Treść projektu ustawy - nasze stanowisko

Salon walczy z prawodawcą o elektroniczne inhalatory nikotyny...
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Treść projektu ustawy - nasze stanowisko

Postautor: DamianGR » wt gru 29, 2015 10:37 pm

Ja się tak zastanawiam czy nie strzelamy sobie w kolano starając się pomóc w doprecyzowaniu tego bubla prawnego.
Wyobraźcie sobie sytuację że dostajecie mandat za palenie e-papierosa w miejscu zabronionym.
Z takim bublem linię obrony łatwo by było wyznaczyć w sądzie grodzkim.
Czy funkcjonariusz widział że coś się tam paliło? Czy żarzyło ? Czy e-papieros wydzielał dym ? Czy był tam ogień?
Nie
Oskarżony używał e-papierosa a to nie jest zabronione :lol:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Treść projektu ustawy - nasze stanowisko

Postautor: Tommy Black » czw lis 19, 2015 8:40 am

Stary Chemik pisze:Przeczytałem właśnie, że w Senacie członkiem Komisji Zdrowia jest Wojtyła. Może zdarzy się cud?


Cuda w tym kraju zdarzają się nader często.Tu jest potrzeba rzeczy niemożliwej! :)
Awatar użytkownika
Stary Chemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: pn cze 08, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 347 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Treść projektu ustawy - nasze stanowisko

Postautor: Stary Chemik » czw lis 19, 2015 8:37 am

No dobra - może warto odgrzebać to, co w zasadzie powinno nas najbardziej interesować. Mamy nowy rząd, nowy sejm - więc zapewne coś się zacznie dziać. A my powinniśmy trzymać rękę na pulsie.
Projekt leży sobie teraz nadal na biurkach rządowych - czyli podlega Radziwiłłowi. Będziemy monitorować strony RCL, aby się temu przyglądać. Zastanawiam się, kiedy oni się za to zabiorą - stawiam na grudzień (najszybciej).
Potem powędruje do sejmu. Tam będzie w łapach Komisji Zdrowia. Ukonstytuowała się ona w tych dniach - szefem został Arłukowicz.
Tu zobaczycie skład komisji, jak też prezydium:
http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent. ... KodKom=ZDR
Jednym z zastępców jest p. Małecka-Libera, która w ministerstwie pilotowała projekt. Nie cieszy mnie to. Jeszcze mniej mnie cieszy, że w składzie komisji jest Zembala. Tyle, że oboje teraz są w opozycji.
Rzućcie okiem na te nazwiska. Może warto by było do kogoś z nich uderzyć już teraz?
Może warto podyskutować o jakiejś strategii działania?

Added in 1 hour 8 minutes 27 seconds:
Przeczytałem właśnie, że w Senacie członkiem Komisji Zdrowia jest Wojtyła. Może zdarzy się cud? ;)
Niezależny konsultant chemiczny przyglądający się liquidom na polskim rynku.
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Treść projektu ustawy - nasze stanowisko

Postautor: dorota » pn lis 09, 2015 11:15 am

Dzien dobry Rozchmurzeni!
Dzis rano przeczytalam , artykul we wloskim Esigmagazin(info dla waperow)zatytulowany tak: “ Vapers, powraca wezwanie “Do boju”(Call to Arms) Clive`a Bates`a!
W artykule nawiazuje do tego jak dwa lata temu na swoim blogu Clive po opublikowaniu projektu TPD ,opisie jak wygladalby proces legislacyjny i jak wplynalby on bezposrednio na codzienne zycie aktualnego lub potencjalnego vapera, stwierdzil:
“ Jesli palisz, jesli uzywasz e-p , jesli masz przyjaciol lub krewnych , ktorzy pala, jesli obawiasz sie o zagrozenia zwiazane z paleniem tytoniu, to ta dyrektywa Cie dotyczy!”
- Czyli – im nas wiecej tym lepiej!
Juz wtedy chodzilo o to , zeby kazdy droga mailowa kontaktowal sie z politykami z wlasnego regionu i w sposob jasny , konkretny i grzeczny przedstawil problem i domagal sie rozpatrzenia i obrony.
Dzis kampania Clive nabiera ponownie wigoru, na stronach internetowych , blogach poswieconych chmurzeniu i youtube np:
https://www.youtube.com/watch?list=PLDgougYzWLsXWbQ6e-V6Qz-hJ6PA9u1hS&v=722ImpXZp60

Nie wszystko jeszcze stracone ! Wzywamy kazdego , aby cos zrobil!

Reszta artykulu dotyczy Wloch, wiec nie bede was zameczac.
No to skoro wlosi sie juz tez zbieraja to dzialajmy. im nas wiecej tym lepiej!
do boju!
Howgh!
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Treść projektu ustawy - nasze stanowisko

Postautor: DamianGR » pt lis 06, 2015 11:24 pm

Tommy Black pisze:Wiemy też i to bardzo wyraźnie kto jest naszym sojusznikiem,a kto knuł poza naszymi plecami.Teraz widać wyraźniej sprzeczność interesów tych którzy walczyli o ludzką stronę ,czyli waperską stronę,tej implementacji.I nie jest to moja teoria spiskowa,bo takich nie zwykłem uprawiać.Ja mam wiedzę.
A

Podzielisz się tą wiedzą? Czy może już jakiś czas temu odgadłem kto jest tą stroną dzierżącą nóż w naszych plecach. Ale wtedy nie zostałem zrozumiany .
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Treść projektu ustawy - nasze stanowisko

Postautor: amsaw » pt lis 06, 2015 8:58 pm

Wiem, ale nie sądzę, zeby takie towarzystwo, jak pis pozwoliło na narzucanie czegokolwiek przez UE.
Zawsze lepiej będzie brzmiało, jeśli ustawa będzie nasza, krajowa i chrześcijańska.
A po drugie. Oni nie zdążą? Oni?
:shock:
Awatar użytkownika
Stary Chemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: pn cze 08, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 347 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Treść projektu ustawy - nasze stanowisko

Postautor: Stary Chemik » pt lis 06, 2015 7:39 pm

Maciej - nic ich tak naprawdę nie wiąże. Jeśli nie uchwalą, dyrektywa od maja '16 będzie obowiązywać 1:1. I to dla nas byłoby najlepsze, bo wtedy nie ma krajowego pozłacania.
Niezależny konsultant chemiczny przyglądający się liquidom na polskim rynku.
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Treść projektu ustawy - nasze stanowisko

Postautor: amsaw » pt lis 06, 2015 5:59 pm

Dopiero nowy. Starego sejmu już nie ma. Wybrali z koryta odprawy i tyle ich widziano.
Nowi zanim się ogarną , to minie sporo czasu.
Podobnie z nowym rządem. Najpierw sie poprzepychają, potem pójdą pod młotek ustawy dla ludu, a później może sie zajmą rzeczami dla nas ważnymi. Kiedyś muszą, bo wiąże ich termin narzucony przez Brukselę.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Treść projektu ustawy - nasze stanowisko

Postautor: SzamanDM » pt lis 06, 2015 3:55 pm

Jeśli chodzi o pomysły to jedyne co przychodzi mi do głowy to pisać do PiSu i prezydenta. Można też atakować Kukizów. Oni potrafią narobić szumu. Pisanie do reszty to strata czasu.

Czy stary sejm może jeszcze głosować nad ustawą czy dopiero nowy? Ile jest czasu na uświadamianie nowego ministra zdrowia i resztę z jego partii?
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Treść projektu ustawy - nasze stanowisko

Postautor: dorota » pt lis 06, 2015 3:38 pm

Ha! to ciekawe co bedzie na targach w Weronie??? juz nie moge sie doczekac!

Jesli chodzi o strategie to w Italii robia tak:
-listy owszem (tym bardziej zajmuja sie organizacje zrzeszajace waperow i sprzedawcow),
- akcje tweetowe zorganizowane ,
-powielanie informacji przez FB, i
-WYKORZYSTYWANIE wszelkich znajomosci radiowo telewizyjno prasowych. W akcji nie tylko szerzenia prawdy o e-p ale i uswiadamiania ludzi o "brudnej grze" politykow. w Italii mamy sojusznikow i w tv i w prasie i wsrod muzykow a nawet politykow. Wiadomo ze rewolucji z tego nie bedzie ale pomoc moze. Sa dziennikarze, prezenterzy, i muzycy ktorzy sa waperami i chetnie sie udzielaja. Udalo sie juz zalatwic sporo audycji radiowych o e-p i opublikowano sporo interesujacych artykulow. Kilka manifestacjii juz organizowano - roznie to wyszlo - o czym pisalam, ale nic nie szkodzi, zawsze moze sie zainteresowac ktos nowy, kto dotychczas mial znikome pojecie o e-p; ja wychodze z zalozenia ze jesli uda sie "oswiecic' nawet tylko jedna osobe to znaczy, ze akcja sie udala i warto bylo.
Tylko ze to musza byc akcje zorganizowane i CZESTE ! bo ludzie szybko zapominaja.
ObrazekObrazekObrazek

Wróć do „Projekt ustawy - Nasze stanowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość