GRZAŁKI jak warkoczyki

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 3453
Podziękował: 1512 razy
Otrzymał podzięk.: 2205 razy

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Haze » 10 maja 2017, 23:17

Skoro Kumihimo ma swój wątek, to wypadałoby wspomnieć o jeszcze prostszej metodzie wyplotu grzałek, do której nie potrzeba właściwie nic oprócz drutu i własnych palców. "Prostszej", hmm... , zacznę z grubej rury (uwaga: nie dotyczy @TooCruela :mrgreen: ) czyli od filmiku, który zrzucił mnie z fotela (jak zobaczyłem "algorytm" wyplotu):

https://youtu.be/98YKi6mj50w

Jak ten gość wpadł na taki schemat przeplotów?? :shock: :shock: Myślałem, że mam jakieś szczątki wyobraźni przestrzennej, ale tu trzeba chyba używać tych części mózgu, które u "normalnych" ludzi są nieczynne :mrgreen:
Jak komuś nie chce się oglądać całego filmu to radzę rzucić okiem chociaż na okolice 13 minuty - grzałka robi wrażenie.
Tak na marginesie to ten facet kręci świetne filmy - pomysł żeby schemat przeplotu pokazać najpierw na grubych sznurkach - genialny.

Ale na zachętę powiem, że są też prostsze algorytmy dające fajne efekty - poniżej przykład:

https://youtu.be/gj3s74zS5Ic

W pierwszej części filmiku gość kręci całkiem fajnego fishtaila. Metoda jest do ogarnięcia dosłownie w kilka minut - z doświadczenia mogę powiedzieć, że po 10-20 sekwencji sposób przeplatania wchodzi "w krew" i później idzie jak po maśle.

ZACHĘCAM DO SPRÓBOWANIA *czajniczek*

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4349
Podziękował: 2645 razy
Otrzymał podzięk.: 8518 razy

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Tommy Black » 11 maja 2017, 08:32

Haze pisze:Ale na zachętę powiem, że są też prostsze algorytmy dające fajne efekty - poniżej przykład:

Jak każdy rozsądny młody człowiek, postanowiłem skorzystać z tej zachęty.Dopóki nie myli się zachęty z promocją w Oszołomie Hiper Market, to należy.
Do pewnego momentu filmu czułem się jak siedzący po prawej Craig Buckton, zwłaszcza kiedy wyciągnął lupę. Jeśli chodzi o grzałki, to lupa jest moim podstawowym narzędziem.
Ale potem Craig uruchomil swojego Messera, powiedział kilka zdań o Fishtailu Rogera poprzez wydmuchiwaną chmurę i już poczułem się gorzej, czyli jak ja.
Zwłaszcza kiedy zobaczyłem jakie grzałki robi sam Craig, bardziej znany jako squidoode.

Ponieważ to co robią niektórzy z drucikami, na czele z obecnymi tu Crooelem i Haze, jest dla mnie nieosiągalne, to ja pojadę pograć w golfa.Nie idzie mi jakoś rewelacyjnie, ale często trafiam w piłeczkę.
;) :P
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 187
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podzięk.: 280 razy

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: TooCruel » 11 maja 2017, 09:57

Tommy Black pisze:
Haze pisze:Ale na zachętę powiem, że są też prostsze algorytmy dające fajne efekty - poniżej przykład:

Ale potem Craig uruchomil swojego Messera, powiedział kilka zdań o Fishtailu Rogera poprzez wydmuchiwaną chmurę i już poczułem się gorzej, czyli jak ja.
Zwłaszcza kiedy zobaczyłem jakie grzałki robi sam Craig, bardziej znany jako squidoode.
Ponieważ to co robią niektórzy z drucikami, na czele z obecnymi tu Crooelem i Haze, jest dla mnie nieosiągalne, to ja pojadę pograć w golfa.Nie idzie mi jakoś rewelacyjnie, ale często trafiam w piłeczkę.
;) :P

W dupie tam...
1) Z Rogerem już kilka konkursów wygrałem i aktualnie jest nieaktywny, więc łatwo Ci będzie doskoczyć do jego poziomu(mniej oglądać / więcej działać - sam nawet nie mam czasu na wypociny YTbowe). Tym bardziej, że ciężko doszukać się tam konkretnych informacji / poprawnie wyłożonych - szybciej znajdziecie ja na kanałach z 20 sub niż 20 000 :) (kontynuacja w kolejnym punkcie...)
2) To z 1 filmiku to to takie?:
Obrazek
Jeżeli tak to pokazane to zostało od dupy strony(poradnik utrudniający życie?). Znacznie prościej jest nadkładać topa / pilnować jego naciągów niż dołu, który praktycznie sam się układa. Z uwagi, że w tego typu oplotach kątujemy druty na 90stopniach i musimy przy tym wgapiać się w splot, czy aby nie ucieka... Ich wykonanie od dołu raczej nie jest najlepszym wyborem. Przy 2 rdzeniach od spodu tworzy nam się dolina(spód "U" kształtny - nie wiem jak się to na PL tłumaczy poprawnie). Pokazałbym jak to wygląda, ale nie mogę doszukać się spodu na starych zdjęciach - za dużo ich. Przez co zmusza nas to do stosowania pęczniejących nośników. A w formie w jakiej pokazane jest to finalnie nadaje się to tylko do direct drippingu(też nie wiem jak to się tłumaczy). Ew ulubione narzędzie @Haze pozwala delikatnie spłaszczyć spód / obniżyć górę / poprawić transport i zaimplementować misia pod dowolny RDA / nośnik. Masa takich grzałek jest zawsze dość duża, bo splot środkowy siedzi ciasno(można ją ograniczyć np dokładając do środka 3 rdzeń - coś jak flaszka, tylko na rozluźnienie oplotu - wyobraźnia te sprawy/ czyli moja najsłabsza strona).
3) Sam lubuję się w splotach z mniejszym zagęszczeniem detali. Gdybym miał wybierać coś pod dany RDA (na już) w klimacie braidiatorów - bo tak poprawnie nazywa się pokazana technika - nie warkoczyki :). To pewnie coś co kątuje się na +/- 60-70 stopniach max(co działa lepiej i nie wymaga wgapiania się w splot przez 3-4h). Np:
Obrazek
4) Niestety muszę was zmartwić, ale osoby dość mocno "siedzące" w wyplotach ręcznych(ich poprawnej finalizacji / implementacji pod dany parownik) jak chociażby ekipa z n.ball84 raczej nie dzielą się własnymi technikami / zostawiają sobie je raczej na konkursy. Moje rozmowy z tego typu osobami zwykle wyglądają powiedzmy bardziej "skomplikowanie" i trudno mi się to przekłada na PL - szczególnie, że nasz piękny kraj nie ma zaplecza Coil Builderskiego / ekip chociażby pokroju tych najmniejszych z USA(stąd brak "nowomowy"). Sam (j.w.) staram się przekazać i tak możliwie jak najwięcej szczegółów, w jak najprostszym języku, tylko najczęściej po prostu nie mam na to czasu. Ciężko mi wyłuskać z głowy informacje, które są dla mnie oczywiste, dla innych niekoniecznie. Za co z góry przepraszam. Zresztą ten sam problem mam niejednokrotnie ze studentami chociażby z ostatniego miesiąca poruszając tematykę podstaw rozproszonych systemów sterowania na wykładzie dotyczącym zupełnie innej tematyki(RTOSy / przetwarzanie danych i ich archiwizacja w czasie rzeczywistym). Oczywiście nie jest moją winą, że "profesjonalni/ utytułowani" wykładowcy akurat na danym przedmiocie nie wyłożyli im totalnych podstaw, a 100 misiów siedzi z rozdziawionymi paszczami i się na mnie gapi. Tak samo tutaj nie mogę na nikim wymusić poszukiwania poprawnych technik/ doczytywania / własnego wkładu pracy(setek godzin pracy z drutami). Jedyne co mogę/ co wypada mi zrobić to coś podpowiedzieć. Wiem, że znacznie pomaga w takiej sytuacji zadawanie pytań / dialog / 2 kroczki do tyłu, żeby zrobić 1 w przód. Sami wyciągacie na forum masę wniosków - niekoniecznie słusznych - czego przeważnie nie chce mi się nawet komentować. A jeżeli owe wnioski zamienione byłyby w formę pytającą... Znacznie ułatwiłoby to dalszy dialog(to tak na przyszłość). Nikogo nie gryzę / jeżeli mam tylko wolny czas zawsze chętnie pomogę.

PS @Haze ty to przerabiasz więcej typów grzałek w tygodniu niż obowiązuje nas np na Coil Wars - Civil Wars. Doceniam / Czekam na rezultaty(tak przynajmniej z 1 typ poprawnie/ ładnie wykonany mnie w pełni zadowoli). *czajniczek* :)
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Haze » 11 maja 2017, 11:18

TooCruel pisze:...Czekam na rezultaty(tak przynajmniej z 1 typ poprawnie/ ładnie wykonany mnie w pełni zadowoli). *czajniczek* :)

A mój SFC z tego postu (forum słabo linkuje posty - w każdym razie ostatni wpis na stronie) nada się na zaliczenie kursu podstawowego claptonów?? :smile:
Awatar użytkownika
smialekcz
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 22
Podziękował: 245 razy
Otrzymał podzięk.: 185 razy

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: smialekcz » 11 maja 2017, 18:55

Ludzie !!!
chyba Was pogięło, a właściwie "skręciło" :-) - do nikotynizowania się (niestety jeszcze 1,2 mg nikosi na 1ml liquidu :-( ) wystarczy parę zwojów drutu ;-)
Zasilania: rurki, boksy, elektroniki i mechaniki.
Parowniki: na szmaty, waty, siaty, grzały i druty.
Wszystko duże i małe, co tylko paruje.
Oryginały (w tym z FT ;-) ), klony i rękodzieła.
[url="http://electronic-cigarettestarterkit.com/signature-banners/"]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4349
Podziękował: 2645 razy
Otrzymał podzięk.: 8518 razy

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Tommy Black » 11 maja 2017, 19:58

smialekcz pisze:Ludzie !!!
chyba Was pogięło, a właściwie "skręciło" - do nikotynizowania się (niestety jeszcze 1,2 mg nikosi na 1ml liquidu :-( ) wystarczy parę zwojów drutu ;-)

Czesiu, a na zwykłej rurze się nie da chmurzyć? Po cholerę w innym temacie kupujesz Dani Dicodes? :-P

No i powiedz uczciwie, nie chciałbyś w swoim extra atomizerze mieć takich grzałek?

Coil1.jpg

Coil2.jpg

Poza tym że to jednak sztuka, to także nowe doznania, nowe możliwości a może i w konsekwencji dalszy postęp w dziedzinie ein ?
Nie chcesz brać w tym udziału?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
smialekcz
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 22
Podziękował: 245 razy
Otrzymał podzięk.: 185 razy

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: smialekcz » 12 maja 2017, 14:06

po pierwsze primo: "nie "kręci" mnie to,
po drugie primo: już nie ten wzrok,
po trzecie primo: im mniej komplikacji, tym życie prostsze,
po czwarte primo: staram się schodzić sukcesywnie z ilością nikosi oraz ogólnie z odparowaną ilością cieczy - a te "wynalazki", wydaje mi się, że prowadzą do wzrostu "zużycia paliwa"
po piąte primo: bez zabawy "w kręcenie" będzie więcej czasu na: :beer2: :bender: *friends* :beer:

Added in 1 minute 58 seconds:
i po szóste primo: Dani Dicodesa już mam :smile: , a że chcę kupić EHpro, to jedynie w celu zaspokojenia ciekawości i do porównania
Zasilania: rurki, boksy, elektroniki i mechaniki.
Parowniki: na szmaty, waty, siaty, grzały i druty.
Wszystko duże i małe, co tylko paruje.
Oryginały (w tym z FT ;-) ), klony i rękodzieła.
[url="http://electronic-cigarettestarterkit.com/signature-banners/"]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Haze » 12 maja 2017, 23:43

Dzisiaj powtórzyłem Fishtaila z drugiego filmiku:

Obrazek

Który po założeniu na Ammita zerwał mi skarpetki z nóg :wow: Nie wiem czy Ammit jest tak dobry, czy ta grzałka, czy może to i to ;) ale wrażenia są całkowicie porównywalne z Aeronautem :shock: Agrest MaiArtów nabiera nowego wymiaru, mniam *czajniczek*
Awatar użytkownika
miblah
Administrator
Administrator
Punkty reputacji: 1548
Podziękował: 1223 razy
Otrzymał podzięk.: 906 razy

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: miblah » 14 maja 2017, 00:34

Haze pisze:Dzisiaj powtórzyłem Fishtaila z drugiego filmiku:
Który po założeniu na Ammita zerwał mi skarpetki z nóg :wow: Nie wiem czy Ammit jest tak dobry, czy ta grzałka, czy może to i to ;) ale wrażenia są całkowicie porównywalne z Aeronautem :shock: Agrest MaiArtów nabiera nowego wymiaru, mniam *czajniczek*

No to już zacne, Milordzie! :)
Ciągle mówię, że to grzałka robi smak, nie parownik... ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Haze » 14 maja 2017, 20:23

Po tym poście pewnie już się domyślicie, która metoda wyplotu bryluje u mnie na dzień dzisiejszy :smile: :

Obrazek

Zacząłem od drutu 0,13 mm, ale tu spotkamy te same problemy co dla 0,1 - drut łatwo zerwać podczas wyplatania, a efekt końcowy jest bardzo sprężysty, trudny do porządnego ułożenia, jak widać na zdjęciu w Tilemahosie. A szkoda bo z takiego drutu wychodzą fajne, spokojne rezystancje w okolicach 1 ohma.
O wiele lepiej jest z drutem 0,16 mm - tutaj wyplot jest już dość sztywny i o wiele lepiej się układa (a niby tylko 20% grubszy). Nawinięty na rdzeń 2,5 mm swobodnie wchodzi w Hussara i nawet w Origena. Rezystancje też wychodzą jeszcze w miarę "normalne", tak że jak najbardziej polecam do ciasnych parowników.

Wróć do „Zrób to sam”