PODy - sens?

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Pody - sens?

Postautor: kaper » pn kwie 08, 2019 2:35 pm

Ostatnio poszukując nowego boxa to natknąłem się na Poda nad którym już bym się mocno zastanowił:
https://www.elementvape.com/smok-trinit ... pod-system
Wygląda jak kopia Oriona od Lost Vape, ale mi sie podoba, wygodne nalewanie, kilka trybów do wyboru i jakaś tam już fajna moc :).
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Pody - sens?

Postautor: WE514 » pn kwie 08, 2019 2:15 pm

Lepiej kupić Egona + CE4 większa pojemność no i w kieszeni zostaje, grzałki są prawie identyczne i wystarczają na min 2 tygodnie, batka 1100 mah wystarczy na cały dzień, smukły kształt, a doznania smakowe, no to już jest sprawa indywidualna. Od tego zaczynałem i uważam, że jest dużo lepsze niż Pod, bo to jest to samo, tylko w innym opakowaniu, ale co kto lubi.
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
Raknor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14, 2015 9:25 am
Lokalizacja:
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Pody - sens?

Postautor: Raknor » pn kwie 08, 2019 2:01 pm

A ja kupiłem Smoka ale wersje Nord dla siostry dwa tyg temu i jesteśmy na tyle zadowoleni ze sprzętu że chyba i sobie kupię na wyjścia i do pracy. Choć na co dzień używam iJoy Shogun i Intake. Jak na razie używana była tylko grzałka mesh i moim zdaniem daje radę. Tym bardziej za całe 15 funtów (w UK na promo) no i z uwagi na to że tu bez problemu kupie choćby sole nikotynowe (czyste lub np Nasty Salt), 10 mg czy 20 mg czy nawet mocniejszy np 12 mg LQ i takie sprzęt zyskuje wtedy sens. Gdy nie chodzi o częste puszczanie sporych chmur a zwyczaje zaspokojenie głodu nikotynowego przy właśnie małym zużyciu LQ, baterii i dyskretnych chmurkami (takie które puszcze w łazience jak nie mogę się wyrwać z pracy na fajka). Czasami też fajnie mieć coś mniejszego i lżejszego w kieszeni.

Nawet nie próbujcie porównywać tego do Ego, bo ja od Ego zaczynałem, inne światy, i nie chodzi już o samo ładowanie z USB i możliwość równoczesnego wapowania, ale o zupełnie innych smak. Że gotowe grzałki? Takich ludzie używają w dużych tankach mesh. A tu przecież zużywamy mniej LQ więc może na trochę wystarczą. I też nie ma koszmaru - do 10 funtów za 5 szt.
Ja mam trochę inne spojrzenie bo zanim przyleciałem siostra próbowała z jakimś penem, który faktycznie nawet był ładowany jak stare ego i miał okropne grzałki. Nawet ja nie dałem rady na tym wapowac taki syf. A teraz zamiast analogów jedzie na tym Smok Nord - więc moim zdaniem tego typu produkty maja sens.
Awatar użytkownika
lukiboss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 11:08 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Pody - sens?

Postautor: lukiboss » ndz mar 24, 2019 11:04 am

MuminWawPL pisze:
lukiboss pisze:(...) Nie będzie to pod dla każdego bo grzałki meshowe do MTL się nie nadają, ale myślę że spora część użytkowników byłaby zadowolona.


Dlatego do Norda są też grzałki 1.4Ω. MTLowe jak sie masz.
Inna sprawa, że Nord dla mnie to Vape Pen Plus w innej obudowie, podpięcie się pod hype na PODy, skok na kasę - pasuje.


Mtlowe grzałki są, ale nie są one tak dobre jak te meshowe. Niby jeszcze są ceramiczne (niby lepsze) ale tych nie testowałem.

A co do vape pena to ja nigdy bym go nie kupił, nie przemawiają do mnie takie kształty, za to pod jak najbardziej.
SX Mini G Class + Kylin M PRO
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Pody - sens?

Postautor: salto » ndz mar 24, 2019 1:49 am

MuminWawPL pisze:Inna sprawa, że Nord dla mnie to Vape Pen Plus w innej obudowie, podpięcie się pod hype na PODy, skok na kasę - pasuje.

Jaka jest definicja POD-a? I czym on różni się od rurki 18350 z kompaktowym atomizerem; poza tym, że jest na fabryczne grzałki, bardziej płaski i z niewymiennym ogniwem oraz niewymiennym (na inny) atomizerem. Pytam z czystej ciekawości, temat jest dla mnie zupełnie nowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
MuminWawPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 16, 2018 11:05 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Pody - sens?

Postautor: MuminWawPL » ndz mar 24, 2019 12:56 am

lukiboss pisze:(...) Nie będzie to pod dla każdego bo grzałki meshowe do MTL się nie nadają, ale myślę że spora część użytkowników byłaby zadowolona.


Dlatego do Norda są też grzałki 1.4Ω. MTLowe jak sie masz. Trochę z ciekawości a trochę z chęci przypomnienia sobie jak to było spróbowałem i jak to często bywa w takich sytuacjach prawie zrobiłem sobie krzywdę ;) Ostatni raz byłem tak zaskoczony jak nie zauważyłem, że sprzedawca dał mi do Nautilusa Mini grzałkę 1.8 a nie 0.7Ω do której byłem przyzwyczajony :D
Inna sprawa, że Nord dla mnie to Vape Pen Plus w innej obudowie, podpięcie się pod hype na PODy, skok na kasę - pasuje.
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Pody - sens?

Postautor: salto » ndz mar 24, 2019 12:42 am

lukiboss pisze:A moim zdaniem ma to sens.
Moim również.

W zasadzie nie sposób się z tym nie zgodzić. Minaturyzacja zawsze będzie istotnym kierunkiem. Retroewolucja może zawrócić i POD-y wyewolujują w... rurkę teleskopową. Przy czym ta ewolucja nie jest naturalna. Jest w wersji sterowanej oraz szybkiej. Już wiadomo co się sprawdza, w jakich sytuacjach. Zauważ, że dość szybko przekroczono granicę MTL/RDTL i niemal od razu grzałka siatkowa. Moim zdaniem jedynie postęp w ogniwach może tu coś faktycznie zmienić. Myślę tu o relatywnie krótkim okresie, gdyż nie spsoób przepowiadać przyszłości.
Obrazek
Awatar użytkownika
lukiboss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 11:08 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Pody - sens?

Postautor: lukiboss » sob mar 23, 2019 11:53 pm

A moim zdaniem ma to sens. Na moim przykładzie, w domu korzystam z juggerknota, na boxie na dwa akusy, ale do roboty zabieram smok'a nord'a i na prawdę daje radę. Starcza mi na czas pracy, a smak na grzałkach meshowych mnie satysfakcjonuje. Powiem więcej, myślałem że będzie gorzej. Idzie się "napalić", a smakowo jestem zadowolony.
Oczywiście jak zawsze, można kupić szajs i narzekać, przekreślać wszystko, miałem podobnie. Kupiłem Eleaf'a iWu, smaku prawie nie czuć, chmura prawie żadna, bateria krótko trzyma - no szału nie było. Za to te grzałki meshowe od smok'a robią robotę.
Z perspektywy czasu to nie wyobrażam sobie teraz, targać do roboty boxa na 2 akusy z parownikiem. Dla mnie jest to olbrzymia wygoda wrzucić do kieszeni poda wielkości większej zapalniczki i mieć z głowy. Przyjdzie lato, ciuchów na sobie mniej to tym bardziej nie wrócę do targania cegły w spodniach...
A co do ceny to nie wiem gdzie wy tu widzicie jakiś skok na kasę, taki nord kosztuje 100zł, grzałka 15zł a starcza mi na 2-4 tygodnie (jak mi się chce, to chusteczką ściągnę nagar od środka i śmiga dalej).
Nie chcę tutaj za bardzo zachwalać tego poda, ale na prawdę, boxów miałem kilkadziesiąt, tak samo parowników, praktycznie od początku kręciłem własne grzałki, braidy i tak dalej, a ten nord na wyjścia/pracę/zakupy jak najbardziej mi wystarcza. Nie będzie to pod dla każdego bo grzałki meshowe do MTL się nie nadają, ale myślę że spora część użytkowników byłaby zadowolona.
SX Mini G Class + Kylin M PRO
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Pody - sens?

Postautor: salto » sob mar 23, 2019 11:43 pm

Przedpotopowy mOD. Poniżej Joye 510.

Obrazek

Jest kompaktowy, przypomina bardziej papieros niż współczene repliki (jest cylindryczny), występowały wersje "basic" z autowłącznikiem przy zaciąganiu oraz "pro" z przyciskiem. Są kartdridże. Świeci. Wszystko już było. Wersja biała dla tych, co rzucają i czarna dla tych, co patrzą z góry na zacofanych palaczy, spalających susz, jak w śreniowieczu.

Obrazek

Dodatkowo była papierośnica 1200 mAh oraz kulka Wojana. To były początki cloud chasingu. Dobrym nośnikiem była torebka z herbaty (z uwagi na celulozę (przy okazji to jak ktoś sądzi, że Fiber Freaks coś wnieśli nowego do cywilizacji, to się myli; najlepsze nośniki produkował Lipton)). Grzałka przypominała nieco współczesne plecionki, tyle że miała wysokooporowy rdzeń. Transport tym samym był dwustopniowy; z kulką trzystopniowy (!) - celuloza, siatka, wata.

Przewiduję, że po POD-ach, kolejnym naturalnym krokiem wstecz będą Analogi. Każdy, kto słucha muzyki z gramofonu doskonale wie, że poszedł w zupełnie złym kierunku. Nie wszyscy tylko jeszcze to otwarcie przyznają.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Pody - sens?

Postautor: Tommy Black » sob mar 23, 2019 7:04 pm

borutogda pisze:Ostatnio coraz popularniejsze stają się POD'y.
Według mnie jest to krok w tył i jedynie skok na kasę.


No nie aż tak... :)
Cofnijmy się nieco w czasie...pierwszym takim prawdziwym PODem który na dodatek zyskał wielkie uznanie i popularność był Juul.Bardzo mu pomógł przypadek Brittany Kligman która paliła paczkę papierosów dziennie, dostawała infekcji zatok, przestała ćwiczyć i czuła się okropnie; rzucić palenia nie mogła dopóki nie spróbowała vapingu z Juulem. Całą sprawę pięknie opisał The New York Times.Obrazek I to był jak do tej pory jedyny POD który mnie się podoba, choć ostatnio podoba mi się także Nord Smoków. Juul miał za zadanie głównie pomóc takim ludziom jak Brittany i z powodu swojej konstrukcji i zbiorniczków z solą nikotyny. I pomaga do dziś, choć oczywiście zyskał od czasu debiutu olbrzymią i czasem cudaczną konkurencję. Wspomniany tu Joyetech Exceed D19 moim zdaniem nie jest żadnym PODem a czymś w rodzaju znanego od wieków AIO.No i ja jakoś nie wyobrażam sobie wyjścia "na miasto" ;) z czymś takim jak Suorin Vape Drop Pod.
Ale przecież wszystko jest dla ludzi i jeśli jest na te PODy rynek zbytu, to będą przecież produkowane i sprzedawane. Co w tym złego?
A w ogóle na temat PODów to ja bym powiedział jakieś chińskie przysłowie. Stare chińskie przysłowie mówi: "jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie".
Muszę poszukać coś o PODach. ;)

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości