Czy to jeszcze ma w ogóle sens?

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4178
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Re: Czy to jeszcze ma w ogóle sens?

Postautor: Selene » wt lip 14, 2015 10:14 pm

bea0505 pisze:osz Ty kusicielko :? :lol: namówiłaś mnie :D i tak właśnie zrobię :lol: *wino*

*wino* Twoje zdrówko :P
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
bea0505
Waperka
Waperka
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 12, 2015 12:15 am
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Kobieta

Re: Czy to jeszcze ma w ogóle sens?

Postautor: bea0505 » wt lip 14, 2015 8:29 pm

Madzia pisze:
Bea tak! to ma sens :P Różowy wygląda tak słodziutko.. idealny na wakacje, też sobie kupiłam :oops: o jeden dzień krótsze wakacje będą, ale istick jest! :shy:
*wino*

osz Ty kusicielko :? :lol: namówiłaś mnie :D i tak właśnie zrobię :lol: *wino*
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4178
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Re: Czy to jeszcze ma w ogóle sens?

Postautor: Selene » wt lip 14, 2015 2:41 pm

Tommy Black pisze:
Madzia! A jaki kolor przedłuża wakacje, tak o kilka dni? ;)

Zielony! Jak druk L4 :D :P
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy to jeszcze ma w ogóle sens?

Postautor: Tommy Black » wt lip 14, 2015 2:27 pm

[shadow=blue]Madzia
Bea tak! to ma sens :P Różowy wygląda tak słodziutko.. idealny na wakacje, też sobie kupiłam :oops: o jeden dzień krótsze wakacje będą, ale istick jest! :shy:[/shadow]

Madzia! A jaki kolor przedłuża wakacje, tak o kilka dni? ;)
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4178
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Re: Czy to jeszcze ma w ogóle sens?

Postautor: Selene » wt lip 14, 2015 2:19 pm

bea0505 pisze:... i tak to ze mną jest :wtf: siedze i kombinuje czy wydać tą kase na isticka czy dołożyć do wakacji taaaaaa ...... Cos ostatnio nie lubie swoich mechaników :? ..... a teraz do sedna , tak ma sens !!!!!! *wino*


Bea tak! to ma sens :P Różowy wygląda tak słodziutko.. idealny na wakacje, też sobie kupiłam :oops: o jeden dzień krótsze wakacje będą, ale istick jest! :shy:
*wino*
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Mirek Kornaszewski
Płeć: nieokreślona

Re: Czy to jeszcze ma w ogóle sens?

