Czujka dymu

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Zombisztajn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: śr cze 17, 2020 7:32 am
Lokalizacja: Droga krajowa nr. 15
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podzięk.: 163 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: Zombisztajn » pn lip 10, 2023 5:30 am

lesstro pisze:I słusznie, tylko czy ja dobrze pamiętam, że ta znana perfidna ustawa nie wrzuciła nas waperów do jednego koszyka z palaczami analogów? W miejscach publicznych zakaz palenia dotyczy także wapowania.


No z reguły tak, chociaż mi się nieraz na mieście zdarzyła sytuacja że jak puściłem dymka to pojawiała się policja, gdy im pokazałem e-papierosa to poprostu odpuszczali z nadzieją że to analog i że będzie palenie i zaśmiecanie przy okazji.
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 3:30 am
Lokalizacja:
Podziękował: 375 razy
Otrzymał podzięk.: 502 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: 666mAh » ndz lip 09, 2023 8:49 pm

Kompletnie o tym nie pomyślałem żeby je zakryć, po prostu zawiewało chłodem, przymknąłem balkon i nie ogarnąłem w porę, że się zrobiło gęsto, bo łeb w telefonie i piwko w trakcie. Mój błąd. Patent z zakrywaniem czujek dobry na zimę, kiedy ciężko sobie siedzieć z e-p przy otwartych na max oknach. Zresztą regularnie zawiązuję w robocie czujki tlenku węgla workiem po kanapkach i drutem, więc temat nie jest mi obcy :D . Ale dobrze wiedzieć, że skoro żadnego kontaktu nie było ze strony właściciela obiektu, to nie ma problemu :) .
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: Tomba » ndz lip 09, 2023 8:42 pm

@
Awatar użytkownika
666mAh
zobacz co ja robię w hotelu jak tylko wchodzę do pokoju. Wystarczy woreczek foliowy i nie będziesz się martwił kolejny raz.

Obrazek

Jak Ci od razu nie interweniowali to zapomnij. Nigdzie nie było to zarejestrowane. Tak byś miał interwencję od razu.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 3:30 am
Lokalizacja:
Podziękował: 375 razy
Otrzymał podzięk.: 502 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: 666mAh » ndz lip 09, 2023 8:33 pm

Odkopię temat. Wczoraj w nocy (ostatniej nocy pobytu) uruchomiłem czujkę w pokoju. Wyła może z pół minuty ale udało mi się rozrzedzić atmosferę poduszką i wyłączyć czujkę. Chciałem wywietrzyć, więc otworzyłem balkon i drzwi na korytarz i... uruchomiłem czujkę na korytarzu, taką dużą czerwoną z kogutem :facepalm1: ale przestała wyć po może 10 sekundach. Pokój miałem w willi z tzw. apartamentami samoobsługowymi (rejestracja, meldunek i wszystkie formalności przez internet, klucz do pokoju w szafce na szyfr przysyłany na maila, zero obsługi w budynku). Nikt nie przyjechał, nikt nie dzwonił. Obok czujki na korytarzu kamera więc widać kto wyszedł z pokoju i z którego. Rano dostałem maila z podziękowaniem za pobyt, zniżkę na kolejną rezerwację i ankietkę do wypełnienia. Teraz się zastanawiam, czy te czujki od razu dają sygnał gdzieś, czy w takiej sytuacji gdzie nie ma obsługi to tylko sygnał o zagrożeniu i podejmowane są działania dopiero po zgłoszeniu od gości hotelu. Są miejsca gdzie jakiekolwiek nieprawidłowości z automatu są nadawane Straży Pożarnej i Policji (ale są to dość strategiczne obiekty) i ci przyjeżdzają w kilka minut od zdarzenia nawet jak nikt nie zadzwoni, ale jestem ciekawy jak to wygląda w hotelach. Z drugiej strony, ktoś kto ma dom z czujkami i nalepką jakieś agencji ochrony ma chyba te czujki z tzw. "połączeniem z bazą".



Jak to jest waszym zdaniem?
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: PrzemekM » wt sty 28, 2020 9:11 pm

Grabski pisze:Od tamtej sytuacji zawsze gumka Durexa na czujkę ląduje :evil_dance: .

Dzięki na protipa. :-) Przyda się. :beer1: Dużo jeżdżę, naloty już ze 3 razy się zdarzyły.
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: edarek » wt sty 28, 2020 8:37 pm

Kilka miesięcy temu miałem również przygodę z czujką dymu, będąc na kwaterze w Czechach. Buchałem sobie kłęby w łazience, a czujka była w przedpokoju przy samych drzwiach do łazienki. Chwilę po wyjściu przeraźliwy pisk i zaskoczenie, co się dzieje. Na szczęście była to czujka taka domowa, bez powiadamiania żadnego. Szybki demontaż, wyjęcie baterii i spokój do końca pobytu :-D.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Marcinczajka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: śr maja 22, 2019 11:14 am
Lokalizacja:
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podzięk.: 51 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: Marcinczajka » wt sty 28, 2020 8:25 pm

Morał z tego taki, że przed zameldowaniem należy pytać o rodzaj czujek na suficie. :D Optyczne nie są naszymi przyjaciółmi.
Asmodus Amighty + Wotofo Profile Unity RTA / Profile RDA
GV Aegis Mini + VV Berserker 1.5 Mini
Vaporesso Gen + Blotto RTA
Aegis Boost :czajniczek:
Awatar użytkownika
Grabski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 196
Rejestracja: pn sie 05, 2019 4:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: Grabski » wt sty 28, 2020 7:35 pm

DooshPastesh pisze: "Kręciłem sobie grzałkę i rozumiecie, trzeba ją przepalić. Jak przepalałem to poszedł dymek i włączył się czujnik".


Miałem to samo identyczna sytuację , pokój kwaterunkowy , cały tydzień siwo w pokoju i w pewnym momencie przy boberku (gruby boberek ) pisk i to taki , że głowa żyła swoim życiem . Na cwaniaczka wychodzę i palę głupa pytając co się stało i dostałem odpowiedź : Przecież to u ciebie :brawo: .
Nad drzwiami pokoju była lampka , która sygnalizuje miejsce alarmu :bicz: . Centralka na dole również wskazywała na paragonie numer pokoju , godzinę itp . Wyłączyć można był tylko pinem :ble: . Straż na szczęście była z jednostki wojskowej , oddalona 200m dalej także konsekwencji nie było . Od tamtej sytuacji zawsze gumka Durexa na czujkę ląduje :evil_dance: .
Chmurze na -> Topside Dual SE + Dead Rabbit V2 RDA / Recurve Single

Obrazek
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czujka dymu

Postautor: ErNOL » wt sty 28, 2020 7:22 pm

Hotel hotelem... Mnie się raz zdarzyło odpalić czujkę w szpitalu na SOR... O 4:30 rano...
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
eSCe
Płeć: nieokreślona

Czujka dymu

Postautor: eSCe » wt sty 28, 2020 7:19 pm

Jest kilka rodzajów czujek działających na innych zasadach.
Jedne wykrywają cząsteczki w spalonym dymie i to jest chyba większość ale są też takie, puszczają wiązki optyczne i jeżeli dojdzie do ich zaburzenia to alarm.

Nie ważne czy zaburzysz wiązkę parą z E czy dymem i tak się odpali.

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 21 gości