Pssst, Młody! Chcesz kupić parownik DTL?

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Cinmar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 606
Podziękował: 185 razy
Otrzymał podzięk.: 352 razy

Postautor: Cinmar » 18 sty 2020, 21:34

Myślę sobie ostatnio. I myślę, dumam. I pomyślałem trochę więcej, bo coś ciężko szło i na raz pomyśleć się nie dało.
Jam jest zatwardziałym MTL-nazi. Wszystko DTL jest fuj, be, a w dodatku niedobre i jak tak można?
Od razu w płuco? Jak smog w Krakowie?
I tym sposobem mnie naszło. Pora na nowości. Przerobiłem większość znaczących i szeroko uznawanych ciumkaczy, zarówno jak kilka mniej znanych. Naturalnie wyłączając te, które nie pasują mi konstrukcyjnie (KF Lite, Dvarw, czy True MTL ze stajni Ehpro).
Ale ludzie... Powiedzcie mi, co widzicie w tym DTL... Bo i ja chcę spróbować i to zobaczyć. :lol:
Więc bardziej serio, odczuwam potrzebę poznania nowego świata, który do tej pory sukcesywnie świadomie odrzucałem.
A to bardzo dobra droga. Do usprawiedliwiania własnego mandżuroholizmu. :-D
Czytam od kilku dni i postanowiłem, chcę spróbować. Konkretnego DTL, bez półśrodków, może nawet w dualu. Siatki mesh zostawię sobie na później.
Zgłupiałem całkowicie. W temacie każdego parownika trafiają się wręcz złe opinie. I jestem w kropce na etapie wyboru.

W skrócie: wstępnie wytypowałem kilka parowników.
Ehpro Kelpie - tani jak barszcz, przyjemny dla oka. Nie podoba mi się system napełniania. Ares tak mi puścił cały baniak w kieszeń.
Blitzen - również tani, wygląda znośnie, recenzje ma niezłe, rewelacyjna dostępność (dawno szkła nie stłukłem, ale zapas przede wszystkim).
Kylin V2 - wstępnie poza napełnianiem nie mam zastrzeżeń.
Królik - mam obawy odnośnie części zamiennych. Jeśli w PL można kupić kompatybilne szkiełko, brzmi nieźle.
Intake - ciężko trafić na części zamienne.

Co odrzuciłem?
Profile - na mesh przyjdzie czas.
Gear RTA i Wasp Nano - mikrusa nie chcę.
Ammit 25 - jest paskudny jak noc.

A teraz uświadomcie mnie, co warto wybrać na przyśpieszony kurs DTL i dlaczego. :wino:
Obrazek

Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 2887
Podziękował: 1355 razy
Otrzymał podzięk.: 2868 razy

Postautor: Krasnal45 » 18 sty 2020, 21:42

Na przyspieszony kurs spraw sobie K5. Otwierasz na maksa i jedziesz DTL, skręcasz na minimum i masz MTL. Grzałka nawet na 3.5mm Ci się zmieści. Wiem, że to półśrodek, ale działa.
Awatar użytkownika
ErNOL
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 3388
Podziękował: 1364 razy
Otrzymał podzięk.: 1512 razy

Postautor: ErNOL » 18 sty 2020, 21:43

Szczerze to wszystkie, które wymieniłeś, mają sens. Każdy ma swoje mankamenty, ale... Przerobiłem i mam wszystkie z nich... Każdy się czymś wybija. Może poza królikiem, który nie spełnił moich oczekiwań smakowych :-)
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
W sprawach pilnych forumowych proszę o kontakt na ernol@salonrozchmurzonych.pl
Rest in peace brother... [*]
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 108
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy

Postautor: WE514 » 18 sty 2020, 21:44

DL to inny smak , większa chmura ,większe zużycie liquidu , mniej "wysokooktanowej" bazy ( jak wapowałem MTL to robiłem samogony 18 mg , a obecnie przy DL wystarczy 9 mg ), innych różnic nie widzę.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 3119
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podzięk.: 1139 razy

Postautor: DooshPastesh » 18 sty 2020, 21:48

Ja bym dorzucił jeszcze Kylina Mini. Wyciągnął całą linię od VV na szczyt. To jest sprzęt arcydzieło. Kelpie przy nim to szczeniak.
Don't drip and drive.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3858
Podziękował: 1849 razy
Otrzymał podzięk.: 1433 razy

Postautor: Metall » 18 sty 2020, 21:52

Żeby spróbować DTL? Hm. Kylin V2!
Od tygodnia go męczę, a on mnie. Wszystko inne poszło na półkę. Jestem w nim zakochany. I to na pojedynczej grzałce. Mnie akurat nic nie leje ani nie cieknie, choć zbierają się małe skropliny na modzie, to jednak można i warto to przeboleć, bo aż tak wielkiego problemu to nie sprawia.
Ewentualnie Horus - prawdziwy DTL, choć wg mnie posiadający więcej klasy i kultury niż Kylin V2, który z kolei określiłbym mianem bardziej agresywnego i zadziornego pod względem wrażeń.
Ewentualnie jakieś RDA.
* * * * *
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego!"
Awatar użytkownika
lesstro
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1168
Podziękował: 281 razy
Otrzymał podzięk.: 455 razy

Postautor: lesstro » 18 sty 2020, 21:56

To tylko styl wapowania. Od Ciebie zależy jak wdychasz. Na parownikiu określanym jako DL można wapowac stylem MTL, odwrotnie jest trudno, ale... Pamiętam, jak kumpel w młodości uczył mnie palić papierosy i sugerował zaciąganie się bezpośrednio w płuco. Dlatego nie rozumiem, że przyjęto, że MTL to sposób wapowania, jak tradycyjnego papierosa. W parowniki DL jest większa chmura, więc można zjechać z mocą liquidu, bo zaciąga się gęstszy wywar. Ja na starodawnym parowniku MTL (SQuape R) jestem w stanie wytworzyć pokaźną chmurkę i mam quasi DL. Wszystko więc siedzi w umyśle. Ja praktykuję także styl MTN, wypuszczm nosem bez zaciągania się oraz styl MTA, od razu wydmuch w powietrze. W ten sposób także organizm wchłania nikotynę prze śluzuwkę. Także ten podział atomizerów na DL i MTL to tylko zgrubny podział na nominowany efekt obfitości chmurki i tyle. :palicygaro:
Ostatnio zmieniony 18 sty 2020, 22:32 przez lesstro, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1042
Otrzymał podzięk.: 396 razy

Re: Pssst, Młody! Chcesz kupić parownik DTL?

Postautor: Raz2trzy » 18 sty 2020, 22:08

Jest jedna prosta ścieżka o nazwie Kylin v2. Jest to idealny parownik dla wygi który chcę skosztować DTL.
Ponieważ:
1. Cholernie staniał. Cena jest śmieszna jak na topowy parownik DTL.
2. A no właśnie. Jest topowy. Oddaje smak wyjątkowo dobrze.
3. Jako stary gracz nie będziesz miał problemów z uzbrojeniem.
4. Wydaje mi się że singlu działa nawet lepiej niż w dualu.

Także jak chcesz spróbować dopłucniaka to nie ma nic lepszego i tańszego niż Kylin Drugi Wielebny.
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 108
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy

Postautor: WE514 » 18 sty 2020, 22:11

Pod smak to tylko Asmodus c4 , ale o tym parowniku jest inny dział , a z MTL to tylko gienki.
Awatar użytkownika
Maciejko
Administrator
Administrator
Punkty reputacji: 6501
Podziękował: 1094 razy
Otrzymał podzięk.: 1189 razy

Postautor: Maciejko » 18 sty 2020, 22:20

Nie znam się absolutnie, ani trochę, więc chętnie się wypowiem. :-D

Dostałem ostatnio taki atomizer - Wotofo Profile RDA. Co prawda jest to RDA, nie zaś RTA. No ale się zakochałem. Mimo, że byłem sceptycznie nastawiony do DTL i chmurzę w zasadzie jedynie MTL, to zauroczyłem się na maksa.
Cały ten parownik jest dla mnie idealny. Domyślnie jest on pod mesha, ale ja mam aktualnie tam świetną plecionkę. I działa to rewelacyjnie. Nawiew reguluje się górnym capem, który obraca się niezależnie od tego "głównego" capa całego atomizera. Działa to precyzyjnie i dokładnie. Przy okazji nie ma potrzeby ustawiania otworów nawiewu w odpowiedniej pozycji w stosunku do grzałki, bo są odpowiednie wyżłobienia, w których główny cap się blokuje. Przeciąg jest taki gładki, przyjemny, płynny. Jest tylko jedno słowo, które oddaje w pełni charakter jego pracy - smooth.
Zarówno grzałka, jak i otwory nawiewu na nią, są umieszczona bardzo wysoko, więc nie ma żadnego ryzyka przelania.
Wszystko jest tutaj, jak dla mnie, na miejscu. Takie jak powinno być. Całokształt jest rewelacyjny. A chmura, ojej. Na tej plecionce jadę na 32W. Chmura jest przeogromna, smaczna, gęsta, aksamitna, soczysta i wilgotna. Jest to zupełnie i całkowicie wspaniałe doznanie. Głębokie, mocne, intensywne.

Ja wiem, że pewnie Wy wiecie doskonale, że są lepsze parowniki. Że moje zachwyty nie mają podstaw. Ale jako zatwardziały MTLowiec, zakochałem się. Robiłem wcześniej jakieś podejścia do DTL i każde kończyło się, prędzej czy później, porażką. A tutaj nie, od wczoraj nie mogę od tego Profile'a odkleić ryja. Urzekł mnie niesamowicie. Jak masz możliwość zakupić w dobrej cenie, to warto spróbować.

Wróć do „Dyskusja ogólna”