Alkohol izopropylowy / IPA / Izopropanol - czyli jak wskrzesiłem mojego moda

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Alkohol izopropylowy / IPA / Izopropanol - czyli jak wskrzesiłem mojego moda

Postautor: Tommy Black » sob gru 05, 2020 8:29 am

Tomba pisze:Jak chcesz Tommy, to możesz do mnie podesłać. Mogę spróbować go wykąpać.


Tomek, ja Ci go podeślę a Ty może odzyskaj z niego co się da na części dla ludzi poszukujących, ostatnio ktoś gdzieś szukał samej szybki chyba. Ja nie sądzę aby dało się go uratować.
Poza tym, obraziłem się na niego i już go nie kocham...

A
Tomba pisze:Problem, bo Szanowny Kolega nie kupił wreszcie takiego zestawu o którym pisaliśmy: viewtopic.php?f=12&t=8398&hilit=zestaw+wkr%C4%99tgak%C3%B3w .


A szanowny kolega, czyli o zgrozo, ja, to kupił sobie kilka różnych zestawów i jakieś tam były nawet do wkręcania. Tylko Adrian w DJV D7 zastosował malezyjski antypiracki standard i samochodowe narzędzia tam nie pasują...

A w ogóle to ja nienawidzę śrubowkrętów i śrubowbijaków i takich tam co kaleczą palce i wymagają pomocy medycznej... :boi:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Alkohol izopropylowy / IPA / Izopropanol - czyli jak wskrzesiłem mojego moda

Postautor: Tomba » pt gru 04, 2020 8:34 pm

Tommy Black pisze: z tym że muszę go najpierw rozkręcić...a to dla mnie już problem. :)

Problem, bo Szanowny Kolega nie kupił wreszcie takiego zestawu o którym pisaliśmy: viewtopic.php?f=12&t=8398&hilit=zestaw+wkr%C4%99tgak%C3%B3w . :lol:
Przy okazji napiszę, że by rozkręcić Topside trzeba było dysponować 4 różnymi wkrętakami. :facepalm1:

Jak chcesz Tommy, to możesz do mnie podesłać. Mogę spróbować go wykąpać.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Alkohol izopropylowy / IPA / Izopropanol - czyli jak wskrzesiłem mojego moda

Postautor: Tommy Black » pt gru 04, 2020 7:23 pm

Tomba pisze:Jakby ktoś musiał kiedyś skorzystać z IPA, to niech tylko nie przesadza z długością kąpieli, bo środek ten potrafi rozpuszcza niektóre powłoki.


Cenna rada, dzięki @
Awatar użytkownika
Tomba
! Może ja reanimuję w podobny sposób swojego D7, z tym że muszę go najpierw rozkręcić...a to dla mnie już problem. :)
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Alkohol izopropylowy / IPA / Izopropanol - czyli jak wskrzesiłem mojego moda

Postautor: Tomba » pt gru 04, 2020 7:23 pm

W tytule zamieściłem wszystkie nazwy pod jakim występuje ten związek. Starym waperom IPA jest dobrze znana.

Alkohol izopropylowy, izopropanol, IPA to profesjonalny środek chemiczny z grupy alkoholi organicznych posiadający doskonałe właściwości czyszczące i odtłuszczające, a dzięki zdolności szybkiego odparowywania jest idealnym rozpuszczalnikiem.

Właściwości IPA:
- rozpuszcza oleje i smary,
- usuwa większość zanieczyszczeń i zabrudzeń,
- doskonale odtłuszcza każdą powierzchnię,
- nie pozostawia żadnych śladów,
- błyskawicznie odparowuje,
- bezpieczny dla delikatnych powierzchni,
- neutralny chemicznie wobec materiałów powszechnie stosowanych w elektronice i elektromechanice,
- usuwa praktycznie wszystkie możliwe zanieczyszczenia z powierzchni optycznych,
- wysoka czystość pozwala na stosowanie w kosmetyce,
- łatwo miesza się z wodą i wiąże wodę.

Jakieś trzy tygodnie temu padł mój ulubiony mod Dovopo Topside 90W.
Może nie padł od razu, ale zaczął poważnie szwankować. Sam się włączał i wyłączał, sam zmieniał tryby oraz nastawy. W końcu przestał reagować na przyciski i musiałem się z nim pożegnać, jednocześnie poszukując kolejnego.
No i naszła mnie wczoraj taka myśl, że może ochlaptus się jakoś zalał (choć myślałem, że w tym modzie to mało prawdopodobne).
Pomyślałem sobie, że może wyleczę drania klinem z IPA. Trochę go rozkręciłem, wziąłem miseczkę, nalałem IPA i zacząłem go kąpać. Ta kąpiel trwała może ze 3 minuty.
Jakież było moje szczęście, gdy po chwili suszenia na kaloryferze mod zaczął działać jak nowy. :doping: :doping: :doping:
Zaczął i już tak działa od 24 godzin więc jest uratowany, a kolejny już w drodze do mnie (nie szkodzi, przyda się).
Jedyna strata to odkleiło się szkiełko ochronne, zabezpieczające wyświetlacz, ale to da się przykleić.
Jakby ktoś musiał kiedyś skorzystać z IPA, to niech tylko nie przesadza z długością kąpieli, bo środek ten potrafi rozpuszczać niektóre powłoki.
Pamiętam, jak kiedyś stosowaliśmy IPA do czyszczenia atomizerów, to po dłuższej kąpieli wychodziły w wersji Inox.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości