Jak poradziłem sobie z tłustymi szybami w aucie

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Cinmar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 784
Podziękował: 240 razy
Otrzymał podzięk.: 449 razy

Postautor: Cinmar » 12 lis 2021, 07:51

rapi pisze:Co nie zmienia faktu że takie cudo szpeci wygląd auta i budzi skojarzenia z gratami z lat 90-tych.

Jeszcze pół roku temu jeździłem gratem z lat 90-tych. I jeździłbym dalej, gdyby naprawy nie przekraczały wartości złomka. Po zmianie auta na 15 lat młodsze nie będę czuł się gorszy montując owiewki, nawet jeśli będą szpetne.
Taki sam temat miałem przy wyborze felg. Kupując auto, wziąłem je na pordzewiałych stalówkach 15". Kupiłem alufelgi 17" tylko dlatego, że trafiły mi się pod nosem w dobrym stanie, w fajnej cenie, a w planach miałem 16" z prostej przyczyny: mi ma być wygodnie, a siłą rzeczy jako kierowca własne felgi oglądam rzadko. I kompletnie nie interesuje mnie, żeby podobać się, czy imponować ludziom których nigdy nie widziałem na oczy. :-)
Różnica wygląda tak:
Obrazek
rapi
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Otrzymał podzięk.: 5 razy

Postautor: rapi » 12 lis 2021, 09:07

Idac tym tropem, to wszędzie powinniśmy chodzić w domowych rozciągnietych wełnianych dresach, bo są najwygodniejsze.

! Wiadomość od: edarek
Kolejny raz zwracam Ci uwagę @
Awatar użytkownika
rapi
, że nie cytuje się posta, pod którym bezpośrednio się odpowiada.
Awatar użytkownika
Krytyk na kacu
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 2575
Otrzymał podzięk.: 794 razy

Postautor: Krytyk na kacu » 12 lis 2021, 09:14

Każdy niech robi co chce. Osobiście uznaję jedynie tzw. Clean look, czy style "Cult style" lub "German style", ale jazda na naciągu szybko staje się męcząca. Co za tym idzie do samochodów nic nie zakładam, bo według mnie to szpeci auto. Funkcjonalne to na pewno jest. Znajomy miał takie nakładki w Passacie B3 jak kopcił analogi w samochodzie i zdawało to egzamin.

W kwestii samych marek, to jeżdżę głównie samochodami z tylnym napędem, dlatego poza egzotyką zostaje mi tylko Mercedes i BMW. Co za tym idzie wypraszam sobie komentarze o dresach w beemkach, bo nie należę do Mistycznego Zakonu Ortalionowego Szelestu. :lol:
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Cinmar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 784
Podziękował: 240 razy
Otrzymał podzięk.: 449 razy

Postautor: Cinmar » 12 lis 2021, 10:48

@
Awatar użytkownika
rapi
, nie. Idąc tym tropem, sam zakładając rozciągnięty dres, w zadku mam w czym chodzą inni. I w drugą stronę: nie interesuje mnie, czy ktoś nosi stary, rozciągnięty dres, nawet jeśli sam wskakuję pod krawat.
To zdroworozsądkowe podejście, z którym życie jest przyjemniejsze, czego polecam Ci szczerze spróbować. Takie napinanie żyłek jest niezdrowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 24434
Podziękował: 8096 razy
Otrzymał podzięk.: 20817 razy

Postautor: Tommy Black » 12 lis 2021, 10:55

Cinmar pisze:@ rapi, nie. Idąc tym tropem, sam zakładając rozciągnięty dres, w zadku mam w czym chodzą inni.

Cholera, sorry, znów pomyliłem tematy. Sądziłem, że tu jest o tłustych szybach a okazuje się, że rzecz dotyczy tłustych zadków. Może to ciekawsze, ale wolałbym o szybach...
Awatar użytkownika
Werniks
Donator
Donator
Punkty reputacji: 170
Podziękował: 74 razy
Otrzymał podzięk.: 142 razy

Postautor: Werniks » 12 lis 2021, 12:47

Ja od siebie napiszę tak. Temat mi się podoba i zmobilizowaliście mnie do zakupu. Dzięki wam wiem jakie kupić. Od 3 lat się zbieram i mi nie po drodze. Napiszę, mimo że to komuś może nie pasować. Będę miał takie owiewki, i na codzień gdzie się tylko da, chodził w rozciągniętym dresie :jezor: .
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 2578
Podziękował: 1951 razy
Otrzymał podzięk.: 1079 razy

Postautor: edarek » 16 lis 2021, 15:35

Dzisiaj odebrałem, więc mam i ja!

Obrazek

Sądziłem, że będą bardziej widoczne i rzeczywiście mogą szpecić auto. Nic bardziej mylnego. Owiewki świetnie się komponują. Nie wiem, jak będą sprawować się podczas jazdy, bo trochę przy lusterkach wg mnie odchodzą od ramki drzwi i blaszki jakby trzymały ledwo co, a głębiej za groma wejść nie chcą. Taśma jest tylko w dwóch miejscach na końcach. Jak coś, to dołożę taśmy, ale blaszka tylko jedna jest w zapasie. Dzięki jeszcze raz @
Awatar użytkownika
Tomba
za podsunięcie tych owiewek.
Obrazek
Tak w przybliżeniu
Awatar użytkownika
Tomba
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 7203
Podziękował: 2967 razy
Otrzymał podzięk.: 3898 razy

Postautor: Tomba » 16 lis 2021, 15:52

@
Awatar użytkownika
edarek
jeżeli masz wątpliwości co do prawidłowego wyprofilowania owiewek, to zawsze możesz reklamować. Sprawdź je podczas jazdy.
Twoje auto też fajnie wygląda. ;-) :good:
Robson
Donator
Donator
Punkty reputacji: 3178
Podziękował: 1358 razy
Otrzymał podzięk.: 1131 razy

Postautor: Robson » 16 lis 2021, 16:06

Śmigam z tymi owiewkami HEKO już jakieś pół roku - zero szpecenia samochodu tak jak u kumpli powyżej, a moi znajomi nawet nie zauważyli, że wujek Robson ma taki świetny wynalazek zamontowany w przednich drzwiach. :D
To już nie lata 80/90-te gdzie rzeczywiście na jakichś Fiatach 125P czy Polonezach wyglądały one jak jakieś płetwy Płetwala Błękitnego. :lol:
To jest piękne - stoję sobie w koreczku, pada deszcz, wszyscy dookoła szczelnie zamknięci a z mojego misiunia unosi się piękna chmura, wprawiając przy okazji w zdziwienia tych niedzielnych lumpów z tyłu. :lol:
Obrazek
Mirage DNA75C / Hyperion DNA100C / Odin DNA250C / GRUS ArcticFox / Hcigar Aurora
Aromamizer: Plus V2 + Supreme V3 + GLAZ Mini / Mesh PRO RDA / Reload S RTA
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 2578
Podziękował: 1951 razy
Otrzymał podzięk.: 1079 razy

Postautor: edarek » 16 lis 2021, 16:12

Tomba pisze:@edarek jeżeli masz wątpliwości co do prawidłowego wyprofilowania owiewek, to zawsze możesz reklamować...

To już nawet nie chodzi o złe wyprofilowanie, tylko trzymanie. Niżej pokazałem, gdzie jest taśma, a gdzie owiewka odchodzi od ramki (opada). Teraz poczekam, może taśma lepiej złapie przy docisku szybami, bo niska temperatura nie pomaga, a jak coś, to je wyjmę i dokleję taśmy.

Obrazek
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Wróć do „Zrób to sam”