Naszedł mnie pomysł głupi ale przewrotny w tej głupocie. Załóżmy partię chmurzących!

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Krasny
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 21
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 30 razy

Naszedł mnie pomysł głupi ale przewrotny w tej głupocie. Załóżmy partię chmurzących!

Postautor: Krasny » 15 lip 2015, 19:07

Różne wynalazki partyjne już się przewijały u nas i na świecie, czasami się śmiano czasami nie komentowano nawet.
Patrząc na ilość ludzi chmurzących zarejestrowanych na różnych forach w tym na trawniku i dzieląc to przez współczynnik tych którym się chce coś robić było by nas sporo członkiń i jeszcze więcej członków (jakkolwiek to brzmi).

Zobaczcie, jesteśmy grupą ludzi których łączy wspólny nałóg ale też pasja. Chcemy edukować i przeciągać na jasną stronę nikotyny. Chcemy walczyć z głupimi wymysłami jeszcze głupszych polityków. Niestety ale musimy sami stać się polityczni żeby polityka nas zauważyła.

Jako grupa fanatyków skupionych wokoło forum internetowego jesteśmy tylko grupą fanatyków których petycje i listy trafiają do okrągłego segregatora obok biurka (cytat z SCh). Ale jako partia jesteśmy inaczej odbierani przez media i społeczeństwo.
Może być głośno o sklepie sprzedającym dopalacze i liquidy Magic Blow to napewno nam waperom nie robi dobrego PR. Co jeśli jako partia zareagujemy oficjalnie a przecież jesteśmy instytucją demokratyczną i w naszych szeregach są dr, mgr, inż, tech od chemii, medycyny, fizyki itd, itp ?

Myślę że w społeczeństwie odbiór naszych listów, petycji, ulotek, manifestów będzie zupełnie inny.

Pamiętajcie też że o EP jest głośno i będzie jeszcze głośniej, może warto przygotować się już teraz i rosnąć w siłe?

To jest pomysł, nie wiem jak to zrobić ilu trzeba członków żeby założyć partię jakie spełnić warunki itp ale głęboko wierzę że trzeba to zrobić.
Proszę potraktujcie temat poważnie.

chomik

Re: Naszedł mnie pomysł głupi ale przewrotny w tej głupocie. Załóżmy partię chmurzących!

Postautor: chomik » 15 lip 2015, 19:10

Jakby co, to tu jest Ustawa o partiach politycznych

http://www2.essex.ac.uk/elect/database/ ... arties.pdf
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 222
Podziękował: 2753 razy
Otrzymał podzięk.: 2089 razy

Re: Naszedł mnie pomysł głupi ale przewrotny w tej głupocie. Załóżmy partię chmurzących!

Postautor: amsaw » 15 lip 2015, 19:13

I źródło bezpośrednie:
http://www.sejm.gov.pl/prawo/partiepol/partiepol.htm
1000 podpisów i masz :)
chomik

Postautor: chomik » 15 lip 2015, 19:20

Dodam jeszcze jedną uwagę - może trochę "zniechęcającą" ale bez jakichkolwiek złośliwości, bo temat mnie zainteresował :ok:

Zacznijmy od podstaw politologii, czyli co to jest polityka?

Jednym słowem jest to władza.

Partia polityczna jest organizacją ludzi (polityków), którzy będą dążyć do:
1. Zdobycia władzy.
2. Sprawowania władzy.
3. Utrzymania władzy.

Chciałbym dobrze zrozumieć Twoje intencje: czy do tego - jako partia polityczna - będziemy zmierzać?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4334
Podziękował: 2643 razy
Otrzymał podzięk.: 8507 razy

Postautor: Tommy Black » 15 lip 2015, 19:23

Krasny, pomysł ani głupi,ani przewrotny też, niestety, nie jest! :)
Ale...każda partia polityczna, ażeby móc działać legalnie musi być zarejestrowana w warszawskim Sądzie Okręgowym. W tym celu należy złożyć w nim wniosek o rejestrację, w którym znajdzie się lista podpisów osób popierających partię. Musi ona mieć co najmniej 1000 podpisów osób z obywatelstwem polskim, wykazanych z imienia, nazwiska, adresu zamieszkania i numeru PESEL.
I z tym już widzę problem. Poza tym, czy nam naprawdę potrzebna jest partia polityczna? Czy kogoś poza nami i naszymi najbliższymi,obchodzą nasze problemy e-papierosowe? Czy uczciwe jest powoływanie partii politycznej,bo przecież innej nie możemy, tylko dla naszych własnych,wąskich potrzeb?
Lepsze byłoby Stowarzyszenie jakieś, może Fundacja? Coś podobnego do SUEP, ale coś co będzie działać...No i to jest znacznie łatwiejsze do założenia, promowania, no i w późniejszym prowadzeniu.
Myślę że jest to ciekawy temat,rozwojowy temat...tylko na razie my sami raczkujemy...

O kurcze...chomiki są wszędzie.... :lol:
chomik

Postautor: chomik » 15 lip 2015, 19:25

Tommy Black pisze:Część chomik wygryzł...

O kurcze...chomiki są wszędzie.... :lol:

Takie już gryzonie jesteśmy... Wszędzie wleziemy :lol:

Pozdrawiam *wino*
Awatar użytkownika
Pamoko
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 30
Podziękował: 72 razy
Otrzymał podzięk.: 79 razy

Postautor: Pamoko » 15 lip 2015, 19:27

W swoim życiu, należałem do jednej partii. Nazywała się PPPP - Polska Partia Przyjaciół Piwa. Dla zainteresowanych: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Partia_Przyjaci%C3%B3%C5%82_Piwa. Już dawno jej nie ma:)

Chyba nadszedł czas, żeby zapisać się do nowej:)
Pisana od 09.01.2009 (z przerwami) moja przygoda z e-papierosami: http://e-papieros-start.blogspot.com/ :roll:
Mój rodzinny blog (dla lubiących stare fotografie i wyblakłe liściki): http://dziadkaheniapisanie.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Stary Chemik
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 99
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podzięk.: 338 razy

Postautor: Stary Chemik » 15 lip 2015, 19:41

Patrząc na wszystkie kolejne akcje w środowisku jestem bardzo sceptyczny. Zebranie 1000 podpisów zajmie ze 3 lata. Stowarzyszenie to co innego. Pytanie tylko czy warto przerabiać ten proces jeszcze raz, skoro jest SUEP. Wiem, wiem - SUEP w zasadzie nie działa, ale może tak zasilić go ludźmi, którzy chcieliby coś realnie zrobić.
Niezależny konsultant chemiczny przyglądający się liquidom na polskim rynku.
Obrazek
Awatar użytkownika
psidzyndzel
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz

Postautor: psidzyndzel » 15 lip 2015, 20:54

Łatwiej będzie założyć kościół... :roll:
Awatar użytkownika
Stary Chemik
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 99
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podzięk.: 338 razy

Postautor: Stary Chemik » 15 lip 2015, 20:56

I następnie zażądać prawa do nauczania własnej religii w szkołach? To nawet niegłupie jest...
Niezależny konsultant chemiczny przyglądający się liquidom na polskim rynku.
Obrazek

Wróć do „Dyskusja ogólna”