Jak będzie wyglądał polski rynek EIN od lipca 2020

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
VapeLab
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1306
Podziękował: 315 razy
Otrzymał podzięk.: 654 razy

Postautor: VapeLab » 24 sty 2020, 23:15

cukinia pisze:Pytanie zadalam w kontekście rynku jako rynku. Mnie się wydaje, że dużo sklepów padnie. Może nawet i sieciówki. Zostanie analog, iqos, juul. Czyli koncerny że swoimi gatunkami. No chyba, że ktoś wymyśli płyn do wapowania a'la iqos, czyli doświadczalny, bo iqos nie podlega regulacjom, bo jest jako doświadczalny produkt.

My ludzie z forum, to przyszli partyzanci .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

A wsadzę kij w mrowisko i zadam jedno pytanie:
Czemu nagle tak dużo vape shopów się otwiera w różnych lokalizacjach, jeśli każdy przewiduje całkowity upadek rynku? Jeśli korzystasz z FB to zapewne widzisz, że co chwila
jest otwarcie czegoś nowego :-D

Idę zatem po pop corn i zapraszam w sumie wszystkich do komentowania mojego pytania :diabel:

cukinia
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 131
Otrzymał podzięk.: 79 razy

Re: Jak będzie wyglądał polski rynek EIN od lipca 2020

Postautor: cukinia » 24 sty 2020, 23:49

@
Awatar użytkownika
VapeLab
jak pisałam pytanie również o tym myślałam. Mieszkam w Poznaniu przy Głogowskiej i właśnie otworzyli VCP, a przecież razem z PKP i Avenidą, aż do Hetmańskiej czyli na przestrzeni 1km jest ich już 5, czyli VCP jest 6. Dlatego też wpisałam prawników, jakiś czas potem wspomniałam o produkcie doświadczalnym. To mogą być 2 ślady. Może też być tak, że sieciówki otwierają się, żeby zwiększyć swoją wartość i się drożej sprzedać koncernowi. Sieciówki mają przed sobą bogate kilka miesięcy. To też może być przyczyną rozwoju. Ludzie będą robić zapasy, podaż-popyt. Wydaje mi się, że nikotyna maj, czerwiec będzie droższa. Jak bym miała biznes to bym tak zrobiła.

Ale tak ogólnie ten rynek jest i nie zniknie. Nie pójdzie wstecz. Kwestia tylko kto będzie go kontrolował. Oglądałam na Netflix e-dymek i widziałam jak rozłożono juul...

Awatar użytkownika
Tomba
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 4358
Podziękował: 1611 razy
Otrzymał podzięk.: 2190 razy

Postautor: Tomba » 24 sty 2020, 23:58

cukinia pisze: Oglądałam na Netflix e-dymek i widziałam jak rozłożono juul...

To albo oglądałaś niedokładnie, albo nie zrozumiałaś przekazu.
Akurat tak się składa, że to Jull rozłożył rynek.
Tu zresztą już to komentowaliśmy: viewtopic.php?f=20&t=7679&hilit=netflix
Cinmar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 398
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 223 razy

Postautor: Cinmar » 24 sty 2020, 23:58

Ja myślę, że nie ma co potężnie się zbroić (mówi gość mający prawie litr nikotyny 100mg w lodówce :lol:), bo co się nie pojawi, jeśli będzie dobre, to i z przebitką 100% - ale kupimy.
Być może moja zmiana myślenia wiąże się z aktywnym powrotem za kierownicę i zmianą priorytetów wydatków, co nie zmienia faktu, że dla naszego wewnętrznego mandżuroholika koszta są sprawą najmniej istotną, jeśli chcemy coś teraz, już, a najlepiej natychmiast.
I z płynami śpiewka będzie dokładnie taka sama. Część z nas będzie wewnętrznie płakać, wyć z rozpaczy, ale i tak wydamy na to pieniądze, tylko więcej. :-D
Awatar użytkownika
VapeLab
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1306
Podziękował: 315 razy
Otrzymał podzięk.: 654 razy

Postautor: VapeLab » 25 sty 2020, 00:01

@
Awatar użytkownika
cukinia
Z ciekawostek jak już o Głogowskiej mówimy, to ja pochodzę dokładnie z Głogowskiej 99A, blok na rogu ze Stablewskiego, ale aktualnie to już jest historia :( Jednak co Łazarz to Łazarz :brawo:

Też właśnie myślałem tymi dwoma schematami -> albo duże sieci mając swoje lobby wiedzą coś więcej niż my, albo przygotowują się do zrobienia manewru taktycznego jak ESW lata temu.
Jak jesteśmy już przy VCP, to nie dziwi mnie już taki komunikat mejlowy od nich:
Spółka CK Complex sp. z o.o. informuje, że jest zainteresowana zakupem sieci sklepów. Jeżeli prowadzą Państwo sieć składającą się z minimum 10 punktów sprzedaży detalicznej, to zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mai

Przy sprzedaży sieci pewnie znaczenie będą miały obroty, które faktycznie wzrosną w tym roku...
Ale tak czy siak, wolałbym jednak, żeby to pierwsze przypuszczenie się sprawdziło :angel:

Ja bym osobiście wyczekiwał do ostatniej chwili jednak, takie jest moje zdanie. To co się dzieje aktualnie w sferze politycznej jest tak niestabilne, że nie ma co zakładać wszystkiego chyba z góry. Może jednak usiądą nad cyframi i przeanalizują straty z wpływu VAT chociażby...
Awatar użytkownika
Krytyk na kacu
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 316
Otrzymał podzięk.: 157 razy

Postautor: Krytyk na kacu » 25 sty 2020, 23:23

Myślę, że koncepcja @
Awatar użytkownika
Mariusz Polanowski
brzmi całkiem sensownie. Po wprowadzeniu akcyzy pakiet esencja w większej butelce + baza nikotynowa + glikol\gliceryna brzmi całkiem sensownie. Obawiam się tylko, że będzie jeszcze więcej dodatkowych słodzików, czy innej chemii, żeby zrobić z tego "shake & vape".
Armour Pro + Kayfun Lite 2019 24 mm
Aegis X + Horus
Aegis Boost
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 217
Podziękował: 220 razy
Otrzymał podzięk.: 225 razy

Postautor: Pelikan2 » 26 sty 2020, 04:56

Dla mnie sytuacja jest jasna i klarowna, wrócimy do tego, co było przed DTL, do tego co było przed atomizerami RTA, przed pierwszymi chipami na DNA czyli do ery Spinnerów i innych eGO.
Tylko że zamiast eGO, będą Pody.
Pewnie co starsi użytkownicy EP pamiętają czasy, gdzie liquidy kupowało się w 10ml butelkach, rzadko w 20, a 50ml to była naprawdę rzadkość, gdzie królowały eGO, a co sprytniejsi kombinowali z genesisami - czuje, że te czasy wrócą.
Zwyczajnie pojawią się liquidy 10ml o różnych mocach i te 55 groszy (chyba) za ml to jakaś straszna tragedia nie będzie.
Shoty i aromaty dalej będą, ale będzie to raczej "egzotyka".

Ile to lat minęło 8-10 i historia zatacza kółko. Wróci eGO w postaci Poda, a DTL zostanie zepchnięte gdzieś w pogranicze "entuzjastów" niczym dawne mechaniki i Genesisy.

Dla sklepów nie widzę jakiejś tragedii. Pody będą się psuły, grzałki będą się psuły, a premixy zwyczajnie zastąpią liquidy o różnych mocach do wyboru.
Dodatkowo sklepy dostaną "boost" od ludzi, którzy zaczną wymieniać liquidożerne RTA na Pody, więc o branżę byłbym spokojny.
Pamiętajcie, że jednak jest to uzależnienie od nikotyny, które bardzo ciężko rzucić i pewnie trochę to potrwa, ale koniec końców, ludzie się dostosują.

Drugim wyjściem są: aromatyzowane shoty, czyli aromaty z zawartością 20mg/ml nikotyny, nie tak jak teraz są czyste tylko np: shot o smaku jabłkowym o mocy 20mg.

Osobiście, myślałem nad tym, i powoili zacznę schodzić z mocną, póki co zapasów mam na jakieś 2 lata i liczę, że przez ten czas sytuacja się jasno wyklaruje. Myślałem nad Podem - ale nie, nie wrócę za Chiny Ludowe do wymiennych gotowych grzałek, jak sobie przypomnę ile to się nawściekałem z czasów eGO na te grzałki to mnie aż skręca - może kiedyś pojawi się jakiś podzik z grzałkami DIY, ale póki co to nie w ogóle nie widzę Podów jako produkt dla mnie.

A jak już ostatni zapas się skończy, ostatni kawałek drutu zużyje, ostatnia bawełna wyschnie, to usiądę i poczuje się niczym 50 letni Janusz, który musiał wymienić swojego 3 litrowego ukochanego Mercedesa na 1.2 turbodoładowane coś z adblue przypominające bardziej kosiarkę niż samochód i będę powtarzał: - a kiedyś to było vapowanie, a nie to co teraz to małe gówienko.
Obrazek
Awatar użytkownika
lesstro
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 867
Podziękował: 188 razy
Otrzymał podzięk.: 320 razy

Postautor: lesstro » 26 sty 2020, 10:21

Masz takie same przemyślenia, jak moje. Jest jeszcze inny realnie prosty scenariusz, po prostu dodamy te dwie dychy do premiksu, przecież wszystko drożeje, a obywateli i tak ponoć stać na więcej, jak nam wmawiają. :lol1:
Obrazek Obrazek
cukinia
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 131
Otrzymał podzięk.: 79 razy

Postautor: cukinia » 29 sty 2020, 07:00

Dziwne rzeczy dzieją się z e-dym. Pod koniec 2019 zabrali ze sklepów stacjonarnych parowniki MTL, w tym tygodniu mody. Płacą za wynajem powierzchni, za pracownika, więc logiczne wydaje się napchanie towaru ile się da, a nie zredukowanie.

Jaki ma to sens?

Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 126
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy

Postautor: amnum » 29 sty 2020, 11:41

Szara strefa otworzy się i to bardzo... Sam zaopatruję się tylko i wyłącznie tam. Kiedy jeszcze Inawera sprzedawała bazy 100ml o różnych mocach w bardzo niskich cenach, gdzie było wiadomo co się kupuje to było jak w niebie. Teraz trzeba trochę popytać i nałapać kontaktów. Nie wyobrażam sobie kupowania premixów 50ml za 30zł + do tego dwa jakieś marne "szoty".
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, Sigelei Swallowtail 75A
Atomizery: 2 x VXV Soulmate, Spica Pro(Sell), Gata RTA(Sell), Hellvpe MD MTL, Brunhilde MTL

Wróć do „Dyskusja ogólna”