KUMIHIMO czyli zaplatanie ... GRZAŁEK

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

KUMIHIMO czyli zaplatanie ... GRZAŁEK

Postautor: Haze » pt maja 12, 2017 9:17 pm

TooCruel pisze:@Haze... Ktoś ci wcisnął podróby dysków :)

Na szczęście dużo wskazuje, że to stwierdzenie jest kontrprawdziwe :-P :

Obrazek

Organoleptyka dysku kupionego u wskazanej przez Ciebie Pani wykazuje zdecydowane podobieństwo do dysku za 10 zł od Kadoro. Oczywiście ten dysk za 30 zł jest 2x grubszy (dokładnie), więc druty zapewne będą w nim siedzieć o wiele pewniej - wkrótce to sprawdzę.

Dodam też, że jak ktoś chce dziargać w autobusie, albo w samochodzie, w korkach (czego nie polecam) to może użyć nieco mniejszego dysku, 11 cm:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

KUMIHIMO czyli zaplatanie ... GRZAŁEK

Postautor: Tommy Black » śr maja 10, 2017 1:05 pm

A tu jest strona Briana i kilka fajnych tutoriali opokazujących tę technikę.

Obrazek

https://youtu.be/vOhLNFmlekE

I wiele innych:

http://olympiavaporworks.com/advanced-coil-builds-7/
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

KUMIHIMO czyli zaplatanie ... GRZAŁEK

Postautor: TooCruel » śr maja 10, 2017 7:35 am

Haze pisze:
TooCruel pisze: Weźmy taki ring ze śrubami do dziurawienia kartridży do ećmików (pamiętacie jeszcze takie coś? :smile: ) - prawdziwie doceni go tylko ktoś kto wcześniej próbował to robić gwoździem i palcami :mrgreen: Tak że mimo wszystko zachęcam do próbowania ...

Dlatego zapytałem, czy dorzucić ograniczniki do wydruku w tym tygodniu(tyle, że wydruki już się drukują, bo nie mogłem czekać z zamówieniem na nowe clipsy by Too Cruel Coils w wersji 3). v2 po pół roku męczarni i trucia dupska na FB wreszcie odejdzie do lamusa i zostanie zastąpiona znacznie bardziej zbajerowaną wersją v3(w której odchudzenie włożyłem trochę czasu na CADzie). Zdjęcie pożegnalne v2:
Obrazek
v3 niestety nie mogę jeszcze upublicznić(premiera w następnym tyg).

/ Ja jestem za gwoździem / igłą, Myślałem, że nikt już nie pamięta tych czasów(ew wszyscy wymarli razem z dinozaurami).
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

KUMIHIMO czyli zaplatanie ... GRZAŁEK

Postautor: Haze » śr maja 10, 2017 7:22 am

TooCruel pisze:Mnie tam bardziej smuci, że nikt nie czyta tego co już wcześniej zostało wyklepane, a takowe inf z tego co pamiętam pojawiły się...

Pocieszę Cię trochę ;) , że oczywiście czytałem ten wpis (wspomniałem na początku, że zmobilizowała mnie Wasza rozmowa z miblahem), ale wiesz co pomyślałem? "No tak, Cruel pewnie używa tego do wyplatania podwójnych torusów riemanna :mrgreen: a na zwykły warkoczyk nie potrzeba takich bajerów". I w zasadzie to nie byłem zbyt daleki od prawdy bo to co wyszło jest dla mnie w miarę satysfakcjonujące na tym etapie. Właśnie, "etapy" - skąd miałbym wiedzieć co daje taki ogranicznik gdybym nie zaczął od zera? Weźmy taki ring ze śrubami do dziurawienia kartridży do ećmików (pamiętacie jeszcze takie coś? :smile: ) - prawdziwie doceni go tylko ktoś kto wcześniej próbował to robić gwoździem i palcami :mrgreen: Tak że mimo wszystko zachęcam do próbowania ...
Obrazek
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

KUMIHIMO czyli zaplatanie ... GRZAŁEK

Postautor: TooCruel » śr maja 10, 2017 6:43 am

Tommy Black pisze:
Haze pisze:Co do warsztatu to wszystko fajnie - ograniczniki, rolki, wiadomo, jak już coś robić to porządnie. Ale gdybym o tym wiedział przed rozpoczęciem zabawy to pewnie wcale bym jej nie zaczął - to już wolę wiertarkę. A tymczasem ten wzór z 5 drutów skręcony tak "na żywioł" całkiem fajnie właśnie mi teraz pali w Hussarze

To że coś jest tanie, jest podejrzane ale głównie w tym kraju.


Mnie tam bardziej smuci, że nikt nie czyta tego co już wcześniej zostało wyklepane, a takowe inf z tego co pamiętam pojawiły się...
TooCruel pisze:
Kumihimo jest znacznie trudniejsze od "gwoździa". I wymaga troszkę wkładu gotówki:
1. Oryginalny dysk 30zł - podróbki nie nadają się do drutów,
2, Dobre rękawice - zresztą do gwoździa też są potrzebne... ok 10zł - bawełniaki medyczne,
3. I najważniejsze kształtki do dysku, których kupić się nie da(bez nich nie będziesz w stanie utrzymać symetrii splotu). Standardowy otwór dysku ma 35mm - kształtki muszą zamykać się w zakresie od 1mm(dla prostych wyplotów) do 3mm(np dla helis). Tutaj wrzuciłem do środka jedną z moich nowych kształtek(obniżenie masy w stosunku do poprzednich / inne profile styku z drutami). Wymaga jeszcze kąpieli w oparach acetonu(wygładzanie powierzchni jak w klocku lego):
Obrazek

Ciężko mi stwierdzić, o ile takie wyploty są trudniejsze od standardowych płaskich(ale sam do tej pory uczę się wyplatać na dysku kwadratowym i idzie to mozolne). Na pewno przyjemniejszą inwestycją na start byłoby np imadło modelarskie(podobny wydatek). Umożliwia ono ułożenie drutów pod dowolnym kątem w stosunku do wektora naciągów jaki założymy(co jest na pewno dużym przeskokiem w stosunku do gwoździa). Może taki przykład dla wyplotów płaskich / bardzo skomplikowanych trzeba się nauczyć układać druty/ dociągać je dla 4-8 ruchów... W projekcie z 1 zdjęcia są to... 32 ruchy :(

:(( :(( :((
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

KUMIHIMO czyli zaplatanie ... GRZAŁEK

Postautor: Tommy Black » śr maja 10, 2017 5:55 am

Haze pisze:Co do warsztatu to wszystko fajnie - ograniczniki, rolki, wiadomo, jak już coś robić to porządnie. Ale gdybym o tym wiedział przed rozpoczęciem zabawy to pewnie wcale bym jej nie zaczął - to już wolę wiertarkę. A tymczasem ten wzór z 5 drutów skręcony tak "na żywioł" całkiem fajnie właśnie mi teraz pali w Hussarze


No i o to chodzi. Najtrudniej zawsze jest zacząć. Nie, najtrudniej to chcieć w ogóle coś zrobić, poznać coś nowego, czegoś innego spróbować.
To czy ma się narzędzia profesjonalne czy nie, aż takie istotne nie jest. Z czasem taki żywioł właśnie przeradza się w profesjoalizm.Profesjonalizm ma jednak
jedną okropną wadę. On się sam nie robi i nawet ciężko się z nim urodzić.Profesonalizm to nieraz bardzo ciężka paraca ale praca zawsze.
Dobra, dość truizmów skoro świt... :)

Haze pisze:A dzięki, sprawdzę, faktem jest że te za 10 zł są po prostu podejrzanie tanie jak na import z US...


To że coś jest tanie, jest podejrzane ale głównie w tym kraju.
Coś co jest importowane z USA i jest tańsze niż w Polsce, to akurat mnie nie dziwi.Od telefonu i komputera po samochód.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

KUMIHIMO czyli zaplatanie ... GRZAŁEK

Postautor: Haze » śr maja 10, 2017 5:35 am

TooCruel pisze:Tutaj masz oryginał:
http://allegro.pl/dysk-kumihimo-15-cm-d ... 95624.html
Bardzo miłą pani sprowadza je prosto od producenta / ma fajny blog:
http://miscela-art.blogspot.com/

A dzięki, sprawdzę, faktem jest że te za 10 zł są po prostu podejrzanie tanie jak na import z US...

Co do warsztatu to wszystko fajnie - ograniczniki, rolki, wiadomo, jak już coś robić to porządnie. Ale gdybym o tym wiedział przed rozpoczęciem zabawy to pewnie wcale bym jej nie zaczął - to już wolę wiertarkę. A tymczasem ten wzór z 5 drutów skręcony tak "na żywioł" całkiem fajnie właśnie mi teraz pali w Hussarze :smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

KUMIHIMO czyli zaplatanie ... GRZAŁEK

Postautor: Tenmen » wt maja 09, 2017 11:32 am

A świstak siedzi i ....myśmy ze szwagrem przed wojną nie takie rzeczy pletli :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

KUMIHIMO czyli zaplatanie ... GRZAŁEK

Postautor: Tommy Black » wt maja 09, 2017 10:57 am

Coraz bardziej mi się podoba sztuka wyplatania grzałek. Na razie, na szybko, przerobiłem nieco ten dysk.
Z tym już nie powinno być problemów. :-P

Hazehimoto.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

KUMIHIMO czyli zaplatanie ... GRZAŁEK

Postautor: TooCruel » wt maja 09, 2017 10:57 am

Haze pisze:
TooCruel pisze:@Haze... Ktoś ci wcisnął podróby dysków :)

Hmm, nie kupowałem na targu od Rumuna, tylko w sklepie, który pisze że dysk jest z firmy, którą widać na 90% filmików: http://www.kadoro.pl/p12485-Dysk-Kumihimo-BeadSmith-1-sztuka.php. W dodatku dysk ma na stronie ze 20 pozytywnych opinii.
Czyli co? W ch... lecą?

Raczej tak... Koszt dysku = 20-30zł minimum... W PL bodajże 1 firma ma oryginały(sam kwadraciaki itp musiałem sprowadzać / później udało mi się wygrać dość potężny pakiet od BS).
Zaraz podeślę linki...
Edit:
Tutaj masz oryginał:
http://allegro.pl/dysk-kumihimo-15-cm-d ... 95624.html
Bardzo miłą pani sprowadza je prosto od producenta / ma fajny blog:
http://miscela-art.blogspot.com/
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości