Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Sathiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob cze 23, 2018 12:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podzięk.: 59 razy
Płeć: Mężczyzna

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: Sathiel » czw sie 02, 2018 11:04 am

Szanowna Pani Moniko,

Dyskusja rzeczywiście wyrwała się tutaj delikatnie spod kontroli, jednak nie bez powodu. Na Państwa stronie brak jest jakiegokolwiek regulaminu, czy choćby wymienionej z imienia i nazwiska osoby, która reprezentuje Wasze stowarzyszenie. Zaznaczyliście natomiast dokładnie koszty członkostwa, wspominając, że są one zawarte w regulaminie (którego na stronie nie ma). Proszę zrozumieć, że niejasności wynikające z takiego przedstawienia organizacji wręcz wymuszają pytania, które tutaj padły. Choć rzeczywiście powinniśmy być bardziej powściągliwi w wyciąganiu wniosków, za co ja osobiście przepraszam. Niemniej dla Państwa wizerunku uważam, że bardzo ważne będzie uzupełnienie strony o wspomniane wcześniej informacje. Mam nadzieję, że Państwa stowarzyszenie będzie w stanie nadal skutecznie reprezentować przedsiębiorców branży EIN w Polsce, oraz pośrednio samych e-palących. Pozdrawiam i życzę samych sukcesów.
Monika M
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 02, 2018 9:15 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: nieokreślona

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: Monika M » czw sie 02, 2018 10:13 am

Dzień dobry,

nazywam się Monika Mleczko i jestem właścicielem firmy Enzo oraz twórcą strony STOPP, dlatego czuję się w obowiązku odpowiedzi w tym temacie.

Szanowny Panie Werc, dzięki kilku firmom, które widzi Pan jako członków może Pan dziś cieszyć się tanimi płynami. Dzięki staraniom, długim godzinom spędzonym w sejmie i dzięki wyłącznie prywatnym wówczas funduszom tychże firm w całym 2018r kupuje Pan płyny bez akcyzy.
Stowarzyszenie powstało po to by branże zrzeszyć, po to by mówiła jednym głosem. Stowarzyszenie zwykłe jakim jesteśmy, nie wymaga struktur, o których Pan wspomina, o czym Pan zapewne wie.

Co do strony, nie jest jeszcze skończona co widać, jeśli są jakiekolwiek braki zostaną uzupełnione, ale proszę nie zakładać od razu, że artykuły są w niezgodny z prawem sposób kopiowane. Tak samo może Pan w życzliwy sposób założyć, że napisałam je ja (członek stowarzyszenia) i zapewniam, że o ile tak potrzebujemy wsparcia finansowego, to potrzebujemy również wsparcia merytorycznego, zatem zachęcam Pana do zgłoszenia swojego członkostwa, chociażby do pisania artykułów, jeśli moje nie spełniają oczekiwań.

Do administratorów i komentujących. Bardzo proszę Państwa o wstrzymanie się od niegrzecznych komentarzy, nie rozumiem skąd u Państwa pomysły jakie możemy odczytać w Państwa komentarzach. Przypomnę, że dalszy los branży wciąż zależy od kilku zaangażowanych firm z zakładki Członkowie. Nie przekonuję Państwa do wpłat na cele statutowe, ale przestrzegam, że pisanie o zagarnianiu środków Stowarzyszenia może być dla "nas" szkodliwe, szczególnie gdy takie słowa są wyrwane z kontekstu. Pisanie w końcu w taki sposób, w jaki Państwo piszą o osobach, które dają z siebie wszystko w sprawie własnej ale i Państwa jest nie tylko żenujące, ale i niezwykle deprymujące. Panu, który nie "wejdzie już do sklepu" zdradzę, że już zawsze powinien Pan robić zakupy właśnie w "tym" Smooke sklepie, właściciele są osobami najbardziej zaangażowanymi w walkę o właściwie istnienie naszej branży w obecne postaci.
Proszę o refleksje i jeśli ktoś z Państwa zdobędzie się na dobre słowo, to o nie proszę. Jeśli chodzi o Pana Werca, coż, nie rozumiem i zapewne nie zrozumiem, więc porzucam nadzieję na refleksję.
Na koniec zachęcam Państwa do artykułu "BAT przeciwko polskim przedsiębiorcom". Przeliczyliśmy ile sklepy kosztowała będzie jedynie akcyza legalizacyjna w formie jaką proponuje BAT. Nie trudno domyślić się, że być może nawet większość polskich sklepów nie udźwignie tych kosztów i zostanie zamknięta.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
werc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: sob lip 14, 2018 2:06 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: werc » czw sie 02, 2018 9:15 am

Właśnie odbyłem bardzo miłą i dosyć długą rozmowę, z niezmiernie sympatyczną Panią, reprezentującą jedną z firm zrzeszonych w Stowarzyszeniu.

Zwracam honor, wszystko zostało wyjaśnione i dogłębnie wytłumaczone :)

Przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony, ale wszystko wynikło z niedoinformowania. Czasy mamy paskudne, a życie jest wredne.
Wystarczyło przecież, chociaż połowę z uzyskanych przeze mnie informacji opublikować na stronie głównej lub zakładce "o nas" i byłoby "po(a raczej bez) krzyku".
Uzyskane informacje w pełni mnie przekonały, mogę z czystym sumieniem zarekomendować Stowarzyszenie jako organizację potrzebną i wspierającą NASZE INTERESY!
Nie ma tutaj miejsca na opisywanie rozmowy - mam nadzieję, że w miarę możliwości (czasu) zostaną uwzględnione moje skromne sugestie :)

Jeszcze raz przepraszam i życzę powodzenia *friends*

Jeżeli ktoś potrzebuje bardziej szczegółowych informacji piszcie na PW.
... będę śledził postępy w rozwoju (organizacji i witryny) i nie omieszkam zamieścić uwag :ed:
VapeShop
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr sie 01, 2018 9:59 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: VapeShop » czw sie 02, 2018 8:36 am

werc pisze:Sorry, ale na początku zakłada się stowarzyszenie - z wszelkimi wypływającymi z tego faktu obowiązkami
Logicznie myślący człowiek przedstawiłby (zareklamował) swoją organizację, cele założenia, co zamierza osiągnąć, na co wpłynąć, w jaki sposób itd. - czyli założenia statutowe.
Ostatnim krokiem jest podanie konta, wysokość składki reguluje uchwała walnego zgromadzenia - nawet nie zarząd - wiec uchwała do wglądu.
Statut powinien wyraźnie określać prawa i obowiązki członka, członka wspierającego itd. Przerabiałem ten temat od napisania statutu, po prezesowanie.
Tutaj ktoś zaczął od du..y strony i niestety nie wyszło...
mam nadzieję, że strona zniknie przynajmniej w tej formie, zanim powiadomię odpowiednie czynniki :ed: bo to że my się nie damy, nie oznacza, że inni się nie dadzą.
Głupich nie sieją...

:off: Kończę, bo temat rzeka a blachę przynieśli (do mieszadeł) :brawo: idę zrobić ogląd *friends*


Ponieważ ktoś wcześniej wyręczył mnie w wyjaśnieniu, że jest to stowarzyszenie zwykłe, a więc nie wymaga statutu ani KRS, przejdę do kolejnego zarzutu.

Cele, założenia można przeczytać na stronie Stowarzyszenia. Link w pierwszym poście. Uznałem, że wklejanie całości mija się z celem. Wybaczcie :)

W dziale kontakt jest adres mailowy i numer telefonu do osoby reprezentującej STOPP.

Nie wiem natomiat, o który skopiowany bez podania źródła artykuł chodzi? Ten zatytułowany "Dziennik Gazeta Prawna o zagrożeniach związanych z wprowadzeniem akcyzy"?
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: slaviop » czw sie 02, 2018 7:01 am

Masz racje. Ma tyle wspólnego co szyba z szybowcem i gąsiennica z czołgiem. Może to nowy sposów na dojenie kasy od ciemnej masy. Pytanie. Co dają w zamian za te pieniądze. Co gwarantują.???

Pisane mobilnie
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: Alchemik » śr sie 01, 2018 8:34 pm

Jeżeli to jest ten człowiek i to stowarzyszenie, to co ma wspólnego z EIN? Z tego co widzę, to raczej niewiele... A właściwie, to nic...
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
werc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: sob lip 14, 2018 2:06 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: werc » śr sie 01, 2018 6:18 pm

Fajnie :) kamień z serca, ja nie mogłem się doszukać - pozostaje ale jak wyżej - nic z tego nie wynika!
co w zamian za składki, na co mają być przeznaczone i zasady członkostwa?
Czekamy na odzew P. Piotra - :)
Teoretycznie można zadzwonić, ale nie mam czasu nawet od żony odebrać - od 6-tej w firmie, wystarczy..
.
Zresztą dla mnie temat zamknięty
Awatar użytkownika
Sathiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob cze 23, 2018 12:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podzięk.: 59 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: Sathiel » śr sie 01, 2018 6:13 pm

No nie do końca. Jeśli jest to stowarzyszenie zwykłe to na jakich zasadach wypisane są firmy które są jego członkami?
Awatar użytkownika
Sathiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob cze 23, 2018 12:40 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podzięk.: 59 razy
Płeć: Mężczyzna

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: Sathiel » śr sie 01, 2018 6:10 pm

Takie coś znalazłem grzebiąc w internetach https://ngo.krakow.pl/rejestrngo/209932 ... zenie.html
Z tego co rozumiem w stowarzyszeniu zwykłym członkami mogą być wyłącznie osoby fizyczne. Stąd też brak statutu oraz ewidencji KRS.
Awatar użytkownika
werc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: sob lip 14, 2018 2:06 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Stowarzyszenie Obrony Praw Przedsiębiorców

Postautor: werc » śr sie 01, 2018 5:53 pm

Sorry, ale na początku zakłada się stowarzyszenie - z wszelkimi wypływającymi z tego faktu obowiązkami
Logicznie myślący człowiek przedstawiłby (zareklamował) swoją organizację, cele założenia, co zamierza osiągnąć, na co wpłynąć, w jaki sposób itd. - czyli założenia statutowe.
Ostatnim krokiem jest podanie konta, wysokość składki reguluje uchwała walnego zgromadzenia - nawet nie zarząd - wiec uchwała do wglądu.
Statut powinien wyraźnie określać prawa i obowiązki członka, członka wspierającego itd. Przerabiałem ten temat od napisania statutu, po prezesowanie.
Tutaj ktoś zaczął od du..y strony i niestety nie wyszło...
mam nadzieję, że strona zniknie przynajmniej w tej formie, zanim powiadomię odpowiednie czynniki :ed: bo to że my się nie damy, nie oznacza, że inni się nie dadzą.
Głupich nie sieją...

:off: Kończę, bo temat rzeka a blachę przynieśli (do mieszadeł) :brawo: idę zrobić ogląd *friends*

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości