Jak poradziłem sobie z tłustymi szybami w aucie

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 12520
Podziękował: 3300 razy
Otrzymał podzięk.: 4865 razy

Postautor: Haze » 11 lis 2021, 15:43

No ciekawe, sprawdzimy :) .

Tutaj filmik, na którym lepiej pokazane jest wciskanie tych blaszek:

Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Donator
Donator
Punkty reputacji: 570
Podziękował: 106 razy
Otrzymał podzięk.: 270 razy

Postautor: Marcin Gdynia » 11 lis 2021, 20:24

rapi pisze:Hej. Jeśli to nie jest Hyde Park i temat jest całkiem na poważnie to mój zmysł estetyczny woła o środki przeciwzapalne. Panowie serio? Do nowego auta takie coś w 21 wieku?

To nie jest tuning wizualny. Owiewki, jak sama nazwa wskazuje, mają swoje zadanie w aucie. Są pewne opcje doposażenia auta w salonie, które nie wyglądają może dobrze, ale są montowane w konkretnym celu (hak, relingi dachowe, bagażnik dachowy). Nie pisałem tego wcześniej, ale gdy paliłem papierosy analogowe to owiewki były bardzo przydatne tak jak i teraz przy EIN. Mogłem sobie uchylić okienko, strząsnąć papierosa nie obawiając się, że popiół wróci z wiatrem do środka, a przede wszystkim przy otwartym do połowy oknie nie wiało. Podsumowując - tak, serio. :)
Zatrzymałem się w miejscu, w którym mogę powiedzieć z uniesioną głową - "Lepiej już nigdy nie będzie" .
Ambition Mods Converter 50W & Bishop MTL.
dotMod dotBox 75W & SmokerStore Taifun GTR.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 2578
Podziękował: 1952 razy
Otrzymał podzięk.: 1080 razy

Postautor: edarek » 11 lis 2021, 20:40

Bardzo fajny temat @
Awatar użytkownika
Tomba
! Miałem owiewki w staruszku Citroenie Saxo i spełniały swoją rolę. Tamte jednak osłaniały raczej tylko górę okna. Te są świetnie wyprofilowane i już zamawiam na przednie drzwi.
Obrazek
Tak w przybliżeniu
rapi
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Otrzymał podzięk.: 6 razy

Postautor: rapi » 11 lis 2021, 21:42

Marcin Gdynia pisze:To nie jest tuning wizualny. Owiewki, jak sama nazwa wskazuje, mają swoje zadanie w aucie. Są pewne opcje doposażenia auta w salonie, które nie wyglądają może dobrze, ale są montowane w konkretnym celu (hak, relingi dachowe, bagażnik dachowy). Nie pisałem tego wcześniej, ale gdy paliłem papierosy analogowe to owiewki były bardzo przydatne tak jak i teraz przy EIN. Mogłem sobie uchylić okienko, strząsnąć papierosa nie obawiając się, że popiół wróci z wiatrem do środka, a przede wszystkim przy otwartym do połowy oknie nie wiało. Podsumowując - tak, serio. :)

Co nie zmienia faktu że takie cudo szpeci wygląd auta i budzi skojarzenia z gratami z lat 90-tych.

! Wiadomość od: edarek
Cytuj proszę @
Awatar użytkownika
rapi
tylko posta, do którego się odnosisz. Poprawione.
Awatar użytkownika
Tomba
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 7203
Podziękował: 2967 razy
Otrzymał podzięk.: 3899 razy

Postautor: Tomba » 11 lis 2021, 22:03

Twoim zadaniem, bo moim akurat nie. I jakby tak było jak piszesz, to temat nie cieszyłby się popularnością.
OK. Dałeś już do zrozumienia, że rzygać ci się chce widząc owiewki, to bądź uprzejmy i zniknij już z tego topicu, bo nic wartościowego do niego nie wnosisz.
Zgodzę się, że nie do każdej bmki i każdego dresu pasują.
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy

Postautor: sally » 11 lis 2021, 22:31

Również zgodzę się, że dla palacza bądź zadymiacza to raczej obowiązkowy gadżet do auta,.
Tak jak przednie mi się sprawdzają znakomicie, tylne już drugi rok jeżdżą w bagażniku, pierwsze uchylenie okna i prawie uleciały z wiatrem. Fabryczne mocowanie do kitu, a nie mam kiedy się tym zająć i coś wykombinować.
Awatar użytkownika
bulit73
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 2367
Podziękował: 4416 razy
Otrzymał podzięk.: 1107 razy

Postautor: bulit73 » 11 lis 2021, 22:33

@
Awatar użytkownika
Tomba
spadłeś mi z nieba. Właśnie dzisiaj myłem szyby od środka. Najpierw IPA, a potem płyn do szyb. Mam Suva, więc trochę czasu mi to zajęło. :-D
Staram się jeździć z uchyloną szybą ale gdy zaczyna padać, to jest lipa. Pozostaje klima, niestety nie daje rady.
Zaraz zamawiam. :good:

rapi pisze:Panowie serio? Do nowego auta takie coś w 21 wieku?

Patrz, faktycznie mamy XXI wiek a nikt, do tej pory, nie wymyślił nic lepszego. :lol:

PS @
Awatar użytkownika
Tomba
szkoda twojego Acco. Widzę jednak, że dalej jest Japończyk. :good: Niedawno zmieniałem auto, po Hondzie kupiłem Toyotę RAV4.

eD
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin Gdynia
Donator
Donator
Punkty reputacji: 570
Podziękował: 106 razy
Otrzymał podzięk.: 270 razy

Postautor: Marcin Gdynia » 11 lis 2021, 22:33

@
Awatar użytkownika
rapi
możesz się śmiać, ale uważam, że Mazda CX30, którą zaprezentował nam @
Awatar użytkownika
Tomba
wygląda bardzo dobrze z owiewkami. Auto ma dużo wyeksponowanych elementów plastikowych, które fajnie współgrają z owiewkami szyb. Każdy ma swój gust. Pamiętam owiewki w Polonezie, fakt nie były one ładne. Kształty kanciaste a plastik z tego co pamiętam był przezroczysty. Daleki bym był od porównywania obecnych owiewek z tymi z przeszłości.
Zatrzymałem się w miejscu, w którym mogę powiedzieć z uniesioną głową - "Lepiej już nigdy nie będzie" .
Ambition Mods Converter 50W & Bishop MTL.
dotMod dotBox 75W & SmokerStore Taifun GTR.
Awatar użytkownika
gourmet
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 60
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy

Postautor: gourmet » 11 lis 2021, 23:00

Jak dla mnie to zabijanie muchy maczugą. Gdy już przestaję widzieć przez szybę, psikam roztworem octu, przecieram i jadę dalej. Wątpię, czy owiewki wynaleziono jako remedium dla e-palaczy. Jeżeli komuś gadżet podoba się i pasuje do auta, niech montuje.
Awatar użytkownika
Tomba
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 7203
Podziękował: 2967 razy
Otrzymał podzięk.: 3899 razy

Postautor: Tomba » 11 lis 2021, 23:28

Ja jestem maniakiem czystej szyby czołowej. Potrafię się zatrzymać i umyć szybę, gdy mam kilka owadów na wysokości wzroku. Niestety, ale mycie szyby od wewnątrz tak, by nie było smug jest dla mnie zawsze upierdliwe i dlatego wymyśliłem coś co pozwoli mi odwlec w czasie tę czynność.

@
Awatar użytkownika
bulit73
- tak, u mnie Japońce od blisko 20 lat. Najpierw Avensis, potem Mazda 6, potem Accord i teraz CX30. To wszystko brałem nowe i jeździłem po kilka lat. Wcześniej też mialem dwa Japońce, ale używane. Jeszcze żona ma Jazza. Bardzo lubię japońskie auta.

A wracając do czystej szyby, to oczekując na CX30 dostałem od dealera na dwa tygodnie Mazdę C5. Jak się wkulem, gdy ptak nasrał mi na środek szyby, a ja nie mogłem sięgnąć z żadnego boku by to wytrzeć. A do niskich nie należę. :lol: :lol: :lol:

Wróć do „Zrób to sam”