Mieszadło magnetyczne do miksowania własnych liquidów DIY ;)

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Norbas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: czw sty 07, 2016 10:12 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 17 razy
Płeć: Mężczyzna

Mieszadło magnetyczne do miksowania własnych liquidów DIY ;)

Postautor: Norbas » śr sty 10, 2018 8:13 pm

Haze pisze:No i bardzo pięknie - widzę, że wolisz działać niż gadać, fajnie :beer: Tylko jeszcze pokaż jak to się sprawuje na jakimś rzeczywistym liquidzie.

Tu będzie problem bo nie mam jeszcze żadnej zlewki lub cylindra miarowego, a jedynie szklanki z grubym dnem i to nie równym więc pastylka przy większych obrotach zaczyna szaleć.
Jedyne co to stary 2l. dzbanek. Liquidów nie będę do niego ze zrozumiałych względów wlewał. W przypadku wody w ilości około litra wygląda to tak:
https://youtu.be/q2LrIDji3jk
Dodam, że gwózdek w postaci pastylki na pewno działa gorzej niż wyważona pastylka która za jakiś czas do mnie zawita.
Myślę, że "gwoździem" da radę wymieszać mieszanki do 50x50. Gęściejsze będą potrzebowały już tej pastylki właściwej która nie będzie wypadać z toru przy większych obrotach. Ale to na razie tylko moje dywagacje :mrgreen:
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Mieszadło magnetyczne do miksowania własnych liquidów DIY ;)

Postautor: Haze » śr sty 10, 2018 7:50 pm

No i bardzo pięknie - widzę, że wolisz działać niż gadać, fajnie :beer: Tylko jeszcze pokaż jak to się sprawuje na jakimś rzeczywistym liquidzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: czw sty 07, 2016 10:12 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 17 razy
Płeć: Mężczyzna

Mieszadło magnetyczne do miksowania własnych liquidów DIY ;)

Postautor: Norbas » śr sty 10, 2018 7:34 pm

Jak obiecałem tak prezentuję pierwsze efekty moich dłubanin.
Udało mi się stworzyć "mieszadło magnetyczne" ze starego pudełka po kluczach samochodowych, wiatraczka z obudowy komputera i LM317T+potencjometr+kilka rezystorów, magnes neodymowy.
Wiem, że wygląda mało ciekawie, ale ma mi służyć do czasu, aż przyjdą zamówione w chinach elementy które posłużą do stworzenia tegoż samego, ale na bazie silnika z dysku twardego jak to uczynił wątko-twórca z tą różnicą, że ja będę zasilał całość z zasilacza sieciowego, planuję przełącznik do zmiany kierunków obrotu, woltomierz dla orientacji. Ale to za miesiąc lub dwa.
Aktualne "dzieło" postanowiłem pokazać na filmiku bo to medium odda chyba najlepiej jego działanie.
Załączam też schemat jak całość wykonać jeśli chodzi o elektronikę gdyby ktoś chciał popełnić podobne pudełko.
Podziękowania dla kolegów z elektrody którzy pomogli laikowi rozrysowując co z czym i jak ma polutować :-)
Gdyby ktoś pytał po co woltomierz. To już taka moja innowacja. Pasowałby obrotomierz, ale koszt elementu około 70zł, a miało być "po taniości".
Woltomierz pokazuje mi jakie napięcie w aktualnym momencie jest podawane na wiatrak co może dać mi orientację, przy jakim najlepiej mi się "miesza" *mrgreen*
Pierwszy raz w życiu lutowałem rezystory, potencjometry itd więc proszę uprzejmie nie wylewać pomyj :jupi:
PS. Gdyby kogoś interesowało z czego wykonana jest obracająca się na pudełku pastylka to śpieszę z wyjaśnieniem. Jest to około 2cm kawałek gwoździa włożony w rurkę od soku multiwitaminowego mojej córeczki :D przypalonej na końcach zapalniczką i zaciśniętej szczypcami by uzyskać "szczelność". To też rozwiązanie tymczasowe do czasu zakupu właściwego elementu :bender:
Obrazek
https://youtu.be/0IJGJZDFpr4
Awatar użytkownika
Norbas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: czw sty 07, 2016 10:12 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 17 razy
Płeć: Mężczyzna

Mieszadło magnetyczne do miksowania własnych liquidów DIY ;)

Postautor: Norbas » pn sty 08, 2018 10:45 pm

Spokojnie, nie ma stresu :mrgreen:
Sam miałem kilka takich ale lata temu i część dałem znajomym a część musiała zniknąć w magicznych okolicznościach :mrgreen:
Chwilowo brak czasu na realizacja planu z zasilaczem ATX, dysk twardy czeka na paczuchę z chin ze sterownikiem, a realizuję wersję z filmiku Rosjanina na bazie tekturowego pudełka jako "tymczasowo i na szybko" by troszkę wymieszać moje mieszanki przed wyjazdem do pracy.
Aktualnie na pierwszy plan docelowy wysunęła się wersja z HDD bo będzie bardziej mobilna niż zasilacz ATX. Mam też podejrzenia, że taki zasilacz będzie pochłaniał sporo więcej prądu niż mieszadło zbudowane z HDD. Niby nic ale jeśli mieszadełko miało by pracować przez kilkanaście/kilkadziesiąt godzin miesięcznie to może już robić różnicę.
Sprawdzę jak powstaną wszystkie wersje bo mam gdzieś w czeluściach piwnicy watomierz :D
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: wt lis 29, 2016 12:04 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 255 razy
Płeć: nieokreślona

Mieszadło magnetyczne do miksowania własnych liquidów DIY ;)

Postautor: helmofon » pn sty 08, 2018 6:58 pm

I się pochwaliłem za szybko, albo bardzo dobrze schowałem ;)
Mówiłem o czymś takim:
http://www.zalman.com/contents/products ... tml?no=504
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
Norbas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: czw sty 07, 2016 10:12 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 17 razy
Płeć: Mężczyzna

Mieszadło magnetyczne do miksowania własnych liquidów DIY ;)

Postautor: Norbas » pn sty 08, 2018 11:06 am

Dzięki za linki.
Allegro chyba ze mną pogrywa bo szukałem i nie mogłem doszukać :mrgreen:
Zadam pytanie sprzedawcy czy się nadaje bo sam się na tym nie znam.
Gdybym nadal siedział w modelarstwie RC to nie byłoby problemu i użyłbym regla modelarskiego. Ale... o kilka lat za późno się wziąłem za to mieszadło :mrgreen:
Na Aliexpress można kupić jeszcze taniej.
Banggood ma ze mną ostatnio na pieńku. Miernik dostarczyli mi po 58 dniach od zakupu a koszyki na 18650 zamawiane jednocześnie dalej zwiedzają świat...
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: wt lis 29, 2016 12:04 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 255 razy
Płeć: nieokreślona

Mieszadło magnetyczne do miksowania własnych liquidów DIY ;)

Postautor: helmofon » pn sty 08, 2018 6:25 am

@
Awatar użytkownika
Norbas
odezwij się na PW poszukam w domu, to znajdę regulator obrotów do wentylatora komputerowego, kiedyś Zelman dodawał takie czarne pudełeczka.
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

Mieszadło magnetyczne do miksowania własnych liquidów DIY ;)

Postautor: krisIs » pn sty 08, 2018 5:29 am

Norbas pisze:Czy jest gdzieś do dostania taki sterownik do silnika z dysku hdd z regulacją obrotów jaki zastosował autor tematu w kraju ?
Wygrzebałem stary ale działający HDD 3,5 cala i chciałbym zrobić mieszadło na bazie tego dysku. Będę miał porównanie jak to działa na wiatraku a jak na dysku.
Oczywiście mogę zamówić wskazany w pierwszym wątku u skośnookich ale chciałbym to zmontować jeszcze w nadchodzącym tygodniu.
PS. Gdzie można kupić takie plastikowe obudowy?


TO się chyba nada, ale lepiej poczytaj, bo pewności nie mam


Obudowy (ten sam sprzedający)

Od Chińczyka będzie prawie ta sama cena (z dostawą 7-10dni) https://www.banggood.com/5V-12V-DC-Brus ... rehouse=CN
Awatar użytkownika
Norbas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: czw sty 07, 2016 10:12 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 17 razy
Płeć: Mężczyzna

Mieszadło magnetyczne do miksowania własnych liquidów DIY ;)

Postautor: Norbas » pn sty 08, 2018 2:43 am

Czy jest gdzieś do dostania taki sterownik do silnika z dysku hdd z regulacją obrotów jaki zastosował autor tematu w kraju ?
Wygrzebałem stary ale działający HDD 3,5 cala i chciałbym zrobić mieszadło na bazie tego dysku. Będę miał porównanie jak to działa na wiatraku a jak na dysku.
Oczywiście mogę zamówić wskazany w pierwszym wątku u skośnookich ale chciałbym to zmontować jeszcze w nadchodzącym tygodniu.
PS. Gdzie można kupić takie plastikowe obudowy?
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Mieszadło magnetyczne do miksowania własnych liquidów DIY ;)

Postautor: Tenmen » ndz sty 07, 2018 3:02 pm

A może coś takie :smile: tanio ale nie wiem....
Portable Electric Protein Shaker Bottle Self Stirring Mug 600ml

With degree scale in the cup body, you can deal with the foods more accurately
● The lid of the cup is tight enough to avoid the liquid's leakage
● Made of import materials PP, FDA food grade, no poison, no smell, easy to carry for drinking
● Low noise levels ( lower than 30dB ), you can use it in quiet environments
● The stirring vane can endure high temperature, and its unique design makes the mixture well-proportioned
● Lightweight and portable, it can be carried around with yourself
● Convenient, it is powered by 2 x AA battery ( not included )
● Use a high quality and convenient water bottle any time you exercise
● Shaker bottles are perfect for mixing protein shakes, energy and electrolyte drinks and other supplement drinks with ease
Specification

Specifications
Capacity: >600ML

Dimensions and Weight
Product weight: 0.2880 kg
Package weight: 0.3700 kg
Product Size(L x W x H): 8.40 x 8.40 x 23.50 cm / 3.31 x 3.31 x 9.25 inches
Package Size(L x W x H): 10.80 x 8.80 x 24.00 cm / 4.25 x 3.46 x 9.45 inches

Package Contents
Package Contents: 1 x Automatic Mixing Cup

Obrazek

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 14 gości