Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
.:Jack:.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: sob wrz 16, 2017 6:15 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Postautor: .:Jack:. » ndz lis 12, 2017 2:03 pm

Nie mówię,że do wszystkich grzałek stosuję scottish roll,ale jak dla mnie taki "wałeczek ładniej wchodzi w grzałkę,nie strzępi się przy przeciąganiu i całkowicie już na początku wypełnia światło otworu.Każdy sposób dobry,jak wszystko działa zwłaszcza w grzałkach o małych średnicach...np.w GEM-e i K Lite mam fi 1,7mm i cienki drut,scottish roll przeciąga sie bardzo ładnie.
K-4,K-5,TGTII,TGTIII,TGT4,GEM,Intake,Blotto,Kylin Mini V2
Hussar Coppervape,SJMY,Skyline,Merlin RTA,Aromamizer RDTA,Ammit 25 single,OBS Crius+,Pharaoh,Dvarw DL,MTL
Pico75W,Pico25, Espion 200W,ProVari Mini2.5,IPV D4,Tesla Wye85W,Swag2,Warwolf

18mg>>2,8mg/ml
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Postautor: Tommy Black » ndz lis 12, 2017 1:59 pm

Haze pisze:
jaro1959 pisze:Mógłby ktoś napisać, jaka faktycznie jest różnica pomiędzy tą metodą a tradycyjnym kręceniem knota z muji?

W dripperach nieco zwiększa buforowanie liquidu, w tankach różnicy nie widzę, a właściwie widzę :smile: - w porównaniu do nośników typu Cotton Bacon czy FF wypada słabiutko ...


Ależ nie było moją intencją namawianie nikogo na Scottish Roll. :) Genezę tematu wyjaśniłem na wstępie.
W czasach kiedy narodziła się ta technika od roku już na rynku były dwa rodzaje Fiber Freaks. I muszę przyznać że mimo wielkiej popularności wtedy FF, aż tak się rozwinęła.
Ja dość często robiłem sobie knoty tą techniką bo jakoś bardzo mi to odpowiadało. Mówię tylko o tankach i to w dodatku tylko tankach MTL. Nie używam dripperów.
Ale nie tak dawno zmienilem metodę chmurzenia na DTL i z czystej ciekawości zrobilem sobie Scottish Roll z Bacon Cotton. I muszę powiedzieć że w RDTA Combo chmurzyło mi się na nim rewelacyjnie.Na jednej grzałce.Naprawdę lepiej niż na zwykłym, zrolowanym BC. Jeszcze wtedy bałem się trochę ;) DTL na dwóch grzałkach ale teraz to chętnie bym spróbował choć... :(


PS
Oczywiście zanim samodzielnie zabrałem się za robienie własnej szkockiej bułki :) poczytalem opinie w sieci. Były różne ale z dużą przewagą pozytywnych. Niebawem pokazały się też entuzjastyczne ale te były chyba moje. :P
Awatar użytkownika
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 18, 2017 5:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 800 razy
Płeć: Mężczyzna

Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Postautor: jaro1959 » ndz lis 12, 2017 11:23 am

Próbowałem chyba większość nośników dostępnych na rynku i może mam nieczułą paszczę, ale nie widzę w zasadzie różnicy w smaku, niezależnie, co włożę do grzałki. Jedynie zwykła, apteczna wata, daje obcy posmak na kilku pierwszych buchach, później smak się normuje. Mam zapas muji na jakieś 10 lat i nie wiem, czy znajdzie się coś, co radykalnie zmieni wapowanie.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Postautor: Haze » ndz lis 12, 2017 10:45 am

jaro1959 pisze:Mógłby ktoś napisać, jaka faktycznie jest różnica pomiędzy tą metodą a tradycyjnym kręceniem knota z muji?

W dripperach nieco zwiększa buforowanie liquidu, w tankach różnicy nie widzę, a właściwie widzę :smile: - w porównaniu do nośników typu Cotton Bacon czy FF wypada słabiutko ...
Obrazek
Awatar użytkownika
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 18, 2017 5:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 800 razy
Płeć: Mężczyzna

Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Postautor: jaro1959 » ndz lis 12, 2017 9:39 am

Mógłby ktoś napisać, jaka faktycznie jest różnica pomiędzy tą metodą a tradycyjnym kręceniem knota z muji?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Postautor: Tommy Black » sob lis 11, 2017 3:40 pm

A dla jeszcze większego efektu jeśli nie *btT* to zrobicie tu poradnik o The Sushi Roll. :-P
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Postautor: krisIs » sob lis 11, 2017 3:34 pm

sikor pisze:
krisIs pisze:No i trzeba pamiętać, żeby po drodze z łazienki do swojej jaskini nie dłubać w nosie :wtf:

Ja po tych podśmiechujkach żony drzwi otwieram od łazienki łokciem i z rękoma zgiętymi przed sobą jak lekarze z Na Dobre i na Zle, udaję się do jaskini :P


Dla zwiększenia efektu zakup sobie paczkę rękawic nitrylowych NIEpudrowanych :)
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Postautor: sikor » sob lis 11, 2017 3:17 pm

krisIs pisze:No i trzeba pamiętać, żeby po drodze z łazienki do swojej jaskini nie dłubać w nosie :wtf:

Ja po tych podśmiechujkach żony drzwi otwieram od łazienki łokciem i z rękoma zgiętymi przed sobą jak lekarze z Na Dobre i na Zle, udaję się do jaskini :P
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Postautor: krisIs » sob lis 11, 2017 3:13 pm

Tommy Black pisze:Natomiast nie tylko brud i tłuszcz z rąk trafia do Rolla. Także zapach, czasem mydła. No i wtedy nie jest to już tak fajne... :P


O tak, wielokrotne płukanie łap po myci wskazane.
No i trzeba pamiętać, żeby po drodze z łazienki do swojej jaskini nie dłubać w nosie :wtf:
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Postautor: sikor » sob lis 11, 2017 2:59 pm

Kiedyś żona podslyszala jak w jednym z filmików, który oglądałem gość mówił o wymyciu rąk i mówi do mnie: a to ty dlatego tak często te ręce myjesz.... a ja myślałam, żeś taki czyscioszek się zrobił:)

I później miała ze mnie polewke i jak widziała, że się szykuje do zmiany waty i idę ręce myć mówiła: oooo, pan doktor się do operacji szykuje :)

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 8 gości