Patent na strzelające setupy

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Patent na strzelające setupy

Postautor: edarek » ndz kwie 11, 2021 11:57 am

piowolt pisze:... zrobiłem masę setupów z różnymi drutami, od tych najbardziej zaawansowanych po te najprostsze, to samo dotyczy bawełny, może jestem niereformowalny...

Ja nie twierdzę, że nie masz wiedzy i nie mam zamiaru podważać Twoich umiejętności, ale w tym ostatnim słowie jest chyba pies pogrzebany. ;) Robimy coś, co uważamy, że jest dobre, bo po prostu tak robimy. Ja nauczyłem się dawać ciasno bawełny w grzałki przy DTL. Lekko ją poprzeciągam w jedną i drugą stronę dla wyluzowania i tak zostawiam. Kanały są ważniejsze. Nie mam akurat Kylina, ale w Destiny, Blotto, Core, Intake i wcześniej w Zeusie, to się sprawdza. Może warto spróbować odejść od przyzwyczajeń?
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Patent na strzelające setupy

Postautor: Tomba » ndz kwie 11, 2021 11:48 am

edarek pisze:ale według mnie, masz po prostu za mało bawełny i nadtransport.

Tak, i to jest ten jedyny i najlepszy patent. Dobór odpowiedniej ilości bawełny eliminuje wszelkie strzały z grzałki i nie ma potrzeby zakładania żadnych siatek.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Patent na strzelające setupy

Postautor: piowolt » ndz kwie 11, 2021 11:47 am

edarek pisze:To jest na pewno dobra metoda na skropliny, strzelanie w paszczę, itp., ale według mnie, masz po prostu za mało bawełny w grzałce i nadtransport.
Kylina mam już kilka lat (to chyba widać na zdjęciu [emoji2]), zrobiłem masę setupów z różnymi drutami, od tych najbardziej zaawansowanych po te najprostsze, to samo dotyczy bawełny, może jestem niereformowalny, ale jakbym się nie starał, to i tak czasami setup, zaczyna żyć swoimi życiem [emoji846].
Zresztą... Było już o tym sporo wątków.

--
Pozdrawiam
Piotr W.
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Patent na strzelające setupy

Postautor: Insane » ndz kwie 11, 2021 11:43 am

Dobry patent. Swojego czasu Eleaf w grzałkach od Ijusta stosował podobny.
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Patent na strzelające setupy

Postautor: Goomowiec » ndz kwie 11, 2021 11:42 am

U naszych braci zza wielkiego muru widziałem drip tipy z ową siatką zamontowaną. Wystarczy wpisać "anti spit back drip tip", ale szanuję za majsterkowanie.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Patent na strzelające setupy

Postautor: edarek » ndz kwie 11, 2021 11:40 am

To jest na pewno dobra metoda na skropliny, strzelanie w paszczę, itp., ale według mnie, masz po prostu za mało bawełny w grzałce i nadtransport.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Patent na strzelające setupy

Postautor: piowolt » ndz kwie 11, 2021 11:39 am

Tu akurat na tapecie Kylin Mini.

Ponieważ strasznie mnie wkurzały i przyprawiały o koszel strzelające czasami setupy, wpadłem na taki patent.
Między ustnik (wymienny) a tunel którym leci para, wkładam siateczkę. Dociskam ją ustnikiem i po sprawie.
Ja akurat użyłem siatkę którą dostałem w komplecie do waporyzatora ArGo Arizer (do wygooglowania), ale możliwości jest pewnie sporo innych (może od armatury odpowiednio przycięte?).
Ponieważ średnica tych, które akurat mam jest mniejsza niż dolna cześć ustnika, dodatkowo podłożyłem uszczelkę jako podkładkę dociskająca, niwelując różnice w średnicach, znalezioną w pudełku ze szpejami po starym sprzęcie, nawet nie wiem od jakiego sprzętu była.
To co wystrzeli i nie zostało odparowane, zatrzymuje się na siatce.ObrazekObrazekObrazek

--
Pozdrawiam
Piotr W.

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości