Kody dla użytkowników telefonów komórkowych z systemem Android

Dział prac samodzielnych ;)
eSCe
Płeć: nieokreślona

Kody dla użytkowników telefonów komórkowych z systemem Android

Postautor: eSCe » czw lut 04, 2021 6:33 am

@
Awatar użytkownika
Biszu
na Mi Note 10 Pro nie działa ten kod jak coś.

Tapnięte z Mi Note 10 Pro

eD
Biszu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 10:51 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 11 razy
Płeć: Mężczyzna

Kody dla użytkowników telefonów komórkowych z systemem Android

Postautor: Biszu » ndz paź 04, 2020 3:28 pm

Biorąc pod uwagę, że obecnie branża GSM to mój konik wypowiem się nieco w temacie. ;)
Kody ujęte w tabelce, z tego co pamiętam, są aktualne do Androida 7 i później coraz mniej z nich jest w użyciu.
Kod *#0*# jest obecnie stosowany we wszystkich nowszych telefonach z Androidem, biorąc pod uwagę testowanie ich pod kątem zakupu lub diagnozy usterek.
Rzecz całkowicie inaczej wygląda za urządzeniach z logiem nadgryzionego jabłka. Ekrany zastosowane w ich urządzeniach na pierwszy rzut oka ujawniają wady.
Resztę komponentów niestety trzeba sprawdzać albo "ręcznie", albo pod urządzeniem diagnostycznym.
Obecnie już wszyscy operatorzy sieci komórkowych w Polsce blokują urządzenia po IMEI, tak więc sprawdzenie urządzenia pod kątem usterek/ wad ukrytych przez sprzedającego, jest tylko połową sukcesu.
W najbliższym czasie bardzo dużo punktów sprzedających "używane" telefony albo zniknie, albo całkowicie zrezygnuje ze sprzedaży takich sprzętów.
Osobiście spotykam różne "przypadki" telefonów, ludzi i przekrętów. Nie raz popłynąłem przy zakupie i nie raz uratowałem sobie skórę sprawdzając powyższym kodem urządzenie. :P

DP
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Kody dla użytkowników telefonów komórkowych z systemem Android

Postautor: Robson » pt sie 07, 2020 2:03 pm

Podstawowy kod serwisowy dla użytkowników Samsungów, umożliwiający przetestowanie praktycznie całego telefonu, włącznie w czujnikami i ekranem - można sobie zobaczyć czasem wypalenia i martwe piksele jak ktoś ma wyświetlacz AMOLED ;) *#0*#
Dla bardziej wnikliwych - Samsung Phone INFO.
Innych telefonów z Androidem raczej nie używam.

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
wpisałem pierwsze dwa na moim S9+ (Android 10) i S8+ (Android 9), nic nie działa, to raczej będą kody do starszych wersji Androida lub jakieś uniwersalne, które nie będą działać na każdym telefonie.
Pozdrawiam.
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Kody dla użytkowników telefonów komórkowych z systemem Android

Postautor: Tommy Black » pt sie 07, 2020 1:24 pm

To się, nawet awaryjnie, może każdemu przydać.A ja trafiłem na nie zupełnie przypadkiem więc się podzielę od razu.

Obrazek

Przy okazji, można napisać które działają a które nie? Jakoś nie wierzę, że wszystkie są ok...

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości