DEMON KILLER VIOLENCE COIL

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

DEMON KILLER VIOLENCE COIL

Postautor: Haze » ndz kwie 15, 2018 2:00 pm

Alien:

Obrazek

Pierwsze co ciśnie się na usta to W KOŃCU KTOŚ OPANOWAŁ MASZYNOWE KRĘCENIE ALIENÓW!!! Wszyscy pamiętamy, że dotychczas zdecydowana większość grzałek nazywanych alienami to były zwykłe fused claptony. A tu proszę, mamy w końcu owijkę w kształcie typowego aliena. Wprawdzie dosyć grubą (0,2 mm) i zrobioną z dużymi odstępami ale i tak BRAWO! :brawo:
No to znowu 40 W, ten sam liquid 70/30 i jazda!
No i pufam tak sobie równolegle z tsuką, i pufam, i pufam ... i minęło pół dnia a ja w dalszym ciągu nie jestem w stanie znaleźć pomiędzy nimi jakichś zasadniczych różnic. Momentami chmura z tsuki wydaje się łagodniejsza (ale absolutnie nie mniejsza), momentami alien zdaje się oddawać nieco więcej smaku, ale w ciemno za cholerę bym ich nie odróżnił :evil: I również za cholerę nie wiem dlaczego ale gdybym MUSIAŁ między nimi wybierać to wziąłbym ... tsukę *shock* (sam nie wierzę, że to napisałem :mrgreen:).

cdn.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

DEMON KILLER VIOLENCE COIL

Postautor: Tommy Black » sob kwie 14, 2018 8:14 am

Haze pisze:Na dzień dobry mała konsternacja bo po założeniu do Aeronauta wychodzi rezystancja 0,37 oma (sprawdzone trzema miernikami), podczas gdy producent deklaruje 0,25.


Ja też przygodę z Violence Coil zacząłem od Tsuki. I nawet pisalem tu gdzieś przy okazji że pewnie zrobilem jakiś błąd, bo mnie też rezystancja wyszla finalnie w tym samym zakresie co @
Awatar użytkownika
Haze
mu.I fajnie że @
Awatar użytkownika
Haze
zaczał testy od Tsuki, bo to oznacza że nie jestem taki cienki i nic nie sknocilem. :-P Natomiast podpiszę się obiema lewymi łapami pod tym co pisze On ( Haze) o tej grzałce. Jest po prostu świetna.
Następną grzałką z tej serii która padła moją ofiarą był Alien V2. Ale tu poczekam na opis @
Awatar użytkownika
Haze
go albowiem ponieważ przed szereg to ja wychadzać nie lubiem. ;) :P
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

DEMON KILLER VIOLENCE COIL

Postautor: Haze » pt kwie 13, 2018 7:54 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
miał nosa kupując te grzałki w ilościach półhurtowych ;) dzięki czemu też załapałem się na kilka sztuk :beer: Podszedłem do nich bez większego entuzjazmu, ale ... o tym poniżej.

Na pierwszy rzut poszła Tsuka:

Obrazek

Czyli w sumie najmniej ciekawy splot z tych kupionych przez Tommyego - jak widać mamy tu w zasadzie fused claptona na trzech rdzeniach, tylko owijka zamiast zwykłego druta wykorzystuje skręconą taśmę.

Na dzień dobry mała konsternacja bo po założeniu do Aeronauta wychodzi rezystancja 0,37 oma (sprawdzone trzema miernikami), podczas gdy producent deklaruje 0,25. Róznica duża, i tym dziwniejsza, że aby wrazić Tsukę w Aero musiałem odwinąć pół zwoju bo Aero ma słupki naprzeciw siebie, tak więc jeszcze zmniejszyłem rezystancję... Ale nie ma co narzekać, dzięki temu można pomyśleć o konfigach dualowych.
No to 40 W, liquid 70/30 i jazda!
Pierwsze co wręcz zaskakuje to KULTURA pracy tej grzałki, nie ma strzelania liquidem, grzałka pali równo i bardzo soczyście, a przy tym, na takiej mocy nie przegrzewa pary *shock* co już w ogóle jest dziwne bo zdarzają się grzałki, które nawet na 30 W dają strasznie gorącą chmurę... Smak bez uwag, niczym nie zaskakuje, ale w pozytywnym sensie tego stwierdzenia - jest po prostu dobrze. Zaryzykuję stwierdzenie, że przy tej cenie za 10 sztuk (plus fajne pudełko i śrubokręcik) :wow: Demoni pozamiatali konkurencję. Nie wspomnę już, że są kręciciele, którzy za JEDNĄ grzałkę biorą więcej a ZAPEWNIAM, że nie zapali ona 10 razy lepiej/dłużej :mrgreen:

Normalnie aż się boję odpalać kolejne rodzaje :mrgreen:

cdn.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

DEMON KILLER VIOLENCE COIL

Postautor: Tommy Black » pt mar 23, 2018 7:56 am

Obrazek
Poprzednio prezentowane przeze mnie DEMON KILLER RAGING FIRE COIL okazały się całkiem przyzwoitymi grzałkami za niewielką cenę, czas więc przetestować następne. Tym bardziej że pojawiły się w polskim sklepie e- *czajniczek* również w bardzo dobrej cenie, bo 22,90 zł za 10 sztuk.
Na razie dostępne są te:
Alien v2 Coil: 1.7 x 9 mm
Framed Clapton Coil: 1.9 x 8 mm
Tsuka Coil: 1.6 x 8 mm

Obrazek

Ja ich niestety jeszcze nie mam ale Steve tak: ;)

https://youtu.be/48Td4PCyJ24

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], salimakabar i 3 gości