Zamiast papierosów kupował książki

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamiast papierosów kupował książki

Postautor: WE514 » śr lut 06, 2019 6:00 pm

Tommy Black pisze:
basika pisze:Jak informują tureckie media, jakiś czas temu Yusuf Özmerdivenli przekazał część swojej kolekcji książek bibliotekom, szkołom i uniwersytetom, bo nie ma już na nie miejsca.


Tak trochę niezręcznie mi to pisać :oops: ale właśnie od czasu porzucenia papierosów kupuję coraz więcej książek. Zabawek branży ein też. Bardzo dużo książek co roku oddaję do dwóch bibliotek. Jednej małej, skromnej wiejskiej, 100 km od Krakowa i drugiej w samym centrum Krakowa.I robię to też, żeby zobaczyć te urocze, radosne twarze Pań Bibliotekarek, bo to są prawdziwe Panie Bibliotekarki z prawdziwą pasją.
A jeśli chodzi o ein to też rozdaję. I teraz wyobraźie sobie rozdawanie papierosów... :P

Można i tak , ale wiem po sobie ,że żadna buzia a nawet " miss biblioteki " nie zastąpi mi porcji nikotyny być może za długo jarałem analogi ( oj będzie ze 30 lat ), no chyba,że mi ją wtłoczy metodą " usta -usta ", ale to jest jak spotkać kometę w biały dzień na bezchmurnym niebie
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamiast papierosów kupował książki

Postautor: Tommy Black » śr lut 06, 2019 5:44 pm

basika pisze:Jak informują tureckie media, jakiś czas temu Yusuf Özmerdivenli przekazał część swojej kolekcji książek bibliotekom, szkołom i uniwersytetom, bo nie ma już na nie miejsca.


Tak trochę niezręcznie mi to pisać :oops: ale właśnie od czasu porzucenia papierosów kupuję coraz więcej książek. Zabawek branży ein też. Bardzo dużo książek co roku oddaję do dwóch bibliotek. Jednej małej, skromnej wiejskiej, 100 km od Krakowa i drugiej w samym centrum Krakowa.I robię to też, żeby zobaczyć te urocze, radosne twarze Pań Bibliotekarek, bo to są prawdziwe Panie Bibliotekarki z prawdziwą pasją.
A jeśli chodzi o ein to też rozdaję. I teraz wyobraźie sobie rozdawanie papierosów... :P
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Zamiast papierosów kupował książki

Postautor: basika » śr lut 06, 2019 4:38 pm

O tym że papierosy są drogie wie nawet dziecko, ale mało kto z palaczy policzył ile pieniędzy stracił z powodu palenia. Nikt nie chce tego robić, bo po co? Żeby sobie uzmysłowić, że na śmierdzący „dymek” wydał majątek?
Ta historia jest bardzo ciekawa, bo obrazuje to w bardzo prosty sposób.

zamiast 1.jpg


73-letni dyrektor szkoły w Kayseri w Turcji kilkadziesiąt lat temu rzucił palenie, od tamtej pory postanowił zamiast papierosów kupować książki. Dziś jego zbiór liczy ponad 10 000 pozycji.
Yusuf Özmerdivenli ponad 50 lat temu założył się z kolegami ze szkoły średniej, że zamiast papierosów będzie kupował książki. Turecki nauczyciel stał się wzorem do naśladowania. Dziś zachęca swoich uczniów do podjęcia podobnej decyzji. Niektórzy z nich byli pod tak dużym wrażeniem jego silnej woli, że już kilka lat temu poszli w jego ślady i także postanowili porzucić palenie na rzecz kolekcjonowania książek.

A jak swoją decyzję o porzuceniu nałogu komentuje dziś Özmerdivenli?

„Po papierosach mógł pozostać tylko dym czy choroba, a zamiast tego mam tysiące książek. Przez kilka dobrych dekad uzbierałem 10 000 tomów. To była dobra inwestycja, także dla mojego zdrowia
”,

Jak informują tureckie media, jakiś czas temu Yusuf Özmerdivenli przekazał część swojej kolekcji książek bibliotekom, szkołom i uniwersytetom, bo nie ma już na nie miejsca. ;)

https://dobrewiadomosci.net.pl/18003-za ... ceBH5Ttiss
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości