Jaką moc płynów chmurzysz?

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: Insane » pn kwie 26, 2021 1:30 am

@
Awatar użytkownika
wolfiq
Zależy, na jakim sprzęcie i na jakich grzałkach aktualnie jedziesz. Jeżeli są to zwykłe spirale, to nie widzę problemu, aby stanowczo zmniejszyć moc, stosując zaawansowane druty. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zużycie płynu w tym przypadku wzrośnie diametralnie.
Awatar użytkownika
wolfiq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 25, 2021 6:40 pm
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: wolfiq » ndz kwie 25, 2021 9:17 pm

Od początku najsilniejsze wybierałem, teraz to jest 18_mg, zaczynam się zastanawiać, czy jakoś nie zmniejszać tej mocy.

Wysłane z mojego ANA-NX9 przy użyciu Tapatalka

eD
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: jirajamgo » pt kwie 23, 2021 7:15 pm

Ja tam jadę w sumie od początku 1.8 mg. Jako palacz który wypalał ponad 30 fajek dziennie to nieźle.
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Awatar użytkownika
PanChmurka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: pt kwie 23, 2021 6:35 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: PanChmurka » pt kwie 23, 2021 7:07 pm

DTL 3_mg
MTL 6_mg
Z tym, że na DTL zależy od parownika ale schodzą ogromne ilości płynu. :szok1:

eD
Awatar użytkownika
looque
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 15, 2021 1:56 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: looque » śr kwie 21, 2021 9:13 am

U mnie wychodzi 0,5 mg/ml, ale nikotynę dawkuję dosyć nietypowo: najpierw dwie-trzy kropelki bazy 18 do atomizera i dopełniam zerówką. W ten sposób zużywam średnio 10 ml bazy i 350 ml zerówki na tydzień.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mystics91
Waperka
Waperka
Posty: 32
Rejestracja: pt mar 19, 2021 2:31 pm
Lokalizacja: k-pax
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Kobieta

Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: Mystics91 » pn mar 22, 2021 7:19 pm

eSCe pisze:
Mystics91 pisze:Najśmieszniejsze, że dopiero niedawno się dowiedziałam, iż aromaty po dolaniu też powinny poczekać i się przegryźć. A ja od lat wlewam i używam bez czekania. Teraz rozumiem czemu wiele aromatów mi nie podpasowało. Lol.


Zawsze jak do mieszanki dodajesz nowy składnik to musi swoje odleżeć i się przegryźć.
Przykład:
Kupujesz premix, masz tam jakieś aromaty, glikol i glicerynę, dodajesz shota z nikotyną, w którym masz glikol, glicerynę i nikotynę. Nowym składnikiem jest tutaj nikotyna, zatem mieszanka musi się przegryźć.
Dlatego Shake and Vape jak widzisz to "jest tylko z nazwy".

1 tydzień to mało dla większości aromatów. Odczekaj przynajmniej 2 tygodnie, nie zapomnij potrząsnąć co najmniej co dwa dni.

Premixów prawie nigdy nie kupuję. Jakoś nie zdarza mi się trafiać na fajne. Najbardziej lubię miętę chmurzyć, pamietam jeszcze w czasach jak można było mieć każdą wielkość bazy to wszędzie łatwo było spotkać taką miętową bazę chyba 100_ml i ona była naprawdę kozacka, bardzo się do niej przyzwyzaiłam. No a później dramat, wycofali, zabronili i teraz trzeba łazić po sklepach by znaleźć tę odpowiednią miętę. Ostatnio jeszcze mnie dobili gwoździem, bo mój ulubiony sklep już nie sprzedaje aromatów z 4fun, które mi bardzo pasowały i właściwie nie wydaje się by potrzebowały za dużo leżakowania, szybko się przegryzały z bazą. No i albo będę po internecie szukać 4fun teraz albo szukać alternatywy metodą prób i błędów, które trzeba wylać do zlewu. Eh.

 ! Wiadomość od: edarek
Przytaczaj tylko cytaty, do których się odnosisz @
Awatar użytkownika
Mystics91
. Unikniemy domyślania się, komu odpowiadasz i rozwlekania posów.
Offtopic jest nie okej, ale obrażanie jest okej.
Bawcie się dobrze, ja wysiadam z tego pociągu.
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: WE514 » pn mar 22, 2021 6:02 pm

Jak to dobrze, że nie bawię się w premixy, wolę własne samogony, wiem co dodałem, a średnio z aromatów od Mai Art to leżakowanie owocówek nie przekracza 14- tu dni, tytoniowe to inna bajka.

K45
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
eSCe
Płeć: nieokreślona

Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: eSCe » pn mar 22, 2021 5:10 pm

Mystics91 pisze:Najśmieszniejsze, że dopiero niedawno się dowiedziałam, iż aromaty po dolaniu też powinny poczekać i się przegryźć. A ja od lat wlewam i używam bez czekania. Teraz rozumiem czemu wiele aromatów mi nie podpasowało. Lol.


Zawsze jak do mieszanki dodajesz nowy składnik to musi swoje odleżeć i się przegryźć.
Przykład:
Kupujesz premix, masz tam jakieś aromaty, glikol i glicerynę, dodajesz shota z nikotyną, w którym masz glikol, glicerynę i nikotynę. Nowym składnikiem jest tutaj nikotyna, zatem mieszanka musi się przegryźć.
Dlatego Shake and Vape jak widzisz to "jest tylko z nazwy".

1 tydzień to mało dla większości aromatów. Odczekaj przynajmniej 2 tygodnie, nie zapomnij potrząsnąć co najmniej co dwa dni.
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: WE514 » pn mar 22, 2021 4:26 pm

Od kilku lat 10-12 mg DL, wcześniej 18-20 mg MTL.
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
Mystics91
Waperka
Waperka
Posty: 32
Rejestracja: pt mar 19, 2021 2:31 pm
Lokalizacja: k-pax
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Kobieta

Jaką moc płynów chmurzysz?

Postautor: Mystics91 » pn mar 22, 2021 4:13 pm

Faktycznie nie wydaje się to już takie trudne. Chyba załapałam. Widzę też, że sporo tych shotów będę za to potrzebować do zrobienia litra (no około plus minus), ale może stopniowo będę to mieszać, sama jeszcze nie wiem. Czekam aż glicerynka z glikolem do paczkomatu dotrą i się zastanowię. I już wiem, że trzeba odczekać z tydzień po zmieszaniu. Będzie zabawa w alchemika.
Najśmieszniejsze, że dopiero niedawno się dowiedziałam, iż aromaty po dolaniu też powinny poczekać i się przegryźć. A ja od lat wlewam i używam bez czekania. Teraz rozumiem czemu wiele aromatów mi nie podpasowało. Lol.
Offtopic jest nie okej, ale obrażanie jest okej.
Bawcie się dobrze, ja wysiadam z tego pociągu.

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości