Co kręci waperów, czyli zbiór naszych grzałek

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Co kręci waperów, czyli zbiór naszych grzałek

Postautor: slaviop » czw lip 25, 2019 8:04 pm

Benecjusz pisze:Alieny próbowałem. Na dwóch rdzeniach wyszedł jako tako ale trzy zbijają się. Wyszedł właściwie cudem bo do dzisiaj nie rozumiem zasady rozciągania owijki. Cholera, to porównanie z seksem mnie powoli przekonuje...

Kolego @
Awatar użytkownika
slaviop
, próbowałem ze spinaczami metalowymi i kolorowymi w koszulce. Żadnego efektu. Spróbuję jeszcze na grubszych. Jednak na razie 0,25 na rdzeniu i 0,1 owijka to za duży stopień trudności.
Zobacz na grubszych. Będzie ci łatwiej...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Benecjusz
Płeć: nieokreślona

Co kręci waperów, czyli zbiór naszych grzałek

Postautor: Benecjusz » czw lip 25, 2019 7:26 pm

Alieny próbowałem. Na dwóch rdzeniach wyszedł jako tako ale trzy zbijają się. Wyszedł właściwie cudem bo do dzisiaj nie rozumiem zasady rozciągania owijki. Cholera, to porównanie z seksem mnie powoli przekonuje...

Kolego @
Awatar użytkownika
slaviop
, próbowałem ze spinaczami metalowymi i kolorowymi w koszulce. Żadnego efektu. Spróbuję jeszcze na grubszych. Jednak na razie 0,25 na rdzeniu i 0,1 owijka to za duży stopień trudności.
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Co kręci waperów, czyli zbiór naszych grzałek

Postautor: slaviop » czw lip 25, 2019 7:20 pm

Ja robię prosty trik. Co kilka centymetrów zakładam na druty spinacze biurowe i po sprawie. Zawsze są w jednej lini. Przy krótszych odcinkach jest dużo łatwiej. Niestety i tak zawsze trzeba wszystko lekko sprostować. Jeszcze łatwiej zrobić flat claptona na taśmie oporowej , owijka układa się lepiej i łatwiej póżniej wszystko wyprostować. Sposobów są tysiące. Tytorisli w sieci mbóstwo...
I jeszcze jedno. Im grubszy rdzeń tym mniejsza szansa na zwijanie drutów. Dzisiaj zrobiłem grubasa na 3 rdzeniach z kantala 0.5 z owijką kantal 0.2. Wyszedł prosty i płaski jak deska...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Co kręci waperów, czyli zbiór naszych grzałek

Postautor: Haze » czw lip 25, 2019 7:15 pm

@
Awatar użytkownika
Benecjusz
, nawet nie będę mówił ile ja straciłem potu, krwi i łez :mrgreen: przy kręceniu. Tak że mi tu nie wymiękaj! ;) Dwurdzeniowce to jak seks przez gumę :mrgreen: Zrób sobie odskocznię np. w postaci zwykłego FC, ale na 3-4 rdzeniach, i daj na rdzenie nawet jakieś grubasy rzędu 0,4 mm, nieważne że grzałka wyjdzie w okolicach 0,1 oma, grubasy mniej się "zbijają" i jak na nich Ci wyjdzie to przeskoczysz niżej. Spróbuj też aliena, ja dużo bardziej lubię kręcić alieny niż sfc, są łatwiejsze :smile: najlepiej na 4 rdzeniach.
Obrazek
Benecjusz
Płeć: nieokreślona

Co kręci waperów, czyli zbiór naszych grzałek

Postautor: Benecjusz » czw lip 25, 2019 7:06 pm

Ani wyploty, ani SFC na trzech rdzeniach. Pomimo zastosowania zacisków polecanych przez szanownego @
Awatar użytkownika
Haze
. Jak się układał w trójkąt tak się układa. Kolejne kilka godzin stracone. Pozostanę sobie przy dwóch rdzeniach.
Benecjusz
Płeć: nieokreślona

Co kręci waperów, czyli zbiór naszych grzałek

Postautor: Benecjusz » śr lip 24, 2019 8:26 pm

Właśnie dziwna sprawa z tym SC, bo metodą "na guzik" sam mi wychodzi. Zaciskam z obu stron na płasko ale niewiele to pomaga. Do alienów na razie nie siadam bo ostatnia batalia z nimi dała mi nieźle w kość.

Może do weekendu uda mi się zdobyć jakieś wspomagacze. Do tego czasu potrenuję wyploty.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Co kręci waperów, czyli zbiór naszych grzałek

Postautor: Haze » śr lip 24, 2019 8:17 pm

Niestety więcej-niż-dwu-rdzeniowy SFC to wbrew pozorom jedna z bardziej stresujących w wykonaniu grzałek podstawowych, 4-rdzeniowe alieny, po wprawieniu się, idą od ręki, a tu zawsze jest dreszczyk emocji :mrgreen: Tym bardziej, że wcześniej trzeba przygotować sporo SC, który też nie jest taki zupełnie banalny do zrobienia.

Jeszcze jedna rzecz ułatwia sprawę - płaskie zaciśnięcie drutów, najlepiej z obu stron, w holderach (takie polskie słowo :smile:) tego typu:

coil-holder.jpg

Ale nie jest to jakiś złoty środek, w tym też SFC potrafi nie wyjść...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Benecjusz
Płeć: nieokreślona

Co kręci waperów, czyli zbiór naszych grzałek

Postautor: Benecjusz » śr lip 24, 2019 8:03 pm

Haze pisze:1. O pomocy naukowej wspomniał już @
Awatar użytkownika
Azgar
(ciekawa koncepcja z tymi Lego :smile: ). Mogą to też być spinacze albo np. takie zaciski z jakiejś sportowej odzieży:

zasuwka.jpg
To tylko poglądowo, akurat ta sztuka się nie nadaje bo ma okrągłe otwory ale zdarzają się też kwadratowe, no i nie może być za mocna.

2. W czasie kręcenia mocno naciągaj druty.

3. Masz spaced claptony nakręcone w ten sposób, że owijka luźno "chodzi" po rdzeniu?



1. Pytam już znajomków o Lego. Spinaczami próbowałem, bezskutecznie. Poszukam też zacisków.
2. Druty są naciągnięte jak struny.
3. Nie do końca luźno ale specjalnie dużego oporu nie ma.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Co kręci waperów, czyli zbiór naszych grzałek

Postautor: Haze » śr lip 24, 2019 7:59 pm

1. O pomocy naukowej wspomniał już @
Awatar użytkownika
Azgar
(ciekawa koncepcja z tymi Lego :smile: ). Mogą to też być spinacze albo np. takie zaciski z jakiejś sportowej odzieży:

zasuwka.jpg

To tylko poglądowo, akurat ta sztuka się nie nadaje bo ma okrągłe otwory ale zdarzają się też kwadratowe, no i nie może być za mocna.

2. W czasie kręcenia mocno naciągaj druty.

3. Masz spaced claptony nakręcone w ten sposób, że owijka luźno "chodzi" po rdzeniu?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Co kręci waperów, czyli zbiór naszych grzałek

Postautor: Azgar » śr lip 24, 2019 7:02 pm

Polecam LEGO. Weź dwa klocki, zaczep je tak aby rdzenie były między nimi i powtórz co 2-3 cm.

Jak będziesz robił to stopniowo zdejmuj klocki i tyle.

Najprostszy sposób, nawet jeśli nie masz to może ktoś z rodziny ma i odstąpi ci 10 klocków. :mrgreen:

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości