Jak rozmawiać o e-papierosach?

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Fiflopek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 30, 2019 12:43 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak rozmawiać o e-papierosach?

Postautor: Fiflopek » śr lip 31, 2019 7:09 pm

Kulturalnie, jeżeli potrafimy przytoczyć porządne argumenty to spokojnie zarzuty takiej osoby obalimy. Jeżeli natomiast osobnik od razu skacze z pazurami, lub nie potrafimy utrzymać rzeczowej dyskusji, to wystarczy powiedzieć ,,ja mam swoje zdanie, pan/pani swoje, i na tym poprzestańmy” :mrgreen:
Awatar użytkownika
OneOfDragons
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: ndz lip 14, 2019 12:55 am
Lokalizacja:
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Jak rozmawiać o e-papierosach?

Postautor: OneOfDragons » śr lip 31, 2019 6:21 pm

Co ciekawe, mogę opowiedzieć swoją krótką choć konkretną historię.
Iż nie jestem z małego miasta tak jak Ty wiedziałem na początku, że się to zdarzy, lecz... To nie miało prawa bytu. Gdy chodzę wapując nie wyglądam przyjaźnie i nie wykazuję chęci do rozmowy z obcymi istotami ruchu publicznego. Chodzę, wapuję, czasem kaszlnę (wiadomo jak to jest), czasem posłucham czegoś na słuchawkach. Jednak nie odpuszczam myśli o konfrontacji z takimi ludźmi więc chodzę i patrzę na twarz. Widzę tylko oczy spoglądające na to, że wapuję. Może w myślach im się zdarzyło powiedzieć "A niech to krew" jednak nikt nie podszedł, nie parsknął śmiechem, nie wpatrywał się dłużej niż kilka sekund. Gdy ktoś rzuca spojrzeniem, z którego można odczytać "Przestań palić, to trutka" bądź "Ale mnie to denerwuje (forma grzeczniejsza)" to odrzucam to spojrzeniem "Odejdź" i to koniec.
Gdy jestem przy przystanku to chodzę tam gdzie na ludzi chmurka nie "skapnie", bo ja też nie bardzo lubię jak ktoś dmucha w twarz dymem. Najgorsze są analogi. Smród unosi się nawet do minuty gdy ktoś przejdzie. Jednak nie mówię "Ej stary zgaś to, bo zajeżdża" tylko myślę o jego niezdrowym życiu i mnie to uspokaja.

Historia może nie taka krótka, ale coś można z niej wyczytać, choćby to byś odrzucała spojrzenie takich ludzi, bądź nosiła słuchawki i nie przejmowała się tym.
Pozdrawiam, OneOfDragons
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak rozmawiać o e-papierosach?

Postautor: WE514 » śr lip 31, 2019 4:46 pm

Jeżeli ktoś dobrze jest oblatany ( nie sprzedawca ze sklepu ) to spoko da sobie radę z " analogowcem " , nie chodzi o znajomość sprzętu , ważna jest praktyka , doświadczenie i własne odczucia ( osobiście analogi jarałem przez 28 lat , od sześciu lat tylko EIN , brak kaszlu , oraz co najmniej dwa razy w roku zapalenie oskrzeli, powrócił zmysł powonienia i dużo lepsze samopoczucie )
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
dar.jusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: pn lip 08, 2019 6:37 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk/Wałbrzych
Podziękował: 277 razy
Otrzymał podzięk.: 112 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak rozmawiać o e-papierosach?

Postautor: dar.jusz » śr lip 31, 2019 3:31 pm

Powtórzę się, przytaczając się *mrgreen* ...istotnie - nagonka i wroga propaganda znajduje aplauz :!:. Najbardziej chyba u "śmierdzieli". Taki osobnik, krztusząc się po kolejnym hauście z "cygańskiego dywanu"( bo tytuń mają tani a dobry :mrgreen: ) - dziwaczy się "co ty kurła trzymasz, przecież to sto razy gorsze od mojego". To jest przykład z mojego zakładu. Znają mnie od lat, wiedzą że jestem waperem ale nie odpuszczą... Na początku spinałem się, tłumaczyłem. Później reagowałem nerwowo. Obecnie - nawet nie patrzę w czyjąś stronę ( czytaj, leję ciepłym siurem ).
***** *** /# awatar
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Jak rozmawiać o e-papierosach?

Postautor: DooshPastesh » śr lip 31, 2019 3:06 pm

jeżeli rozmawiam ze znajomymi to z reguły wchodzę w drobną polemikę/dyskusję, zazwyczaj udaje mi się ludzi przekonać. Jeżeli w pracy, z obcymi, to zawsze pytam: A skąd pan/pani to wie? (tu pada najczęściej tv/prasa) i z automatu odpowiadam, że ma pan/pani nieaktualne informacje, to jest wielokrotnie zdrowsze niż papierosy, do tego stopnia, że w UK sprzedają je w szpitalach i lekarze je przepisują na receptę, niech pan/pani poczyta :D
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Piotr2142
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: śr gru 19, 2018 6:21 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 11 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak rozmawiać o e-papierosach?

Postautor: Piotr2142 » śr lip 31, 2019 2:57 pm

Ja zawsze mówię e papieros nie ma substancji smolistych i to jest jego największy plus! a jak wiadomo to jest największe g....
Zasilania Hcigar vt 133, GeekVape gbox.
Parowniki: TGT4, kayfun lite, lite 2019, v5, smok tfv8 big baby , tvf12 Prince, wotofo recurve, profile, kylin II. I jeszcze parę innych...
Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak rozmawiać o e-papierosach?

Postautor: kompiler » śr lip 31, 2019 1:35 pm

Tu taki fajny filmik, 95% mniej.



Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
smialekcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: czw gru 22, 2016 5:25 pm
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 271 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak rozmawiać o e-papierosach?

Postautor: smialekcz » śr lip 31, 2019 12:10 pm

Wystarczy powiedzieć, że jest to (epalenie): trujące, rakotwórcze, toksyczne i radioaktywne i po cichutku: 700 razy mniej niż papierosy tradycyjne. Efekt murowany ;-)
Zasilania: rurki, boksy, elektroniki i mechaniki.
Parowniki: na szmaty, waty, siaty, grzały i druty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak rozmawiać o e-papierosach?

Postautor: Krytyk » śr lip 31, 2019 12:10 pm

Najczęściej robię sobie żarty ("Wszystko co pyszne jest szkodliwe", "Jak w mediach mówili, to na pewno prawda") albo uderzam z innej strony ("Papierosy są na 100% szkodliwe. Zacznijcie od palaczy, a mi dajcie spokój."). Ogólnie to nie przejmuję się zbytnio, bo wiem, że nie mają racji, a ja nie mam czasu, ani chęci kogoś uświadamiać. Chyba, że trafi się jakiś całkiem nawiedzony, to ignoruję.

Inna sprawa, że dmuchanie cumulusami w ludzi w miejscach publicznych to też dno i staram się tego unikać. Kulturka musi być :bender:
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak rozmawiać o e-papierosach?

Postautor: Tomba » śr lip 31, 2019 11:08 am

Niecałe 2 tygodnie temu miałem podobną sytuację, którą opisałem tu: viewtopic.php?f=23&t=6280&p=67087&hilit=weselu#p67087
Kobieta miała pecha, bo pojechałem po niej jak po burej suce.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 18 gości