Wsparcie dla naszych forumowych firm

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Wsparcie dla naszych forumowych firm

Postautor: Tommy Black » wt mar 24, 2020 11:26 am

VapeLab pisze: Niestety to nie mój las i moja bimbrownia.


Jak znalazłeś miejscówkę @
Awatar użytkownika
Metall
a?
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Wsparcie dla naszych forumowych firm

Postautor: Wampir z Pniew » wt mar 24, 2020 11:25 am

@
Awatar użytkownika
NostalgiaVibes
Przed wysyłką zawsze możecie zanurzać paczki w kadziach ze "specjalnym płynem dezynfekującym":
Obrazek
PS. Niestety to nie mój las i moja bimbrownia. :(
Awatar użytkownika
NostalgiaVibes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: śr lut 12, 2020 1:29 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 151 razy
Otrzymał podzięk.: 151 razy
Płeć: nieokreślona

Wsparcie dla naszych forumowych firm

Postautor: NostalgiaVibes » wt mar 24, 2020 11:04 am

Inicjatywa bardzo fajna. :) Jeśli o nas chodzi na razie nie zanosi się o błaganie ZUS'u na kolanach o pomoc... Kody dla członków forum cały czas są. A jeśli ktoś martwi się o możliwość zarażenia przez paczkę czy cokolwiek z tych rzeczy, ja takiej możliwości nie przewiduję, siedzę potulnie w domku i nikt na szczęście nie ma żadnych objawów. Pozdrawiam serdecznie, i trzymajcie się w tych szalonych czasach. :D
Cześć, zapraszam do naszego sklepu oraz na fanpage!
Sklepik: https://nostalgia-vibes.shoplo.com
FanPage: https://www.facebook.com/Nostalgia-Vibe ... EMDTo0fLCf
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Wsparcie dla naszych forumowych firm

Postautor: Wampir z Pniew » wt mar 24, 2020 10:10 am

Nie wiem, czy będzie to odpowiednie miejsce na wklejenie tego typu informacji, ale sprzęt dostępny u nas również
zdrożeje, co jest oczywiste. Dostałem mejla od CK Complex, który jest dystrybutorem m.in. Smoka i zaopatruje VCP
jak również inne mniejsze sklepy:

Szanowni Państwo,

od września 2019r. naszą branżę dotknął kryzys, który z każdym miesiącem się pogłębia. Każdemu znane okoliczności związane z używaniem nielegalnych płynów do papierosów elektronicznych doprowadziły do serii zgonów w USA i związane z nim niekończące się próby dyskredytowania EIN przez wszelkie media tworząc krzywdzący obraz całej kategorii i tendencję spadkową na rynku.

Od stycznia/lutego 2020r. mamy do czynienia z kolejnym problem spowodowanym przez wirus COVID-19, który wiąże się bezpośrednio z logistyką i dostępnością sprzętu EIN. Stany magazynowe naszej firmy pozwalają utrzymać ciągłość dostępności towarów i najważniejszych akcesoriów, co jest bardzo istotnym elementem handlu w naszej branży, lecz niestety:

- przerwy produkcyjne fabryk i problem z powrotem do optymalnej mocy produkcyjnej spowodował przesunięcie okresu realizacji dostaw z 2 tygodni do nawet 2 miesięcy;

- odwołanie połączeń lotniczych z Chinami przez większość europejskich linii lotniczych spowodowała 3-4 krotne wzrosty cen za transport (bezpośredni wpływ na cenę ok. +15%), a także wydłużenie się czasu transportu z tygodnia do nawet 3-4 tygodni (problem z „Out of stock” pewnych produktów);

- dodatkowym ciosem dla branży jest wzrost waluty PLN-USD o 10-12% w przeciągu ostatnich 2 tygodni, który ma bezpośredni wpływ na cenę oferowanych przez nas produktów.

Trzy wyżej wymienione zmienne mają bezpośredni wpływ na cenę zakupu produktów, który w kolejnych tygodniach będzie miał bezpośrednie odzwierciedlenie w cenach sprzedaży, których zmiana nie jest podyktowana zmianą marży operacyjną naszej firmy, lecz kosztami od nas niezależnymi.

Zdaję sobie sprawę, że podwyżki cen są jednym z mniej lubianych zdarzeń rynkowych dla naszych i Państwa klientów, ale jeszcze 6 miesięcy temu nikt z nas nie spodziewał się z jakimi problemami nasza branża będzie musiała się zderzyć. Wzrost cen na wszystkie produkty sprzętowe minimalnie o około 20-25% jest tylko kwestią czasu.

Dowodem na to, że nasza firma działa z kontrahentami na zasadzie „win-win” jest fakt, iż podwyżki związane są z produktami, które wchodzą na nasz magazyn w bieżącym okresie lub są podyktowane zakupami interwencyjnymi od innych zaprzyjaźnionych europejskich dystrybutorów, których celem jest utrzymanie ciągłości oferty. Nie mamy zamiaru podnosić cen na produkty, które są zakupione na „starych warunkach” oraz jak wiemy, oferujemy szereg produktów w kategorii OUTLET, gdzie ceny mają poziom poniżej ceny zakupu.

Informacyjnie chciałbym dodać, iż nasza firma w najbliższym okresie poszerzy ofertę produktów o wysokiej jakości kategorie produktów CBD, która będzie dodatkową możliwością generowania marży na zbliżonej grupie docelowej klientów.

Na samym końcu, chciałbym podziękować Zarządowi Stowarzyszenia VAPING ASSOCIATION POLSKA, który przez ostatnie lata, mimo wielu niesprzyjających okoliczności, z determinacją walczy o prawa naszej branży, a także o możliwie łagodne skutki wprowadzenia podatku akcyzowego, który będzie akceptowalny przede wszystkim przez konsumentów.

Zdaję sobie sprawę, że nie każdy przedsiębiorca związany z branżą ma dostęp do bieżących informacji operacyjnych Zarządu Stowarzyszenia, ale jest to tylko podyktowane dobrem na które pracuje, a zapewniam, że pracuje na nasze wspólne.
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wsparcie dla naszych forumowych firm

Postautor: PrzemekM » pn mar 23, 2020 11:04 am

Może w tym wszystkim zapomną o akcyzie.... ;-)
Obrazek
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Wsparcie dla naszych forumowych firm

Postautor: Wampir z Pniew » pn mar 23, 2020 10:35 am

Jeszcze trochę to przyjdą czasy, że z @MA będziemy na kartki sprzedawać. :P
Ale faktycznie, @
Awatar użytkownika
cukinia
- jest jedna rzecz o której warto pamiętać przy polityce. Wszystkie rządowe pakiety pomocowe są skonstruowane zawsze tak, by medialnie brzmiały pompatycznie a w rzeczywistości obejmowały jak najmniejszą grupę osób. Tak samo było w przypadku małego ZUSu, gdzie kryterium zmniejszenia obciążeń z tytułu ubezpieczenia zależny był od przychodu. Takie coś może się sprawdzić u kogoś, kto działalność prowadzi tylko dla jakieś firmy i po to ją ma, bo szef kazał ale całkowicie wyklucza handel na przykład. Ale za to jak ładnie brzmi wieść - "rząd obniża koszty prowadzenia firmy". :P

Ogólnie wiemy jak sytuacja wygląda, niestety z mojej strony nie obejdzie się bez podwyżek, gdyż "zapas" który mam wkalkulowany został już dawno przekroczony.
W kwestii Euro pamiętajcie, że kursy są zawsze podawane wg kursu NBP, który nie zawiera marży pośredników jak bank, PayPal etc. i jest to zawsze plus minus 5% spreadu.

I tak na podsumowanie, kto by się spodziewał, że aż tak pompatycznie zakończy się okres przed wejściem akcyzy...
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Wsparcie dla naszych forumowych firm

Postautor: Superlux » ndz mar 22, 2020 8:42 pm

Czyli co ? Najbliższa emerytura leci do Was. :-D A gdyby mnie szukała żona to powiedzcie że mam kwarantannę. :lol:
A już tak całkiem poważnie to zbroimy się i na pewno nie zapomnę - mam Was ( MA i Vapelab ) w grafiku na kwiecień i maj. :ok:

Pomożecie ? - Pomożemy ! :friends:



:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Wsparcie dla naszych forumowych firm

Postautor: Alchemik » ndz mar 22, 2020 7:05 pm

cukinia pisze:Ale jeśli chcieliby się starać o zwolnienie z ZUS to nie mogą mieć dochodów za dużych. Lepiej zapytać.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Z całym szacunkiem, ale w życiu nie wyciągnę ręki po to niby "wsparcie" ze strony tych... (autocenzura). Tak jak w innym temacie napisał Piotr @VapeLab - wbijamy zęby/pazury w tynk i wykonujemy swoją pracę najlepiej jak potrafimy. Jeżeli chcecie nam pomóc, to kupujcie nasze produkty, a my zrobimy wszystko, by oferta była jak najlepsza, a ceny niskie (co może być trudne, gdyż wszystko na rynku drożeje, a kursy walut z dnia na dzień coraz bardziej pikują w kosmos z trzecią prędkością kosmiczną). Jesteśmy tu dla Was i z Waszą pomocą przejdziemy ten kryzys. :ok:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
cukinia
Waperka
Waperka
Posty: 212
Rejestracja: czw paź 24, 2019 12:11 pm
Lokalizacja: POZNAŃ
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Kobieta

Re: Wsparcie dla naszych forumowych firm

Postautor: cukinia » ndz mar 22, 2020 6:37 pm

Ale jeśli chcieliby się starać o zwolnienie z ZUS to nie mogą mieć dochodów za dużych. Lepiej zapytać.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wsparcie dla naszych forumowych firm

Postautor: iron64 » ndz mar 22, 2020 6:10 pm

Pomysł bardzo dobry. Proponuję jak Tommy, pomyśleć czy nie lepiej od naszych firm kupować? Przecież są naprawdę niezłe aromaty i premixy, poza tym wybór jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie.
Obrazek

Wróć do „Dyskusja ogólna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości