Tymczasowa regeneracja klapki baterii Mirage DNA75C

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1940 razy
Płeć: Mężczyzna

Tymczasowa regeneracja klapki baterii Mirage DNA75C

Postautor: Robson » śr mar 24, 2021 4:24 pm

Witam, przedstawiam krótki tutorial naprawy/regeneracji rozwarstwiającej się klapki baterii w Lost Vape Mirage DNA75C.
W tytule napisałem "tymczasowa" z uwagi na to, iż wykonałem ją w zasadzie najprostszym, domowym sposobem, używając najprostszych narzędzi jak i materiałów. ;)
Dodatkowo taśma dwustronna jakiej użyłem to najzwyklejsza taśma ze sklepu papierniczego.
Potrzebne narzędzia:
- wkrętak krzyżakowy Ø2,5 mm,
- w miarę cienka kostka do gitary,
- żyletka.
Potrzebne materiały:
- taśma dwustronna,
- Kontak IPA Plus lub obojętnie jaki izopropanol, alkohol izopropylowy itd, to w zasadzie jedno i to samo.

Stopień zaawansowania naprawy: zerówka... no może pierwsza klasa podstawówki. ;)

1. Wykręcamy naszą klapkę z Mirage.

Obrazek

2. Podważamy kostką do gitary i delikatnie odklejamy pierwszą warstwę ochronną (choć na moje bardziej dekoracyjną) - jest ona wklejona na taśmę dwustronną.

Obrazek

3. To samo robimy z wewnętrzną, plastikową płytką, w której jest wtopiona prowadnica kontaktu minusowego. Jest ona także wklejona na taśmę dwustronną.
Czyścimy dokładnie używając IPA z pozostałości taśmy dwustronnej pierwszą i drugą warstwę oraz stelaż klapki.

Obrazek

4. Tniemy taśmę dwustronną na mniej więcej takie trzy kawałki i naklejamy na plastikową płytkę - nie wolno zakleić prowadnicy od zapadki!

Obrazek

5. Tak wygląda to z drugiej strony, po naklejeniu taśmy.

Obrazek

6. Docinamy żyletką taśmę dwustronną wzdłuż obrysu plastikowej płytki - polecam robić to na np desce do krojenia chleba. ;)

Obrazek

7. Tak płytka wygląda po przycięciu nowych taśm dwustronnych.

Obrazek

8. Na pierwszą warstwę także naklejamy kilka "płatków" taśmy dwustronnej i składamy wszystko w kupy, oczywiście w odwrotnej kolejności. ;)

Obrazek

9. Tak wygląda klapka po naszej "regeneracji".

Obrazek

10. A tak już po zamontowaniu w Mirage.

Obrazek


Konkluzja: nie wiem na ile to wytrzyma, gdyż zastosowałem najzwyklejszą taśmę dwustronną ale jest o wiele lepiej niż było. Odważni mogą pobawić się np z taśmą 3M lub jakimś dobrym klejem do plastiku. Lost Vape wg mnie popełniło błąd przy projektowaniu tej pierdoły - wystarczyło dodać dwie malutkie śrubki wkręcane od wewnątrz przez plastikową płytkę a w metalowej płytce klapki nagwintować pod nie dwa otwory. Mam oczywiście dodatkowo nową klapkę (wykonaną tym samym sposobem, sick!), prosto od Evolv ale po co ją montować do Mirage jak starą można jeszcze trochę wykorzystać. ;)
Zamieściłem ten skromny tutorial, gdyż od pewnego czasu Evolv nie ma już na stanie zamiennych klapek (do Lost Vape nie ma co pisać, bo i tak odeślą na do Evolv) i raczej nie będzie miał, dodatkowo przez ostatnie restrykcje rządowe w USA firma wycofuje się ze sprzedaży oraz wysyłek czegokolwiek do klienta indywidualnego (definitywny koniec wysyłek 26 marca). :|

Pozdrawiam.
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości