Jak poradziłem sobie z tłustymi szybami w aucie

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Werniks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pt sie 07, 2020 11:30 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podzięk.: 309 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak poradziłem sobie z tłustymi szybami w aucie

Postautor: Werniks » pt lis 12, 2021 11:47 am

Ja od siebie napiszę tak. Temat mi się podoba i zmobilizowaliście mnie do zakupu. Dzięki wam wiem jakie kupić. Od 3 lat się zbieram i mi nie po drodze. Napiszę, mimo że to komuś może nie pasować. Będę miał takie owiewki, i na codzień gdzie się tylko da, chodził w rozciągniętym dresie :jezor: .
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak poradziłem sobie z tłustymi szybami w aucie

Postautor: Tommy Black » pt lis 12, 2021 9:55 am

Cinmar pisze:@ rapi, nie. Idąc tym tropem, sam zakładając rozciągnięty dres, w zadku mam w czym chodzą inni.


Cholera, sorry, znów pomyliłem tematy. Sądziłem, że tu jest o tłustych szybach a okazuje się, że rzecz dotyczy tłustych zadków. Może to ciekawsze, ale wolałbym o szybach...
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak poradziłem sobie z tłustymi szybami w aucie

Postautor: Cinmar » pt lis 12, 2021 9:48 am

@rapi, nie. Idąc tym tropem, sam zakładając rozciągnięty dres, w zadku mam w czym chodzą inni. I w drugą stronę: nie interesuje mnie, czy ktoś nosi stary, rozciągnięty dres, nawet jeśli sam wskakuję pod krawat.
To zdroworozsądkowe podejście, z którym życie jest przyjemniejsze, czego polecam Ci szczerze spróbować. Takie napinanie żyłek jest niezdrowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak poradziłem sobie z tłustymi szybami w aucie

Postautor: Krytyk » pt lis 12, 2021 8:14 am

Każdy niech robi co chce. Osobiście uznaję jedynie tzw. Clean look, czy style "Cult style" lub "German style", ale jazda na naciągu szybko staje się męcząca. Co za tym idzie do samochodów nic nie zakładam, bo według mnie to szpeci auto. Funkcjonalne to na pewno jest. Znajomy miał takie nakładki w Passacie B3 jak kopcił analogi w samochodzie i zdawało to egzamin.

W kwestii samych marek, to jeżdżę głównie samochodami z tylnym napędem, dlatego poza egzotyką zostaje mi tylko Mercedes i BMW. Co za tym idzie wypraszam sobie komentarze o dresach w beemkach, bo nie należę do Mistycznego Zakonu Ortalionowego Szelestu. :lol:
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak poradziłem sobie z tłustymi szybami w aucie

Postautor: Cinmar » pt lis 12, 2021 6:51 am

rapi pisze:Co nie zmienia faktu że takie cudo szpeci wygląd auta i budzi skojarzenia z gratami z lat 90-tych.

Jeszcze pół roku temu jeździłem gratem z lat 90-tych. I jeździłbym dalej, gdyby naprawy nie przekraczały wartości złomka. Po zmianie auta na 15 lat młodsze nie będę czuł się gorszy montując owiewki, nawet jeśli będą szpetne.
Taki sam temat miałem przy wyborze felg. Kupując auto, wziąłem je na pordzewiałych stalówkach 15". Kupiłem alufelgi 17" tylko dlatego, że trafiły mi się pod nosem w dobrym stanie, w fajnej cenie, a w planach miałem 16" z prostej przyczyny: mi ma być wygodnie, a siłą rzeczy jako kierowca własne felgi oglądam rzadko. I kompletnie nie interesuje mnie, żeby podobać się, czy imponować ludziom których nigdy nie widziałem na oczy. :-)
Różnica wygląda tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak poradziłem sobie z tłustymi szybami w aucie

Postautor: Tomba » czw lis 11, 2021 10:28 pm

Ja jestem maniakiem czystej szyby czołowej. Potrafię się zatrzymać i umyć szybę, gdy mam kilka owadów na wysokości wzroku. Niestety, ale mycie szyby od wewnątrz tak, by nie było smug jest dla mnie zawsze upierdliwe i dlatego wymyśliłem coś co pozwoli mi odwlec w czasie tę czynność.

@
Awatar użytkownika
bulit73
- tak, u mnie Japońce od blisko 20 lat. Najpierw Avensis, potem Mazda 6, potem Accord i teraz CX30. To wszystko brałem nowe i jeździłem po kilka lat. Wcześniej też mialem dwa Japońce, ale używane. Jeszcze żona ma Jazza. Bardzo lubię japońskie auta.

A wracając do czystej szyby, to oczekując na CX30 dostałem od dealera na dwa tygodnie Mazdę C5. Jak się wkulem, gdy ptak nasrał mi na środek szyby, a ja nie mogłem sięgnąć z żadnego boku by to wytrzeć. A do niskich nie należę. :lol: :lol: :lol:
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
gourmet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:17 am
Lokalizacja: Wa-wa/Warmia
Podziękował: 99 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak poradziłem sobie z tłustymi szybami w aucie

Postautor: gourmet » czw lis 11, 2021 10:00 pm

Jak dla mnie to zabijanie muchy maczugą. Gdy już przestaję widzieć przez szybę, psikam roztworem octu, przecieram i jadę dalej. Wątpię, czy owiewki wynaleziono jako remedium dla e-palaczy. Jeżeli komuś gadżet podoba się i pasuje do auta, niech montuje.
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Nieaktywny
Nieaktywny
Posty: 723
Rejestracja: pt maja 28, 2021 8:35 am
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 828 razy
Otrzymał podzięk.: 1580 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak poradziłem sobie z tłustymi szybami w aucie

Postautor: Marcin Gdynia » czw lis 11, 2021 9:33 pm

@rapi możesz się śmiać, ale uważam, że Mazda CX30, którą zaprezentował nam @
Awatar użytkownika
Tomba
wygląda bardzo dobrze z owiewkami. Auto ma dużo wyeksponowanych elementów plastikowych, które fajnie współgrają z owiewkami szyb. Każdy ma swój gust. Pamiętam owiewki w Polonezie, fakt nie były one ładne. Kształty kanciaste a plastik z tego co pamiętam był przezroczysty. Daleki bym był od porównywania obecnych owiewek z tymi z przeszłości.
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak poradziłem sobie z tłustymi szybami w aucie

Postautor: bulit73 » czw lis 11, 2021 9:33 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
spadłeś mi z nieba. Właśnie dzisiaj myłem szyby od środka. Najpierw IPA, a potem płyn do szyb. Mam Suva, więc trochę czasu mi to zajęło. :-D
Staram się jeździć z uchyloną szybą ale gdy zaczyna padać, to jest lipa. Pozostaje klima, niestety nie daje rady.
Zaraz zamawiam. :good:

rapi pisze:Panowie serio? Do nowego auta takie coś w 21 wieku?

Patrz, faktycznie mamy XXI wiek a nikt, do tej pory, nie wymyślił nic lepszego. :lol:


PS @
Awatar użytkownika
Tomba
szkoda twojego Acco. Widzę jednak, że dalej jest Japończyk. :good: Niedawno zmieniałem auto, po Hondzie kupiłem Toyotę RAV4.

eD
Obrazek
sally
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: sob maja 29, 2021 11:30 pm
Lokalizacja: warszawa
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak poradziłem sobie z tłustymi szybami w aucie

Postautor: sally » czw lis 11, 2021 9:31 pm

Również zgodzę się, że dla palacza bądź zadymiacza to raczej obowiązkowy gadżet do auta,.
Tak jak przednie mi się sprawdzają znakomicie, tylne już drugi rok jeżdżą w bagażniku, pierwsze uchylenie okna i prawie uleciały z wiatrem. Fabryczne mocowanie do kitu, a nie mam kiedy się tym zająć i coś wykombinować.

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości