Czujka dymu

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Fiflopek
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 11
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy

Czujka dymu

Postautor: Fiflopek » 05 wrz 2019, 21:33

Odnośnie czujek, skoro jest zakaz palenia w budynku, to chyba stać nas nawet na te dodatkowe 5 minut by wyjść przed budynek i zapalić. Jedne się odpalą, drugie nie. Dla przykładu: jeszcze jako taki typowy gimbus paliliśmy kiedyś papierosy w toalecie (analogi), czujka był podwieszona 3 metry nad nami. Gdy paliło się samemu/papierosa na kilku, to nie było problemu. Przy dwóch także, ale już otwierało się okno. W przypadku 3 papierosów palonych w łazience jednocześnie po chwili był alarm i do łazienki wbiegali nauczyciele. Inna sytuacja: w pewnym hotelu pufnołem sobie ze 3 razy, zauważyłem ze mruga dioda na czujkę i zaraz pojawił się tez ochroniarz. Oczywiście została naliczona kara. I od tego momentu nie pale po prostu tam gdzie nie wolno *no_2*

Awatar użytkownika
Tomba
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 4358
Podziękował: 1611 razy
Otrzymał podzięk.: 2190 razy

Czujka dymu

Postautor: Tomba » 05 wrz 2019, 22:00

Fiflopek pisze:Odnośnie czujek, skoro jest zakaz palenia w budynku, to chyba stać nas nawet na te dodatkowe 5 minut by wyjść przed budynek i zapalić. *

Jakbym palił, to bym wychodził, a że inhaluję, to głęboko gdzieś ma te zakazy.
Dla mnie jedyny zakaz, to nie wapować jak komuś może to przeszkadzać.
SzamanDM
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 381
Podziękował: 532 razy
Otrzymał podzięk.: 409 razy

Re: Czujka dymu

Postautor: SzamanDM » 05 wrz 2019, 23:16

Czujki są różne. Nie ma żadnego standardu na metody ich działania. Osobiście uważam, ze jeżeli czujka uaktywnia się na coś innego niż dym to zwyczajnie dziala błędnie i powinna być zastąpiona czujką o innej technice działania. Tak trochę obok tematu. Bywały w niektórych starszych modelach Kindle ekrany dotykowe działające na podczerwień. Czytelnikom wapującym strony same się przewracały. Tu jest podobny problem.
Obrazek
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 58
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 30 razy

Czujka dymu

Postautor: 666mAh » 06 wrz 2019, 04:47

Tomba pisze: Dla mnie jedyny zakaz, to nie wapować jak komuś może to przeszkadzać.

Dla mnie też. A jeszcze dokładam do tego niewapowanie tam gdzie są małe dzieci. W domu chmurzę tylko u siebie w pokoju ale kiedy jestem sam. Jak córka jest w domu wychodzę na balkon. To samo zresztą dotyczy samochodu, jak jadę sam właściwie non stop mam boxa w ręce :D (ale czego się nie robi żeby zabić czas spędzany w aucie przez ludzi którzy jeżdżą więcej niż może to sprawiać jakąkolwiek przyjemność :D ) jeśli jadę z małą to nigdy nie wapuję. I nie interesują mnie kompletnie żadne opinie i argumenty że wydycham tylko nieszkodliwą parę wodną.
Tesla Punk 200W/Ehpro Cold Steel 100W + Kylin M
Awatar użytkownika
SzamanDM
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 381
Podziękował: 532 razy
Otrzymał podzięk.: 409 razy

Czujka dymu

Postautor: SzamanDM » 06 wrz 2019, 07:45

I nie interesują mnie kompletnie żadne opinie i argumenty że wydycham tylko nieszkodliwą parę wodną.

Takie opinie również mnie nie interesują bo są z gruntu błędne. Nie wydychamy pary wodnej. Jest to jeden z wielu mitów tworzonych z braku podstawowej wiedzy n/t EIN.
Obrazek
Suchy84
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3
Otrzymał podzięk.: 13 razy

Czujka dymu

Postautor: Suchy84 » 06 wrz 2019, 08:31

SzamanDM pisze:Czujki są różne. Nie ma żadnego standardu na metody ich działania. Osobiście uważam, ze jeżeli czujka uaktywnia się na coś innego niż dym to zwyczajnie dziala błędnie i powinna być zastąpiona czujką o innej technice działania. Tak trochę obok tematu. Bywały w niektórych starszych modelach Kindle ekrany dotykowe działające na podczerwień. Czytelnikom wapującym strony same się przewracały. Tu jest podobny problem.

Jonizacyjnych się już nie stosuje a optyczne wykrywają każdy rodzaj " dymu " bo taka ich specyfika pracy (emitent emituje promieniowanie, odbiornik odbiera, jeśli coś stanie na przeszkodzie np para to promieniowania dotrze mniej i wywołany jest alarm).
Awatar użytkownika
lesstro
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 867
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podzięk.: 320 razy

Czujka dymu

Postautor: lesstro » 06 wrz 2019, 08:56

Tomba pisze:Jakbym palił, to bym wychodził, a że inhaluję, to głęboko gdzieś ma te zakazy.
Dla mnie jedyny zakaz, to nie wapować jak komuś może to przeszkadzać.

I słusznie, tylko czy ja dobrze pamiętam, że ta znana perfidna ustawa nie wrzuciła nas waperów do jednego koszyka z palaczami analogów? W miejscach publicznych zakaz palenia dotyczy także wapowania. Tylko teraz można dyskutować, czy hotel to miejsce publiczne i można to olać? W wielu miejscach, obok znaku przekreślonego peta w czerwonym kółku, pojawiają się także znaczki z czymś na kształt e-papierosa, żeby nie było wątpliwości. Ale skoro takowego nie ma, to wydaję mi się, że nadal jest to jednak sprawa dyskusyjna. Czekam od dawna na jakieś doniesienia z kraju o procesie wobec jakiegoś wapera, który postawił na swoim i wapował (inhalował) w miejscu zakazu palenia analogów. Może będzie jakiś precedens.
Obrazek Obrazek
Marcinczajka
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 34
Otrzymał podzięk.: 49 razy

Re: Czujka dymu

Postautor: Marcinczajka » 06 wrz 2019, 09:26

To ja też się podzielę historią. Hotel Hampton by Hilton, Warszawa - Mokotów, 21 sierpnia tego roku :D. Czujka dymu na suficie to istny gestapowiec. Po trzech czy czterech chmurach zawyła niczym kot obrzynany ze skóry, ja w popłochu zacząłem wachlować dym ręcznikiem, do pokoju ktoś agresywnie puka (jak się później okazało, była to mocno zasapana recepcjonistka). Historia jakich wiele - ALE! - no właśnie, jest jedno 'ale'.

Przy wymeldowaniu się z pokoju, Pani recepcjonistka poprosiła mnie o zapłacenie 500 zł kary za uruchomienie alarmu i - uwaga - oddymianie pokoju. Poprosiłem o rozmowę z kierownikiem recepcji, gdy to nie przyniosło skutku - o rozmowę z kierownikiem hotelu. Powołałem się oczywiście na regulamin pokoju który jasno mówił, że kara 500 zł może zostać nałożona, jeżeli w pokoju używany był papieros, fajka lub cygaro. Pokój nie śmierdział, nie było zagrożenia pożarowego, nie trzeba go było w żaden sposób po mojej wizycie odświeżać. Kierownik hotelu przyznał, że jest to niedopowiedzenie w regulaminie i faktycznie, powinno być to również zaznaczone, bo może wprowadzać w błąd.

Sytuacja zakończyła się na moją korzyść. Pamiętajcie, żeby czytać regulamin hotelowy pod kątem wapowania - czego nie ma w regulaminie, jest dozwolone - AMEN.
Asmodus Amighty + Wotofo Profile Unity RTA / Profile RDA
GV Aegis Mini + VV Berserker 1.5 Mini
Vaporesso Gen + Blotto RTA
Aegis Boost :czajniczek:
Awatar użytkownika
Tomba
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 4358
Podziękował: 1611 razy
Otrzymał podzięk.: 2190 razy

Czujka dymu

Postautor: Tomba » 06 wrz 2019, 12:15

lesstro pisze:I słusznie, tylko czy ja dobrze pamiętam, że ta znana perfidna ustawa nie wrzuciła nas waperów do jednego koszyka z palaczami analogów? W miejscach publicznych zakaz palenia dotyczy także wapowania. Tylko teraz można dyskutować, czy hotel to miejsce publiczne i można to olać? W wielu miejscach, obok znaku przekreślonego peta w czerwonym kółku, pojawiają się także znaczki z czymś na kształt e-papierosa, żeby nie było wątpliwości. Ale skoro takowego nie ma, to wydaję mi się, że nadal jest to jednak sprawa dyskusyjna. Czekam od dawna na jakieś doniesienia z kraju o procesie wobec jakiegoś wapera, który postawił na swoim i wapował (inhalował) w miejscu zakazu palenia analogów. Może będzie jakiś precedens.

No i jest ustawa i są piktogramy i mnie to nie rusza.
Czy jak jeździsz autem, to też zawsze i bezwzględnie przestrzegasz wszystkie przepisy?
Czy każdy katolik przestrzega dekalog?
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2019, 13:10 przez Tomba, łącznie zmieniany 1 raz.
lesstro
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 867
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podzięk.: 320 razy

Czujka dymu

Postautor: lesstro » 06 wrz 2019, 13:01

Czyli... buntownik z wyboru i przekonania :ok:
Obrazek Obrazek

Wróć do „Dyskusja ogólna”