Epapierosy w Chorwacji

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
krogoth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 26, 2019 10:20 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Epapierosy w Chorwacji

Postautor: krogoth » wt mar 26, 2019 9:16 am

Winiety Słoweńskie są najdroższe w EU. Przerabiałem już trasy zarówno przez Węgry jak i Austrię i jednak Węgierskie opłotki mi nie podchodzą.

Co do sklepów to w samej Chorwacji znalazłem liquidy w klepach tytoniowych w Trogirze i Szybeniku. Ceny były normalne. Kupowałem z ciekawości dwukrotnie jakieś lokalne mentole ale zalatywały mi silikonem.
Einheart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 11, 2018 5:13 am
Lokalizacja: Lubin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Epapierosy w Chorwacji

Postautor: Einheart » sob mar 23, 2019 5:53 am

Master_PiT pisze:@Einheart nie wiem o czym piszesz bo winiety przez internet wyszły mnie w sumie 30Euro w obie strony (10dniowe).
Ja obrałem trase przez Węgry ( o dziwo ekspresówką przyjemniej niż autostradą.

Ze względu na małe dziecko obrałem trasę nocną, przez co wszystkie budki z winietami były zamknięte,a na Węgrzech mijałem raptem 2-3 stacje benzynowe.

https://winiety.pl/winiety-slowenia

https://winiety.pl/winiety-austria

kiedyś chciałem się skusić - ale za drogo wyszło
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Epapierosy w Chorwacji

Postautor: Master_PiT » pt mar 22, 2019 9:40 pm

@
Awatar użytkownika
Einheart
nie wiem o czym piszesz bo winiety przez internet wyszły mnie w sumie 30Euro w obie strony (10dniowe).
Ja obrałem trase przez Węgry ( o dziwo ekspresówką przyjemniej niż autostradą.

Ze względu na małe dziecko obrałem trasę nocną, przez co wszystkie budki z winietami były zamknięte,a na Węgrzech mijałem raptem 2-3 stacje benzynowe.
Einheart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 11, 2018 5:13 am
Lokalizacja: Lubin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Epapierosy w Chorwacji

Postautor: Einheart » pt mar 22, 2019 9:10 pm

We wszystkich większych marketach przy kasach leżą liquidy ale szkoda kasy na nie :) na plaży spotkasz wielu waperów :) w restauracjach śmiało można chmurzyć nikomu nie przeszkadza :) na dojazd przygotuj kilka dobrych akumulatorów bo czasami można sporo pauzować w korkach

Jak Chorwacja to tylko Riwiera Makarska byłem w kilku miejscach ale tam jest najładniej :) Podgora, Baška Voda, Promajna, Brela - to perełki :)

W drodze przez Austrię zgodnie z przepisami - po drodze jest kilkadziesiąt aktywnych fotoradarów - które mogą znacznie podnieść koszt wymarzonych wakacji :( znajomy z zeszłych wakacji dostał 18 widokówek :(


a z tym kupowaniem wcześniej winiet przez internet daj sobie spokój - to drogi interes - winiety kupisz na każdej stacji, przed każdą granicą w budkach i kosztują dużo taniej np Słowenia 30 dni kosztuje w tanich e-sklepach 219 zł :) na granicy wychodzi 126 zł - ale kto bogatemu zabroni :)
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Epapierosy w Chorwacji

Postautor: Master_PiT » pt mar 22, 2019 2:29 pm

Byłem tydzień czasu. Zwiedzałem wyspy,wysepki i wiele mniejszych miejscowości. Nigdzie nie widziałem żadnego vapeshopu. Nie widziałem nawet w sklepikach i stacjach benzynowych liquidów, ani nic związanego z EIN. Może w większych miastach, może w stolicy, ale przecież nie po to jedzie się na urlop, by ganiać po miastach i sklepach :)
Ja w zasadzie nawet nikogo nie widziałem z EIN... Poza 1 starszym panem z Niemiec.
Za to na każdym kroku spotkasz analogowców.

Zalecam wziąć zapas wszystkiego co potrzeba, aby przetrwać :)

O szykanowanie nie ma się co obawiać. Chorwaci są niezwykle mili i nie patrzą krzywo na innych. Prędzej turyści, aczkolwiek nawet rodacy zachowywali się z kulturą.


Tak poza tematem. Jeśli oczekujesz piaszczystych plaż, sporo kąpielisk darmowych, dobre jedzenie to polecam wybrać się na wyspę RAB. Jeśli to podróż samochodem to kup sobie E-winiety, bo wbrew pozorom nie da się szybko kupić ich na trasie.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Epapierosy w Chorwacji

Postautor: Tenmen » pt mar 22, 2019 2:28 pm

Z tego co przeczytałem, przepisy co do e papierosów są takie same jak w Polsce, sklepów sprzedających za wiele nie ma, najwięcej jest ich w Zagrzebiu, ok.8.
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Epapierosy w Chorwacji

Postautor: Selene » pt mar 22, 2019 2:22 pm

Nie wydaje mi się żebyś był szykanowany, na plażach tam dużo ludzi chmurzy.. I palą też.. Nikt nic nie mówi ;) przynajmniej w Zadarze i na wyspie Vir tak jest :-P
A ze sobą weź większy zapas, żeby po vapeshopach nie latać i luz ;)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
mario132
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: pt lut 01, 2019 7:54 am
Lokalizacja:
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 10 razy
Płeć: Mężczyzna

Epapierosy w Chorwacji

Postautor: mario132 » pt mar 22, 2019 1:34 pm

Hej, był ktoś w Chorwacji z ep? Może podzielić się wrażeniami? Zrobiłem mały rekonesans- w Splicie wydaje się, że jest tylko jeden vapeshop. Wszedłem na stronę sklepu no i takiej biedy jeszcze nie widziałem :(. Obawiam się, że jak świadomość w Chorwacji na temat ep jest taka sama jak wyposażenie tego sklepu to mogę być szykanowany na plaży ;)
Zasilania: Paranormal Dna 250C,Istick Pico 75w
Parowniki: Kayfun 5, Skyline, Merlin, Asmodus C4

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 20 gości