Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Postautor: Tommy Black » sob lis 11, 2017 2:56 pm

sikor pisze:Nawet się kiedyś do tego przymierzałem ale odkąd zakupiłem cotton Bacon to przy nim zostałem


No to żałuj, bo właśnie z Bacon Cotton wychodzi naprawdę wspaniały Roll! *yes*

krisIs pisze:@ Tommy Black jeszcze jest jedna super ważna kwestia przy takim przygotowaniu nośnika - porządne wymycie i wysuszenie dłoni tuż przed macaniem bawełny. Smak potu i naskórka na bawełnie jest niezapomniany


Masz absolutną rację Kris. Mialem to napisać ale wydawało mi się że będzie to jakoś tak mało taktownie, cholera... :-|

Natomiast nie tylko brud i tłuszcz z rąk trafia do Rolla. Także zapach, czasem mydła. No i wtedy nie jest to już tak fajne... :P
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Postautor: krisIs » sob lis 11, 2017 2:51 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
jeszcze jest jedna super ważna kwestia przy takim przygotowaniu nośnika - porządne wymycie i wysuszenie dłoni tuż przed macaniem bawełny. Smak potu i naskórka na bawełnie jest niezapomniany :lol:
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Postautor: sikor » sob lis 11, 2017 2:49 pm

Nawet się kiedyś do tego przymierzałem ale odkąd zakupiłem cotton Bacon to przy nim zostałem
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Scottish Roll.Co to jest i jak się to robi?

Postautor: Tommy Black » sob lis 11, 2017 2:16 pm

Kilka razy już o tym "wynalazku" w Salonie wspominaliśmy ale nigdy bardziej szczegółowo. Po prostu sądziliśmy że wszyscy się w tym orientują. A jednak nie wszyscy.
W takim razie takie elementarne, bardzo zwięzłe i małe kompendium na ten temat.

Obrazek

Po raz pierwszy ta metoda pojawiła się na YouTube we wrześniu 2015 roku. YouTuber o nicku Cheesebanana opublikował swój film "Jak efektywnie wykorzystać RDA i unikać dry puff "
A z dyskusji pod filmem wyniknęła już cała reszta i samo zjawisko .Fakt, że Cheesebanana jest Szkotem i pierwszy formował w ten sposób bawełnę, spowodował że nadano jej nazwę Scottish Roll. Okazało się że ze zwyklej organicznej japońskiej bawełny można uzyskać zupełnie iny nośnik który nasącza się znacznie bardziej, znacznie płynniej niż ta zwyczajnie skręcana. No i co też ważne, dla Szkota szczególnie, bawełna ta nie marnowała się, bowiem te wierzchnie, zdzierane płaty zawsze można było potem jeszcze wykorzystać do innych setupów.Sama ta metoda daje dużo większe nasączenie bawełny, dłuższe przechowywanie płynu w bawełnie poprzez jego nieustanne wchłanianie (RDT) a w przypadku RDA poprzez gromadzenie w zwojach większej ilkości płynu. A już rewelacyjne efekty daje połączenie Scottish z grzałką typu Clapton czy Hive które same w sobie też magazynują płyn.
Zanim więc pojawiły się zasilania z TC już była metoda ograniczania zjawiska nazywającego się dry puff tyle że jednak, mimo iż dwa razy rzadziej, to o zakrapianiu dripperów i napełnianiu tanków trzeba było pamiętać.

Obrazek

Obrazek

Oczywiście dość łatwo opisać jak ten Roll zrobić tyle że to sporo pisania ale on sam wcale trudny do zrobienia nie jest. Najlepszą metodą będzie obejrzenie tych filmików.
Pierwszy to historyczny już film Cheesebanana.

https://youtu.be/Yf-V0H4DnFo


I drugi o miesiąc późniejszy AmbitionZ VapeR.


https://youtu.be/fg3xtpSR_jY

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 5 gości