Naszedł mnie pomysł głupi ale przewrotny w tej głupocie. Załóżmy partię chmurzących!

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4519
Podziękował: 2689 razy
Otrzymał podzięk.: 8675 razy

Re: Naszedł mnie pomysł głupi ale przewrotny w tej głupocie. Załóżmy partię chmurzących!

Postautor: Tommy Black » 15 lip 2015, 21:00

Stary Chemik pisze:I następnie zażądać prawa do nauczania własnej religii w szkołach? To nawet niegłupie jest...

Tak, to jest nawet całkiem mądre..albowiem jeden czlowiek z urojeniami,to choroba,ale wielu ludzi z urojeniami to już religia! :P

refurbished

Re: Naszedł mnie pomysł głupi ale przewrotny w tej głupocie. Załóżmy partię chmurzących!

Postautor: refurbished » 16 lip 2015, 07:05

Stary Chemik pisze:[...]
Stowarzyszenie to co innego. Pytanie tylko czy warto przerabiać ten proces jeszcze raz, skoro jest SUEP. Wiem, wiem - SUEP w zasadzie nie działa, ale może tak zasilić go ludźmi, którzy chcieliby coś realnie zrobić.

Czasu wbrew pozorom też jest niewiele.
SUEP zaliczył przedwczesny ... zapłon :lol: ale już jest. Mnożenie bytów ponad potrzebę nie jest wskazane.
Istnieje wg statutu forma członkostwa wspierającego. Tu upatruję miejsce dla siebie - wspomogę jak potrafię.
Portal i forum również w takiej roli mogą wystąpić.

Wtedy w zasadzie SUEP zadziała. Pytanie, co na to członkowie założyciele.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 16 lip 2015, 08:37

Egoista... :)
Ale pytasz o tfu... ;) członków założycieli SUEP czy Salonu?
Z okopów SUEP znam ,choć to i tak zbyt duże słowo,tylko Skrybę.Już pisałem, to fajny i mądry człowiek, ale chyba nie czuje się zbyt swobodnie w sieci.Też jestem przeciwny mnożeniu bytów ,tyle że ja myślałem raczej, w odpowiedzi na propozycję partii politycznej, o jakiejś formie organizacyjnej ,żyjącej formie,która statutowo już byłaby umocowana do pomagania palaczom porzucać nałóg,właśnie przez promowanie e-p, pomoc w doborze sprzętu,liquidów,płynów,a później monitorowanie takich ludzi i permanentne wsparcie.Tu sprawdziłaby się właśnie forma Fundacji.Ba, mogłaby to być nawet organizacja pożytku publicznego.Mogąca pozyskiwać środki sama i współpracująca z lekarzami i psychologami,a także w majestacie prawa wspierana przez różne podmioty.
Natomiast SUEP możemy przecież tu zaprosić i nawet stworzyć dla nich specjalne Subforum - SUEP,Salon i...
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 651
Podziękował: 2297 razy
Otrzymał podzięk.: 2083 razy

Postautor: dorota » 15 kwie 2016, 11:27

No i prosze zostalismy uprzedzeni przez Anglikow! :twisted:
Obrazek
VapersInPower partia obrony praw waperow wchodzi na arenę polityczną , prezentując dwóch kandydatów w wyborach do Zgromadzenia Walii, które odbęda się w maju .
Beda nimi Lee Walls i Bernice Evans. Pierwszy zetrze sie bezpośrednio w swoim okręgu Cardiff Ovest z Markiem Drakeford,obecnym ministrem zdrowia,.
Evans będzie kandydatka dla regionu w South Wales Central District. "Wolność wyboru" to hasło, które przyjęli obydwaj kandydaci w ich kampanii. Wolność wyboru, okreslona w trzech punktach: chmurzenie w miejscach publicznych, na zewnątrz, na otwartym powietrzu , chmurzenie w miejscach prywatnych na otwartej przestrzeni za zgodą właściciela i w miejscach zamknietych zawsze za zgodą właściciela. I oczywiście podkreslenie różnicy pomiędzy vapingiem i paleniem.
Juz po raz drugi, Vapers in Power, uczestniczy w wyborach. Już w ubiegłym roku, dwoch kandydatów z tej partii startowala w wyborach do parlamentu brytyjskiego. Nie zostali wybrani, ale osiągnęli swój cel: przedstawiajac petycje i doprowadzajac do wystąpień Vapers w mediach.

http://vapersinpower.co.uk/
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 73
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podzięk.: 315 razy

Postautor: tunajerzy » 15 kwie 2016, 17:40

Partia, kościół, cokolwiek. Coś robić trzeba. Trzeba zaistnieć w przestrzeni publicznej. Osobiście skłaniał bym się właśnie ku partii. Nie znam się, ale wydaje mi się, że miała by, największą siłę przebicia.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 15 kwie 2016, 22:39

dorota pisze:"Wolność wyboru" to hasło, które przyjęli obydwaj kandydaci w ich kampanii. Wolność wyboru, okreslona w trzech punktach: chmurzenie w miejscach publicznych, na zewnątrz, na otwartym powietrzu , chmurzenie w miejscach prywatnych na otwartej przestrzeni za zgodą właściciela i w miejscach zamknietych zawsze za zgodą właściciela. I oczywiście podkreslenie różnicy pomiędzy vapingiem i paleniem.

No,z takimi hasłami w kampanii wyborczej,nawet do walijskiego parlamentu to moze być trudna kampania.No,ale jak wiadomo,nie tylko Walijczyków najtrudniej jest przekonać do rzeczy oczywistych.Chmurzenie w miejscach prywatnych na otwartej przestrzeni za zgodą wlaściciela...
Czyli zwykla przyzwoitość i kultura stają się programem wyborczym.Gdybym był złośliwy,a przecież nie jestem,dodałbym jeszcze taki element.
Danie w mordę wymaga uzyskania zgody od obdarowanego ,a w wypadku odmowy,nie należy nadużywać jego cierpliwości.Albo poszukać miejsca z na tyle otwartą przestrzenią,aby nie dać się złapać.
Podkreślanie różnic pomiędzy vapingiem i paleniem ? To proste.Przed każdym waperem powinien znajdować się człowiek z chorągiewką z napisem:
Ten gość nie pali,On chmurzy!Oczywiście zatrudniony zgodnie z obowiązującymi przepisami i ubezpieczony na wypadek eksplozji chmurzącego.

tunajerzy pisze:Osobiście skłaniał bym się właśnie ku partii. Nie znam się, ale wydaje mi się, że miała by, największą siłę przebicia.

Jeśli poszukujesz siły przebicia,to chyba tylko jakiś zorganizowany,paramilitarny,oddział samoobrony z wyrzutnią pocisków przeciwczołgowych. ;)
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka

Postautor: dorota » 15 kwie 2016, 23:04

Tommy Black pisze:[

No,z takimi hasłami w kampanii wyborczej,nawet do walijskiego parlamentu to moze być trudna kampania.No,ale jak wiadomo,nie tylko Walijczyków najtrudniej jest przekonać do rzeczy oczywistych.Chmurzenie w miejscach prywatnych na otwartej przestrzeni za zgodą wlaściciela...

Chodzi o zakaz chmurzenia np w knajpie z ogrodkiem. Albo zalozmy ze zorganizujemy kolacje waperska w knajpie. Obecnie wystarczy ze uzgodnisz to z wlascicielem i albo wyraza zgode , albo szukasz innej knajpy. W momencie wejscia zakazu nic Ci nie da zgoda wlasciciela, mozesz zaplacic kare. Wystarczy tez jeden upierdliwy klient, dzwoni po straz miejska i po kolacji.
Kto wie moze zorganizuja oddzial specjalny do tropienia waperow :mrgreen:
Programu wyborczevo nie czytalam, ale jest link jakbys nie mogl zasnac to mozesz sobie poczytac :twisted: ja ostatnio odczuwam awersje polityczna
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 16 kwie 2016, 09:02

dorota pisze:Programu wyborczevo nie czytalam, ale jest link jakbys nie mogl zasnac to mozesz sobie poczytac ja ostatnio odczuwam awersje polityczna

Nie czytasz programów wyborczych i odczuwasz awersję polityczną? To może być obciążenie dziedziczne.Ale to nie powód aby mnie namawiać na takie,chciałem napisać lektury,ale ponieważ w dalszym ciągu nie jestem złośliwy,napiszę tylko,że nie da się mnie namówić na czytanie czegokolwiek o polityce,chyba że są to nekrologi polityków.Com miał przeczytać,już żem przeczytał... ;)
Ja Ci Dorotko polecę inną lekturę:

„Ponerologia: Nauka o naturze zła w adaptacji do celów politycznych” -Andrzej M. Łobaczewski
Książkę Andrzeja M. Łobaczewskiego [wydanie ang.] można nabyć w wydawnictwie Red Pill Press http://www.qfgpublishing.com

Zaczynamy więc pojmować, jak wielkie znaczenie może mieć ta „nauka o naturze zła dostosowana do celów politycznych” i z jak wielu rzeczy my, jako społeczeństwo, nie zdajemy sobie sprawy. Aby dokładnie zrozumieć, jak całe społeczeństwo, a nawet cały naród, może stać się Patokracją, musimy dowiedzieć się trochę o typach ludzi, którzy tworzą rdzeń takiej „konspiracji”. Łobaczewski na konkretnych przykładach przedstawia najczęstsze charakteropatie i ich związek z uszkodzeniami mózgu.

Ale zanim kupisz tę książkę,polecam świetne jej opracowanie Laury Knight-Jadczyk.

https://pracownia4.wordpress.com/ksiazk ... znej-cz-1/

Ja swego czasu napisałem też i to na zamówienie znanej redakcji dość duży artykuł pod tytułem:

"Jak będąc kompletnym przygłupem,poznając bogatego biznesmena,zostać wpływowym politykiem?"
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka

Postautor: dorota » 16 kwie 2016, 10:45

chyba zle mnie zrozumiales?! ale wybaczam Ci ! :twisted:

Tommy Black pisze:Ja Ci Dorotko polecę inną lekturę:

„Ponerologia: Nauka o naturze zła w adaptacji do celów politycznych” -Andrzej M. Łobaczewski
Książkę Andrzeja M. Łobaczewskiego [wydanie ang.] można nabyć w wydawnictwie Red Pill Press http://www.qfgpublishing.com

Zaczynamy więc pojmować, jak wielkie znaczenie może mieć ta „nauka o naturze zła dostosowana do celów politycznych” i z jak wielu rzeczy my, jako społeczeństwo, nie zdajemy sobie sprawy. Aby dokładnie zrozumieć, jak całe społeczeństwo, a nawet cały naród, może stać się Patokracją, musimy dowiedzieć się trochę o typach ludzi, którzy tworzą rdzeń takiej „konspiracji”. Łobaczewski na konkretnych przykładach przedstawia najczęstsze charakteropatie i ich związek z uszkodzeniami mózgu.

ani mi sie sni czytac tego typu rzeczy, dlatego wlasnie, ze juz podobne czytalam i sluchalam !
stad wlasnie moja awersja. Jestem zdruzgotana, zalamana, przerazona , wsciekla i martwie sie o przyszlosc mioch dzieci! Obracam sie w srodowisku i pochodze z rodziny w ktorej duuuuuuzo mowilo sie i nadal sie mowi o polityce. Nie mowie ze to zle , mysle wrecz ze chyba lepiej , aczkolwiek zazdroszcze czasami ludzia, ktorzy maja to w wielkim powazaniu i zyja zakupami , fryzjerem i telenowela (obgadywania nie znosze wiec nie zazdroszcze!). a ja idiotka slucham porannych wiadomosci w radio w aucie i lzy i wscieklosc mnie ogarnia!
nawet swiat muzyki jakos cicho siedzi...ostanio pokazywalam synom muzyke ' ktorej sluchalam w latach mlodosci :mrgreen: i pomyslalam sobie , ze do jasnej cholery nadeszly takie czasy, ze wlasciwie trudno o nich nie mowic a jakos nie widze odzewu - zdecydowanego odzewu tez ze swiata muzyki? co sie dzieje?
Kiedys pisalam o szkolnictwie i o tym, ze coraz bardziej baranieje mlodziez! dlaczego wiadomo , latwiej pozniej wciskac programy wyborcze, itp pierdoly! przerazenie mnie ogarnia jak widze czego i w jaki sposob ucza sie moje dzieci.
takich przykladow jest o wiele wiecej! niestety! jak umrze pokolenie dziadkow, a my oddamy sie w objecia Alzheimera, to co bedzie z tymi naszymi dziecmi???
Jesliby sie nad tym zastanowic to wiadomo ze szanse na jakakolwiek zmaine sa ...0? albo jeszcze gorzej, ale w zyciu nie pozwole z siebie robic barana !
*konik*

PS
wlasciwie to , to wszystko co napisalam wlasnie przekonalo mnie do powrotu do ogladania wiadomosci wraz z synem i garnuszkiem rumianku, waleriany...
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 16 kwie 2016, 11:06

dorota pisze:chyba zle mnie zrozumiales?! ale wybaczam Ci !

O Pani! Dobroć Twa i wspaniałomyślność jest niczem chmurka biała z najnowszego atomizera napełnionego krystalicznie czystą bazą.
Takaż sama jest i moja wdzięczność,tylko z lekkim jak piórko kolibra,dodatkiem liquidu Choctaw. :)

Ja podsunąłem Ci tę lekturę nie po to aby Cię pognębić Dorotko,nie po to aby wydobyć z Ciebie pokłady łez i obawy o swoje dzieci ,a także florę i faunę Ziemi.Ja chcialem właśnie abyś odreagowała tę kosmiczną tępotę polityków,czytając o nich coś ,co pozwala właśnie mieć do nich właściwy stosunek.W innym miejscu,pewnie bym ten stosunek nazwał,ale tu...? ;) :)

PS
Liczyłaś na muzyków? Myślałaś że o naszych sprawach wykrzyczą jakieś protest songi?
Hmmm...ja też..miałem podobne oczekiwania.Ale bardziej liczylem na dziennikarzy,pisarzy,publicystów,grafików.
Liczyć to jest bezokolicznik,prawda? :P

Wróć do „Dyskusja ogólna”