Materiały na ulotki o przyszłość e-palenia.

Ogólnie o sprawach związanych z wapowaniem
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4109
Podziękował: 2550 razy
Otrzymał podzięk.: 8229 razy

Re: Materiały na ulotki o przyszłość e-palenia.

Postautor: Tommy Black » 20 lip 2015, 17:07

Mike,ale my tez nie porównujemy ulotek do listu,choćby z tego powodu,że ich nie znamy.Rzuciles tylko haslo i napisaleś zapotrzebowanie.
Nie jesteśmy przeciwko ani Tobie,ani ulotkom.My po prostu nie wierzymy w ulotki. Już były ulotki...
Ulica tez nie jest dobrym miejscem dla naszych protestów,czy uświadamiania spoleczeństwa,władzy, przy pomocy mediów.
Po prostu nie jesteśmy ani rolnikami,ani górnikami. Nie mamy traktorów,nie mamy autobusów z oponami.
Czy nie szybciej,prościej,taniej,byłoby zamiast ulotek,wykorzystać te media ktore są w naszym zasięgu i ktore już mają ogromną siłę nośną?
Które mogą dotrzeć do innych mediów w kilka minut?
Mam tu na myśli FB I Twittera.
Przygotowywujemy taką akcję na FB. Nie stoi w sprzeczności z Twoimi ulotkami,chętnie Ci pomożemy,ale po raz kolejny, nie znamy konkretów.
Czy to ma coś wspólnego z tą poprzednią Twoją akcją - wyjścia na ulicę,czy to coś innego?

Awatar użytkownika
MakeZZZ
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 21
Otrzymał podzięk.: 50 razy

Postautor: MakeZZZ » 20 lip 2015, 17:17

Tak ma i jest kontynuacją. Akcja na facebooku to świetny pomysł, tak samo twitter. Ulotka i ulica to jest po prostu inna forma. Tylko, że najbardziej medialna w krótkim czasie. Nie mamy blokować nikomu ulic, nie chcemy stawiać traktorów, nie chcemy głodować. Chcemy pokazać ludziom co dla nas oznacza e-palenie. To przede wszystkim jest rozmowa z drugim człowiekiem. To jest później marketing pośredni. To jest ta "przebojowość". To jest to co media kochają.

Z jednej strony nie porównujesz ulotki do listu, a jednak pytałeś czy ulotka jest lepsza od listu, czy zawiera więcej informacji :D Nie, ale o to chodzi.

Tak czy inaczej plan ulotki już powstaje. Dlatego pytam, nie po raz pierwszy, jaka ma być treść merytoryczna takiej ulotki? Co chcecie, aby tam się znalazło, żeby całość się nie rozlazła? Co chcecie, aby mówić?
Lutor
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 32
Otrzymał podzięk.: 32 razy

Postautor: Lutor » 20 lip 2015, 17:21

trzymam kciuki, niech wam wypali projekt ulotek, jeśli idziecie na tak warto również dodać do tego ekologię małe butelki kontra duże szklane
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 20 lip 2015, 17:22

Tak, masz rację nie o to chodzi,czy ulotka jest lepsza od listu. Tam,w moim pytaniu był konkretny list i nieistniejąca jeszcze ulotka. :)
W tym list jest lepszy. A czy się zmiesci więcej treści,to naprawdę jest mniej ważne,bo chodzi o tę treść przecież.
A co się stalo z tamtą akcją,o ile pamiętam zaangażowana byla w nią jakaś Agencja reklamowa?
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 31
Podziękował: 173 razy
Otrzymał podzięk.: 203 razy

Postautor: SzamanDM » 20 lip 2015, 17:47

@
Awatar użytkownika
MakeZZZ
:
Brałeś udział w EFVI?
Ja brałem. Nagadałem się sporo, ulotek rozdałem jeszcze więcej. Podpisów zebrałem wiele jak na moje możliwości. I co to dało? Nigdy nie spotkałem na swojej drodze innego człowieka, który robiłby to samo. Tak więc uważam, że teren nie był pokryty.
Tak samo będzie teraz. Wtedy jeszcze ulotką dało się ugrać coś konkretnego. Po coś konkretnego były podpisy. A teraz? Ta droga to trochę ślepa uliczka. Ulotką nie da się dotrzeć do mediów.
Myślmy racjonalnie i pracujmy jak dotąd. Mogą być ulotki, ale niech to nie przysłoni właściwych racjonalnych działań.

Added in 23 minutes 1 second:
I jeszcze odnośnie projektu ulotki to ja widzę to jak najprościej.
Czarny prostokąt (wzorem tego ostrzegającego o chorobach na śmierdzielach) z czarnym napisem "E-cigs saves lives" z jednej strony a z drugiej po polsku "E-papierosy ratują życie".
Nic więcej. Nie mój pomysł. Prościej jednak się nie da.
Obrazek
Awatar użytkownika
MakeZZZ
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 21
Otrzymał podzięk.: 50 razy

Postautor: MakeZZZ » 20 lip 2015, 17:49

I dalej jest. Niestety przekładają spotkania. Na razie nowy termin jest na piątek mam nadzieję, że to się już nie zmieni. I tym razem już nie w agencji, ale przy kolacji więc myślę, że się uda.

Domyślam się, że to będzie trudne. Tylko mamy siedzieć cicho i czekać? To nie przesłoni właściwych działań. Nie ma takiego planu. Po raz kolejny zadam pytanie, na które odpowiedź może być niemiła. Ile osób podpisałoby się pod listem? Ile osób wie o listach? Ile osób coś robi? Czy to jest 1,5 miliona?

Wiem, że ulotki to ciężka sprawa. Wiem, że takie akcje nie są proste, ale wiem również z doświadczenia, że nie ma lepszego rodzaju reklamy od reklamy od człowieka do człowieka. Wiem również, że nie stać nas na reklamę w telewizji chyba, że ktoś jest milionerem. Znowu moja prośba polega na wskazaniu konkretnej drogi co ma się tam znaleźć. Wiem, że Vape Club Poland również chce coś robić, coś podpisać. Co z tego, że jest nas mało. To nie zaszkodzi na pewno, a może jakoś pomóc.

Na pewno to zrobimy, chyba, że jest powód, żeby tego nie robić. Na pewno nie chcemy zaszkodzić. I nie proszę Was o nic więcej jak o radę, o pomysł, o grafikę. Nie potrzebujemy wsparcia prócz wsparcia merytorycznego lub powodu, żeby tego nie robić.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 20 lip 2015, 17:57

Mike, nie widzę żadnego powodu żeby tego nie robić.Widzę wielki powód i jeszcze większą potrzebę robienia wszystkiego co nie kłóci się z prawem i zdrowym rozsądkiem ,dla dobra nas wszystkich. Możesz być pewny że pomożemy Ci w tych ulotkach,tylko daj nam szansę!
Ja dalej nie wiem jakie to mają być ulotki,ile ich będzie, jaka ma być treść, ile kosztuje druk,gdzie będą rozpowszechniane,przez kogo?
Przecież aby coś poprzeć tylko ,trzeba coś wiedzieć. My chcemy nawet się przyłączyć.Ale niewiele dalej wiemy...
Dlaczego tamtą akcję, a w sumię tę samą ,przez tak długi czas wstrzymuje Agencja ? Co z tamtymi ulotkami? Nie da się ich wykorzystać?
Jak moze zauważyleś, choć pewnie nie,bo nie bywasz, my tu dzialamy nieco inaczej.
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 73
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podzięk.: 315 razy

Postautor: tunajerzy » 20 lip 2015, 19:09

Podaję niżej link do ulotki na stronie Vapor4Life, którą linkowałem już tutaj w którymś z tematów. Co prawda jest to ulotka adresowana do mieszkańców USA i bazuje ona na amerykańskich danych, ale jak dla mnie jest bardzo czytelna i docierająca do odbiorcy. Nie mówię żeby ją kopiować. Wiadomo, własność intelektualna itp, ale myślę że sam pomysł można w jakiś sposób zaadoptować.
Vaping vs. Smoking: When Should You Go Tobacco-Free?
Awatar użytkownika
Stary Chemik
Doradca
Doradca
Punkty reputacji: 99
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podzięk.: 338 razy

Postautor: Stary Chemik » 20 lip 2015, 19:25

Na pytanie Tommy'ego czy akcja ulotkowa ma coś wspólnego z poprzednią akcją wyjścia na ulice.
MakeZZZ pisze:Tak ma i jest kontynuacją. Akcja na facebooku to świetny pomysł, tak samo twitter. Ulotka i ulica to jest po prostu inna forma. Tylko, że najbardziej medialna w krótkim czasie...

Kontynuacją? Tzn. tamta już się gdzieś odbyła, skoro jest kontynuacja?
Pogubiłem się trochę.
Niezależny konsultant chemiczny przyglądający się liquidom na polskim rynku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 20 lip 2015, 20:39

Mike!
Może jednak porozmawiamy poważniej?
Akcję ulotkową rozpocząłeś 31 maja 2015 pierwszym postem na trawniku.Do dziś nie wiadomo co z nią się dzieje.
Na 3 stronach ludzie wykazali sporo zaintersowania i chęć pomocy.Znani ludzie i wiem że chętni do pomocy.
17 lip 2015 zproponowaleś kręcenie krótkich filmików tamże.
Teraz chcesz tu pomocy w sprawie ulotek do akcji z 31 maja 2015 roku. Jeśli jestem przytomny to dziś jest 20 lipca 2015 roku.
Czy chcesz robić filmy ,czy rozdawać ulotki w środku zimy na łyżwach?

Wróć do „Dyskusja ogólna”