiedyś zabrzmiały nieelegancko lub ktoś poczuł się nimi urażony, dlatego wybaczcie jeśli na kolejne wpisy odpowiadać nie będę.



Pozdrawiam serdecznie,
Monika M
Awatar użytkownika
werc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: sob lip 14, 2018 2:06 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: werc » czw sie 02, 2018 1:35 pm

A przecież można tak... *friends*
(od dołu czytać hi,hi)
" A ja Panie Sławku nie wiedziałam, że taka dyskusja na “salonie” o STOPP. Dziękuję za sprostowanie. Miło mi A nad stroną trzeba jeszcze popracować ...

Pozdrawiam

From: SET GSM
Sent: Thursday, August 2, 2018 11:44 AM
To: 'Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców'
Subject: RE: Stowarzyszenie?

Mi również było bardzo miło 
Nakrzyczałem na Was na forum troszeczkę  ale już wyprostowałem.
Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem…
Macie moje pełne poparcie i postaram się (w miarę możliwości) zrehabilitować.

Jak to reklamuje jakaś sieć… bądźmy w kontakcie 

Pozdrawiam

Sławomir /../

From: Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców [mailto:biuro@stopp.pl]
Sent: Thursday, August 2, 2018 10:52 AM
To: SET GSM
Subject: Re: Stowarzyszenie?

Witam Panie Sławomirze

bardzo dziękuję za kontakt i miłą rozmowę

Pozdrawiam

Małgorzata /.../


From: SET GSM
Sent: Tuesday, July 31, 2018 7:04 PM
To: /.../,/.../,/......
Subject: Stowarzyszenie?

Czy możecie nam Państwo udzielić jakiś dodatkowych informacji na temat przynależności do stowarzyszenia http://stopp.pl/?page_id=209
Byłbym wdzięczny za informacje.
Awatar użytkownika
Snake
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 26, 2018 10:00 am
Lokalizacja: Świdnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: Snake » czw sie 02, 2018 12:38 pm

Zacytuję babcię z "Samych Swoich"

"No i nastał koniec na samym początku" :P

Mam tylko małą sugestię dla Pani Moniki, zanim nas opuści, tak jak zapowiada (zresztą uważam, że nie ma się co obrażać, a trzeba najzwyczajniej dyskutować). Mojej krytyce została poddana forma komunikacji z potencjalnymi członkami waszego stowarzyszenia. Już widzę właściciela małej firmy, który po wnikliwej lekturze Państwa www (czyli jakieś 3 minuty) raczy skontaktować się via e-mail bądź telefonicznie, z pytaniem o niższe składki członkowskie.

Napisała Pani 2 posty, które po copywritingu można by było wrzucić do kategorii news na Państwa stronie i już wiele wątpliwości zostało by rozwianych.

Jeżeli wyczytała Pani z mojego postu zamieszczonego wyżej tylko to, że silnik mi się nie podoba (co oczywiście jest wierutną bzdurą, gdyż o "podobaniu" się silnika w ogóle się nie wypowiedziałem) to proszę wybaczyć, ale ręce mi opadają. Może warto odłożyć emocje na bok i jeszcze raz przeczytać niektóre posty. Myślę, że po przemyśleniach i zastosowaniu się do uwag, czasem może wypowiedzianych zbyt dobitnie, może Pani tylko skorzystać.

Okaże się jeszcze że nie taki salon straszny, jak go malują. I to nie jest kąśliwość z mojej strony, gdyż nie kąsam :P Jestem raczej z dusicieli :)
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: Krasnal45 » czw sie 02, 2018 12:24 pm

Piękny foch. Dalej pani twierdzi, że chcecie coś robić dla nas? :mrgreen:

Monika M pisze:... nie powinien Pan rozliczać przedsiębiorców, bo nie wie Pan ile faktycznie im zawdzięcza.

Otóż Szanowna Pani, NICZEGO Wam nie zawdzięczam :mrgreen:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Monika M
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 02, 2018 9:15 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: nieokreślona

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: Monika M » czw sie 02, 2018 12:00 pm

Cóż, pozwolą Państwo, że opuszczę kurtynę milczenia. Nie znajduję słów by tłumaczyć "gdzie byliśmy", nie znajduje też chęci. Nie rozumiem tego "szeregu", o którym Pan Krasnal pisze, tak jak Pan nie rozumie szeregu, w którym stoją przedsiębiorcy i nie powinien Pan rozliczać przedsiębiorców, bo nie wie Pan ile faktycznie im zawdzięcza.
Sobie nie przypisuje zasług, jedynie staje w obronie firm, które na obronę zasłużyły.
Jeśli chodzi o składki, niepotrzebne jest komentowanie wysokości. To składki dla największych firm, producentów, małe firmy, sklepy partycypują małymi kwotami, wedle uznania i według chęci, które jak widać z dnia ma dzień coraz więcej firm ma.
Sama strona działa od trzech dni i kierowana jest do branży, a ja doprawdy poświęcam jej każdy swój w tej chwili wolny czas, bez względu na to na jakim jest silniku, czy ów silnik się Użytkownikowi tegoż forum podoba czy nie. Nie rozumiem czepialstwa i nie rozumiem także o jakiej pokorze ów Użytkownik pisze.
Na forum są sklepy, a w proponowanej przez BAT formie zalegalizowanie towaru, który pozostanie sklepom w dniu 31 grudnia tego roku, może każdy sklep kosztować nawet 20 tyś zł. Czy doprawdy nie ma o co walczyć? Czy doprawdy "szereg maluczkich" (przepraszam za to określenie, posługuję się jedynie cytatem), jest w stanie odeprzeć działania lobbingowe globalnego giganta, jakim jest BAT z budżetem jakim dysponują i armią lobbystów na swoich usługach?
Szanowni Państwo czytam te komentarze i budzi się u mnie wyłącznie niezrozumienie dla ludzkich zachowań. Osoba zakładająca wątek zwróciła się do branży- sklepów czy małych producentów z forum. Jeśli nie życzą sobie Państwo (osoby prywatne) wsparcia celów statutowych, proszę po prostu tego nie robić!

Przyznam, że te nieprzychylne komentarze wprawiły mnie w takie zniechęcenie, że proszę o administratora o usunięcie całego wątku (jeśli oczywiście znajdzie taką ochotę) oraz mojego konta. Ze swojej strony zamykam dyskusję i żegnam się.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
werc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: sob lip 14, 2018 2:06 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: werc » czw sie 02, 2018 11:50 am

O.K. - należało mi się, może trochę za ostro pojechałem :-P
Niemniej sami jesteście sobie winni w dzisiejszych czasach, zanim coś się zrobi trzeba to najpierw przemyśleć. I nie piję tutaj do założeń stowarzyszenia, lecz stro internetowej, od której to zamieszanie wzięło początek.
Najpierw należało ją dopracować, następnie ruszyć z promocją i reklamą. Poniekąd zasłużyliście...
Przeprosiłem, wyjaśniłem sprawę telefonicznie i jestem w pełni usatysfakcjonowany.
Aczkolwiek tłumaczenie się brakiem czasu, w zamieszczeniu podstawowych informacji na stronie, nie przekonuje mnie osobiście (pośpiech jest złym doradcą).
Skutki takiego postępowania mieliśmy okazję obserwować wyżej.

Nawiązując do przedmówcy - w zasadzie to taniej byłoby mi palić dalej analogi - 10ml. liquidu w mojej strefie to równowartość 2 paczek LD, Marlboro czy Westów od "przyjaciół" zza wsch. granicy, lub paczki tychże samych (nawet taniej) w handlu detalicznym. Koszty pomińmy (w moim wypadku).
Myślę że straszenie podniesieniem cen jest nie na miejscu (nie na tym forum). Sądzę, że to wasz problem, a nie przeciętnego wapera - Polak potrafi, jak niejednokrotnie pokazała historia... Więc podnieście ceny do 50 PLN za 10 ml. - może ktoś w wreszcie zrozumie, że nie tędy droga.
Obłożenie akcyzą liquidów z zawartością nikotyny jestem jakoś jeszcze przełknąć. Natomiast to co nam zafundowali rządzący...

Dla mnie temat postu został wyczerpany!
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: sikor » czw sie 02, 2018 11:40 am

Pani @
Awatar użytkownika
Monika M
jeśli zauważę obraźliwe komentarze na pewno zareaguję. Na razie toczy się tu dyskusja... trochę ostra ale dyskusja. Ja pozwalam na dużo.... więc w tej chwili uwazam, że jest w normie :)
Awatar użytkownika
Snake
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 26, 2018 10:00 am
Lokalizacja: Świdnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: Snake » czw sie 02, 2018 11:39 am

Witam PAni Moniko

Monika M pisze:Dzień dobry,

Co do strony, nie jest jeszcze skończona co widać, jeśli są jakiekolwiek braki zostaną uzupełnione, ale proszę nie zakładać od razu, że artykuły są w niezgodny z prawem sposób kopiowane. Tak samo może Pan w życzliwy sposób założyć, że napisałam je ja (członek stowarzyszenia) i zapewniam, że o ile tak potrzebujemy wsparcia finansowego, to potrzebujemy również wsparcia merytorycznego, zatem zachęcam Pana do zgłoszenia swojego członkostwa, chociażby do pisania artykułów, jeśli moje nie spełniają oczekiwań.


Strona de facto nie jest nawet "zaczęta", no chyba że do "zaczęcia" należy zaliczyć na szybko postawiony silnik na WP i 3 artykuły. Proszę nie mieć za złe "prostym ludziom", takim jak ja, którzy widząc taką stronę (bez certyfikatu ssl, bez warstwy merytorycznej) ale za to z doskonale wyartykułowanym cennikiem i zamieszczonymi logami kilku członów, podchodzą to Państwa inicjatywy z dużym dystansem. Skąd ktoś taki jak ja ma zaczerpnąć informację o Państwa działalności? Ze szklanej kuli, a może mam udać się do "cyganki z wąsem" która mi to wywróży? Moim zdaniem jest to mało profesjonalne podejście, pomimo tego że cel szczytny.

Zachwala Pani wkład członków w prace legislacyjne itp. A gdzie są te informacje? W obecnym momencie wyłącznie na salonie i wyszły wyłącznie od Pani, a moim zdaniem powinny zostać opisane na Państwa stronie, wtedy nie było by niedomówień.

Gdy w dniu wczorajszym wszedłem na stronę STOPP, zanim wywiązała się owa dyskusją, pomyślałem dokładnie to samo, co koledzy napisali wyżej. Kolejna firma, pod pretekstem walki o dobro ogółu, chce zarobić sobie ciekawe pieniądze, a w zamian za członkostwo zaoferuje pod koniec roku spotkanie w jakimś hotelu, koncert smyczkowy, nikomu nieznanego tercetu smyczkowego oraz darmowy alkohol na zakończenie wieczoru.

I nie mamy tu za co przepraszać. Jak to mówią kto sieje wiatr, zbiera burzę. A wystarczyło nie popełniać "gimnazjalnych" błędów w sferze informacji i nie musiała by Pani niczego dementować.

Życzę oczywiście sukcesów, gdyż tematyka dotyczy nas wszystkich tu obecnych, ale poprawcie komunikację, ponieważ za chwilę będzie Pani musiała udzielać się na wielu innych forach, które są dużo mniej przyjazne i merytoryczne, niż salon. A i proszę o mniej stanowczości a więcej pokory, ponieważ to po Pani stronie popełnione zostały błędy, i co najważniejsze, do tej pory nie zostały naprawione.

Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: Krasnal45 » czw sie 02, 2018 11:17 am

Z całym szacunkiem pani Moniko, ale czy nie za wielkie zasługi pani i pani stowarzyszenie sobie przypisujecie??? Teraz dopiero, gdy widmo niszczącej branżę akcyzy bezpośrednio zajrzało Wam a oczy, budzicie się z z wygodnego do tej pory dla Was letargu? Gdzie byliście przez ostatnie KILKA LAT gdy grono ludzi skrzykniętych z różnych for próbowało walczyć o nasze prawa i potrzebowało pomocy i wsparcia z Waszej strony, ze strony tych większych i mocniejszych??? Gdzie byliście wówczas? Dlaczego wtedy nie stanęliście razem z nami maluczkimi w jednym szeregu??? Dziś powtórzę za kolegą @
Awatar użytkownika
werc
, dziwne jakieś to wasze stowarzyszenie i zbyt mało przejrzyste, ale za to z jakimiś kosmicznymi składkami wziętymi z kosmosu. Dla kogo jesteście? Dla nas? Raczy pani żartować? Z determinacją godna podziwu szukacie teraz ratunku, gdy w zasadzie wszystko jest już pozamiatane, i szukacie wsparcia nie dla nas, ale dla siebie i dla Waszych walących się interesów...

...dzięki kilku firmom, które widzi Pan jako członków może Pan dziś cieszyć się tanimi płynami. Dzięki staraniom, długim godzinom spędzonym w sejmie i dzięki wyłącznie prywatnym wówczas funduszom tychże firm w całym 2018r kupuje Pan płyny bez akcyzy.
Stowarzyszenie powstało po to by branże zrzeszyć, po to by mówiła jednym głosem...

Proszę mi wybaczyć, ale to jest kpina.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości