GRZAŁKI jak warkoczyki

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: miblah » śr lip 05, 2017 7:25 pm

Dziekuję Ci Haze za opinię ;) Trochę mniej za zdjęcie, prezentujące pełnię niedoskonałości tego maleństwa :-P
Wolę chyba fotkę Tommiego... :mrgreen:

Jedno ale - to nie jest fishtail... A jest to typowy warkocz z pięciu "pasm". Chyba, że się mylę, to proszę mnie poprawić :shock:
Według mnie fishtail (z polska "kłos") wygląda tak, jak poniżej (plecionka z błędem w centrum kadru, bo na szybko robiona jako dowód w sprawie *secret*):

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Haze » śr lip 05, 2017 6:28 pm

Dzisiaj wziąłem na tapetę grzałeczkę, którą udostępnił mi @
Awatar użytkownika
miblah
:

Obrazek

Ukręcona na rdzeniu 2,5 mm spokojnie mieści się w Tilemahosie i daje czadu, oj daje :mrgreen: Powiedziałbym że lepiej niż mój kiepski alien w Hussarze (z takimi małymi alienkami ;) mam jeszcze problem).

Dzięki @
Awatar użytkownika
miblah
:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: miblah » sob cze 24, 2017 2:04 pm

Tommy Black pisze:Dodam tylko że do tej grzałki Michała muszę zmienić bazę. 70/30 VG/PG skutecznie uniemożliwia pisanie i trafienie do kubka z herbatą. Whisky nawet nie stawiam w pobliżu...


Lol ;D Dlatego używam proporcji prawie całkowicie odwrotnych - 65PG do 35VG ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Tommy Black » sob cze 24, 2017 1:59 pm

Dłużej czekać się nie dało....
Przez takie grzałki człowiek, czyli ja, staje się oszczędny.Michał pisał mi coś o 8 zwojach...ale postanowiłem że z tego odcinka warkoczyka to ja zrobię
sobie co najmniej dwie grzałki.To było ryzykowne, bo oszczędność to nie jest moja mocna strona. Okazuje się że zawsze warto ryzykować.
Zrobiłem na razie jedną, 4 zwoje na średnicy 3 mm. To dało wiekszą średnicę nieco, grzłka się nieco rozjechała, ale formowanie i pęseta ceramiczna zrobiły co trzeba.
Mam 0,42 oma , moc na Fuchai 213 - 24 W i jest super. Grzałka zamknięta w RDTA Combo, czyli górny nawiew też robi swoje. Pierwsze kilka zaciągnięć mogło zniechęcić, ale
z każdym kolejnym smak się poprawiał. Cały czas jest tylko lepiej.
Ciekawe tylko co ja zrobię teraz, kiedy Haze i Michał na przykład mnie znielubią? Co przecież jest tylko kwestią czasu... :-P
Ciężko będzie wrócić do " normalnych" grzałek.
Dodam tylko że do tej grzałki Michała muszę zmienić bazę. 70/30 VG/PG skutecznie uniemożliwia pisanie i trafienie do kubka z herbatą. Whisky nawet nie stawiam w pobliżu... ;)

MICHAŁ *wino*
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Tommy Black » pt cze 23, 2017 1:32 pm

miblah pisze:Nie było jeszcze testów, dlatego nie opisałem wrażeń


A u mnie są wrazenia ale pierwsze. Zwykły list poczta dostarczyła w stanie nienaruszonym a na dodatek opatrzyła maszynowym stemplem
z wizerunkiem grzałki. Szok podwójny. Szok trzeci to moje zdjęcie, ale ja tak widzę teraz po prostu. Na pozostale szoki trzeba będzie jednak poczekać.
Marne szanse mam dziś na ukręcenie z tego warkoczyka grzałki.

MiCoil.jpg



Michał - Wielkie dzięki! *wino*
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: miblah » ndz cze 18, 2017 9:24 pm

Haze pisze:@miblah <- piękny, równy wyplot! Jak z maszyny ;-) I to na takich cieniasach. Jak na Combo to chyba nawet szkoda "marnować" taki wąski splot, gdybyś zrobił na 0,2 też byłoby ok. Nie napisałeś tylko jak wrażenia po odpaleniu?


Dzięki Haze ;) Załapałem, jak dociągać splot i sprawdza mi się to przy kolejnych wyplotach...

Nie było jeszcze testów, dlatego nie opisałem wrażeń ;) Zresztą poprzedni też jeszcze nie był testowany... Ale oba będą - zapewne jutro ;)

Haze pisze:Zdjęcia. Co Ci w nich przeszkadza? Dużo lepiej nie da się sfotografować srebrnej plecionki. Co może pomóc:
a) spróbuj ciemnego tła - według mnie większość aparatów lepiej radzi sobie ze "srebrem" na tłach innych niż białe,
b) światło - to oczywiście nasza zmora, cienie, półcienie są może i fajne, ale nie przy makro. Polecam namiocik bezcieniowy - do takich małych rzeczy można go zrobić za 20-25 zł, a efekt potrafi powalić. Tutaj masz mój opis : http://pixologia.blogspot.com/2017/02/namiot-bezcieniowy-za-20-z.html?m=1


O widzisz... Pierwszy błąd, że nie użyłem swojego pudła do fotek... Jakieś zaćmienie :lol:
Ale ten namiot, to jest to! Wielkie dzięki - w wolnej chwili to odtworzę! *wino*

Edit: Podziękowania należą się również @
Awatar użytkownika
TooCruel
- za wskazanie rękawiczek bawełnianych oraz imadła w Lidlu *yes2*
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Haze » ndz cze 18, 2017 7:59 pm

@
Awatar użytkownika
miblah
<- piękny, równy wyplot! Jak z maszyny ;-) I to na takich cieniasach. Jak na Combo to chyba nawet szkoda "marnować" taki wąski splot, gdybyś zrobił na 0,2 też byłoby ok. Nie napisałeś tylko jak wrażenia po odpaleniu?

Zdjęcia. Co Ci w nich przeszkadza? Dużo lepiej nie da się sfotografować srebrnej plecionki. Co może pomóc:
a) spróbuj ciemnego tła - według mnie większość aparatów lepiej radzi sobie ze "srebrem" na tłach innych niż białe,
b) światło - to oczywiście nasza zmora, cienie, półcienie są może i fajne, ale nie przy makro. Polecam namiocik bezcieniowy - do takich małych rzeczy można go zrobić za 20-25 zł, a efekt potrafi powalić. Tutaj masz mój opis : http://pixologia.blogspot.com/2017/02/namiot-bezcieniowy-za-20-z.html?m=1

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: miblah » ndz cze 18, 2017 5:26 pm

Tommy Black pisze:Jeśli te straty są choć trochę podobne do rezultatu, to biorę je w całości.


Straty to oczka na palce - nie są poplątane ;) niestety...

Tommy Black pisze:No proszę. Mamy tercet Mistrzów Grzałek. Too Cruel, Too Haze, Too miblah.


Mocno to na wyrost - do mistrzostwa długa droga; ale dziękuję za miłe słowo *yes2*
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: Tommy Black » ndz cze 18, 2017 4:57 pm

miblah pisze:- poszło 3 metry drutu, z czego 2,2m siedzi w 26 cm odcinku wyplotu, a 80cm drutu to straty


Jeśli te straty są choć trochę podobne do rezultatu, to biorę je w całości.

miblah pisze: 30 minut na wyplecenie całego odcinka, i godzina na zdjęcia, które niestety mnie nadal nie zachwycają...


A kto by się zachwycał zdjęciami? Zdjęcia nie maja żadnego oporu, nie da się chmurzyć!

No proszę. Mamy tercet Mistrzów Grzałek. Too Cruel, Too Haze, Too miblah.
*friends* :brawo:
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI jak warkoczyki

Postautor: miblah » ndz cze 18, 2017 4:13 pm

Obrazek

Wyplecione na dalsze testy Combo.
Specyfikacja:
- 5x2 34GA (0.16mm) SS316L
- 1 mm szerokości splotu,
- 0.041 oma/cm (czyli grzałeczka o długości 12cm będzie miała około pół oma),
- poszło 3 metry drutu, z czego 2,2m siedzi w 26 cm odcinku wyplotu, a 80cm drutu to straty,
- 30 minut na wyplecenie całego odcinka, i godzina na zdjęcia, które niestety mnie nadal nie zachwycają... :kawa1:
Obrazek

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: akds21 i 5 gości