Postautor: Mirek Kornaszewski » wt lip 14, 2015 2:13 pm

Widzę, że się weteranom ulało... ;)
Nie będę się rozwodził, czy "to" ma sens, bo nic nie ma sensu. Wymyślamy sobie na poczekaniu taki sens jaki nam pasuje w danej chwili. Że wapowanie straciło smak, gdy stało się popularne... Stwierdzą sekciarze. Że straciło swój pierwotny zamysł "walki z nałogiem" stwierdzą naiwni idealiści. E-papieros, jak mi się zdaje, nie został wynaleziony do "walki z nałogiem", tylko jako mniej szkodliwa alternatywa dla papierosów. Różnica jednak jest. Ja nie "walczę z nałogiem". Używam lepszego urządzenia do dostarczania nikotyny. Każdy ma wapowanie na swoją miarę. Jedni są gadzeciarzami i kupują sprzęt. Inni szukają smaku. Jeszcze inni puszczają duuuże chmury. Mnie uspokaja kręcenie grzałek. Gdy tylko mam trochę czasu rozkładam warsztacik i kręcę przez godzinę fused claptona i wpycham go do lemo 2, albo do subtanka mini. Po co? Bez powodu. Bo lubię. Bo sprawdzam wynik. Szukam zmian w chmurce. Jestem uzależniony od kolekcjonowania informacji. Kupiłem ostatnio coś około 5 km drutów i będę kręcił... A kto mi zabroni spędzić godzinę na treningu koordynacji? No... Kto?!
Na forach rzadziej się udzielam, bo za długo piszę posty. Cyzeluję, poprawiam, upraszczam, sprawdzam i na koniec dupa. Już dawno odpowiedź podano. Staram się tylko wspierać tych, którzy wybierają tę mniej szkodliwą alternatywę. Gdy ktoś wykaże się hartem ducha i słabym słuchem, to zanudzam e-papierosami, grzałkami, bawełną, drutem, prawem oma, bateriami, płynami itd.
Jestem publicznie prawomyślny i popieram jako stary pryk zakaz sprzedaży e-papierosów nieletnim. Problem w tym, że pamięć złośliwie pluje mi w oczy wspomnieniami kolegów, którzy zaczynali palić papierosy przed 15 rokiem życia. Co mam zrobić, gdy prosi o radę szesnastolatek, syn przyjaciela, za zgodą rodziców i nie za plecami (co dla nastolatka jest już wyzwaniem)? Mam mu powiedzieć "poczekaj do pełnoletności"? Czasami trzeba postarać się zobaczyć człowieka w człowieku i przypomnieć sobie jakim człowiekiem byłem 22 lat temu (mam notatki sprzed 20 lat, więc jestem baaardzo wyrozumiały nastolatków). Wiem, że dzisiejsza młodzież niegodna jest starań starych wyjadaczy, ale pamiętajcie jaśnie wielmożni, że nad waszym młodzieńczym upadkiem wszelkich wartości ubolewali ówcześni starzy wyjadacze. Nie byliście lepsi od współczesnych gówniarzy. "Za moich czasów tego nie było". Pamiętacie ten slogan?
Nie będziecie chcieli pochylić się nad młodymi, to się młodzi będą uczyć od siebie a nie od was. Niestety. To nie czas i miejsce dla kombatantów. Nie będę wspominał czasów dawnej świetności spod Wiednia. Nie będę ubolewał nad zatratą moralną, czy intelektualną młodzieży, bo żyję teraz a nie dziesiąt lat temu. Dziesiąt lat temu ubolewano nade mną. Często mi się zdarza rugać nastolatków i zawsze staram się ich rugać jak równych sobie. Wkurzają mnie, bo widzę własną głupotę sprzed lat.
PS przed chwilą, zażywając przerwy w podróży wdałem się w zwyczajową agitację waperską z pewną panią palącą papierosa. :D
paveletz
Płeć: nieokreślona

Re: Czy to jeszcze ma w ogóle sens?

Postautor: paveletz » wt lip 14, 2015 11:07 am

Myślę, że jakiegoś głębszego sensu w wapowaniu się nie ma co doszukiwać – bo to nałóg jak każdy inny, może tylko nieco ciekawszy (więcej gadżetów) i mniej destruktywny. Gdy sięgałem po pierwszego ep na początku 2011 roku, szukałem przede wszystkim jakiejś alternatywy dla analogów. Zaczynałem od egonka, ale szybko zafascynowały mnie zagadnienia techniczne i konstruowanie kolejnych zasilań i modów – i tu kapitalną płaszczyzną wymiany „myśli” okazały się fora internetowe. Trochę sobie więc na nich podziałałem, aż nadeszły smutne czasy zmasowanego „ataku klonów” który szybko wszystko sprowadził do pogoni za bajerami, watami i dużą chmurą. A to o już niestety nie jest moja bajka.
Dripuję więc sobie teraz spokojnie na wysłużonym KIS-ie i przyglądam się pędzącym po „trawniku” barankom... ;)
Awatar użytkownika
bea0505
Waperka
Waperka
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 12, 2015 12:15 am
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Kobieta

Re: Czy to jeszcze ma w ogóle sens?

Postautor: bea0505 » pn lip 13, 2015 6:12 pm

To i ja napisze ,,czy ma dla mnie sens ,,? Moim pierwszym zestawem był zwykły egon peleona - czerwony - koniecznie musiał być ,hehe .Z przerażeniem patrzałam na takie ,,grube długopisy ,,jak ja z tym będę chodzić w paszczy :shock: z fajek slimów ,( nazywanych przez mojego M słomkami )przeskoczyłam na czerwone,, długopisy ,,i od samego początku, od pierwszej chwili , tak to było to ,zakochałam sie w smacznej owocowej chmurce i już wiedziałam ,że w życiu nie wrócę do śmierdzieli i tak juz zostało .Nie szalałam ze zbieractwem ,z dwóch powodów ,nie miałam takiej potrzeby, a i szkoda mi było kasy wolałam wydać je na dzieci . Dłuuugo chodziłam z egonowatymi ,nie chciałam grubasów :roll: 22 to dla mnie jak latarki były hehe . Na spotach wypróbowałam sprzęty o średnicy 22 i powolutku sie przekonywałam do nich ,pierwszego grubasa dostałam od kolegi z forum ,sama bym sie chyba nie zdecydowała kupić .Oczywiście miałam przeboje ze sprzetem :lol: marudziłam tez kolegom na forum często :oops: ,kreciłam grzałki ,potem zrezygnowłam bo mnie wkurzały ,ale jakoś sie nie zniecheciłam ..Dzis mam 4 zasilania 22 ,jedno 18 i 2 spinnerki. Gdy był bum na boxy na forum , z mojej strony znowu zero zainteresowania - przecież nie bede używać pudełek hahaha, a teraz gdy juz wszyscy maja ja sie przekonałam ze jednak isticka 30 różowego, tez chce :facepalm: i tak to ze mną jest :wtf: siedze i kombinuje czy wydać tą kase na isticka czy dołożyć do wakacji taaaaaa ...... Cos ostatnio nie lubie swoich mechaników :? ..... a teraz do sedna , tak ma sens !!!!!! nie to ze musze , ja chce ,smakuje mi , lubie i tak juz chyba pozostanie , teraz chmurze 4-6 mg ,swoje smaki maracuje , mango, herbatkę,jagodę i winogronko . Chce zejść na zerówki i chmurzyć swoje smaczki , na dzień dzisiejszy nie mam w planach pożegnać sie z e-papierosem ,nie bedę odbierać sobie tej przyjemności :D Dla mnie e-fajka , to rewolucja w moim życiu palaczki ze stażem 23 lat kopcenia śmierdzieli !!!Cieszę sie , ze juz nie palę fajek :D Oczywiscie wiele zawdzieczam Trawnikowi i ludziom z forum *wino*
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Isia
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: pn cze 22, 2015 7:18 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 89 razy
Płeć: Kobieta

Re: Czy to jeszcze ma w ogóle sens?

Postautor: Isia » pn lip 13, 2015 5:26 pm

Dzięki za miłe słowa *wino*

Od dawna chciałam je mieć :roll: ,rok temu kupiłam pierwsze i tak się zaczęło :cry: bo zachorowałam na nie :lol:
Oj tam ,oj tam,to dorastaj szybciej,moim zdaniem warto.
------------------------
:yes: Obrazek
------------------------

Tesla WYE 85W + Arbiter Solo RTA :yesyes:
Awatar użytkownika
Pamoko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: ndz lip 12, 2015 8:35 pm
Lokalizacja: Grądy
Podziękował: 96 razy
Otrzymał podzięk.: 121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy to jeszcze ma w ogóle sens?

Postautor: Pamoko » pn lip 13, 2015 5:17 pm

Isiu, jak się cieszę, że tu jesteś :jupi:

Isia pisze:dorosłam :lol: do ProVari


Kłopot w tym, że faceci "dłużej" dorastają ;)

Isia pisze:Nieraz coś tam kupię nowego lecz dość szybko stwierdzam,że to co mam jest lepsze.


I do takiego stanu ducha i umysłu dążę :D
Mój rodzinny blog (dla lubiących stare fotografie i wyblakłe liściki): http://dziadkaheniapisanie.blogspot.com/

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 10 gości