PODy - sens?

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
xsysiu710
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 20, 2022 10:17 pm
Lokalizacja: Olsztyn
Płeć: nieokreślona

PODy - sens?

Postautor: xsysiu710 » czw kwie 21, 2022 5:41 am

Pozwolę sobie jako "świeżak" odgrzać temat. Nie wiem co poręcznego sobie nabyć. Z początkiem maja lecę na tydzień do Turcji i nie chciałbym się zbytnio rzucać w oczy policji czy "straży jakiejś tam". Właśnie szukam jakiegoś mikrusa podo-podobnego. Na co dzień korzystam z klocka Tesla DB 219, uwielbiam go bo jest niezniszczalny. Niestety jest poręczny jak siekiera do obierania ziemniaków, nie mniej nie zamierzam się z nim rozstawać. Mam jeszcze gdzieś Aegis Boost, lecz po roku się rozleciał i gwint nie trzyma, do tego walają się gdzieś zabytkowe rurki mechaniki. Moim założeniem jest ok. 40 W, bo na tylu zwykle jadę przy 0.18 oma. Jedyne co sensownego znalazłem to NORD 50W, NORD 4 oraz VOOPOO VINCI X II. Co z tego się nadaje do użycia i nie odczuję większej różnicy od mojego klocka z Zeusem przy liquidach 3 mg? Na plus VINCI za 18650 na pokładzie.
kuba929
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 14, 2021 8:17 am
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: nieokreślona

PODy - sens?

Postautor: kuba929 » pt wrz 24, 2021 2:28 pm

Jak dla mnie - idea małego, poręcznego zasilania z tankiem, który mocno wchodzi w obuwodę obudowę zasilania przez co chowa się znacznie i wymiarowo zmniejsza - jest dużym plusem. Pod mody to całkiem ciekawa kategoria - dla kogoś kto nie chce samemu robić grzałek i nie jest zbytnio cierpliwy - to idealna opcja. Zachowujemy w miarę możliwości moda przy zmniejszeniu znacznie jego gabarytów. Dodatkowo, często waga takich urządzeń jest o wiele mniejsza.


d1
Celt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: ndz kwie 04, 2021 8:16 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 77 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: PODy - sens?

Postautor: Celt » śr kwie 28, 2021 1:52 pm

No co do wymiennego akumulatora, to jest jeden pod, który dla mnie nadal by się sprawdzał. Mam na myśli pody OXVA, które mimo, że zasilane są przez ogniwa 18650 to nadal są na tyle małe, że jak dla mnie wpisywałby się w warunek niewielkich rozmiarów i dyskretności. Tyle, że właściwie nie uświadczy się ich na naszym rynku.
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: PODy - sens?

Postautor: ErNOL » śr kwie 28, 2021 6:12 am

Pod'y mają wielki sens, ale jeśli mówimy o prawdziwym podzie - np. Wenax, Nfinix. Proste, małe, dyskretne. Pozostałe wszystkie "pody" z guzikami, ekranami, na wymienne akumulatory - dla mnie, podobnie jak dla @
Awatar użytkownika
WE514
, nie mają sensu.
:)
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

PODy - sens?

Postautor: Selene » wt kwie 27, 2021 6:47 pm

@
Awatar użytkownika
WE514
dlaczego?

Od kilku dni używam VooPoo Vinci X, rewelacyjny jest... Tak jak wspomniał @
Awatar użytkownika
Celt
, PODy są idealne do pracy, szczególnie takiej gdzie trzeba się elegancko ubrać i brakuje miejsca na ukrycie boxa. Czy nawet na jakieś wieczorne spotkanie ze znajomymi. :oczko: Smak dzięki grzałkom PnP jest świetny. Malutki, zgrabny i elegancki.
Choć moim numerem 1 jest ostatnio Drag X Plus, który zastąpił smutnego iSticka, to POD skradł moje serce jako właśnie taki podręczny maluszek na wyjścia. :shy:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

PODy - sens?

Postautor: WE514 » wt kwie 27, 2021 4:21 pm

Jak dla mnie Pody to bezsens.
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Celt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: ndz kwie 04, 2021 8:16 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 77 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: PODy - sens?

Postautor: Celt » wt kwie 27, 2021 2:26 pm

Widzę ostatni post sprzed 1,5 roku więc może nieco odgrzeję temat. Czy uważacie, że cos się zmieniło przez ten czas. Ja generalnie używam boxów, ale muszę przyznać, że jak mam spotkanie z klientem, co w moim przypadku oznacza konieczność wbicia się w garnitur, to do pracy zabieram Nfixa. Jest niewielki, bateria starcza mi na prawie cały dzień, choć między spotkaniami bez problemu mogę go na trochę podpiąć do laptopa do ładowania. Smak jest też całkiem dobry jak na poda. No i ostatnia miło zaskoczyła mi żywotność grzałki, bo byłem w stanie użyć na niej całej butelki 50 ml zanim odczułem osłabienie smaku. Choć przyznam się, że zazwyczaj jednak używam do podów soli nikotynowych, bo dla mnie to ma największy sens. Oczywiście nadal wolę boxy, ale kiedy potrzebuję czegoś lekkiego i dyskretnego do garnituru, to póki co nic nie jest w stanie pobić mojego Nfixa.
Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 25, 2019 7:25 am
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Pody - sens?

Postautor: Szymon » sob lip 06, 2019 2:45 pm

Kupiłem Norda mamie i jest bardzo zadowolona. Prosty w obsłudze, nie ma skomplikowanej elektroniki i jest grzałka mesh. Nie jest to produkt dla mnie, ale jeśli komuś pasuje to czemu nie.
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Pody - sens?

Postautor: kaper » pn kwie 08, 2019 2:42 pm

Tommy Black pisze:
kaper pisze:Ostatnio poszukując nowego boxa to natknąłem się na Poda nad którym już bym się mocno zastanowił:
https://www.elementvape.com/smok-trinit ... pod-system
Wygląda jak kopia Oriona od Lost Vape, ale mi sie podoba, wygodne nalewanie, kilka trybów do wyboru i jakaś tam już fajna moc :).


Dziś, o 16:14 Raknor dał temat o nim. :)

No teraz to już wiem o tym, ale w momencie pisania posta to musiałem od kompa odejść na chwilę i nawet nie widziałem że temat o nim powstał :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Pody - sens?

Postautor: Tommy Black » pn kwie 08, 2019 2:38 pm

kaper pisze:Ostatnio poszukując nowego boxa to natknąłem się na Poda nad którym już bym się mocno zastanowił:
https://www.elementvape.com/smok-trinit ... pod-system
Wygląda jak kopia Oriona od Lost Vape, ale mi sie podoba, wygodne nalewanie, kilka trybów do wyboru i jakaś tam już fajna moc :).


Dziś, o 16:14 Raknor dał temat o nim. :)

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości