Alieny, Claptony, Braidy, dlaczego warto?

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Alieny, Claptony, Braidy, dlaczego warto?

Postautor: miblah » sob cze 02, 2018 1:10 pm

Allesiaen pisze:Nadal szukam czegoś co mnie przekona do domowego rzemieślnictwa w wytwarzaniu grzałeczek.


Własnoręczne wytwarzanie bardziej skomplikowanych grzałek, to rodzaj hobby. Hobby daje satysfakcję jego posiadaczowi - słowo kluczowe: dopamina. Nawet ludzie posiadający hobby, często nie rozumieją innych, posiadających odmienne. Ja na ten przykład nie rozumiem, co jest fascynującego w wędkarstwie, czy zbieraniu motyli, choć pytania "chce ci się?" bym nikomu nie zadał, bo jest samo w sobie absurdalne. Skoro ktoś to robi bez przymusu, wyraźnie mu się chce przecież... :mrgreen:

W moim przypadku, powodem rozpoczęcia zabawy z własnymi wytworami, prócz czasu i chęci, był problem ze znalezieniem na rynku gotowych drutów "zaawansowanych", które nie wymagałyby dużych mocy, jednocześnie zapewniając wysoką efektywność powierzchni odparowywania zapewniając smak na zadowalającym mnie poziomie. Teraz nie mam czasu, a na rynku mamy gotowe druty o odpowiednich (według mnie) parametrach ("Drut, który ma sens": viewtopic.php?f=84&t=2775&hilit=drut+ma+sens#p33787 oraz "Lepszy drut, który ma sens": viewtopic.php?f=84&t=2775&p=37556&hilit=superfine#p37556 ). Dlatego chwilowo hobby wisi na haku. *czajniczek*
Obrazek
Awatar użytkownika
Allesiaen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 01, 2018 10:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Alieny, Claptony, Braidy, dlaczego warto?

Postautor: Allesiaen » sob cze 02, 2018 12:30 pm

Witajcie rozchmurzeni ! Wiem, że temat już dość stary, widać po datach, jednak moim zdaniem wciąż na czasie. Od dłuższego czasu się zastanawiam, nad zaopatrzeniem się w spzręt potrzebny do kręcenia własnych grzałek, jednak często spotykam się ze zdaniami vaperów, które do tego mnie kompletnie zniechęcają. Niejednokrotnie słyszałem już : "Chce Ci się ?" lub "Przecież są gotowe druty, zwinięte"... Nadal szukam czegoś co mnie przekona do domowego rzemieślnictwa w wytwarzaniu grzałeczek. Jakieś porady ? Od czego zacząć, żeby się odrazu nie zniechęcić i co jest najpotrzebniejsze na starcie ?
Awatar użytkownika
kruszyna
Waperka
Waperka
Posty: 61
Rejestracja: śr paź 04, 2017 6:45 pm
Lokalizacja: Grajewo/Suwałki
Podziękował: 52 razy
Otrzymał podzięk.: 86 razy
Płeć: Kobieta

Alieny, Claptony, Braidy, dlaczego warto?

Postautor: kruszyna » wt paź 17, 2017 3:05 pm

Kusicie tymi grzałkami, kusicie... Cóż, może niedługo i dla mnie przyjdzie czas na rękodzieło, bo chęć nieodparta się rodzi :ok:
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Alieny, Claptony, Braidy, dlaczego warto?

Postautor: Master_PiT » wt paź 17, 2017 1:26 pm

@
Awatar użytkownika
miaziol

A ja dodam jeszcze, że nośnik także odgrywa kluczową rolę w oddawaniu smaku. Nie tylko rodzaj, ale także ilość i ułożenie
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Alieny, Claptony, Braidy, dlaczego warto?

Postautor: miaziol » wt paź 17, 2017 1:24 pm

Fajnie napisane a czy warto? Oczywiście! Różnica w smaku nie jest minimalna, śmiem twierdzić ze jest kolosalna. Zupełnie inaczej smaczy na sprężynce, a inaczej na ręcznie robionym alienie. Czy potrzeba absurdalnych mocy? Nie! Osobiście używam 2x alien 0,16 ohm. Moc ustawiona na 40W temperatura na 230st i to jest mój sweet spot. Fajny pełny bukiet, można wyłuskać poszczególne składniki w smaku. Razem tworzą wspaniały bukiet który czuć na języku tylko przy dobrej grzałce i prawidłowym setupie. Nie ma co się zastanawiać, trzeba zakładać fajne fikuśne grzałki bo to one, plus odpowiedni parownik robią robotę. Należy tez pamiętać ze nie każdy typ grzałki i setupu sprawdza się w każdej sytuacji, trzeba to dobrać doświadczalnie tak jak się dobiera wysokość grzałki nad kanałem powietrznym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Alieny, Claptony, Braidy, dlaczego warto?

Postautor: adamsud » pn paź 16, 2017 9:24 pm

Tommy Black pisze:...wielu zadaje sobie pytanie po co się tak męczyć? Co daje taka misterna robota? Może to tylko taka sztuka dla sztuki?..

Od niedawna jestem wśród Was. Im dłużej jednak przebywam w tym szanownym gronie przekonuję się, że wapowanie to nie tylko chęć zadymienia, to nie tylko próba zastąpienia papierosów szlachetną chmurą, to nie tylko walka o własne zdrowie. Okazuje się, że wapowanie może być pasją. W tejże pasji niektórzy (bo przecież nie wszyscy) waperzy starają się osiągnąć coś, czego inni nie osiągnęli i - być może - nigdy nie osiągną. Dlatego właśnie przeglądam to forum. Gdyż masa tu ludzi z pasją. Już to przeżywałem. Na forach motoryzacyjnych. Nie widzę różnicy pomiędzy pasją motoryzacyjną a waperską. I tam, i tu pasjonaci starają się zrobić coś nowego, coś wyjątkowego, coś co jest tylko ich. Toteż na zadane w tytule tematu pytanie odpowiedź jest tylko jedna: właśnie dlatego warto Tomku. Warto, gdyż bez pasji człowiek niewiele znaczy.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Alieny, Claptony, Braidy, dlaczego warto?

Postautor: miblah » pn paź 16, 2017 8:18 pm

Tommy Black pisze:A pewnie że powiem, ja się dopiero rozkręcam... ;)
A przede wszystkim zajmę się kwestią którą i Ty tu prezentujesz. Skoro ktoś chmurzy czystą bazę to co on może powiedzieć o smaku? Ano może...


Wielokrotnie Ci mówiłem, ze jak ktoś coś wie o smaku, to najpewniej Ty, bo chmurzysz codziennie tylko bazę! ;) Ja mam kubki smakowe zawalone aromatem (choć daję go mniej minimum o połowę niż sugerują). Gdzie ja tam bym wyczuł nuty smakowe poszczególnych składników!? :wtf:
Obrazek
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Alieny, Claptony, Braidy, dlaczego warto?

Postautor: sikor » pn paź 16, 2017 8:07 pm

A ja jak zobaczyłem pierwszy raz grzałki Cruela powiedziałem do siebie: to jest niesamowite... i patrzyłem w nie, patrzyłem i patrzyłem.... i chyba się zakochałem... w tych grzałkach rzecz jasna.
I sobie myślę co to za kolesie i w jaki sposób to robią. No i przypadkiem trafiłem na salon a tu stado wściekłych byków w najlepsze trzaska sobie takie fikuśne grzałeczki...

I nie chce mi się dalej pisać bo może bym wyskoczył na strych bo tam gotowe owijki claptonowe czekają... :)

Ja chyba robię na razie sztuka dla sztuki :P
Nie pod konkretne parowniki tylko dla satysfakcji jak mi coś wyjdzie ładnego to cieszy...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Alieny, Claptony, Braidy, dlaczego warto?

Postautor: Tommy Black » pn paź 16, 2017 7:57 pm

miblah pisze:Skoro takie grzałki świetnie oddają smak, to właściwie @
Awatar użytkownika
Tommy Black
, sam nam powiedz, dlaczego warto, nawet bez aromatów. Jakie są wrażenia kogoś, kto aromatów nie używa. Czy widzisz jakąś różnicę, poza większą chmurą i zużyciem LQ?


A pewnie że powiem, ja się dopiero rozkręcam... ;)
A przede wszystkim zajmę się kwestią którą i Ty tu prezentujesz. Skoro ktoś chmurzy czystą bazę to co on może powiedzieć o smaku? Ano może...
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Alieny,Claptony, Braidy dlaczego warto?

Postautor: miblah » pn paź 16, 2017 7:50 pm

Własnych sprężynek też nie musiałbyś wymieniać, skoro używasz bazy bez aromatów... ;)

Ja zacząłem sobie wyplatać, bo pomyślałem, że jak się płyn nagromadzi w splotach, to musi lepiej smakować. Dumałem nad gotowymi claptonami, ale one były na etapie robienia maksymalnej chmury na nastawach 80W w górę, co uznałem za absurdalne. Wyploty okazały się strzałem w dziesiątkę - mam kontrolę nad czystością drutu, nad mocą potrzebną do chmurzenia i lepszy smak, niż ze "sprężynki".

Skoro takie grzałki świetnie oddają smak, to właściwie @
Awatar użytkownika
Tommy Black
, sam nam powiedz, dlaczego warto, nawet bez aromatów. Jakie są wrażenia kogoś, kto aromatów nie używa. Czy widzisz jakąś różnicę, poza większą chmurą i zużyciem LQ?
Obrazek

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości