Sekielscy- kolejne przemyślenia

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Matadrox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: pn sie 21, 2017 8:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 55 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Sekielscy- kolejne przemyślenia

Postautor: Matadrox » czw maja 16, 2019 3:07 pm

basika pisze:ale ja bym się nie dziwiła rodzicom, którzy stracą zaufanie do księży.


I miejmy nadzieję, że pójdą ich śladem babcie wraz z dziadkami. Sposób - nie ważne jaki, ważne że zadziała- wygląda na skuteczny, aby wreszcie uciąć pępowinę, w którą rząd się mocno zaplątał. Resztę, osobiście traktuję z lekkim przymrużeniem oka...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Sekielscy- kolejne przemyślenia

Postautor: iron64 » śr maja 15, 2019 2:03 am

TvPis zawsze rzuca się na wszystkich, kto nie jest z nimi w 100%. Niemniej myślę, że ten film to początek końca, co prawda od jakiegoś czasu trwa zmiana, ale to było na zasadzie "a zmienimy, zmienimy się - kiedyś", teraz już jest tak duże poruszenie (zwłaszcza, że rok wyborczy), że nie przejdzie czcza gadanina. Mam nadzieję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Sekielscy- kolejne przemyślenia

Postautor: Pelikan2 » wt maja 14, 2019 3:19 pm

seth13 pisze:TVP podaje że jest większy odsetek skazanych wśród murarzy niż wśród księży, chmmm strzał w stopę, słowo klucz "skazanych"

Tvpis to zrobiło taka szopkę w sprawie tego filmu, że zastanawiam się jak Ci dziennikarze mogą patrzeć w lustro. Zaraz po publikacji tego filmu TVP i inne pro-pisowskie media rzuciły się jak wściekłe rottweilery.
Obrazek
Awatar użytkownika
seth13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: sob sty 26, 2019 8:45 am
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 290 razy
Otrzymał podzięk.: 237 razy
Płeć: Mężczyzna

Sekielscy- kolejne przemyślenia

Postautor: seth13 » wt maja 14, 2019 3:11 pm

Oczywiście że nie generalizujemy, ale mówimy o instytucji zaufania publicznego, której powierzamy nasze pociechy, wystarczy kilku, tylko którzy, kto wie kto?
Kominiarzowi, piekarzowi, pielęgniarce, dzieci pod opiekę nie oddajemy, zresztą szkoda, bo o tych zawodach jakoś cicho...
TVP podaje że jest większy odsetek skazanych wśród murarzy niż wśród księży, chmmm... strzał w stopę, słowo klucz "skazanych".
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Sekielscy- kolejne przemyślenia

Postautor: slaviop » wt maja 14, 2019 2:19 pm

https://www.youtube.com/watch?v=_aG9eJ78cvI
To stary dokument z tv programu 1. Warto go obejrzeć...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Sekielscy- kolejne przemyślenia

Postautor: Pelikan2 » wt maja 14, 2019 2:07 pm

Jakkolwiek sam problem pedofilii w kościele jest poważny i należy o tym rozmawiać a księża którzy wykorzystują dzieci powinni mieć specjalny pokoik bez okien w jednym z naszych ośrodków penitencjarnych to:
Sam film mi się nie podobał, przede wszystkim realizatorsko. Specjalne przebitki jak mleko w ustach, narracja z ukrytej kamery tam gdzie kompletnie nie była potrzebna oraz sposób prowadzenia narracji bardziej pasuje mi do uwagi czy jakiegoś teronowizjera niż do solidnego dokumentu.
Widziałem wiele dokumentów o Kościele i niestety produkcja braci S jest słaba (chodzi mi o realizację i warsztat, a nie o temat)

Dziwią mnie też komentarze wylewające się z każdej strony typu: ktoś przełamał tabu, ktoś się nie bał głośno mówić, w końcu ktoś nagłosnił sprawę itp..
Nie bracia S nie zrobili nic z tych rzeczy, bo o pedofilii w kościele mówi się głośno od kilku lat, wszystkie organizacje, zrzeszenia trąbią o tym na prawo i lewo, powstały dziesiątki reportaży i jeżeli dla kogoś to co jest przedstawione w filmie to szok i niedowieżanie, to na jakim on świecie żył do tej pory.

Podsimowując:
Dla mnie ten film jest zwyczajnie słabo zrealizowanym dokumentem, i nie wnosi nic, czego do tej pory nie mówiono.
A sam problem pedofilii i księży przenoszonych do innych parafii nie pojawił się znikąd.

No ale cóż, może takim społeczeństwem jesteśmy, że musi się pojawić trup, albo medialny teatrzyk aby ktoś ruszył palcem.

Zastanawia mnie też, co kościół z tym zrobi..
Obrazek
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Sekielscy- kolejne przemyślenia

Postautor: slaviop » wt maja 14, 2019 1:57 pm

Nawiązując do filmu stwierdzam fakt że wywołał u mnie niechciane emocje i obrzydzenie... Nie oszukujmy się to zamknięta kasta pełna przywilejów bez obowiązków.
Pedofili w kościele była od wieków ale teraz stała się napiętnowana. jezuici gwałcili wszystko co się rusza i uchodziło im to na sucho. Ich ośrodki misyjne były traktowane przez tubylców gorzej niż piekło o którym nauczali.
Kara powinna być jedna - publiczna i bardzo bolesna. Tak dla przykładu... Zero znieczulenie , niech się czarna stonka meczy...
Sam jestem agnostykiem a czytałem nie tylko biblie ale i koran i torę. Wszystko sprowadza się tam do jednego. Do władzy. kto ma władze ten ma pieniądze a kto ma pieniądze ten ma tez sex.
Ludzie nie wierzą już w boga ale w kościół i księży - bo to święci ludzie , wysłannicy boga. Nie wolno bluźnić. Kiedyś jak w mojej miejscowości nocowała pielgrzymka Warszawska akademicka a przyjeżdżają co roku widziałem takie rzeczy że odechciało mi się wierzyć w fałszywego boga. Młody ksiądz pod wpływem z interesem na wierzchu i piwem w dłoni wychodzi z namiotu rankiem i jeszcze głośno przeklina - zwróciłem mu oczywiście uwagę. Zaczął fikać i warczeć na mnie jak wściekły pies. Przyznam się i nie wstydzę się tego teraz. Tak dostał pięknym kopniakiem w ten fałszywy ryj że mu zęby nosem wyszły. Nikt za nim nie stanął w obronie. Przyjechała oczywiście policja i pogotowie do poszkodowanego. Mnie nic nie zrobili tylko przesłuchali a parszywca w czarnej kiecce zabrali skutego kajdankami. Zgwałcił wtedy niepełnoletnia dziewczynę , nie wiedziałem jednak tego kiedy go lałem po ryju.
Innym przykładem jest proboszcz pobliskiej parafi w gminie Redziny - kiedyś gosposia nakryła go z małolata w łóżku. Sprawa ucichła. Proboszcz w mojej parafi zabrał się z kolei nie za tą kobietę co trzeba czyli za zonę mojego kolegi. Efekt był niezbyt miły - domyślcie się jaki. 2 lata temu opisywani powyżej tak zwani słudzy boży wspólnie pojechali na imprezę i pobawili sie ile wlezie , oj głośno o ich występach było.
Ja mogę opowiadać godzinami bo w Częstochowie dużo się dzieje zwłaszcza na Jasnej Górze.
Polecam sobie poczytać
https://www.wprost.pl/8000877/Komitet-O ... filow.html
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Sekielscy- kolejne przemyślenia

Postautor: basika » wt maja 14, 2019 1:35 pm

A ja cieszę że na temat tego filmu mamy jakąś dyskusję. Przypominam, że sama go zareklamowałam w Salonie i nawet się zdziwiłam, że nikt tam nic nie napisał.
viewtopic.php?f=71&p=62367#p62367

A to film ważny i kto wie, czy nie brzemienny w skutkach. Od kilku dni obserwuję komentarze na jego temat jakie można spotkać w sieci i serce mi się raduje, że tylu ludzi go obejrzało.
Nie czarujmy się, problem pedofilii wśród księży był znany. Tylko jakaś dziwna zmowa milczenia, a może asekuranctwo, nie pozwoliło na nagłośnienie tego tematu. I tego dotyczą moje refleksje.
Zbrodnia pedofilii powinna być ścigana przez organa państwowe, z tym chyba się wszyscy zgodzimy. Tymczasem mamy do czynienia z instytucją, która ma w głębokim poważaniu prawo i co jest w tym najgorsze, nasze państwo nie potrafi, bądź nie chce go od niej egzekwować. To jest przerażające.
Nie będę pisała o ofiarach takich działań, niech każdy to w swoim sumieniu oceni, ja tylko chciałabym aby za zbrodnią szła kara, a ludzie którzy krzywdzą innych ponieśli odpowiedzialność.
Tymczasem mamy polityków dla których sojusz z kościołem jest na rękę, dziennikarzy, którzy wolą nie poruszać niewygodnych tematów, jak również zwykłych ludzi, którzy z zacietrzewieniem bronią kościelnych pedofilów w imię swojej wiary, twierdząc że jest atakowana. To przecież bzdura. Pragnę również zwrócić uwagę, że dzisiaj wypowiadają się także przyzwoici księża, którzy dziękują za ten film, bo oni także moralnie nie są w stanie zaakceptować działań instytucji do której należą.
Bardzo mnie martwi, chyba najbardziej, stanowisko mediów, które są uwikłane w sojusze polityczne, asekuranckie, które za wszelką cenę chcą być poprawne, a przez to nie spełniają swojej roli - informowania opinii publicznej o rzeczywistości, w której żyjemy. Dlaczego mając sprzęt, ludzi i pieniądze nie przyczynili się do powstania tego filmu? Ten film zaistniał dzięki obywatelskim składkom, ludziom, którzy pragnęli poznać prawdę.
I jak my mamy żyć w kraju, mając świadomość, że ten rząd nikogo nie rozliczy, sądy wydadzą wyroki zgodne z linią partii, a media będą siedzieć cicho. Dzisiaj wygodne życie, kasa zdemoralizowały ludzi, nie liczy się człowiek, tylko korzyć i to jest bardzo smutne.

Wracając na nasze podwórko zwracam uwagę, że to zjawisko w równym stopniu dotknęło nas – waperów. Nie ma niezależnych polityków i dziennikarzy, liczą się bieżące zyski i kontrakty reklamowe, a prawda niech się dyma, bo komu jest potrzebna?

andy69 pisze:Nie generalizować...ot tyle i aż tyle...wiem to jest w naturze ludzkiej, ale trzeba się powstrzymać i jeśli jest ksiądz, prawnik, polityk czy ktoś inny pedofilem to on jest...tylko on...Takie rzeczy były są i będą po czasu kres.

Słusznie prawisz kolego, tylko zwróć uwagę że tylko KK, jako instytucja nie współpracuje z organami państwowymi, ale kryje ludzi którzy powinni siedzieć w więzieniach za swoje zbrodnie, a nawet ułatwia im zbrodniczy proceder przerzucając takich księży do innych parafii, gdzie nadal mają kontakt z dziećmi. Żadna inna instytucja w której pojawi się pedofil tak nie postępuje. I oczywiście nie powinniśmy generalizować, ale ja bym się nie dziwiła rodzicom, którzy stracą zaufanie do księży.
Awatar użytkownika
andy69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 13, 2019 7:29 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

Sekielscy- kolejne przemyślenia

Postautor: andy69 » wt maja 14, 2019 1:24 pm

Nie generalizować...ot tyle i aż tyle...wiem to jest w naturze ludzkiej, ale trzeba się powstrzymać i jeśli jest ksiądz, prawnik, polityk czy ktoś inny pedofilem to on jest...tylko on...Takie rzeczy były są i będą po czasu kres.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Sekielscy- kolejne przemyślenia

Postautor: Master_PiT » wt maja 14, 2019 12:14 pm

Ja wierzę w Boga, ale nie we wszystko co zawarte w Biblii. Sądzę, że sporo tam fantastyki, jak np. dziewica w ciąży. Ogólnie na ten temat nie mam zamiaru się wypowiadać. Za dużo w tym kraju zawziętych katolików ze swoimi przekonaniami, by można było przeprowadzić zdrową dyskusję bez krzyczenia i wyzwisk.

Co do księży.... Znam tylko jednego, takiego prawdziwego z powołania, no może 2. Ale i to ludziom nie pasuje,bo jest za dobry, za bardzo pomaga innym. Reszta patrzy na swoją kieszeń. Nie masz tysiaka? Sory, ale nie odprawi pogrzebu, nie ochrzci dziecka, nie udzieli sakramentu ślubu itd. Bez kasy w kościele nic nie zdziałasz.


Kiedyś w wieku ok 16lat za namową kolegi wybrałem się na Europejskie spotkanie młodzieży. Skusiłem się na to, nie dlatego, że byłem nadmiernie wierzący, ani skuszony całotygodniowymi modlitwami, ale chęcią taniego wyjazdu do innego kraju i życia tam przez kilka dni za darmo, poznając inną kulturę, spróbować lokalnych przysmaków itd.
Do czego zmierzam? Na cały autobus młodzieży przypadło 3 księży, którzy na co dzień pracują z młodzieżą (organizują spotkania, zajęcia,wycieczki, uczą w szkołach itd).
Bardzo dobrze się z nimi rozmawiało. Byli tacy swojscy, jak starszy kumpel. Jakiś papierosek ukradkiem za autobusem, czy alko po cichaczu. Myślę sobie "księża też bywają spoko".
Szybko Zmieniłem zdanie, gdy zrobiło się późno. Ok 3-4 rano. Jako, że nigdy nie sypiam w podróży wtedy także nie. To co zobaczyłem wstrząsnęło mną i poczułem ogromne obrzydzenie do księży. Chłopak około 15lat siedział z księdzem. Zaczęło się niewinnie od głaskania, poprzez dotykanie miejsc intymnych, na namietnych pocałunkach kończąc.
Jestem pewien, że gdyby byli sam na sam doszło by do bliższego kontaktu.

Ksiądz mimo, iż jeszcze kilka lat miał pobyć w mojej parafii, bardzo szybko ją opuścił.

Ta historia + sporo artykułów i historii o pedofilii, czy pazerności księży wykreowało we mnie uprzedzenie do samego kościoła jak i ich pracowników ( niewatpliwie jeśli ksiądz nie żyje skromnie a kupuje sobie nowe samochody klasy średniej, czy biżuterię i inne gadżety jest pracownikiem, a nie skromnym sługom bożym).

Tak wiem, że nie wszyscy są tacy. Jak wspominałem znam 2 księży z powołania, ale za dużo jest tych złych, by każdemu ufać i nie wrzucać go do worka stereotypów.

Dlatego nie wiem, czy chcę oglądać ten film, by jeszcze bardziej się nie zrazić do kościoła, czy to nie nadszarpnie mojej wiary jeszcze bardziej.

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości