Wata, nośnik, bawełna- stan po wapowaniu

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Wata, nośnik, bawełna- stan po wapowaniu

Postautor: WE514 » czw kwie 04, 2019 11:27 am

Wapowac samą bazę ? co kto lubi ( chociaż to ma sens ) , wiadomo ,że jest " najzdrowsza dla grzałek " , a co ze smakiem - w sumie można się przyzwyczaić , a co z mocą ? czy aby zaspokoić " głód nikotynowy " trzeba używać min 18-stki ?, bo osobiście mogę wapować min 3 mg , ale musi być dodana mięta i to w stężeniu z wyższej półki
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Wata, nośnik, bawełna- stan po wapowaniu

Postautor: WE514 » czw kwie 04, 2019 11:13 am

Im słodszy aromat, tym większy jest syf na grzałce, nie uwzględniam premixów ( sama słodycz), gdyż nie kupuję. Kiedyś zakupiłem buteleczkę i powiedziałem sobie, że nigdy więcej, nie używam, wolę samogony (wiem co dodałem i w jakich ilościach).
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Wata, nośnik, bawełna- stan po wapowaniu

Postautor: robert » czw kwie 04, 2019 10:36 am

Przypomnijmy zatem, co najmniej syfi grzałki i co najbardziej one lubią: CZYSTA BAZA.
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wata, nośnik, bawełna- stan po wapowaniu

Postautor: kaper » czw kwie 04, 2019 9:33 am

Ja też myślę że jak już pisać o czymś co syfi nasze grzały, to lepiej się skupić na jakiś aromatach czy premixach, ale to też nie tak do końca ponieważ każdy ma swój smak i dla jednych sugerowane stężenie będzie nawet za małe, a dla kogoś innego absolutnie za mocne ;).

Ja od początku swojej przygody sobie sam mieszam, ale zaznaczę że daję znacznie mniej takiego aromatu niż podaje producent, gdyż już nie raz się przekonałem że wartości sugerowane są dla mnie wartościami kosmicznymi - np. sugerowane jest 10% ja daję max 5% ( a często czasami nawet mniej ) i pewnie też dlatego moje grzałki spokojnie wystarczają na ponad miesiąc i dłużej.
Oczywiście też miałem kilka premixów ( głównie w celach badawczych ) i rozcieńczyłem tyle ile sugeruje producent i ku mojemu zdziwieniu nie było to aż tak mocne jak sugerowane w % aromaty, ale to co taki premix robił z grzałkami to masakra. Niektóre nawet po 20 ml a grzałka nadawała się tylko do kosza. Na pewno bym nie polecił takiego premixa dla kogoś kto jedzie na gotowych grzałkach, no chyba że ktoś się tym nie przejmuje i ma zapas hurtowy grzałek w domu i mu to wisi :D.

@
Awatar użytkownika
Pelikan2

Też posiadam Amphore ale od Dillonsa, tam nawet nie wiem jakie jest sugerowane stężenie ale osobiście daje 10-15 kropel na 10ml z tej pipety i smak jest naprawdę git i nie zauważyłem by to bardziej syfiło grzałkę niż jakiś inny nawet lekki smak owocówki, spokojnie już na tym jadę 2 tydzień, wypalone nawet nie wiem ile i grzałeczka wygląda git, najwyżej później mogę wysłać jakieś foty ;).
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wata, nośnik, bawełna- stan po wapowaniu

Postautor: Pelikan2 » śr kwie 03, 2019 5:18 pm

Choć z drugiej strony:. Można byłoby stworzyć listę - aromatów lub premixów wyjątkowo zawalających grzałki.

Są pewne aromaty, które, nawet mimo małego dawkowania potrafią zawalić każdą grzałkę bardzo szybko:
Dla mnie np: takim aromatem jest Amphore od MA (kocham ten aromat i mógłbym go pić), ale nawet w stężeniu 1% potrafi zawalić grzałkę.
Moja nowa miłość od MA ChocolateWaffers: też nie oszczędza grzałek, pod 2-3 baniakach trzeba zmienić setup.

Ogólnie, czym słodszy i ciemniejszy Liquid - tym szybciej nagar się zbiera.

Mam też pewną teorię co do zawartości gliceryny, ale póki co, to teoria i to badam.
Liquidy z dużą zawartością gliceryny zawalają mocniej grzałkę.

Inaczej, jest jeden aromat X, dajmy truskawka. Ten sam aromat w tej samej proporcji i wymieszany 70vg/30pg i 50vg/50pg - ten pierwszy szybciej zbierze nagar. - ale to takie moje wrażenie i dopiero będę pewny swojej teorii jak łaskawa pani z poczty wyda mi drugą sztukę Kylina(a to może potrwać), - wtedy porównam ten sam aromat, rozrobiony w takim samym stężeniu na dwóch różnych bazach co do proporcji VG:
Ten sam parownik, ta sama grzałka, ta sama wata, te same ustawienia, ta sama ilość puff.
Jedyna różnica to zawartość VG.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Wata, nośnik, bawełna- stan po wapowaniu

Postautor: Haze » śr kwie 03, 2019 4:56 pm

Tommy Black pisze:Rodzaj drutu, grubość, ilość i charakter splotów.

Z tego akurat łatwo zrobić stałą: drut-który-ma-sens, 4 zwoje mc, koniec.

Tommy Black pisze:Rodzaj bawełny, marka

To byłoby właśnie przedmiotem inwestygacji.

Tommy Black pisze:...upakowanie...

To byłby chyba największy problem.

Tommy Black pisze:... bufory lub ich brak. Wielkość otworów powietrza. Rodzaj chmurzenia - DTL czy MTL?

To załatwia używanie cały czas tego samego parownika, oczywiście DTL (kto dzisiaj wapuje MTL?).

Tommy Black pisze:Moc ustawiona w trybie VW.

I tyle.

Tommy Black pisze:No i jednakowy dla wszystkich płyn. To mogłaby być tylko baza...

To jasne. Ale nie baza, bo można by uschnąć w oczekiwaniu na zauważalne skutki. Lepiej jakiś ulep.

I już - warunki eksperymentu opracowane :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Wata, nośnik, bawełna- stan po wapowaniu

Postautor: Tommy Black » śr kwie 03, 2019 4:48 pm

Haze pisze:Ale gdyby to usystematyzować? Np. wybrać jakiś szczególnie brudzący liquid i odparowywać go na takich samych konfigach, zmieniając tylko bawełnę? Kto wie? Jak Ci się chce to się pobaw...


Pomysł, czy raczej sama idea, dobra. Ale... tu znowu cała masa zmiennych. Rodzaj drutu, grubość, ilość i charakter splotów. Rodzaj bawełny, marka, upakowanie, bufory lub ich brak. Wielkość otworów powietrza. Rodzaj chmurzenia - DTL czy MTL? Moc ustawiona w trybie VW vs moc i temperatura w trybie TC. No i jednakowy dla wszystkich płyn. To mogłaby być tylko baza i to zerówka o określonych proporcjach w dodatku tej samej firmy dla wszystkich.
To jest raczej wyzwanie dla instytutu naukowego nie dla nas. :-P
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Wata, nośnik, bawełna- stan po wapowaniu

Postautor: Haze » śr kwie 03, 2019 4:16 pm

Pelikan2 pisze:...zbyt dużo zmiennych, aby miało to sens.

Dokładnie to samo przyszło mi na myśl... oraz to, że o wymianie konfigu bardziej decyduje jednak nagar na grzałce.
Ale gdyby to usystematyzować? Np. wybrać jakiś szczególnie brudzący liquid i odparowywać go na takich samych konfigach, zmieniając tylko bawełnę? Kto wie? Jak Ci się chce to się pobaw...
Obrazek
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Wata, nośnik, bawełna- stan po wapowaniu

Postautor: Pelikan2 » śr kwie 03, 2019 4:08 pm

Kylin v2, lub mini. Samogon na Amphore+biszkopt. Wata do wymiany po 4ml. Wybacz, ale wydaje mi się to bezsensu, zbyt dużo zmiennych, aby miało to sens.
Obrazek
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Wata, nośnik, bawełna- stan po wapowaniu

Postautor: WE514 » śr kwie 03, 2019 3:38 pm

Albo coś takiego - grzałka 0,45 oma.
Obrazek
Wapuję od20 grudnia 2012roku.

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości