Czujka dymu

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: DamianGR » wt sty 28, 2020 7:13 pm

Przypomniała mi się historia , jak jeszcze byłem młodocianym mieszkańcem internatu. Czasami paliliśmy analogi przy kratkach wentylacyjnych w pokoju. Dym to to wciągało ale jednak czuć było fajkami. Pewnego dnia przyszedł wychowawca i mówi, że są czujniki w pokojach iżeby uważać itp. bo czujka wykryje.
Innego razu wpadł do pokoju akurat po tym , jak któryś z nas palił przy kratce i mówi:
- Czuję fajki!
- No jak panie wychowawco, przecież czujnik by wyłapał.
Zatkało go i poszedł :hihi:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: Tomba » wt sty 28, 2020 6:54 pm

Qźwa, dzisiaj rano miałem nalot w hotelu, bo udało mi się uruchomić czujkę. Dziwna sprawa, bo wczoraj wieczorem wapowałem i to sporo, i nic się nie działo, ale miałem lekko uchylone okno. Jak się obudziłem, to wziąłem parę buchów z WPU i za jakiś czas miałem pukanie do drzwi. Miłe panie pytały czy nie jaram papierochów? Otworzyłem szeroko drzwi i pokazałem, że w pokoju nie ma żadnego dymu i nic nie śmierdzi. Faktycznie nie było widać chmur, bo już się rozeszły.
Jakieś dwa tygodnie temu spałem w hotelu pod Monachium i też sobie wapowałem, i tam czujki nie odpaliłem - na szczęście :)
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Lazarus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: wt cze 11, 2019 7:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: Lazarus » pt wrz 06, 2019 11:05 am

Nie jestem pewien ale raz w robocie odpaliłem chyba czujkę. Co prawda paliłem tam przez 4 dni i nic.. Po prostu wtedy przez dłuższy czas nie wychodziłem z pokoju a vapowałem. Coś z węzła cieplnego zaczęło się przekrecać i po chwili pisk z czujki. Powiedzieli mi że "podobno gdzieś obok mnie się uruchomiła" ale jakoś nie chce mi się wierzyć że tak bez przyczyny akurat obok. Moja czujka przynajmniej miała przyczynę, sprawa została wyjaśniona (na szczęście) jako awaria czujki.

*wino*
Aegis Legend + Kylin M
Vandy Vape Swell + Kylin M
DOVPO Blotto RTA
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: lesstro » pt wrz 06, 2019 11:01 am

Czyli... buntownik z wyboru i przekonania :ok:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: Tomba » pt wrz 06, 2019 10:15 am

lesstro pisze:I słusznie, tylko czy ja dobrze pamiętam, że ta znana perfidna ustawa nie wrzuciła nas waperów do jednego koszyka z palaczami analogów? W miejscach publicznych zakaz palenia dotyczy także wapowania. Tylko teraz można dyskutować, czy hotel to miejsce publiczne i można to olać? W wielu miejscach, obok znaku przekreślonego peta w czerwonym kółku, pojawiają się także znaczki z czymś na kształt e-papierosa, żeby nie było wątpliwości. Ale skoro takowego nie ma, to wydaję mi się, że nadal jest to jednak sprawa dyskusyjna. Czekam od dawna na jakieś doniesienia z kraju o procesie wobec jakiegoś wapera, który postawił na swoim i wapował (inhalował) w miejscu zakazu palenia analogów. Może będzie jakiś precedens.

No i jest ustawa i są piktogramy i mnie to nie rusza.
Czy jak jeździsz autem, to też zawsze i bezwzględnie przestrzegasz wszystkie przepisy?
Czy każdy katolik przestrzega dekalog?
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Marcinczajka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: śr maja 22, 2019 11:14 am
Lokalizacja:
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podzięk.: 51 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czujka dymu

Postautor: Marcinczajka » pt wrz 06, 2019 7:26 am

To ja też się podzielę historią. Hotel Hampton by Hilton, Warszawa - Mokotów, 21 sierpnia tego roku :D. Czujka dymu na suficie to istny gestapowiec. Po trzech czy czterech chmurach zawyła niczym kot obrzynany ze skóry, ja w popłochu zacząłem wachlować dym ręcznikiem, do pokoju ktoś agresywnie puka (jak się później okazało, była to mocno zasapana recepcjonistka). Historia jakich wiele - ALE! - no właśnie, jest jedno 'ale'.

Przy wymeldowaniu się z pokoju, Pani recepcjonistka poprosiła mnie o zapłacenie 500 zł kary za uruchomienie alarmu i - uwaga - oddymianie pokoju. Poprosiłem o rozmowę z kierownikiem recepcji, gdy to nie przyniosło skutku - o rozmowę z kierownikiem hotelu. Powołałem się oczywiście na regulamin pokoju który jasno mówił, że kara 500 zł może zostać nałożona, jeżeli w pokoju używany był papieros, fajka lub cygaro. Pokój nie śmierdział, nie było zagrożenia pożarowego, nie trzeba go było w żaden sposób po mojej wizycie odświeżać. Kierownik hotelu przyznał, że jest to niedopowiedzenie w regulaminie i faktycznie, powinno być to również zaznaczone, bo może wprowadzać w błąd.

Sytuacja zakończyła się na moją korzyść. Pamiętajcie, żeby czytać regulamin hotelowy pod kątem wapowania - czego nie ma w regulaminie, jest dozwolone - AMEN.
Asmodus Amighty + Wotofo Profile Unity RTA / Profile RDA
GV Aegis Mini + VV Berserker 1.5 Mini
Vaporesso Gen + Blotto RTA
Aegis Boost :czajniczek:
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: lesstro » pt wrz 06, 2019 6:56 am

Tomba pisze:Jakbym palił, to bym wychodził, a że inhaluję, to głęboko gdzieś ma te zakazy.
Dla mnie jedyny zakaz, to nie wapować jak komuś może to przeszkadzać.

I słusznie, tylko czy ja dobrze pamiętam, że ta znana perfidna ustawa nie wrzuciła nas waperów do jednego koszyka z palaczami analogów? W miejscach publicznych zakaz palenia dotyczy także wapowania. Tylko teraz można dyskutować, czy hotel to miejsce publiczne i można to olać? W wielu miejscach, obok znaku przekreślonego peta w czerwonym kółku, pojawiają się także znaczki z czymś na kształt e-papierosa, żeby nie było wątpliwości. Ale skoro takowego nie ma, to wydaję mi się, że nadal jest to jednak sprawa dyskusyjna. Czekam od dawna na jakieś doniesienia z kraju o procesie wobec jakiegoś wapera, który postawił na swoim i wapował (inhalował) w miejscu zakazu palenia analogów. Może będzie jakiś precedens.
Obrazek
Suchy84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: śr sie 07, 2019 7:10 am
Lokalizacja:
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: Suchy84 » pt wrz 06, 2019 6:31 am

SzamanDM pisze:Czujki są różne. Nie ma żadnego standardu na metody ich działania. Osobiście uważam, ze jeżeli czujka uaktywnia się na coś innego niż dym to zwyczajnie dziala błędnie i powinna być zastąpiona czujką o innej technice działania. Tak trochę obok tematu. Bywały w niektórych starszych modelach Kindle ekrany dotykowe działające na podczerwień. Czytelnikom wapującym strony same się przewracały. Tu jest podobny problem.


Jonizacyjnych się już nie stosuje a optyczne wykrywają każdy rodzaj " dymu " bo taka ich specyfika pracy (emitent emituje promieniowanie, odbiornik odbiera, jeśli coś stanie na przeszkodzie np para to promieniowania dotrze mniej i wywołany jest alarm).
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: SzamanDM » pt wrz 06, 2019 5:45 am

I nie interesują mnie kompletnie żadne opinie i argumenty że wydycham tylko nieszkodliwą parę wodną.

Takie opinie również mnie nie interesują bo są z gruntu błędne. Nie wydychamy pary wodnej. Jest to jeden z wielu mitów tworzonych z braku podstawowej wiedzy n/t EIN.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 3:30 am
Lokalizacja:
Podziękował: 375 razy
Otrzymał podzięk.: 502 razy
Płeć: Mężczyzna

Czujka dymu

Postautor: 666mAh » pt wrz 06, 2019 2:47 am

Tomba pisze: Dla mnie jedyny zakaz, to nie wapować jak komuś może to przeszkadzać.


Dla mnie też. A jeszcze dokładam do tego niewapowanie tam gdzie są małe dzieci. W domu chmurzę tylko u siebie w pokoju ale kiedy jestem sam. Jak córka jest w domu wychodzę na balkon. To samo zresztą dotyczy samochodu, jak jadę sam właściwie non stop mam boxa w ręce :D (ale czego się nie robi żeby zabić czas spędzany w aucie przez ludzi którzy jeżdżą więcej niż może to sprawiać jakąkolwiek przyjemność :D ) jeśli jadę z małą to nigdy nie wapuję. I nie interesują mnie kompletnie żadne opinie i argumenty że wydycham tylko nieszkodliwą parę wodną.

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości