"Pijak Janusz Bokser" na DNA250C ;)

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

"Pijak Janusz Bokser" na DNA250C ;)

Postautor: Haze » czw maja 13, 2021 6:58 pm

Janusz zdolny jest :D . To teraz czekamy aż Janusz wyrzeźbi również obudowę na drukarce 3D. Jakby co to nówkę DNA250c mogę względnie tanio oddać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1042
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

"Pijak Janusz Bokser" na DNA250C ;)

Postautor: Robson » czw maja 13, 2021 5:14 pm

Witajcie! :bry:

Nie traktujcie tego jako jakiś poradnik albo wyznaczanie nowego nurtu w waperskim świecie. To tylko moje debilne wariacje na podstawie radzieckich poradników. :lol:
I zawsze kupujcie tylko ORYGINALNE produkty!i To tylko 249,95$ + chyba 39,95$ przesyłka. ;)

Ale dziś kontrolę nade mną przejął znów mój wewnętrzny Janusz, który postanowił, że nie wyda na oryginalnego Boxera ponad 1100 PLN, zrobi to taniej i zmiecie amerykanckie Ginger Industries z planszy! :lol:
A dlaczego "Pijak"? - bo to squonk. ;)

Lecimy!

Wpada mi w łapy klon SXK Box Style 200W VV VW Squonk Box Mod - uwalony wyświetlacz, poszperałem w internetach - wada konstrukcyjna, taśma wyświetlacza dość często zachodzi na przycisk fire i podczas wapowania zaczyna się po prostu łamać, wyświetlacze zdychają średnio po miesiącu, maks dwóch, klienci wyją ale nikt nie odsyła do Chin, bo przesyłka droższa niż squonk. Alternatywnie pasują wyświetlacze, uwaga, i to jest mini paradoks - tylko od Evolv, ale dalej rzadko kto naprawia, bo wyświetlacz z przesyłką kosztuje 20 Funtów. ;)
Ciekawostka: Vaping With Vis nawija w międzyczasie, że kolanko squonka w klonie jest lepsze niż w oryginale. :szok1: :-D Szkoda, że nie wiedział wtedy o zyebanym umiejscowieniu wyświetlacza, a raczej jego taśmy, no ale nic to.

Janusz kontynuuje, i rozbebesza klona.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Potem Janusz robi wyżłobienie swoim nowym nabytkiem do rzeźbienia - miniwiertarką Reikel 150 W za 75 PLN.

Obrazek

Janusz dalej rzeźbi, tym razem otwór w tylnej osłonie squonka, bo cewka supermocy się nie zmieści gdy przyłożymy PCB DNA250C.

Obrazek
Obrazek

Janusz wypełnia magicznym plastikiem z pistoletu za 15 PLN środkowy przycisk, bo był w środku pusty, a "oryginalna" płyta PCB od SXK miała tylko w tym miejscu dwa microswitche (up & down, lub + i -, jak kto woli) a nie trzy jak PCB z DNA250C.

Obrazek

Janusz dobiera nowe kabelki, ale tu już na bogato idzie, bo to ważne dla bezpieczeństwa - przewody AMASS, za metr nawet od 5 do 8 PLN, to nie w kij dmuchał, to nie Chinczyki za 50 GR za metr. Ale Janusz i tak nie ma innych.

Obrazek

Janusz lutuje na ostro.

Obrazek

Janusz kończy lutować.

Obrazek

Janusz składa, sprawdza miernikiem czy wszystko przewodzi, wkłada 2x Sanyo NCR20700B.
Janusz jeszcze zapomniał wspomnieć, że wyświetlacz włożył taki za 7 PLN, co mu odwrócił kolory, ale nic to!

Obrazek
Obrazek

Janusz pali maszynę i zaczyna wapować!

Obrazek

Janusz nie wie czy krótkie wideo się wyświetli, więc daje jeszcze bezpośredni link:

Janusz nie ma potrzeby, żeby używać maszyny jako squonkera, bo jego atomizery mają większą pojemność niż te śmieszne 7 ML buteleczki, hehe.

No i tak to dziś było, koszta samej PCB na DNA250C to jakieś 200-250 PLN, pod warunkiem, że wyłudzicie ją np z Paranormalem, w którym innemu Januszkowi połamało klapkę itd. ;)
Miałem jeszcze zamiar przerobić tego luja na 2x21700 ale musiałbym rzeźbić w klapce a na to już mój wewnętrzny Janusz już mi dziś nie pozwolił, może kiedyś...

Pozdrawiam!
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 6 gości