Spaced coil problem...

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Spaced coil

Postautor: piowolt » wt cze 19, 2018 8:58 pm

Haze pisze:
miblah pisze:A nie możesz zwinąć grzałki "kontaktowej" (micro coila), nadrzucając kilka zwojów, następnie normalnie rozciągnąć jej na "jigu", trochę ścisnąć i odwinąć nierozstrzelone zwoje skrajne? ;)

Albo już nie widzę, albo gość na tym filmie tak właśnie robi - jak spojrzeć na czas 1:14 to ma w tym momencie właśnie zwykłego mc, i potem go rozciąga... Tak że nie wiem co to za koncepcja :facepalm: I nie wiem @
Awatar użytkownika
piowolt
z czym właściwie masz problem? Odstępników i innych pierdolników używa się jak trzeba trzasnąć z pół metra spaced claptona na wiertarce, na potrzeby dalszych kombinacji. Jak chcesz zrobić sobie jeden centymetr na jedną grzałkę to robisz tak jak napisał @
Awatar użytkownika
miblah
...
Słusznie Pan prawisz. Rzeczywiście to nie dystans tylko rozciagacz.
Czuję się jakby mi ktoś powiedział właśnie że nie ma świętego Mikołaja.

--
Pozdrawiam
Piotr W.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Spaced coil

Postautor: Haze » wt cze 19, 2018 8:44 pm

miblah pisze:A nie możesz zwinąć grzałki "kontaktowej" (micro coila), nadrzucając kilka zwojów, następnie normalnie rozciągnąć jej na "jigu", trochę ścisnąć i odwinąć nierozstrzelone zwoje skrajne? ;)

Albo już nie widzę, albo gość na tym filmie tak właśnie robi - jak spojrzeć na czas 1:14 to ma w tym momencie właśnie zwykłego mc, i potem go rozciąga... Tak że nie wiem co to za koncepcja :facepalm: I nie wiem @
Awatar użytkownika
piowolt
z czym właściwie masz problem? Odstępników i innych pierdolników używa się jak trzeba trzasnąć z pół metra spaced claptona na wiertarce, na potrzeby dalszych kombinacji. Jak chcesz zrobić sobie jeden centymetr na jedną grzałkę to robisz tak jak napisał @
Awatar użytkownika
miblah
...
Obrazek
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Spaced coil

Postautor: piowolt » wt cze 19, 2018 8:07 pm

Azgar pisze:Spróbuj użyć dwóch jednakowych drutów i zwinąć paralelę, potem odwiń jeden drut. Ten odwinięty sprostuj wkretarką.
A jeżeli chodzi o tą metodę która podałeś to prawdopodobnie wina nacisku. Włóż trochę więcej siły i powinno być dobrze.
Wiem Azgar, ale lubię chyba wyzwania [emoji6]
Jakbym nie ściskał to pierwsza grzałka ukręcona w życiu ręcznie była ładniejsza od tego co mi wychodzi po zastosowaniu dystansu z filmu[emoji3]

--
Pozdrawiam
Piotr W.
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Spaced coil problem...

Postautor: piowolt » wt cze 19, 2018 8:07 pm

Skręcam ręcznie i nie ma problemu, zastanawia mnie tylko ta metoda z filmu bo wydaje się być prosta

--
Pozdrawiam
Piotr W.

Added in 2 minutes 10 seconds:
Re: Spaced coil
miblah pisze:A nie możesz zwinąć grzałki "kontaktowej" (micro coila), nadrzucając kilka zwojów, następnie normalnie rozciągnąć jej na "jigu", trochę ścisnąć i odwinąć nierozstrzelone zwoje skrajne? ;)
Kręcąc ręcznie zostawiam przestrzenie między zwojami i co prawda nie idealny ale jest spaced coil[emoji6]

--
Pozdrawiam
Piotr W.

Added in 2 minutes 50 seconds:
Re: Spaced coil
Azgar pisze:Spróbuj użyć dwóch jednakowych drutów i zwinąć paralelę, potem odwiń jeden drut. Ten odwinięty sprostuj wkretarką.
A jeżeli chodzi o tą metodę która podałeś to prawdopodobnie wina nacisku. Włóż trochę więcej siły i powinno być dobrze.
Wiem Azgar, ale lubię chyba wyzwania [emoji6]
Jakbym nie ściskał to pierwsza grzałka ukręcona w życiu ręcznie była ładniejsza od tego co mi wychodzi po zastosowaniu dystansu z filmu[emoji3]

--
Pozdrawiam
Piotr W.
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Spaced coil

Postautor: Azgar » wt cze 19, 2018 7:58 pm

Moim zdaniem to nawet wygodniej zwinąć na oko na zwykłym jigu spaced coil.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Spaced coil

Postautor: miblah » wt cze 19, 2018 7:53 pm

A nie możesz zwinąć grzałki "kontaktowej" (micro coila), nadrzucając kilka zwojów, następnie normalnie rozciągnąć jej na "jigu", trochę ścisnąć i odwinąć nierozstrzelone zwoje skrajne? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Spaced coil

Postautor: Azgar » wt cze 19, 2018 7:47 pm

Spróbuj użyć dwóch jednakowych drutów i zwinąć paralelę, potem odwiń jeden drut. Ten odwinięty sprostuj wkretarką.
A jeżeli chodzi o tą metodę która podałeś to prawdopodobnie wina nacisku. Włóż trochę więcej siły i powinno być dobrze.
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Spaced coil problem...

Postautor: piowolt » wt cze 19, 2018 7:37 pm

Najpierw film:


Nie wiem co źle robię bo metoda wydaje się, teoretycznie, prosta jak budowa cepa, ale wywaliłem już do kosza kilkadziesiąt centymetrów drutu.
Nie wiem o co chodzi, może za cienki drut dystansowy bo używam taki od spinacza biurowego?
Choć podobno wielkość magii nie zależy od rozmiaru różdżki [emoji6] to u mnie ta MAGIA NIE DZIAŁA.
Próbowałem też zwijać to ustrojstwo w jedną jak i w drugą stronę i za każdym razem wychodzi mi coś co od razu nadaję się tylko do śmietnika.


Może kwestia maszynki ja robię na takiej jak na załączonym zdjęciu.

--
Pozdrawiam
Piotr W.
Obrazek

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 5 gości