Trzy tygodnie z Premixami i zmiana zdania o 360 co do zdrowia.

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Trzy tygodnie z Premixami i zmiana zdania o 360 co do zdrowia.

Postautor: Alchemik » śr lis 27, 2019 11:58 pm

Powiedzmy to sobie wprost... Kolosalna ilość słodzików jest jedynym sposobem na uzyskanie produktu typu "shake&vape", a dodatkowo ukrywa wszystkie niedociągnięcia w kompozycji aromatycznej.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1678
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1833 razy
Otrzymał podzięk.: 3018 razy
Płeć: Mężczyzna

Trzy tygodnie z Premixami i zmiana zdania o 360 co do zdrowia.

Postautor: Frankosio » śr lis 27, 2019 11:20 pm

eSCe pisze:Natomiast niedawno w ramach testów zakupiłem wszystkie rodzaje smaków Premixów Inawery i tutaj jestem mile zaskoczony, można 2 tygodnie jechać na jednej grzałce i wcale brudna nie jest. Co do smaków to inna kwestia bo nie wszystkie mi siadły ale jeżeli miałbym osądzić jakość po czystości grzałki to nie ma się do czego przyczepić.

I nic w tym dziwnego. Ponoć (bo 100% pewności nie mam) produkty Inawery nie zawierają słodzika.
Obrazek
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:
Azbestowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: pt paź 12, 2018 9:27 pm
Lokalizacja: Opole - Czy gdzieśtam niedaleko
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Trzy tygodnie z Premixami i zmiana zdania o 360 co do zdrowia.

Postautor: Azbestowy » śr lis 27, 2019 9:46 pm

Myślę że decyzja o niekorzystniu w przyszlosci z premiksow przez kogoś kto nie korzystał l premiksów i postanowił dać im szansę jest jak najbardziej obrotem o 360°. Ja osobiście nie próbowałem, i nie mam zamiaru spróbować. (poza tym nie mam jak tego "zagęścić" do jakiejś sensownej mocy)
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Trzy tygodnie z Premixami i zmiana zdania o 360 co do zdrowia.

Postautor: Tomba » śr lis 27, 2019 8:54 pm

Ja tyko chciałem nawiązać do tytułu topicu. Zmiana o 360 stopni oznacza, że tej zmiany nie ma - jesteśmy w punkcie wyjścia. Poprawnie powinno być o 180 stopni.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
eSCe
Płeć: nieokreślona

Re: Trzy tygodnie z Premixami i zmiana zdania o 360 co do zdrowia.

Postautor: eSCe » śr lis 27, 2019 7:25 pm

Mnie też swojego czasu wzięło raz na Premixy i potwierdzam to co wszyscy wyżej, że syfią grzałki na potęgę i zgadzam się z @
Awatar użytkownika
Metall
. Jest to zasługa dużej ilości cukrów bądź jakichś słodzików dodawanych w takich ilościach żeby małolatom smakowało.
Wystarczy 20-30 ml przepuścić przez grzałkę i wymiana czeka. Suma summarum wychodzi to kiepsko. Nie ma różnicy czy producent z UK czy z DE, wszystko do jednego kosza można wrzucić.

Natomiast niedawno w ramach testów zakupiłem wszystkie rodzaje smaków Premixów Inawery i tutaj jestem mile zaskoczony, można 2 tygodnie jechać na jednej grzałce i wcale brudna nie jest. Co do smaków to inna kwestia bo nie wszystkie mi siadły ale jeżeli miałbym osądzić jakość po czystości grzałki to nie ma się do czego przyczepić.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Trzy tygodnie z Premixami i zmiana zdania o 360 co do zdrowia.

Postautor: Metall » ndz sie 18, 2019 5:31 pm

@
Awatar użytkownika
WE514
, to o czym piszesz nie dotyczy tylko branży EIN, ale każdej innej, która opiera się na konsumpcji. W sumie prawie cały model gospodarczy tego świata opiera się na konsumpcji.

PS
Ktoś kiedyś powiedział, że problemem kapitalizmu nie jest to, że ten system jest nastawiony na zysk, ale to, że nie jest nastawiony już na nic innego.
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Trzy tygodnie z Premixami i zmiana zdania o 360 co do zdrowia.

Postautor: WE514 » ndz sie 18, 2019 4:10 pm

Wszystkie premixy to jedna wielka słodycz , a obecnie przed człowiekiem stoi pieniądz, więc człowiek w Państwie Polskim jest na drugim planie nawet g...o zawinięte w śliczny papierek sprzedawca będzie wychwalał pod niebiosa i tak jest z premixami , " producentów " na rynku jest cała masa , ale to wszystko to jeden wielki kicz
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Trzy tygodnie z Premixami i zmiana zdania o 360 co do zdrowia.

Postautor: Metall » ndz sie 18, 2019 3:26 pm

Pelikan2 pisze:Jestem przerażony, tak w dwóch słowach mogę ująć trzy tygodniową przygodę z permixami.
W tekście padną konkretne nazwy i oświadczam, że nikogo nie chcę ani obrazić, ani dyskredytować a to co napiszę jest tylko i wyłącznie moją opinią na temat danego produktu.

A więc od początku.

Wapuje od hmmm od czasów Vision Spinera i Viva Nova czy jaj tam to się zwało.
Na początku własnie były Liquidy, King, Bluemist, Hangsen, Boge...
Później przyszedł czas na mieszanie. Poszła Cappella, TPA itp. No i moje ukochane aromaty z evaper (eh, szkoda, że nie działają)
Od dwóch lat głównie MA i Inawera, baza z Minerałów.

No ale pokończyły się mieszanki i postanowiłem spróbować czegoś innego, zachęcony wszędobylskimi opisami cudownych smaków premixów, niesamowitych doznań i smaków doprowadzających kubki smakowe do orgazmu i delikatne nutki wyczuwalne po prawej stronie podniebienia zakupiłem
-Momo, Horny Flava. PRA, Coś premix, Papa Bear i coś tam jeszcze.

Wnioski:
Bladego pojęcia nie wiem z czego robią te premixy, ale tak zawalonych grzałek nie miałem nawet po Amphorze. To nie nagar, a wręcz czarna oleista ciecz, którą można wyciskać po 2-3 baniakach. I to bez wyjątku, każdy ten premix zawalał tak grzałki.
Trochę się przeraziłem i faktycznie - jeżeli taki syf ładują do Premixów, to ja....pie.

Aż mi się przypomniały analogi, i żółty filtr na końcu i niby te wszystkie ostrzeżenia - patrz co wdychasz. Po tym jak zobaczyłem, jak grzałki wyglądają po tych premixach zacząłem się zastanawiać, czy aby te analogi były takie złe.

No i cena. Średnio 30-40zł za 50ml - tego nawet nie chce komentować.

Po doświadczeniach z premixami stwierdzam: Wolałbym wrócić do analogów, bo premixy nie wychodzą ani taniej, ani chyba zdrowiej, na pewno nie po tym co zobaczyłem i na pewno nie po tym: Że absolutnie żaden producent nie podaje, jakie konkretnie związki są zawarte w danym premixie, a nie zdziwiłbym się jakby w tych azjatyckich była pochodna ropy albo coś.

Eh to tyle :nudy: gorzkich żali. Chciałem się wyżalić w trakcie jak zmieniam setup i nowe grzałki na wszystkich atomizerach.


Przypuszczam, że problem leży w tym, że premixy są po prostu drastycznie przesłodzone, dlatego podczas wapowania dochodzi do karmelizacji tych wszystkich cukrów, a efekt tego procesu osadza się na grzałce i wacie. Do tego dochodzą jeszcze wszelkie barwniki i aromaty, których w premixach też nie żałują, bo z założenia premix jest przeznaczony do rozcieńczenia bazą z nikotyną, a i po tym zabiegu musi mieć wyrazisty smak. Te składniki też zapewne pozostają na grzałkach.
Ja od premixów trzymam się z daleka. Nie po to przeskoczyłem z analogów na wapowanie, żeby znowu płacić kupę kasy za produkt, który ma w sobie pół tablicy Mendelejewa albo jakiś inny syf.

PS
I jeszcze jedna kwestia, gdyby Państwu Polskiemu faktycznie zależało na ludziach to nie zajmowaliby się najpierw wprowadzaniem akcyzy na epety itd., ale zajęliby się tym, żeby bazy, liquidy, premixy, aromaty itd., które de facto się przecież spożywa (tylko w innej formie), spełniały jakieś przyzwoite wymagania pod względem procesu produkcji i zastosowanych składników. Np. widziałem ciekawe fotki świeżo otwartych baz, w których pływały sobie bez skrępowania jakieś paprochy nieznanego pochodzenia. No ale pewnie wprowadzenie akcyzy od razu rozwiąże te problemy i od razu jakość ww. produktów drastycznie wzrośnie. Niestety nie, podejrzewam, że może być wprost odwrotnie. Koszty akcyzy niektórzy mniej uczciwi producenci mogą zacząć sobie odbijać na różne sposoby.
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Trzy tygodnie z Premixami i zmiana zdania o 360 co do zdrowia.

Postautor: WE514 » wt lip 09, 2019 10:33 pm

Skoro nie można w sposób naoczny pokazać smaku, zostaje tylko chmura i im większa, tym większy szpan i szacun w gronie znajomych i tylko tym się " wapująca młodzież " może wykazać.
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Trzy tygodnie z Premixami i zmiana zdania o 360 co do zdrowia.

Postautor: kaper » wt lip 09, 2019 10:27 pm

Vlad pisze:Reasumując, na premixach umówmy się wszytkie firmy robią konkretną kasę. Uważam, że tu zadział wyśmienicie marketing. Zawsze się przyznaje do tego że jako krakowski lajkonik wszystko zazwyczaj liczę, przynajmniej się staram. Wiem że szybko, fajnie bez babrania się strzykawkami itp, ale bez urazy, przecież chmurzenie ma być tanie, toż to nałóg przecież, przyjemne jest, ale po kiego grzyba wydawać 10 razy więcej na premix nie wiadomo jakiej jakości, bo wszyscy marudzą że sfajdane grzałki. Parę razy kupiłem z nadzieją że może coś nowego, jakiś nowy fajny smaczek, a tu za każdym razem lipa. Z gotowców kupuje tylko esencje Dillonsa, nie ma opcji żeby to udało się odtworzyć z poszczególnych aromatów, ale np. Kapitan Jack u mnie cały czas No1. A największą satysfakcję mam jak znajdę coś nowego np. na przepis na liquid albo e-liquid recipes.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Prawda też taka, że chmurzenie zrobiło się bardzo modne wśród młodzieży, a nawet często takim co jeszcze pierwszego zarostu nie mieli, i oni raczej jak to bywa, idą na łatwiznę kupując gotowe produkty ( tyczy to się nie tylko premixów ) często właśnie w krzykliwych opakowaniach i często podobnych do popularnych produktów, jak Cola, Fanta, batonik Bounty i wiele innych... A sami producenci to zauważyli i nabijają sobie kiesę ile wejdzie.
Drugi sort, to ludzie przechodzący z analoga i nie mający w ogóle pojęcia, nawet nie wiedzący lub nie interesujący się tym że istnieją fora by poczytać lub dopytać. Tacy też na początku bo nie wiedzą czy to ich wciągnie, idą po łatwiejszej drodze.
Już w jednym z vape shopów takich lokalnych, zauważyłem że sprzedawca nawet już prawie nie sprowadza aromatów, bo jak sam mówił że nie sprzedają się, a główne półki wypełnione po brzegi przeróżnymi "gotowcami" w kolorowych etykietkach ;).

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości